Представяме ви-Toyota Corolla E 10

Гост

Представяме ви-Toyota Corolla E 10

Мнение от Гост » 15 Сеп 2004 00:45

Toyota Corolla със заводски индекс Е_10 дебютира през юни 1991г.Седмата поред генерация на Тоyoта е наследник на успешния модел Е9.Тринайсет години след производството на Е10 мнозина автомобилни експерти с право я нарекаха-"Кола за безгрижници".Corolla Е10 зедно с по-големият си събрат "Carina" безапелационно водят почти всички класации по безаварийност за масовите модели, оставяйки съперниците си далеч назад.
Дори 13 години след първото си появяване Corolla Е10 изглежда съвременно.Формите и са здържани и семпли и все още актуални.Купето е с идеална антикорозионна обработка а коефициентът на съпротивление е впечатляващ(Сх=0.33).Инжинерите от Тoyota са постигнали 30% по-висока устойчивост на усукване в сравнение с модела Е9.В моделната гама са включени модел Hachback с три и пет врати и Liftback със силно скосена задна пета врата.Вариантите на купето достигат до осем като в тях не се включва Toyota Tercel 4x4 и модификацията за американския пазар под името Geo Prizm.

Изображение Toyota Corolla E10

Вътрешното пространство на Е10 е пораснало значително с предишният модел.По отношение на ергономията и сглобката суперлативите са безконечни а управлението на автомобила е безпроблемно и приятно.Материите в салона са от висококачествени пластмаси,кожа и плюш.Моделите XLI i Si имат богато оборудване а много от моделите са обурудвани с един или два (SRS) Airbag.

Изображение Интериора е безупречен

Двигателите на японката са два бензинови с обем 1.3 и 1.6 литра.По-малкият развива мощност от 75 к.с в карбураторната версия(2Е три клапана на цилиндър) и 88к.с за инжекциона с 16 вентила(4Е-FE).По-големият двигател (4А) се предлага със 105к.с и 114к.с.В повечето случаи за оптимален вариант се сочи 1.3 литровият мотор,който от Тоyота украсяват с надписа 1.4XLi,въпреки че е 1332см2.Мотора разполага с достатъчен ресурс и мощ а икономията на гориво изстрелва двигателя в еталоните за класа си.За по амбициозните водачи се препоръчва 1.6 литровият мотор с 114 к.с,които доставят истинска наслада на пътя при смесен разход на гориво 7-8л/100км.Дизеловите агрегати са много икономични но имат скромни характеристики 72к.с.

Изображение Toyota Corolla E10

Окачването е безпроблемно и има изключителен ресурс-независимо тип Макферсон.Сервото на кормилната уредба се втвърдява в завой и при по-висока скорост.Електрическата система не създава грижи на собственика си но е чувствителна към неизправни кабели и особенно към износени свещи.
Отличната механика, огромният жизнен ресурс и лесната експлоатация с право дават прозвището на Toyota Corolla E10 "Кола за безгрижници"
Последно промяна от Гост на 15 Сеп 2004 03:09, променено общо 2 пъти.

silon

Мнение от silon » 15 Сеп 2004 01:18

Ухаааа моята кола plane.gif за тая статия и тоя форум който си направил винаги имаш 20% отстъпка в моя магазин bounce8.gif + почерпката от мене drunk.gif

Аватар
rolla
Мнения: 14
Регистриран на: 11 Сеп 2004 13:48
Местоположение: Варна

Мнение от rolla » 15 Сеп 2004 15:48

ЕХЕЕЕЕЕ biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif ,и на мене ми стопли сърцето тази статиика!Аве тя и мойта XLi ама няма много екстри,само airbag за шофьора. А
експерти с право я нарекаха-"Кола за безгрижници".
направо ме разби biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif .Така си е!Истина е това!

silon

Мнение от silon » 16 Сеп 2004 09:57

rolla,ти незнаеш ли че така и казват на Е10? wink.gif Това име и дават немските експерти по безаварийност на ADAC.А снимката към статията беше уникална-една королка Е10 качена на крик в сервиза а до нея монтьорите играят карти.Ама истинска снимка не шарж.И отдолу пише-"Королла-кола за безгрижници".Колко съм я търсил тая снимка......години немога да я намеря.Ама ако я намеря ще ви я пратя на всичките cool.gif

power

Мнение от power » 23 Сеп 2004 01:51

Ей много е хубава тая количка точно като мойта е!Ама тая как е наточена мани..... мани ph34r.gif box.gif

smarkov

Info

Мнение от smarkov » 23 Сеп 2004 11:12

Здравейте момчета, може би не е тук мястото, ама ме интересува, колко пари се чини една такава колица като от снимките ? Въоще и идея си нямам от двигатели ,модели и т.н., много съм зян, просто ми харесаха на снимките .... Просто някакви ориентировачни цени :)

ToyotaFan
Мнения: 201
Регистриран на: 13 Сеп 2004 08:23
Местоположение: Sofia

Мнение от ToyotaFan » 23 Сеп 2004 11:33

Tova ljato gledah na Gorubljane edna mnogo hubava Corolla, 97-ma 4AFE 1.6, 16V, 115 k.s., strahotno zapazena, vnos ot Swiss!!! Cenata i beshe 8700, koeto ne e mnogo za kola ot Swiss!

smarkov

:))

Мнение от smarkov » 23 Сеп 2004 12:16

Мдам, не е евтинко, нещо по-надолу като цена дали може да се намери, все пак аз тепърва ще почвам курсовете, нямам книжка още (на 21 съм, срам и позор :-) ) . Дали може да намери нещо до към 4000 ?

Гост

Re: :))

Мнение от Гост » 23 Сеп 2004 12:31

smarkov написа:Мдам, не е евтинко, нещо по-надолу като цена дали може да се намери, все пак аз тепърва ще почвам курсовете, нямам книжка още (на 21 съм, срам и позор :-) ) . Дали може да
намери нещо до към 4000 ?
Здравей! biggrin.gif Много рядко може да се намери този модел на Тойота за 4000лв. rolleyes.gif .Добре си се ориентирал към Тойота това са най-качествените автомобили като цяло cool.gif Аз гледах такъв модел се продаваше лятото.Беше 1.3 97г. с всички екстри без клима.Имаше и един еърбег и струваше 5000лв cool.gif Но веднага я продадоха.
Ако искаш да се ориентираш по-добре за двигатели и мотори погледни статията по-горе има описано всичко за модела.Имаме един колега във форума,който продава Starlet за 4000лв.За тебе ще ти бъде екстра tongue.gif Пък по-натам след някоя и друга година-Корола,после Карина biggrin.gif и така.... bye.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 23 госта