Avensis T25 2.0 D4D 116HP и 126HP - общи въпроси - ремъци,масло,паразитни шумове и т.н.

kiks
Мнения: 121
Регистриран на: 14 Май 2011 09:44
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от kiks » 19 Апр 2015 14:49

beatsound написа: Все още не съм сменил пистовия ремък , но и това предстои..(дали е голям проблем , ако почака още малко?
Някой официални сервизи дават гаранция при смяна на ангренаж само със смяната на външен ремък/ци и ролки (обтЕгачи)
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D 2005; Toyota Verso 2.0 2012

beatsound
Мнения: 30
Регистриран на: 20 Мар 2015 19:24
Местоположение: Русе

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от beatsound » 23 Апр 2015 11:06

Така колеги ,

стана ясно от какво идва това тракане.. Ролката на нафтовата помпа някак си се беше изплъзнала от оста на помпата.. unsure.gif Не знам как е станало и защо , но съм извадил късмет ,че ангренажа не е прескочил някой друг зъб и съм оттървал страшното мазало , което е можело да стане! worthy.gif Страшна работа.. Намерих една ролка на моргата от същия мотор и механника каза ,че колата е добре(слаба Богу). Аз даже на отиване към сервиза не успях да стигна де , защото явно ролката се е изплъзнала и помпата е спряла да работи , та тряваше на буксир biggrin.gif

Днес ще вземам колата и ще я покарам малко и се надявам да няма проблеми! angel.gif

beatsound
Мнения: 30
Регистриран на: 20 Мар 2015 19:24
Местоположение: Русе

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от beatsound » 26 Ное 2015 20:22

Здравейте приятели!

Всички предишни проблеми бяха отстранени , но за съжаление докато се появят нови..

Та последното , което смених беше отново лагер на дясна главина(писна ми от тези лагери)..

За сега този проблем е изчистен , та идва другия.. Откакто съм се прибрал от чужбина( а и малко преди това) колата си прави някакви бъзици. Постоянно ми светва Check-a на мотора , Traction Control-a и VSC-то.Като се закачи на компютър грешките са: нещо свързано с управлението на подгревните свещи и за тракшъна дава "недостоверен въртящ момента на мотора". Та очевидна причина няма( е на студено пали малко трудно( миналата есен - ревизия на стартер , всичко оправено), подгревните свещи са сменени миналата есен като купих колата ( сложих свещи NGK).Та отидох в сервиза на Тойота за Русе , те я закачиха и ми казаха ,че тези грешки идват от свещите , трябвало да сложа оригинални от тях. Почти ми дават гаранция ,че ако сменя свещи при тях щяло да се оправи. Все още не съм мерил свещите да видя има ли някоя изгоряла. Та първия въпрос е : Има ли вероятност тези , които съм сложил да са различни по някой параметър от предните , които съм сменил и за това да прави така? Втория въпрос: Има ли вероятно заради Check-a на мотора колата да влиза в някакъв авариен режим и за това да дава тая грешка с тракшъна и VSC-то? И един трети въпрос - има ли шанс да има "леко потракване" докато колата е студена , ако маслото е близо до интервала за смяна( остават ми някъде около 2000км)?

Много Ви благодаря предварително колеги, че с тази кола ми дойде до козирката,чак вече се чудя какво е това чудо...
:thumbsup:

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от iovkito » 26 Ное 2015 20:50

Винаги , когато светне check engine лампата , заедно с нея светват и тези на TRC OFF и VSC . Относно потракването - ако колата е дизел , тракането е от дюзите , а не от маслото. Ако се разтрака от старо масло , направо я карай за основен ремонт.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

beatsound
Мнения: 30
Регистриран на: 20 Мар 2015 19:24
Местоположение: Русе

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от beatsound » 26 Ное 2015 21:04

iovkito написа:Винаги , когато светне check engine лампата , заедно с нея светват и тези на TRC OFF и VSC . Относно потракването - ако колата е дизел , тракането е от дюзите , а не от маслото. Ако се разтрака от старо масло , направо я карай за основен ремонт.

Значи трябва да я закарам някъде да замерят дюзите, така ли?

Не знам , понеже на един познат потракваше от повдигачите и за това не съм си мислел ,че може да е от дюзи.

Иначе какво мислиш за свещите?

Благодаря за мнението! :thumbsup:

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от iovkito » 26 Ное 2015 23:07

За свещите не мога да дам мнение , аз все още карам с оригиналните. Знам само , че светва check engine , когато нито една от 4-те не работи. А за дюзите - добре е да се видят компенсациите им и при фрапиращи отклонения да се вземат мерки.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

beatsound
Мнения: 30
Регистриран на: 20 Мар 2015 19:24
Местоположение: Русе

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от beatsound » 27 Ное 2015 13:11

iovkito написа:За свещите не мога да дам мнение , аз все още карам с оригиналните. Знам само , че светва check engine , когато нито една от 4-те не работи. А за дюзите - добре е да се видят компенсациите им и при фрапиращи отклонения да се вземат мерки.
А евентуално да пробвам с някакв добавка за почистване на дюзите?

Ако ли не , другата седмица ще се занимавам с това. Предполагам и за подгревните свещи ще ги меря началото на другата седмица. Че ми дойде до не знам къде , само правене по тая кола..

Благодаря за помоща! :thumbsup:

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от nowyaris » 27 Ное 2015 17:43

beatsound написа:
iovkito написа:За свещите не мога да дам мнение , аз все още карам с оригиналните. Знам само , че светва check engine , когато нито една от 4-те не работи. А за дюзите - добре е да се видят компенсациите им и при фрапиращи отклонения да се вземат мерки.
А евентуално да пробвам с някакв добавка за почистване на дюзите?

Ако ли не , другата седмица ще се занимавам с това. Предполагам и за подгревните свещи ще ги меря началото на другата седмица. Че ми дойде до не знам къде , само правене по тая кола..

Благодаря за помоща! :thumbsup:
Колата не е виновна-на години си е и на километри.Понеже си от Русе,върви при Димитър /Митко/ на старото разградско горе на високото в сервиза и му кажи на него или на приемчика за проблемите си.Може ако е собственика /митко/ да кажеш че Дидо от Австрия с червения Ярис те е посъветвал да го потърсиш :thumbsup: . Сервиза няма как да не го намериш.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

beatsound
Мнения: 30
Регистриран на: 20 Мар 2015 19:24
Местоположение: Русе

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от beatsound » 30 Ное 2015 14:07

Така , проблемите се нижат един след друг, чак не мога да повярвам..

Въпроса със свещите ще го решим като ги сменим с нови. Дано се оправи от това.

Така следващото нещо ,което отново се обажда - лагер. Купих колата преди точно една година , имам почти 30 000км вече и съм сменял два пъти лагер отпред вдясно и два пъти отпред вляво, което на мен ми звучи недопустимо..
И сега след няма и 800км единия лагер пак се обажда?! Та някой може ли да ми помогне , като евентуално загатне каква може да е вероятната причина за това.. Колата е ходила на реглаж , казват ми ,че всичко е наред, няма криво няма усукано.

Не знам вече към кого да се обърна и какво да правя , не става през 1000 - 2000 км да сменям лагери..

Предварително благодаря! worthy.gif

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от baba_metca » 30 Ное 2015 16:12

Аз така сменях лагер за 15 000 два пъти с неоригинални, но след като взех оригинални от toyotaforever нещата се нормализираха. При теб обаче 1000км са вече много малко. Пак виж какъв лагер е де, все пак винаги има % дефектни.

beatsound
Мнения: 30
Регистриран на: 20 Мар 2015 19:24
Местоположение: Русе

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от beatsound » 12 Дек 2015 10:10

Здравейте колеги ,

За щастие проблема със свещите не беше толкова сериозен , за колкото го мислихме. Оказа се закъсан кабел на захранването им. И за проблема с лагерите излезе уж добра диагноза.Отидох в друг сервиз и човека ме убеждава ,че предните са се прецаквали толкоз бързо заради неправилен монтаж. Сега смених пак единия и за сега няма проблеми , да чукам на дърво.

Сега остана само дюзите да бъдат проверени.

:thumbsup:

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от Kiki » 12 Дек 2015 18:49

beatsound написа:Отидох в друг сервиз и човека ме убеждава ,че предните са се прецаквали толкоз бързо заради неправилен монтаж. Сега смених пак единия и за сега няма проблеми , да чукам на дърво.:thumbsup:
Какаво значи неправилен монтаж на лагер? wacko.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

beatsound
Мнения: 30
Регистриран на: 20 Мар 2015 19:24
Местоположение: Русе

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от beatsound » 18 Дек 2015 12:30

Kiki написа:
beatsound написа:Отидох в друг сервиз и човека ме убеждава ,че предните са се прецаквали толкоз бързо заради неправилен монтаж. Сега смених пак единия и за сега няма проблеми , да чукам на дърво.:thumbsup:
Какаво значи неправилен монтаж на лагер? wacko.gif

Ами майстора ми обясни ,че под неправилен монтаж има предвид недозатягане на гайката която държи лагера и просто лагера се измества и лагерува някак си по ъгъл и затова толкова бързо се прецаквали. Засега обаче всичко е наред. Да се надяваме и за вбъдеще да е така. :thumbsup:

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Avensis T25 D4D - ремъци,масло,фарове,паразитни шумове..

Мнение от TATI » 18 Дек 2015 13:40

beatsound написа:
Kiki написа:
beatsound написа:Отидох в друг сервиз и човека ме убеждава ,че предните са се прецаквали толкоз бързо заради неправилен монтаж. Сега смених пак единия и за сега няма проблеми , да чукам на дърво.:thumbsup:
Какаво значи неправилен монтаж на лагер? wacko.gif

Ами майстора ми обясни ,че под неправилен монтаж има предвид недозатягане на гайката която държи лагера и просто лагера се измества и лагерува някак си по ъгъл и затова толкова бързо се прецаквали. Засега обаче всичко е наред. Да се надяваме и за вбъдеще да е така. :thumbsup:
Бягай далеч от този майстор.
Това как може да лагерува под ъгъл, при положение че е и двуредов?
Просто някой се е учил на колата ти.
Изображение
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
babata
Мнения: 117
Регистриран на: 05 Мар 2016 16:09
Местоположение: Плевен

Avensis T25 2.0 D4D 116HP и 126HP - общи въпроси - ремъци,масло,паразитни шумове и т.н..

Мнение от babata » 17 Май 2016 22:06

Здравейте.
Първо да се похваля, като нов собственик на Тоyota Avensis 2.0 D4D 2008 г.

пп: пп-то го слагам най-отгоре, защото голямо писане падна и дано да има кой да го прочете… :) , а и се надявам темата да е пусната на точното място.

Искам да кажа, че не искам всичко „на готово“, но прочетох доста теми и форуми и се обърках тотално. Затова, когато реших, че “новата“ ми кола ще e Toyota, се регистрирах в този форум. Не искам да пораждам спорове от зададените въпроси, както и реплики от сорта „ползвай търсачката“ и други. Бъдете сигурни, че съм опитал и прочел почти всичко, което е излязло като резултат от търсенето. Пробвал съм и Google, но не съм полиглот и почти не ми е помогнало – освен да се порадвам на снимка от някоя сполучлива модификация или монтаж.

И сега многото въпроси, които ме интересуват.

Ходова част:
1. Какви са предните амортисьори – маслени или газови?
Има съмнение за изпуснал амортисьор, но още не съм я водил на доктор, тъй като не съм подготвен :).

Сигурност:
2. Как да разбера дали колата има аларма?
Някъде прочетох че до ХХХХ година не се монтирала фабрична аларма, но в някаква книжка пишеше, че има модели с такава. Като заключа с дистанционното на ключа, мигачите подават светлинен сигнал и на средната конзола мига/свети лампичка.
3. Ако няма фабрична аларма, каква да сложа?
Казват ми, че колата е с CAN шина и трябва по-специална аларма. Определено искам да работя само с оригиналния ключ, а не с допълнително дистанционно, но как да разбера дали е с CAN шина. Дали българска аларма, за този модел автомобил е добър избор, от гледна точка на гаранция и поддръжка? Повечето "вносни" аларми, като се прецакат и директно ти казват – нова.
4. Има ли вариант, като се заключи /с "ново монтираната" аларма или с ключа/ да се вдигат и стъклата?
Като цяло разбрах, че е загубена кауза, но някъде бях попаднал /в този форум, мисля/, че някой е слагал някакъв модул, с което това става възможно.
5. Има ли вариант като се заключи /с "ново монтираната" аларма или с ключа/ да се затварят огледалата?
Доколкото разбрах – не. А с някаква доработка…?

Глезотии:
6. Как да се направят дневни светлини?
Видях, че има тема и ще я прегледам отново, когато стигна до там, но питам, тъй като мой познат ми предложи българско устройство, което е монтирал на доста коли и е изпитано във времето. Въпроса е, дали ще може да се монтира без преправяне на инсталацията и дали ще се запазят всички функции на фабричните светлини? Бих искал да светят дългите с намален вискозитет. И не на последно място, как да разбера халогени ли са или ксенон?
7. Много ми харесва екстрата „комфорт мигачи“. Някой правил ли е нещо подобно и ако да – как?

Музика:
8. Колко са големи говорителите в предните и в задните врати?
Прочетох темите за озвучаване и подмяна на говорители, но така и не разбрах в кои врати са 16 см. и в кои 13 см. Моля, който е сменял/знае да сподели, както и колко дълбоки говорители могат да се монтират? До колкото разбрах, се слагат фланци, но въпреки това не могат да се сложат по-дълбоки говорители, защото опират в стъклата, като се свалят.
9. Може ли да се изкара ниско честотен изход от фабричното радио?
С навигация е и доколкото разбрах е модел ТNS 700/В 9010?
Харесвам качествения звук, а за момента не съм очарован от фабричната музика, но вече ми мина времето за бас каси в багажника и съм се замислил за някакво буферче, като от Мазда 6 или нещо под седалката. И как се изключва от бутона POWER? Като го натисна е в режим MUTE, като го задържа нищо не се случва.
10. Какъв USB player да монтирам?
Yatour, Grom, или XCarLink? Прочетох темата и останах с впечатлението, че само Grom поддържа СД текст, но някой казват, че и Yatour-а го поддържа. В VW форума, пишат че често забива - Yatour-а. Склонен съм да дам повече $, но да нямам дребни и досадни проблеми. Моля да се включaт тези, които имат монтирани на ТNS 700/ В 9010. Мисля да изведа буксите /USB и Аux/ в комбиниран куплунг, някъде в барчето /което все още не знам как да разглобя/ или да монтирам самото устройство вътре. Как ще е по-добре според Вас – само букса или цялото устройство, за да има достъп до него, както и да се ползва слота за SD карта?

Навигация:
11. Как да запиша на DVD последните карти?
Някой успя ли да запише последните карти на DVD?
Свалих картата от 2 /две/ места, файловете са еднакви /папката е E1B EAST, като в нея има два файла: 86271-60A225.ISO и 86271-60A225.MDS/
Пробвах на три записвачки, като на две от тях записа минава ОК. Но като сложа диска в навито, то казва първо, че се „ъпдейтва“, мисли известно време, а после „казва“, че диска не е добре или нещо подобно. Ако някой може да помогне „стъпка по стъпка“ – какъв диск, каква програма за запис и т.н., ще бъда благодарен.

Знам че има тъпи въпроси, но съм много „бос“ на тема Toyota. Тепърва ще се запознавам с автомобила и ще имам още въпроси в бъдеще.

Поздрави

Димитър
Последно промяна от Akima на 17 Май 2016 22:52, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.Добре дошли и честито.
поздрави
Димитър
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV , 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 60 госта