Покупка на Avensis T25 D4D /2005-2006/ - 2.0 или 2.2 ?

Публикувай отговор
Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Избор Avensis T25 D4D Preface 116HP или 150HP 2004-2005

Мнение от Akima » 18 Яну 2015 17:22

Не е.
Човека се е объркал - не е нужно всички да разбират.

Понякога е по-добре да си купиш нещо от лаик,който е плащал всичко редовно и е карал колата вместо да се чуди кое как е.
Другият вариант е да се нанижеш на разбирач-тарикат,който е направил всеки възможен пиниз,за да спести лев.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

dblos
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Яну 2015 00:35
Местоположение: София

Re: Избор Avensis T25 D4D Preface 116HP или 150HP 2004-2005

Мнение от dblos » 18 Яну 2015 21:56

Жена и кола се взимат на късмет тайа че...
Никой не каза за сервиз ?само ТМ АУТО или може да препоръчате друг сервиз в който са в час със тойотиъе.
Ще търся с приоритет 150 кс но ако изпадне нещо добро 116 няма да го мисля.
И все пак,първоначалното задължително обслужване какво включва?

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Избор Avensis T25 D4D Preface 116HP или 150HP 2004-2005

Мнение от ffsolutions » 18 Яну 2015 22:12

Аз сменях масло, всички филтри, ангренажен ремък, паразитна ролка, водна помпа и едни накладки по предписание от прегледа преди закупуването на колата.
За самия преглед бих препоръчал ТМ Ауто, поне преди самото закупуване на автомобила. Мисля, че беше 50 лв. прегледа. Аз дадох 95 лв. (по спомен), но освен компютърната диагностика ми провериха и компресията, геометрията ( + центриране) и цялото окачване и спирачките. Общо взето направиха обстоен преглед хората. Има много места, където да направиш първоначален преглед, но според мен като за първи такъв си струва да се даде някой лев в името на това да се намери евентуален проблем, ако има такъв. Иначе вкараш ли си таралежа в гащите, после ходи го вади от там. Гаранция няма и в официалния сервиз де, ама все пак... Поне това е мое мнение.

Иначе в София чувам добри думи и за Пит Стоп-а. И той не е "евтин", но от колегите във форума съм си изградил представа, че е добър сервиз. Веднъж ги посетих вече за рутинен преглед и останах доволен от професионализма на хората и от отношението. Имаше още един сервиз с добро име тук, но не се сещам как се казваше, нека колеги подскажат. Дидо, който е член на форума, се занимава с изпускателни системи и също има много доволни колеги от него, включително и аз (оправи ми колага когато ми свиха катализатора...). Темата му е тук http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=5&t=16421.

Има хора, които могат да ти полират професионално колата и фаровете, кой да ти поръча оригинални части и т.н. Общо взето колегите са винаги отзивчиви и има кой да ти помогне за почти всичко! Просто се разтърси из форума и ще намериш много информация.

П.С. Мисля, че това беше всичко по първоначалното обслужване, нека по-запознатите колеги да добавят нещо друго, ако е необходимо. Имам някъде документ за всичко, което смених, но не ми се рови, та затова карам по спомен. И само да вметна, че по принцип водната помпа не е "задължителна" за подмяна, аз смених моята, за да ми е мирна главата. :thumbsup: Не помня колко трябва да изкара, но на следващата смяна на ремъка, жива или не, пак ще я заменя с нова.
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Избор Avensis T25 D4D Preface 116HP или 150HP 2004-2005

Мнение от scorpion » 19 Яну 2015 10:55

Здравей колега и успех с избора...
Аз съм с 2.2. д-4д 150 к.с. фейслифт и ако сравнява с предишния ми авенсис т25 но бензин 1.8 136 к.с., то определено 150 кончета са предимство ... Незнам как е с 2.0 дизелов но тези 116 спрямо 150 ми се струват малко за това купе, пък и ако ще се товари повечко... rolleyes.gif

Две думи за впечатленията ми от купето и возенето (споделял съм ги многократно) но за седан - положителен отзив от моя страна. Вози стегнато - нито меко, нито твърдо. Обезшумена е добре (даже сега този дизел е далеч по-обезшумен от предишната ми бензинова 1.8). Поради 17" лети джанти, лятото е много стабилна. Сега зимата съм я свалил на 16" но пак е стабилна. Имам забележка при силен вятър и висока скорост (особено страничен), купето има склонност към неприятно залюляване ... Иначе пространството за водача и пътниците е много добро. Материалите са добри и пасват като за автомобил в горната част на средния сегмент. Добре подредени уреди за управление, прилично озвучаване (аз съм с 6-CD чейнджър - MP3/WMA). Кожения салон за тези вече 5 1/2 години е много, много запазен, вкл. и моята седалка); няма износване по врати, дръжки, копчета и т.н...
Аз имам разни екстри като щора, подгряване на седалките, подгряване на чистачките и пр...., които практически не ползвам (може би щората, като тръгнем лятото на морето но си я прибирам за да не избелява cool.gif )
С две думи - прилично качество. Имам забележки към тунера на радиото и вграденат аантена - има пращене и губене на станция. Така беше и при предходния ми авенсис. Може би с външна антена би било по-добре но такъв е дизайна. Аз съм с ксенон и общо взето съм доволен. Е, като се наклепа с мръсотия стъклото дори и пръскалките не помагат кой знае колко. Чистачките са ОК, особено с автоматичната си функция и сензора за дъжд но пишките са отвратителни. За съжаление не са сложили пишки, които хвърлят т.н. мъгла. Далеч по-хубаво е. Другата глупост е, че чистачките тръгват веднага, т.е. няма забавяне малко след струята. Така имаш търкане на сухо за част от времето. Не е болка за умиране. Горния слой на предното стъкло е мек и поне при мен има видими финни наранявания от камъчета. На предишния Авенсис беше същото положение.
На мен дизайна ми е приятен (различен), даже по-приятен от следващото поколение Авенсис, което е доста близко по дизайн с други марки ...

ДВГ както казах е 2.2. и за тези 150 к.с. си дърпа екстра. Разхода ми при умерено каране може да бъде и 4.3/100, а може при повечко скорост по магистрала да бъде и около 7.2/100 ... При мен средния разход смесено е 6.3/100 и съм изключително доволен. София-Сл.Бряг-София с круиз по магистралта на 150 км/ч и нормално натоварен автомобил ми излиза 6.9/100. Както казах по-горе може извън магистрала и умерено каране до го докарам доста под 5/100. ДВГ според мен обезшумен добре. С верига е, което все пак прави обслужването по-лесно. След излизането ми от гаранция (ползвах 5г удължена) направих обслужването си извън ТМ и всички консумативи за тип Б осблужване ми излязоха около 320 лева (труда на практика ми е безплатен cool.gif ), което е далеч по-ниско от цените в ТМ.

Ск.кутия е с шест скорости и на празен ход е малко шумна (при натискане на съединителя шума изчезва) ... малко шумен е според мен и диференциала на по-ниските предавки 1,2,3-та (има една характерно виене) но тези усещания са по-скоро субективни. При незагрят автомбил и скорости превключването между 1-ва и 2-ра е тегаво но след загряването всичко е ОК. Карал съм автомобили под този клас с далеч по-добре синхронизирана кутия. На първия ми авенсис пак я имаше тази особеност.

Окачването е ОК. Спирачки са ОК (предишния ми бензинов беше с по-меки и някак си бавнореагиращи спирачки, тук си е ОК но и дисковете са по-големи) ...

Като цяло един добър семеен автомобил, добре изработен, с добро качество. В никакъв случай не му отива спортното каране и тежката експлоатация но за ежедневието си е ОК. Успех с избора !

П'С: Забравих. Багажника е огромен за седан но отвора е меко казано малък. Виждал съм хечбек (незнам зашо в българия не се предлагтат) и там мисля, че положението е ОК, както и при комбито.

Беше малко разпиляна и едва ли пълна оценка но за понеделник ... толкова biggrin.gif

Успех !

Bodhid
Мнения: 80
Регистриран на: 20 Май 2014 21:27
Местоположение: Стара Загора/София

Re: Избор Avensis T25 D4D Preface 116HP или 150HP 2004-2005

Мнение от Bodhid » 19 Яну 2015 11:08

Здравей колега, успех с избора дано да имаш късмет /кола и жена ..... biggrin.gif /. Аз само ще споделя нещо за ТМ Ауто.Преди закупуването на моята кола преди 6 м. им закарахме колата с продавача за тест и оглед. Цената им е като за диагностика - 108 лв. ми взеха . Какво гледаха, какво не, казаха някой неща. Но примерно дюзите си бяха ок имам и разпечатка. Преди 10-на дни я карах за диагностика поради проблем с паленето, дюзите излезнаха доста зле.Питах ги как така за 6 месеца и 2-3 000 км. се случи това. Дигнаха ми рамене и казаха, че то зависело дали на топло или студено се мерят и т.нат. Та ти си знаеш, но .....
Toyota Avensis II Wagon T25 2.2 D4D 150hp 2005

dblos
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Яну 2015 00:35
Местоположение: София

Re: Избор Avensis T25 D4D Preface 116HP или 150HP 2004-2005

Мнение от dblos » 20 Яну 2015 15:06

Здравейте ,
а колегата @scorpion благодаря за детайлното описание :) придобих по ясна представа.
Относно сервизите , нямам наблюдения от ТМ Ауто но честно да си кажа бих избрал друг сервиз , та кой друг различен от ТМ Ауто бихте препоръчали за оглед и сервизиране на
Тойота ?
Забелязвам ,че ат пат излизат и 177кс модела който е D-Cat , това което знам за него ео че е с DPF филтър , има ли нещо което трябва да ме притеснява при този мотор ?

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Избор Avensis T25 D4D Preface 116HP или 150HP 2004-2005

Мнение от Kiki » 20 Яну 2015 15:36

dblos написа:
Забелязвам ,че ат пат излизат и 177кс модела който е D-Cat , това което знам за него ео че е с DPF филтър , има ли нещо което трябва да ме притеснява при този мотор ?
Да, лошото качество на БГ нафтата.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

didopido
Мнения: 14
Регистриран на: 12 Май 2015 16:11

Покупка на Avensis T25 D4D /2005-2006/ - 2.0 или 2.2 ?

Мнение от didopido » 12 Май 2015 16:20

Здравейте,

Мисля да сменям стария Пасат за Тойота Avensis D4D 2005-2006г, 2.0 или 2.2. Нов съм във форума, изчетах темите за и против двата двигателя. Останах с впечатлението, че 2.0 е като че ли по-надежден и по-безпроблемен двигател. За мен това е водещото при избора. Какъв съвет бихте ми дали? 2.2 ми допада заради повечето HP и уж по-ниския разход градско (auto-data.net го дава 6.5/100). Вярно ли е, че 2.2 страда от проблеми с главата, толкова ли са чести, че да се избягва този двигател?

Конкретно нямам набелязан автомобил за оглед, още се колебая към кой двигател да се спра.

Благодаря предварително на всички отзовали се.
Последно промяна от Akima на 25 Авг 2015 01:00, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.
Avensis II 2.0 D4D 126к.с. T25 1AD-FTV 2008

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Re: Покупка на Avensis D4D, 2005-2006г - 2.0 или 2.2?

Мнение от мехаННика » 12 Май 2015 16:32

Според мен правилно се ориентираш, като че ли 1AD е по безпроблемен.

Аватар
biro
Мнения: 2629
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Re: Покупка на Avensis D4D, 2005-2006г - 2.0 или 2.2?

Мнение от biro » 13 Май 2015 09:22

1AD е след 2006, преди 2006 е 1CD , а потребители с този двигател имат доста оплаквания от SCV клапани.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Покупка на Avensis D4D, 2005-2006г - 2.0 или 2.2?

Мнение от scorpion » 13 Май 2015 13:10

didopido написа:Здравейте,

Мисля да сменям стария Пасат за Тойота Avensis D4D 2005-2006г, 2.0 или 2.2. Нов съм във форума, изчетах темите за и против двата двигателя. Останах с впечатлението, че 2.0 е като че ли по-надежден и по-безпроблемен двигател. За мен това е водещото при избора. Какъв съвет бихте ми дали? 2.2 ми допада заради повечето HP и уж по-ниския разход градско (auto-data.net го дава 6.5/100). Вярно ли е, че 2.2 страда от проблеми с главата, толкова ли са чести, че да се избягва този двигател?

Конкретно нямам набелязан автомобил за оглед, още се колебая към кой двигател да се спра.

Благодаря предварително на всички отзовали се.
Привет колега. Всичко зависи от конкретното състояние на съответен екземпляр и как е експлоатиран.

Колкото до разхода на 2.2 Д-4Д: чисто градско и особено в София 2.2 трудно ще се постигне разход от 6.5/100. Чисто градско в София е около 8.3/100 (а може и повече). Смесен цикъл 50/50 при мен варира от 6.3-6.8, като не съм занулявал БКП от няколко месеца. Извънградско при много спокойно и плавно шофиране и 100-110 км/ч макс. може да се падне до 4.3-4.5/100 но практически при мен се върти между 5-5.5/100. По магистралата София-Бургас (с круз контрол на 150 км/ч с нормалните намалявания или ускорения в зависмост от трафика) и после до С.Бряг стандартно извънградско каране съм постигал общ разход 6.9/100, като от София до Бургас с круизната скорост мисля показанията бяха около 7.2/100.

Освен двигателя е важно и дали автомобила е с 5 или 6 степенна ск.кутия. За 6 ст.ск.кутия също има някои отрицателни отзиви (аз имам забележка за един паразитен шум идващ от валовете вътре, който изчезва при натискане на съединителя, както и леко тегаво превключване между 1-2 предавка, което изчезва след загряване на кутията) но пак си зависи от експлоатацията на автомобила.

Нивото на оборудване е също не по-малко важно. Препоръчително да е поне Екзекутив. Има доста теми обаче, където е писано за екстериора и интериора на Авенсис Т25, вкл.и фейслифт.

Аз бих търсил лично екземпляр 2.2/6 ск., Екзекутив ниво. Успех !

didopido
Мнения: 14
Регистриран на: 12 Май 2015 16:11

Re: Покупка на Avensis D4D, 2005-2006г - 2.0 или 2.2?

Мнение от didopido » 13 Май 2015 14:38

Здравейте scorpion, благодаря за изчерпателния отговор. Executiv изпълнението може ли да се разбере по VIN (или по нещо друго)? До сега не съм виждал изрично написано в обява, че изпълнението е Executiv. SOL едно и също с Executiv ли е?

Поздрави
Avensis II 2.0 D4D 126к.с. T25 1AD-FTV 2008

draior
Мнения: 29
Регистриран на: 13 Дек 2013 10:38
Местоположение: Перник-София-Перник

Re: Покупка на Avensis D4D, 2005-2006г - 2.0 или 2.2?

Мнение от draior » 13 Май 2015 16:47

На моето Версо го пише нивото на оборудване при проверка на VIN тук http://japan-parts.eu/
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D 2006

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Покупка на Avensis D4D, 2005-2006г - 2.0 или 2.2?

Мнение от scorpion » 14 Май 2015 11:17

didopido написа:Здравейте scorpion, благодаря за изчерпателния отговор. Executiv изпълнението може ли да се разбере по VIN (или по нещо друго)? До сега не съм виждал изрично написано в обява, че изпълнението е Executiv. SOL едно и също с Executiv ли е?

Поздрави
За съжаление колега не мога да кажа дали Executive = SOL. Поне за Авенсис не си спомням SOL да се е предлагал като ниво на оборудване.
Мога да посоча някои разлики между Executive и Luxory модификациите, защото съм имал и двата модела (сега както е видно съм с по-луксозното изпълнение): оригинални джанти за по-високото ниво на оборудване 17"; ксенон, кожен салон, отопление на пр.седалки, отопление пр.стъкло, декоративни вложки на праговете, имитация дърво по салона; предпазни лепенки на ръбовете на задни врати и калник, кожена топка с алуминиева апликация на ск.лост ... друго не се сещам...Опс сетих се: круз контрол wink.gif

успех !

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Покупка на Avensis D4D, 2005-2006г - 2.0 или 2.2?

Мнение от lederman » 14 Май 2015 12:06

Моята е Executive и
Има:
круиз контрол, лепенки на ръбовете на задни врати и калник, декоративни вложки на праговете, кожена топка с алуминиева апликация на ск.лост, автоматични фарове и чистачки, имитация дърво по салона, фарове за мъгла
Разлики:
Джантите 16-ки, тапицерията е от плат, няма подгряване на седалките и предното стъкло. Оригиналните фарове са халогенни. Няма навигация

Аз се замислям да се разделям с моят Авенсис, ама не съм си намерил правилният Ленд Круйзер за замяната ... Ако някой знае добър, да свирка biggrin.gif
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Majestic-12 [Bot] и 71 госта