Avensis T25 2.0 D4D 116HP и 126HP - общи въпроси - ремъци,масло,паразитни шумове и т.н.

beatsound
Мнения: 30
Регистриран на: 20 Мар 2015 19:24
Местоположение: Русе

Avensis T25 2.0 D4D 116HP и 126HP - общи въпроси - ремъци,масло,паразитни шумове и т.н.

Мнение от beatsound » 20 Мар 2015 20:13

Здравейте колеги, нов съм във форума и от скоро съм ви колега. Преди няколко месеца се сдобих с една Toyota Avensis T25 2004 година ,2.0 D4D, 116к.с.Показание на километража 150 500кв(като реални са около 240 000(казаха от Тойота ,че последно е била в сервиз 2013/2014 година на около 240 000км)). Като цяло съм доволен от автомобила за сега, но в главата ми веднага се появиха едни чудения за разни работа , които ще споделя с вас.

Като я взех първо смених маслото , ангренажа , водната помпа, имаше за смяна ляв лагер(сменен),подгревни свещи , акумулатор,обслужване на стартера (смяна на четките,че в комбинация с акумулатора беше пълна трагедия), тампони на торсиони , накладки.Остава да подменя гарнитура на клапаните и амортисьорите(че нещо малкия им ход е заминал и хлопат ужасно дразнещо), също така в задния ми десен стоп има вода и ми е много чудно как е попаднала там.. unsure.gif Все още не съм сменил пистовия ремък , но и това предстои..(дали е голям проблем , ако почака още малко?)

До сега съм минал 10 000км , даже малко съм превишил(че се получи една кофти контузия с крака ми) и другата седмица ще я карам в Тойота да ми сменят маслото и гарнитурата на клапаните.Гледам на предната смяна са сложили масло Texaco Havoline - 5W-40.Предполагам е достатъчно добро щом да го слагат в сервиза. Някой който си носи колата в Тойота сервизи може ли да ми каже до къде сипват масло? До средата на щеката или до горната граница?За да знам дали за тези 10 000км ми е изгорила масло или не е.
Също така като я запаля студена има едно леко почукване от мотора(един приятели има същия проблем(пак чукане), но е на голф 4 и е постоянно и от повдигачите, та дали може да имам някакъв подобен проблем?
Другото което е , вместо оригиналните крушки сложих едни ксенонови , но положението с тези фарове е много зле - много слаба светлина и мисля да махна ксенона и да сложа оригиналните крушки. Какво мислите , дали ще има подобрение?

Та главното ми чудене впрочем е дали този Авенсис може да стане фейслифтовия без да сменям калниците, а само фаровете и бронята?

Предварително се извинявам , ако темата ми не е в подходящия раздел(много се чудех къде точно да я пусна , че има от всички въпроси по малко) и предварително благодаря на тези ,които биха ми помогнали с тези мой чуденки.

Поздрави!
Последно промяна от Akima на 20 Мар 2015 21:20, променено общо 1 път.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Toyota Avensis T25 , няколко въпроса.

Мнение от Akima » 20 Мар 2015 21:19

Първо - добре дошъл.
Второ - честито.
Трето - създавате впечатление за интелигентен и възпитан човек,но мое задължение е да Ви помоля да прочетете правилата,правилата за постване и важните теми в 2-та основни раздела.
Моля да си попълните населеното място в профила си - така колеги ще могат да ви помогнат по-конкретно със сервизи и т.н.

След като приключихме с "административната" дейност:
  • Фарове - ако не са с лупа махни ксенона и ги настрой - http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?t=14171.Сложи си едни хубави крушки - говорили сме за Осрам и Филипс например.Виж Nightbreaker Plus или 2.
  • Ангренажен и пистов ремък - Преди да се занимаваш с окачването е по-добре да смениш и пистовия ремък щом е просрочен.Правилно си сменил ангренажния,независо от сервизната история.
  • Заден стоп - има писано по темата - уплътненията стареят и трябва да се сменят - търсачката ще ти е полезна.
  • Рециклиране на фаровете - http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=5&t=16965
  • Проблеми с фаровете на T25 2004 - http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f ... 20&start=0
  • Замяна на фаровете - не е възможна замяна само на фаровете - моля някой колега да ме обори - не съм напълно сигурен.
По повод манипулацията на километража - ако договорът ви е предвиждал клауза задължително си търсете обезщетение от продавача.
Некоректното отношение не трябва да се толерира. mad.gif

Сега и аз се замислих къде да преместя темата. rolleyes.gif
Моля другите колеги,който ще попаднат тук в бъдеще да се стараят да разделят проблемите си по групи и раздели за по-лесно ориентиране. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

beatsound
Мнения: 30
Регистриран на: 20 Мар 2015 19:24
Местоположение: Русе

Re: Toyota Avensis T25 , няколко въпроса.

Мнение от beatsound » 21 Мар 2015 17:14

Благодаря за хубавото посрещане!

Фаровете са с лупи.ще сложа крушките, с които я взех. Те фаровете си светят, но едно такова по-слабо. А отделно от това имам регулиране , но за съжаление на десния фар спря да работи.. Ще се позанимавам тези дни,ако има време и с това.Аз питам за тези фарове , защото колкото пъти видя Авенсис Т25 преди фейслифта фаровете му са все едно съм запалил 2 свещи отпред.. Не знам дали трябва да е така.. Аз като сменяма крушките дали мога да видя отвътре как са рефлекторите на лупите?
Иначе за стопа , ще потърся да видим какво ще излезе.Но най-вероятно ще трябва нов.
Пистовия ремък ще се наложи да покача още малко ,тъй като в понеделник си записах час за смяна на мясло , филтри и гарнитура на капака на клапаните.

Относно показнието на километража - колата е закупена от автокъща, не от частно лице.
Наистина май трябваше да разделя темата на две отделни ,но сметнах за по-правилно да пусна всичко на едно място , за да не става дъндания с 2 теми biggrin.gif

Благодаря за отговорите , ще се помъча да оправя проблема с фаровете , че ме ядосват така. Ще ви държа в течение ,и ако има други въпроси, на които не мога да намеря отговори пак ще пиша.Ако все пак има други колеги готови да изразят мнение , да заповядат , аз против нямам. happy.gif
Последно промяна от Akima на 22 Мар 2015 19:21, променено общо 1 път.
Причина: Премахнат Цитат.

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от ffsolutions » 22 Мар 2015 10:12

Колега, и аз имах проблем с фаровете на същия авенсис, и моите са с лупа съответно. Сложих ксенон, работата се смени чувствяително, но тогава осъзнах, че са забити в земята, дори и от вътре да ги вдигна на макс. Отидох на реглаж, което вече окончателно реши проблема с видимостта. Съветвам те да ги регулираш. И какъв ксенон си сложил? Моят легна 150 лв. с монтажа и 2 години гаранция и съм много доволен. Говоря ти за 4300К, всичко нагоре е "по-гъзарско" защото синее, НО свети по-слабо. Най-добрата светлина е бялата на 4300.

Между другото как са ти самите стъкла? Има колега във форума, който прави полиране и почистване на фаровете. Давам ти темата отдолу. Може това да е част от проблема ти, ако са потъмнели и не пропускат добре светлината. Трябва да са кристално чисти, за да нямаш загуба там.
http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=5&t=16965

И не на последно място - честито, добре дошъл, и ти желая много леки и безаварийни километри! :thumbsup:
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

beatsound
Мнения: 30
Регистриран на: 20 Мар 2015 19:24
Местоположение: Русе

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от beatsound » 22 Мар 2015 18:23

Благодаря , благодаря!

Ами ксенона ми е някакъв евтин ,понеже само исках да пробвам как ще е , мисля че е повече от 4300К защото светлината "синее". И също мисля ,че фаровете за регулирани добре, защото като застана срещу стена и светят на една линия и не изглежда да са забити.Просто как да кажа , светлината е слабичка. Е то не стъклата , моите фарове са пластмасови. Чисти са , няма потъмняло и мисля че за сега нямат нужда от полиране. Питанката ми в момента е друга:понеже като сложих ксенона и не се помъчих да сложа капаците на фаровете и те няколкото пъти се изпотиха, има ли някаква вероятност рефлектора вътре в лупата да му е станало нещо? И дали ще мога да проверя през отвора на крушката отзад на фара?

Също преди няколкото седмици на снега още качих предната броня на една пряспа и за съжаление като дадох назад и бронята се откачи от дясната (пасажерската) страна.Като я бутна навътре си остава , но пак се вади.Изглежда ми,че щипките на бронята са здрави , но не знам какво представлява това , на което се закачат.. Ако някой има представа или снимка даже , дали може да удари едно рамо.Не знам дали цялата броня е за смяна или само "нещото" отдолу.

Отново благодаря за отговорите! :thumbsup:

MODEDIT Akima
Моля да не цитираш поста над твоя - особено дългите - подразбира се за какво става дума - няма смисъл с 3 поста да направите 3 страници.
Последно промяна от Akima на 22 Мар 2015 19:27, променено общо 1 път.
Причина: Премахнат Цитат.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от iovkito » 22 Мар 2015 19:37

Ако е щръкнала горе до калника , там е на пластмасови уши , които се късат.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от ffsolutions » 22 Мар 2015 20:27

За изпотяването не се притеснявай. Моите направиха същия номер, стана така с единия фар. Просто свалих тапата (гумираната тапа от вътрешната страна, където влиза буксата със захранването) на фара и го оставих така една нощ. Температурите бяха по-ниски, около 5-10 градуса. Горе-долу както е и сега, впрочем. За една вечер влагата излезе, на другия ден си го затворих и така повече от година не е кондензирал отново.
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

beatsound
Мнения: 30
Регистриран на: 20 Мар 2015 19:24
Местоположение: Русе

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от beatsound » 23 Мар 2015 16:27

Така и ще направя с фаровете , ще махна ксенона и ще сложа обикновенните крушки.
Сега таман взех колата от сервиза и бях ги помолил да проверят лагерите отпред как са , че много шумна стана след като влязох в тая дупка.. Те пък освен лагерите проверили всичко..:
-Семерина тръби дюзи
-Семерини дюзи
-О-пръстен вакум помпа
-ремъците били напукани
-Уплътнител капачка ДВГ за смяна..
-Спирачна , хидравлична течност за смяна
-масло скоростна кутия
-гарнитура капак клапани(не го сменили , защото трябвало да се махат дюзите)
-предни лагери

Може би ще е по-добре да не карам колата докато не сменя лагерите и ремъка , как мислите?
Че доста работи за смяна имало , а аз не очаквах..

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от scorpion » 25 Мар 2015 11:12

За съжаление колега си попаднал на вероятно добре изглеждащ но много здраво експлоатиран екземпляр. Но както и да е, аз специално не виждам от последните посочени неща, нещо което да изисква незабавна смяна с изключение на: пистовия ремък е добре да се смени но така и така ще се работи под предния капак сериозно ако е възможно подменяй всичко и забравяй. Спирачната течност ако не е сменявана никога (но кой знае) е също добре да се смени.
Масло в ск.кутия - ако нивото си е ОК и си превключва без проблеми - не сменяй, освен ако нямаш инфо, че е автомобила е бил каран при тежки условия и експлоатация. Аз се съмнявам.

Наистина доста неща за смяна ... дано да си в бюджета, че като чета май си надскочил стандартните 20-30 % за последващо покупката обслужване и сервизиране.

Успех !

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от iovkito » 25 Мар 2015 16:13

Тези в сервиза май са ти написали всичко възможно , което може да се смени по тази кола профилактично. Видяли една капчица масло около дюзите и хайде , всичко ще сменят.Оправи си фаровете , покарай колата , ако върви прилично и безпроблемно , чак тогава се насочи към смяна на тези неща.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

beatsound
Мнения: 30
Регистриран на: 20 Мар 2015 19:24
Местоположение: Русе

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от beatsound » 26 Мар 2015 02:27

Благодаря за отгворите!

Ами какво да ви кажа , аз тези 20 - 30% дето казваш още не съм ги стигнал( бих ги стигнал и то доста бързо ,ако си оставям колата в Тойота да я правят biggrin.gif )(Първоначалното обслужване - масло , ангремаж , водна помпа , накладки , тампони торсиони , подгревни свещи , обслужване стартер , акумулатор и т.н излезе около 1000лв)Купих колата за 8600лв.Абе каквото и да си говорим вече се убедих - най-добре кола от магазина..

Да първото нещо,което ще направя е смяна на пистовия ремък и лагерите(но не мога да разбера защо са писали 2 външни ремъка?). Тези уплътнения ще изчакат малко. Сега ще видя на щеката до къде е маслото и ще видя губи ли или не(предния път като гледах беше малко под половината, а баща ми спори ,че го пълнели до горе, дали е вярно?). Всичко ще бъде сменено , но всяко нещо с времето си .. джоба ми не е бездънен все пак laugh.gif :D .Също като дигахме колата на подемник забелязах че и по картера има масълце , но такова , как да кажа , не прясно , ами като че ли по много малко сълзи отнякъде.

Другото ,което ми идва на акъла е един въпрос за лагера. Смених го преди около 8500 - 9000км(не в Тойота , че режат глави) и тия в сервиза на Тойота сега казват,че двата предни са за смяна(да си кажа - скочих в голяма дупка даже и гумата спуках). Възможно ли е за толкова километри да започне да вие? Цената му мисля ,че беше 55лв. И сега май ще ми го сменят гаранционно , че имал една година гаранция.Но все пак и другия ще сменя , да знам , че отпред съм наред.

А за скоростната кутия - всички предавки вървят добре без проблеми , но мисля ,че не е лошо да се смени маслото.

Тя си върви , като проблем се сещам единствено като я запаля студена и малко по-шумно работи,но след 5-6 минути шума оттихва. А , и другото , което е на 1100 оборота има нещо като резонанс ли и аз не знам какво и тресе малко повечко, от какво ли може да е ?

Изобщо много искам да се срещна с някой колега от Русе и да видя неговата кола и да направя съспоставка с моята, кое как защо. Пак благодаря за отговорите и дано да не излизат повече проблеми!

А , и още нещо: колко от вас ходят да си правят колата в Тойота(извънгаранционно)?

Благодаря! Поздрави! :thumbsup:

Аватар
dechobg
Мнения: 105
Регистриран на: 13 Окт 2012 10:44
Местоположение: Шумен

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от dechobg » 26 Мар 2015 10:17

Хубаво е да си направиш цялостно обслужване на колата.Все пак не се знае кой как я е стопанисвал.Моята когато я взех беше на 172000.Но дали това бяха реалните никой не може да каже...Това което смених аз беше:ангренажен ремък ,ролки,масло5W30,масло скоростна кутия,Антифриз,спирачна течност и хидравлична течност.
При смяната на маслото в скоростната кутия сложих и добавка.Подмяна на гарнитура на капака на главата.Вадене на дюзи те и подмяна на подложки и "О" пръстените им.Оказа се със сменени 2 бр дюзи.И все пак след смяната на уплътнителите на дюзите от 2 те дюзи имам лек теч на масло... Не мога и още да си обясня от какво се получава?Може би че е от смяната на дюзите нещо...
Та няма нищо по хубаво от колата от магазина :)
Стягай си колата и да си я караш дълго и без аварийно!!!
Toyota Avensis 2.0 D4D Wagon CDT250L-AWMEYW 10/2005

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от scorpion » 26 Мар 2015 10:54

beatsound написа:Благодаря за отгворите!

Ами какво да ви кажа , аз тези 20 - 30% дето казваш още не съм ги стигнал( бих ги стигнал и то доста бързо ,ако си оставям колата в Тойота да я правят biggrin.gif )
...
Сега ще видя на щеката до къде е маслото и ще видя губи ли или не(предния път като гледах беше малко под половината, а баща ми спори ,че го пълнели до горе, дали е вярно?).
...

Другото ,което ми идва на акъла е един въпрос за лагера. Смених го преди около 8500 - 9000км(не в Тойота , че режат глави) и тия в сервиза на Тойота сега казват,че двата предни са за смяна(да си кажа - скочих в голяма дупка даже и гумата спуках). Възможно ли е за толкова километри да започне да вие? Цената му мисля ,че беше 55лв. И сега май ще ми го сменят гаранционно , че имал една година гаранция.Но все пак и другия ще сменя , да знам , че отпред съм наред.
...
А за скоростната кутия - всички предавки вървят добре без проблеми , но мисля ,че не е лошо да се смени маслото.

...
Тя си върви , като проблем се сещам единствено като я запаля студена и малко по-шумно работи,но след 5-6 минути шума оттихва. А , и другото , което е на 1100 оборота има нещо като резонанс ли и аз не знам какво и тресе малко повечко, от какво ли може да е ?
...
Благодаря! Поздрави! :thumbsup:
Първо препоръчвам да си намериш един найстор/сервиз и там да си обслужваш автомбила (ако си доволен разбира се) . Дали ще официално оторизирания или друг зависи от бюджета. В Тойота е доста по-скъпо наистина.

Масло сипвай, колкото е по серв.книжка. Ако това количество идва до средата ОК. Ако идва на горната черта на щеката също е ОК. При мен идва на горната черта на щеката, вкл. като я взех чисто нова беше даже и над горната.

Лагера: ако си скочил здраво се е получила деформация и е паднала циментацията, след което лагера зпаочва да шуми. Сменявай.

Шумност: е то колата е обиколила над 6 пъти (а сигурно и повече) земното кълбо. Няма да мърка я biggrin.gif Шега. Ами нормално е. Има износване по двигателя. Може и от маслото да е (аз лично на този автомобил не бих сипвал вече синтетика, бих помислил за 10W/40 - поизносен е двигател.

Резонанс: като начало изспускателната система: съединителните лещи на гърнетата; кутията на въздушния филтър: уплътненията се удървят; някой заминал тампон на двигателя - също от старост и удървяне, но тук ще тресе също.

За маслото за ск.кутия съм се изказал. Тук има колеги, които са на моето мнение, други сменяват. Аз лично не бих сменял ако маслото е бистро и е на нивото си.

Успех и безаварийно и приятно управление !

П'С: Ако имаш възможност слагай по-скъпия дизел или поне сипвай от веригите бензиностанции, а не от малки такива, където горивото кой знае от къде е. Това е. Поздрави !

beatsound
Мнения: 30
Регистриран на: 20 Мар 2015 19:24
Местоположение: Русе

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от beatsound » 26 Мар 2015 16:39

Относно колегата @dechobg - благодаря за изказаното мнение! Мисля да сменя тез уплътнение , поне за всеки случай! А вярно ли е ,че за да се смени гарнитура на капака на клапаните трябва да се вадят дюзите? Така казаха в Тойота и за това не са я сменили , въпреки че трябваше.. Мисля и да замеря дюзите ,така и така ще се свалят. Има ли смисъл?
Ще я стегна ,но нямам възможност веднага да се случи всичко накуп, за жалост.

@scorpion - отново благодаря за изказаното мнение! Намерил съм сервиз и до сега , освен маслото и филтрите , всичко правя при тях - доволен съм от работата им!

За маслото сега ще видя колко са го сипали ,че нямам сервизна книжка(как можах да купя такава кола без книжка..) и ще приема ,че това е по книжката.

Здраво си скочих в дупката , щом гумата да имаше цепка около 2-2.5см. Аз се радвам ,че нищо по окачването не даде фира след този инцидент. А сега се сещам ,че след този инцидент с дупката горе на бумбето на амортисьора , под капака на двигателя имаше малко масло? Дали може да е от амортисьора , но те така или иначе са за смяна..

За резонанса не се изразих правилно - за тресеното ми казаха ,че на тези обороти мотора бил в резонанс и за това така тресяло. Предполагам ,че някой тампон ако се смени и ще изчезне.

Зареждам на Газпром , а Вие? Все още се сдържам да зареждам от по-малки бензиностанции и по-евтин дизел.

Благодаря отново! И скоро време като почна работа по колата ще ви държа в течение , кое , как и защо! :thumbsup:

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от scorpion » 27 Мар 2015 10:39

Забрави за по-евтин дизел на малка бензиностанция, освен ако искаш да сменяваш дюзи (а те не са никак, ама никак евтини !!!!!!!!!).
Препоръка: Сменявай ако можеш горивен филтър всеки път с маслото, а не на 30К или повече. Да скъпичък е но може да ти спести доста ядове.

Проздрави!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта