Проблем хидравлика Е12

blondster
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Авг 2015 12:35
Местоположение: Пловдив

Проблем хидравлика Е12

Мнение от blondster » 05 Апр 2017 09:16

Здравейте ,
след много време работа на място на колата ми светна P/S лампата .
След изстиване на колата и след като я запалих отново лампата си изгасна както при нормални условия .
След този случай волана ми стана по-труден за въртене .

Въпроса ми е - къде да търся проблема ?
Работата на място беше , когато сменях термостат и чаках да се обезвъздуши .

Прочетох няколко подобни теми , но нямаше точно такъв случай .

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Проблем хидравлика Е12

Мнение от tora » 05 Апр 2017 09:38

Колата не е ли с електроусилвател? Срещал съм теми из форума за тази система. Обаче щом лампата за неизправност не свети, дали не си се стреснал и да си внушаваш? От форума съм си маркирал ето този линк- http://toyota-corolla.ru/rm04f1ru/repai ... 000bx.html има доста полезни неща.

metro_d4d
Мнения: 182
Регистриран на: 10 Мар 2016 09:11
Местоположение: София

Проблем хидравлика Е12

Мнение от metro_d4d » 05 Апр 2017 11:00

При мен един път светна като спрях на спирка да оставя човек, и в момента в който навих ляв да тръгна и светна и волана беше твърд. Загасих и запалих мотора и се оправи от тогава вече сигурно 40хиляди километра проблема не се е появявал. Не съм го и търсил. Само прочетох да няма записана грешка нямаше нищо. Карай си,ако не се проявява пак проблема не го мисли.

blondster
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Авг 2015 12:35
Местоположение: Пловдив

Проблем хидравлика Е12

Мнение от blondster » 05 Апр 2017 11:28

И аз си мислих така , но вчера се качи един приятел , който кара колата преди известно време и той каза , че миналия път не бил толкова тежък волана . Скоро смених 3бр. накрайници и очаквах да има някаква промяна , но няма и вече започвам да се чудя къде може да е проблема . Тези дни ще видя да проверя за регистрирани грешки . Лампата повече не е святкала . Проверявах налягането в гумите - ок е . Не знам възможно ли е да е от тампони горе на макферсона/амортисьора отгоре , но чак толкова трудно да се движи волана от някакъв лагер , който не издава никакъв шум или да има симптоми за износване .

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot] и 73 госта