Avensis T27 2.0 D4D / 2.2 D4D / 2.2 D-CAT - Мнения/съвети за покупка - обща

Публикувай отговор
brazzo
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Авг 2014 16:11

Съвет за Toyota Avensis 2.2 D-Cat Automatic

Мнение от brazzo » 05 Авг 2014 16:26

Имам нужда от помощ и съвет относно закупуването на Тойота и реших, че тук е най-доброто място да получа точните отговори. От няколко месеца се оглеждам за закупуването на кола втора употреба до към 24000 лв., като основното ми изискване е, колата да е автоматик и да е по възможност след 2009-2010 година. Общо взето минах през няколко типа коли - Хонда Акорд 2.2Д, Пасат 2.0Д, Ауди А4 2.0Д, Ауди А4 1.8TSI и накрая стигнах до Тойота Авенсис. Ако може да споделите впечатления за следния модел, ще съм Ви много благодарен:

Тойота Авенсис 2.2 D-Cat, Автоматик, Комби 150 к.с., 2010 г., 82 000 km. - внос от Италия. Колата изглежда да е с най-високото оборудване, но разбира се не съм сигурен. Има Климатроник, ABS, Airbag, Автопилот, Аларма, Бордови компютър, Ел. Огледала, Ел. Стъкла, Имобилайзер, Ксенонови фарове, Лети джанти 17, Металик, Парктроник, Серво управление, Стерео уредба, Халогенни фарове, Центр. заключване, ESP/Трак. контрол. Цената е 20 500 лв.

Познавам доста хора покрай мен, които карат Тойота и всички са много доволни, но те си ги взеха чисто нови и не мога да се ориентирам, понеже те до сега не са имали проблеми, а и колите не са със същия двигател.

Ще се радвам да ми помогнете да стигна до заключение дали да се хвърлям с покупката на Авенсиса.

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Съвет за Toyota Avensis 2.2 D-Cat Automatic

Мнение от Airfan » 05 Авг 2014 16:58

Почти съм готов да се обзаложа, че ще ти тракат спирачните апарати, тъй като този проблем е наличен при всички Т27 Авенсиси - преди и след фейслифта. Решението е нарязване на нови водачи и се твърди, че се оправя.
Изображение Изображение

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Съвет за Toyota Avensis 2.2 D-Cat Automatic

Мнение от lederman » 05 Авг 2014 17:30

Това с апаратите не е голям проблем.

При Д-кат трябва да се има предвид, че е с пиезо дюзи и има филтър за твърди частици. Носят се форумни митове, че пиезо дюзите се развалят по-лесно, но дали е така не знам. Факт е обаче, че имат завишени изисквания към нафтата. Много хора се оплакват и от филтрите за частици, не само при Тойота, и май не е евтино да се смени или да се махне...
Закарай конкретната бройка в някой официален сервиз да ти я прегледат.
Аз се оглеждам за Ланд Круйзер ходя по автокъщите с кабелче и лаптоп и на няколкото екземпляра на който закачих диагностичния кабел ми се изправиха косите ...
То не бяха грешки по АБС сензори, грешки по климатици, тръгнали дюзи, ниско налягане на рейката... иначе колата пали, работи и всичко е перфектно (УНИКАТ).
гледах и един Аурис 2008, същата работа. Ауриса имаше и грешки в автоматичната кутия (МТМ - роботизирана ръчна скоростна кутия).
Та съвета ми е да идеш в официален сервиз, те гледат ходовата част и диагностика и евентуално ако могат да изкарат някаква история. Скоро чух, че могат да проверяват историята не само тук в България, но не съм сигурен. Там можеш да разбереш дали колата подлежи на някаква сервизна кампания, и евентуално на какви е ходила.
Въртенето на километража, уви не можеш да провериш.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

brazzo
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Авг 2014 16:11

Re: Съвет за Toyota Avensis 2.2 D-Cat Automatic

Мнение от brazzo » 05 Авг 2014 18:37

Благодаря на отзовалите се до момента. Това за Д-Кат дюзите и филтъра го четох на много места :(
А всички нови коли за да отговарят на новите стандарти не се ли правят с такъв филтър, независимо от марката?
Същите неща за тези дюзи четох и за пасатите и за шкодите, направо човек да се чуди каква кола да си вземе. А ако се слага добавка в горивото, това помага ли за увеличаването на експлоатационното време на въпросните дюзи?

Иначе ето линк на колата: http://www.simauto.bg/bg/2/%D0%90%D0%B2 ... ssgo_full/

Mоже ли да препоръчате къде точно да е закарам за диагностика? Ако покаже всичко, което изброи lederman, ще е супер.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Съвет за Toyota Avensis 2.2 D-Cat Automatic

Мнение от Kiki » 05 Авг 2014 20:49

Има дизелови двигатели монтирани и през 2014 год. на Авенсис, които не са Д-Кат.
Последно промяна от Akima на 18 Яну 2017 13:31, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат на последователни мнения.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

brazzo
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Авг 2014 16:11

Съвет за Toyota Avensis 2.2 D-Cat Automatic

Мнение от brazzo » 06 Авг 2014 17:43

Благодаря за информацията. Наистина е така - проверих какви двигатели се предлагат на новите автомобили.
В крайна сметка, явно ще трябва за пореден път да се насоча към друга марка/модел. sad.gif
Последно промяна от Akima на 18 Яну 2017 13:32, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат на последователни мнения.

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Съвет за Toyota Avensis 2.2 D-Cat Automatic

Мнение от lederman » 06 Авг 2014 21:18

Ами то тези проблеми ги има и при другите марки ?!?!?
Баща ми смени дюза на 70К км ... на 2.0 HDI и те са пиезо ... за немските не знам но предполагам проблемите са същите ...
Освен това не е много ясно дами не са само митове и легенди тези неща .... по форумите пишат само изпатилите, а другите си карат колите. Друго което прави впечатление е, че тези дефекти са основно при ПЕРФЕКТНИТЕ УНИКАТИ на 110 000 км ...
Ако си харесал колата просто гледай за читава бройка, по възможност с доказуема история. Не се връзвай на историите на джамбазите. Аз моята я купих от представителя в София, платих по-скъпо, но вече 4 години карам без драми.
Е надявам се да имаш и късмет :)
Успех в избора!
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Съвет за Toyota Avensis 2.2 D-Cat Automatic

Мнение от ffsolutions » 06 Авг 2014 21:29

И аз бих посъветвал колегата за сериозен и обстоен преглед! Когато купувах моята минах преглед в Тойота в Пазарджик (умишлено избягах от пловдивската), като за 120 лв. провериха компютъра, дюзите, компресията на цилиндрите, окачването, спирачките, и накрая направиха и реглаж. Дадоха си предписанията хората, смених само едни задни накладки и спокойно взех автомобила. Така че задължително трябва да се прегледа в официален сервиз, поне според мен. :thumbsup:
Освен това не бих заложил на италианка. Моят съвет е колегата да търси кола от Германия.
Желая много късмет и успех! :thumbsup:
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Съвет за Toyota Avensis 2.2 D-Cat Automatic

Мнение от Kiki » 06 Авг 2014 21:42

brazzo написа:В крайна сметка, явно ще трябва за пореден път да се насоча към друга марка/модел
Колега, насочвай се където искаш, но преди това прегледай класацията за продажби и надежност на всички марки и модели за последните, поне 10 години и тогава си купувай друга марка/модел. laugh.gif /приятелски съвет/ tooth.gif
Последно промяна от Akima на 18 Яну 2017 13:32, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат на последователни мнения.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

brazzo
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Авг 2014 16:11

Re: Съвет за Toyota Avensis 2.2 D-Cat Automatic

Мнение от brazzo » 07 Авг 2014 10:41

Благодаря на всички, които изказаха мнение и съвет. Със сигурност ще се опитам да закарам колата в официален сервиз, за да ми е мирна главата.

Иначе сте прави, че в повечето случаи по форумите пишат патили хора...

nettle
Мнения: 11
Регистриран на: 25 Дек 2008 11:14
Местоположение: София

Re: Съвет за Toyota Avensis 2.2 D-Cat Automatic

Мнение от nettle » 07 Авг 2014 12:06

Колеги, аз моя Avensis 2.2 го взех януари 2014г. нов и търговеца ми препоръча да е D4D, а не DCat точно поради лошия дизел в БГ! А накладките наистина тропат(всъщност при мен само лявата тропа?!)...и нема оправия. Също така, на около 7000км. смених гаранционно лява полуоска ... така че си е и до късмет все пак в днешно време. Старата ми Corolla 2.0 d4d (също купена чисто нова) нямах никакви проблеми с нея.
Camry 2.5 TNGA HV

brazzo
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Авг 2014 16:11

Съвет за Toyota Avensis 2.2 D-Cat Automatic

Мнение от brazzo » 08 Авг 2014 16:01

Благодаря за полезната информация. Показателно, е че и дилъра ти е препоръчал да не взимаш агрегата с D-Cat.
Последно промяна от Akima на 18 Яну 2017 13:32, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат на последователни мнения.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Съвет за Toyota Avensis 2.2 D-Cat Automatic

Мнение от iovkito » 08 Авг 2014 22:03

Днес разговарях с познат , който си купи rav4 2,2 d-cat . И той е навъртял близо 15 000 км и каза , че разходът му се върти около 9-9,5 с основно каране извънградско. Това е точно с 2 литра над моя. Виждал съм и авенсиси по обяви с такъв двигател , които на дисплея за среден разход имат цифри като 7,5-8,5 , каквито аз никога не съм виждал. Бях писал и за позната с verso 2,2 d-cat aut , извънградско 10/100 .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Съвет за Toyota Avensis 2.2 D-Cat Automatic

Мнение от slowtraveler » 09 Авг 2014 08:38

iovkito написа:....каза , че разходът му се върти около 9-9,5 с основно каране извънградско. ...
:censored: :censored: :censored: Толкова ли е 'ляв' този двигател????
Наистина за извънградски разход това ми се струва прекалено висок... И то за РАВ-ка ...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Съвет за Toyota Avensis 2.2 D-Cat Automatic

Мнение от iovkito » 09 Авг 2014 10:50

Така излиза. Много исках и аз да се метна на автоматик , но след толкова изписано за този d-cat , нямах намерение да рискувам. 1-2 литра разход отгоре не е малко , това са над 2 тона гориво за първите 160 000 км , колкото е гаранцията на автомобила .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nov и 58 госта