Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Публикувай отговор
Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от maestro75 » 13 Ное 2017 20:58

сложиха ми новата карта, работи. както каза колегата, 10мин цялата работа.
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от alexander79 » 13 Ное 2017 21:01

В моята този т.нар. радар е при камерата зад огледалото на предното стъкло, но защо тогава има окабеляване за такъв радар и в предната броня? Идеята на питането ми е дали е възможно да се активират допълни функции след закупуване на съответния радар. Може да се повтарям, но впечатленията ми от автомобилите е, че повечето от функциите са подготвени и само се активират срещу съответна сума. Дали човек би влезнал в такъв цирк зависи от цената. Едни са готови да активират фабрично навигация за 2000лв, други са готови на доплащане за други по-важни опции!
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от slowtraveler » 13 Ное 2017 21:23

Уффф. Пак се връщаме в началото.... Горе ти е камерата, а долу в емблемата трябва да имаш радар, за да ти работи TSS-P.... Ама със сигурност няма да стане само с включване на радар...
Моите впечатления са, че функциите, които са подготвени и само трябва да се активират са единици и по-скоро - изключение...
И в повечето случаи стават само след допълнителна интервенция.
КК на по-старите Тойоти може да се каже, че е изключение...
Това с активиране на фабрична навигация също май не става само софтуерно :whistle:

В допълнение - настройките на радара обикновено са доста сложни... Центроването му (геометрично - излъчването му да е точно в определена посока), след това обучаване на модула за управлението му и т.н. Айде - обучениете при мен доколкото знам е лесно, но бавно и тегаво - става с шофиране при определен трафик, с определен режим и т.н., докато най-накрая системата реши да се включи.. След това навярно ще има нужда от рефлашване на дисплей, ЕСП и т.н.?
Абе ако си много навит - гледаш резервните части по VIN и сравняваш с VIN от по-високото оборудване... Аз наистина бих тръгнал от модула на ABS/ESP, щото там навярно ще е първия голям цирк, който трудно може да бъде прескочен...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от alexander79 » 13 Ное 2017 22:17

Ами то темата се измести! Аз просто попитах и самият факт, че не ми бе отговорено е нормално да попитам отново (това по повод на Уфф). Надявах се някой да е играл в цирка и да сподели, а не да гадаем как евентуално е при тази кола. В този форум научих повече как е при джипката и как не може да бъде при Королата! Техническите решения при едно и също поколение автомобили от различни години са различни, камо ли при различни модели и марки! Точните мнения се размиват в темата и затова се опитах да върна дискусията по темата, а именно заглавието!
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от peterhr » 13 Ное 2017 22:26

Аз все още си мисля, че този модел за Европа НЕ може да спира сама. Малко ми е странно след като има надпис БРЕЙК на дисплея, защо трябва да има друг датчик/сензор/радар за да може да спира колата сама. След като може да покаже на мен да спра, защо за да реши тя сама да спира, да трябва още нещо като датчик.

Според мен, трябва да намериш някой по-на вътре със софтуера на Тойота и по твоя VIN да провери какво точно (в детайли) имаш като TSS. Оттам нататък е желание и пари :)
Но ако трябва да се смени един блок като ABS/ESP както казва slowtraveler, за мен лично е безмислено като цена, защото тези автомобили са все още много нови и този блок ще е прекалено скъп. А реално твоят няма какво да го правиш после.

Аз също искам много допълнителни неща и с тази цел започнах темата. Но реално тук няма ентусиасти на такъв тип промени по колите и е трудно да се намери точната информация за конкретните екстри. За съжаление и в Руските форуми има малко описано или поне аз си представях, че е доста по-детайлно описано всичко. В Турските е доста по-добре, но нито разбирам, нито гугъл се справя добре с превеждането.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от alexander79 » 13 Ное 2017 22:50

Продължавам с написаното в ръководството. Там пише:
Преден датчик Предният датчик е разположен в горната
част на предното стъкло. Той съдържа
два вида датчици, всеки от които откри-
ва информация, която е нужна за рабо-
тата на системите за подпомагане на
шофирането.
1 Лазерни датчици
2 Датчик-видеокамера с един обектив

Преден датчик
Предният датчик използва лазери, за да открива автомобили пред вашия ав-
томобил. Предният датчик се класифицира като лазерно изделие клас 1М, в
съответствие със стандарта IEC 60825-1. При нормални условия на използване
тези лазери не са опасни за невъоръженото човешко око. Трябва обаче да има-
те предвид посочените по-долу предпазни мерки.
Неспазването на тези предпазни мерки може да доведе в резултат до загуба на
зрението, или до тежко увреждане на зрението.
от тук http://www.toyota-global.com/innovation ... ety-sense/ разбирам, че точно този преден датчик всъщност е лазерен радар, с който са оборудвани нашите коли, но въпросът бе кому е необходимо да има окабеляване и за Wave radar, който се монтира в емблемата? За мен всикчи асистенти, които липсват в момента са софтуерни функции, които чакат да бъдат активирани, но явно никой от колегите тук не е играл този цирк с активирането им. Аз като имам път към сервиза лично ще ги попитам дали е възможно да се активират разни допълнителни опции и ако да за каква цена става дума!
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от slowtraveler » 14 Ное 2017 09:19

1. Поне направи ли си труда да прочетеш какво представлява TSS-P и разликата му с TSS-C (с каквато най-вероятно е оборудван твоя автомобил)? И къде се намира радара ТОЧНО на Тойотата... Колкото и да мърмориш, че съм споделил за Джипа - при Тойотата радара е точно в емблемата както съм споделил по-горе, докато при джипа е съвсем на друго място... Затова е и Уфф.. Уж четеш нещо, а явно не вникваш в прочетеното... Най-малкото можеше да обърнеш внимание на линка, който си дал - там също е видно ЗАЩО има и микровълнов радар - просто защото лазерния скенер е доста ограничен откъм дистанция и възможности...
2. Всички системи на съвременните автомобили работят по много аналогичен начин, често са производство или поне проект на външна фирма. Така, че почти всичко е едно и също... Затова и дадох пример с автомобил, който експлоатирам от години. Ако си мислиш, че Тойота е нещо уникално - грешиш... Тези системи (и то аналогични като действие и т.н.) можеш да срещнеш при повечето съвременни производители. Надявам се не мислиш, че изведнъж всички производители са вложили пари за уникална разработка, пък то виж - получило се едно и също...
3. Ако си мислиш, че софтуерно може да се активира нещо, при условие, че липсва хардуер - много се лъжеш... :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от alexander79 » 14 Ное 2017 17:30

Мислях да не ти отговарям, но за последно.
1. Ако си се обидил, извинявай! Не ми е цел да се заяждам с никой, нито имам време да се дърля по форумите, нито желание. Това, което исках да кажа е, че не получавам отговор на въпросите си и ето ти отново употребяваш най-вероятно, а мен по-ме устройва отговор не знам или провери еди къде си. Убедил съм се че две на външен вид еднакви устройства от един и същи модел може да се различават по техническото решение, софтуера или нещо друго и да изпълняват една и съща работа и точно за това, това най-вероятно или на джипката е така, или на приятеля бавареца не е отговор, а ей така вземане на участие в дискусията.
2. Не мисля, че Королата е уникален автомобил, напротив. Вече забелязах доста недостатъци спрямо старият ми автомобил, а и имам наблюдения и върху други марки. Королата е евтин автомобил но, от 2 месеца в които го управлявам мога да кажа доста приличен.
3. Точно заради това попитах за този радар от самото начало и стигнахме само до тук, но пък набрахме мнения!
Пожелавам ти лека вечер и всичко най-добро!
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от slowtraveler » 14 Ное 2017 18:23

Колега, не съм се обидил.
Навярно не съм се изразил ясно - писаното до тук и според дадените примери все пак би трябвало да е пределно ясно:
1. За да стане TSS-P е нужен радар, а не само лидар. И то заедно с целият му контролен блок. Дали останалата част от хардуера ще пасне? Не знам - трябва да се провери по VIN номер...
2. Имах предвид уникален като конструкция... Просто автомобилните производители са 'сглобяваща фабрика', която купува модули и разработки от развойни фирми... Наскоро гледах подобна система на една западна фирма, която предлага точно аналогичното на TSS решение (но без удряне на спирачки, а само уведомление за малка дистанция, пешеходци, и т.н.), което можеш да си инсталираш като допълнителна функция. И в рекламата на фирмата имаше, че тази нейна система е вградена например в БМВ и още някаква марка
3. Какъв е проблемът с радара? Многократно е споменато по-горе... Той е жизнено необходима част от системата. Без него не може да се постигне функционалността...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

mapto
Мнения: 30
Регистриран на: 10 Май 2008 18:22
Местоположение: София

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от mapto » 14 Ное 2017 21:03

peterhr написа: Аз все още си мисля, че този модел за Европа НЕ може да спира сама....
Аз пък ти казвам, че съм бил на шофьорското място на корола (модел за европа) която задейства спирачките сама. Така че спокойно може да вяррваш че спира сама. Точно кога решава да го направи вече не мога да кажа със сигурност.
Corolla E17 (2014) 1.6 Valvematic LUNA MT
Avensis Wagon T25 2.0 D-4D 1AD-FTV

Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от maestro75 » 06 Юни 2018 20:20

Малко ъпдейт.... поръчах си алуминиеви светещи лайсни за прагове от AliExspress за 29USD. В Тойота същите са на цена 482 лева, отделно 100 лева е монтажа..... :) :) :) При отваряне на вратата, светлината бяга и обикаля няколко пъти лайсната по различни начини, накрая светва цялата в синьо.... :) Повече си играхме да научим компа да ги разпознава, първоначално светеше постоянно за отворена врата. Стана яко punk.gif
Прикачени файлове
34501202_10211246551072045_7017767263612698624_n.jpg
34501202_10211246551072045_7017767263612698624_n.jpg (74.7 KiB) Преглеждано 2995 пъти
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от peterhr » 06 Юни 2018 21:50

Ей, може ли клипче? Има ли опция на целия праг по дължина?

Аз преди време много гледах за нещо подобно, даже и да не свети бях навит, ама не намерих нещо което да ми харесва.

Аз скоро мисля да си сложа на самата врата, но е малко повече играчка с окабеляване.
Нещо подобно:
Изображение

Даже имам от предишната кола точно такив плафони, ама още събирам сили да ги монтирам.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от maestro75 » 06 Юни 2018 22:24

Ще снимам и покажа :thumbsup: Има три размера, ама нещо съм объркал и поръчах най-късите....
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от maestro75 » 06 Юни 2018 22:54

Архивирах го, иначе не иска да го качи.Установих, че има пет различни варианта на светене, като ги редува с всяко отваряне на вратата.
Прикачени файлове
video-1528314508.rar
(1.44 MiB) Свалено 115 пъти
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от maestro75 » 08 Юли 2018 23:24

Уикенда отивам в Лозенец да разпусна малко. В петък спирам пред хотела, поради ограничените места за паркиране се навирам между един джип зад мен, а отпред имаше една бетонова кашпа с цветя. Морето мина добре, всичко беше хубаво....днес към 15ч следобяд решаваме да си тръгваме с жената. Качвам се в Королата, ама явно ме е напекло слънцето...давам мигач за надясно да се включа в движението и тръгнах на първа напред и леко надясно. Не минах и едни метър, и колата изведнъж спря...помислих, че съм я угасил...и в тоя момент се сещам, че отпред има правоъгълна кашпа с цветя. Слизам, по асфалта имаше диря дето съм я сурнал около 15см. Пробвах да я мръдна, ама не успях. По колата нямаше видими следи, бутнал съм я с номера, като съм я натиснал по ръба на кашпата. Дадох малко назад, заобиколих я и тръгнах. Та заключението за мен е: колата засече предпятствието и сама ми отне газта, т.е. не само сигнализира, ами при такава ситуация и направо си спира. Какво мислите по въпроса?
Прикачени файлове
DSC_1828.jpg
DSC_1828.jpg (333.84 KiB) Преглеждано 2944 пъти
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта