Покупка на семейна кола Тойота

Публикувай отговор
ItsTimeToChoose
Мнения: 95
Регистриран на: 13 Мар 2016 13:48
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от ItsTimeToChoose » 23 Ное 2016 14:00

slowtraveler написа:
ItsTimeToChoose написа: Аз пък имам приятел, който караше Опел зафира 1.8 бензин. Не съм виждал толкова проблемна кола...
Хм... Нещо странно ми изглежда..
Странно, не странно - при него си е факт. Неговата беше 125кс., 2000 или 2001 година. Изкара с нея към 10 години (продаде я 2016) и особено през последните 1-2 години беше трагикомедия... Направи 2 основни ремонти по двигателя (единия му излезе 1500лв+) Имаше и куп други неща разбира се... накрая беше започнала да прилича на бъги :)
Lexus LS460, 2007
Corolla Verso 2007, 2.2D4D, 2AD-FTV, facelift

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4890
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 137 пъти

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от slowtraveler » 23 Ное 2016 14:23

Не оспорвам факта - разбира се, че е възможно да се попадне на 'ляв' екземпляр...
Просто ме учудва, защото нашите впечатления са други.. Но и 10г не сме ги карали де... Първата изкара 1г и бе тотализирана в инцидент, но заради впечатленията веднага бе купена втора Зафира, която я продадохме около 8-9-та година на около 180х.км, но наистина без никакви притеснения за техническото и състояние... И отново бе заменена със Зафира, която вече стана на 7 години и все още е 'чисто нова' - никакви притеснения за техническото и състояние, като е правено само ТО...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от tora » 23 Ное 2016 14:46

Vaniosl написа: Друго нещо,което забелязвам е че дизеловия двигател е много по-разпространен от бензиновия и много по-лесно ще намеря това,което търся.
Просто във форум се пише, когато има проблем, а милионниците столетници дизели са в повече. Лично за мен комбито е грозно, един приличен седан също събира доста, а и прилича на кола а не на бус. Имам близнаци, когато бяха малки, никога не е имало проблем с багаж + 2 колички или една двойна... Споделям само мнение...

Аватар
sstefan
Мнения: 185
Регистриран на: 23 Дек 2008 01:04
Местоположение: София

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от sstefan » 23 Ное 2016 16:18

Колега,
с риск да ме линчуват тук,виж за върнати автомобили в Мото Пфое.И по конкретно за Мондео хечбек или комби.Поне се коментират и много НЕ Тойоти.Карам такъв от 1 год. и въпреки предръсъдъци към марката Форд съм много доволен.По-добре хеч,на седана багажника е кофти за достъп и няма задна чистачка.Ако е комби,може и дивани да прекарваш :) Иначе ако търсиш Тойота конкретно:с две ръце за Авенсис комби,втора генерация.Дизел-бензин както ти излиза сметката.Ако е дизел-2.2,150 кс или 2.0,126 кс според мен.Карам първата от няколко години,изключително доволен,невероятен автомобил за годините си.
П.С. Не сравнявам умишлено марки/модели,кой е по-най добър във вървене/чупене/поддръжка.Единствено лични впечатления......Чувал съм :) ,че Хонда Акорд от тези години е по-добър вариант...ама само съм чувал,и навярно е така наистина.
Toyota Avensis wagon 2002, 2.0 D-4D 110 hp-продадена
Toyota Avensis wagon 2009, 2.2 D-4D 150 hp-продадена
Toyota Yaris 2007, 1.4 D-4D 90 hp
Ford Mondeo 2017,2.0 150 hp
Hyundai I 30,2016,1.6 125 hp AT-служебна/държавна

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от mirott » 23 Ное 2016 16:31

Понеже колегата сподели за Акорд...иначе виждам, че не ти е сред избраните...
Имам Акорд от 1 година и съм супер доволен. Даже в момента има една примамлива обява, 7500 с газ БРЦ в Перник...ако искаш погледни я, че ще замине бързичко според мен.
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=gn6jgl
Ако ти хареса насреща съм за съвети при оглед-кое, къде, как... :thumbsup:

metro_d4d
Мнения: 182
Регистриран на: 10 Мар 2016 09:11
Местоположение: София

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от metro_d4d » 23 Ное 2016 17:13

Не се занимавай с автоматици за 10 хиляди километра годишно, особенно извънградско. Да въртиш 200км на ден в София как да е, но иначе не си заслужава.
Дизел или бензин ако я караш колата достатъчно километри излиза почти еднакво като поддръжка. На един дизел втора употреба може веднага да ти умре турбо ,дюзи, помпа които са доста пари, но направиш ли ги едни 200+ хиляди няма да чуеш за тях.
При бензина са по-евтини ремонтите, но и по чести..за 200 хиляди километра ще ти заминат 2 комплекта бобини, 2-3 комплекта кабели , 3-4-5 комплекта свещи, една ламбда сонда, дроселче, не знам какво още.И малко по малко пак си става сума. Цифрите са приблизителни и зависи от конкретния модел автомобил разбира се. Ако човек кара и на газ за 200хиляди си е една разправия и по газовата.
За надежност и бензина има един тон неща, с които може да те остави на пътя не мисля че съвременен бензин е по-надежден от съвременен дизел.
По-скоро е въпрос на вкус, ако се кара на газ в дългосрочен план нещата се движат макс до 1лв на 100км разлика в парите.

dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от dimkaraganchev » 27 Ное 2016 18:25

Хм, много хора ми хвалят дизелите. До момента, когато започнат скъпите ремонти. След това не ги хвалят толкова...

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от iovkito » 27 Ное 2016 19:15

И на бензиновите не са им приятни ремонтите , спокойно.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
dnedkov
Мнения: 165
Регистриран на: 26 Ное 2011 17:45
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от dnedkov » 27 Ное 2016 19:53

metro_d4d написа: При бензина са по-евтини ремонтите, но и по чести..за 200 хиляди километра ще ти заминат 2 комплекта бобини, 2-3 комплекта кабели , 3-4-5 комплекта свещи, една ламбда сонда, дроселче, не знам какво още.И малко по малко пак си става сума.
Колега стига глупости! Нищо от теб изброените не е сменено по моята, освен свещи. Колата е на 175000км. Всичко друго са общи приказки. Нека всеки сподели от първо лице, а не какво е чул - така не помагаш много на колегата.
Corolla Verso 1.8VVTi SOL 2006, Honda Jazz 1.4 CVT
www.polivni.com

dracunculus
Мнения: 1214
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 56 пъти
Получена  благодарност: 36 пъти

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от dracunculus » 27 Ное 2016 22:33

Ми на мене за 141 хил. нито 1 комплект бобини, ни ламбда сонда, ни кабели са заминали, само 1 комплект свещи смених на 95хил..... общо взето си е въпрос на късмет, и на дизела и на бензина и на хибрида и на ел. автомобила има достатъчно какво да се скапе. Карайте си колите и се наслаждавайте.... изборът е въпрос на вкус и предпочитания
Последно промяна от dracunculus на 28 Ное 2016 13:37, променено общо 1 път.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
max-2
Мнения: 1787
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 17 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от max-2 » 28 Ное 2016 12:24

355 хил. от изброените части само свещи. Кабелите са SUMITOMO с надпис 92 година.
А, капачка и палец смених, но не беше наложително.
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от nitsodar » 28 Ное 2016 19:03

Колега Vaniosl , да се включа и аз с мнение :)
Относно моделите, които си изброил мога да кажа,че за 3 членното ти семейство и трите изброени модела ще ви вършат работа. Имам приятел, който си купи скоро Корола Версо. Хубав и широк автомобил, но ти трябва да си прецениш дали искаш толокова голям/широк като вътрешен обем или не. Въпреки,че съм 188см. и при избор на кола винаги гледам да е достатъчно широка/голяма/удобна, мисля,че Авенсис-ът ще е също добър избор. При Corolla Verso/Verso (както при всеки ван) разположението на шофьора е такова,че ти е доста ограничена видимостта пред капака. Плюс при вановете е по-високото ти положение като шофьор. Пишеш,че ще се използва повече за почивки със семейството -ако обичате планините ще има и малка разлика в стабилността при завоите в полза на Авенсис. ( Баща ми има RAV4 III генерация и съм учуден колко по-некомфортно вози от Авенсис-а). Но пък има 7 местни Corolla Verso, което ще ви даде спокойствие дори да станете седмина в семейството wink.gif Иначе, статистиките показват почти еднаква издръжливост на Авенсис/Корола Версо.

Относно дизел или бензин всеки от колегите е изложил своята гледна точка, разбира се с цел да помогне в избора ти. Карал съм 3 бензинови и 2 дизелови автомобила. Според мен е мит,че поддръжката на бензин била по-евтина. Това мнение идва от факта, че повечето хора си купуват дизел на възможно най-ниска цена от някаква автокъща с "лъснати" и "като нов"-и коли. Всичко при тях е замаскирано точно толкова,че да се придвижи колата от там до сервиза, след което се започват ядове и въпроси "Ама защо така стана?" Истината е,че в милата ни татковина повечето хора подхождат така поради финансово по-примамливите оферти dry.gif Притесненията са най-вече за дюзи,ГНП,турбо.... Ако човек зачертне изцяло автокъщите и се насочиш (както си споменал) към официалнен представител или автомобил от собственик с история, минаваш за една диагностика на всички тези толкова "страшни" комппоненти, дай Боже да намериш своя нов безпроблемен автомобил. Аз практикувам така и досега, слава Богу :thumbsup: , не мога да се оплача от неприятна изненада или скрит проблем. Някой колега беше писал,че удоволствието, което ще изпиташ от дизела по време на дълъг път, е несравнимо с карането на бензин! Особено,ако избереш бензиново Версо/Корола Версо - ще е голяма мъка при изпреварване/балкан. Не зная дали има някой, който докато кара дизелов двигател си казва "Ех,ама ако беше бензин в тази ситуация щеше автомобилът да се справи по-добре." Обратното може да е често срещано като мисъл в главата ти докато изпреварваш, набираш скорост в балкан или ..... просто настъпиш леко..... за удоволствие :whistle: Дори при палене при ниски температури не е проблем за добрия дизел + достатъчно силен акумулатор.Разходът ти (при еднакви двигатели) ще е малко по-висок при мини вана.
П.С. Все пак не забравяй,че дизеловият ФИАТ няма нищо общо с дизел на ТОЙОТА. Качи се в двата вида купета, усети кой е автомобилът за вас и дай Боже скоро да се радваш на успешна покупка!
Поздрави на всички колеги и приятна вечер! :thumbsup:
Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4890
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 137 пъти

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от slowtraveler » 28 Ное 2016 19:19

Офтопик
nitsodar написа: . Все пак не забравяй,че дизеловият ФИАТ няма нищо общо с дизел на ТОЙОТА.
Ааа, почувствах се лично засегнат :) Джипката и Доблото са ми с Мултиджет система, и да чукна на дърво - засега никакви проблеми worthy.gif :whistle:
И двете машинки палят при сериозни отрицателни температури и мъркат като котенца stupid.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от nitsodar » 28 Ное 2016 21:07

offtopic.gif
ХАХАХАХАХА , slowtraveler, извинявам се happy.gif Все пак имах предвид Пунто на достатъчно годинки.
П.С. Преди 2 години и аз бях се загледал много в Doblo - мноооого приятна колица ми се стори :thumbsup: От мненията ти в други теми оставам с приятно впечатление за постигнатото от италианската марка ;)
Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4890
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 137 пъти

Покупка на семейна кола Тойота

Мнение от slowtraveler » 28 Ное 2016 21:21

Офтопик
nitsodar написа: От мненията ти в други теми оставам с приятно впечатление за постигнатото от италианската марка ;)
Чак да ръся суперлативи - не бих казал - марка като марка... Но точно на база наблюденията ми започвам да ставам все по-малко обвързан към марка... Общо взето големите марки имат сходни параметри и често - сходни проблеми и сходни преимущества...
И затова напоследък съвсем не се прехласвам към една марка, нито пък да сипя обидни квалификации към друга...
Просто силите са изравнени, и разликите са вече в детайли, тежестта на оценката на които вече се различава между различните потребители (на някой може да не му пречи даден детайл, докато да му е важен друг, за разлика от негов колега, който поставя обратни приоритети/тежести на дадените детайли) :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта