първоначално обслужване на 1ADFTV

1AD
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Апр 2017 21:25
Местоположение: България

първоначално обслужване на 1ADFTV

Мнение от 1AD » 21 Апр 2017 21:31

Здравейте,
Купих си Тойота аурис 2,0 126кс
Може ли да ме посъветвате какво трябва да сменя като за начало - масло предполагам 5W30 колко литра? С ръчна скоростна кутия е, маслото там кога се сменя? Някакви ремъци за сменяне? Двигателя с верига ли е или с ремък ? Има ли нужда да се сменя ремък/верига като за начало? Дисковете предните са за смяна - оригинални или заместители? Друго какво да погледна? Колата съм я взел "на сляпо" без да ходя по сервизи, просто импулсивно решение и сега е възможно да има изненади :)
Благодаря на отзовалите се!

Аватар
Toyota Fan Forever
Мнения: 152
Регистриран на: 19 Яну 2017 10:16
Местоположение: Sofia

първоначално обслужване на 1ADFTV

Мнение от Toyota Fan Forever » 22 Апр 2017 10:59

Здравейте!

Преден мост сам няма да правите, но за останалото ще свърши работа
sds_Corolla_Auris_15#_1.GIF
sds_Corolla_Auris_15#_1.GIF (47.81 KiB) Преглеждано 2791 пъти
sds_Corolla_Auris_15#_2.GIF
sds_Corolla_Auris_15#_2.GIF (51.99 KiB) Преглеждано 2791 пъти
Периодичността на обслужване в книжката на автомобила

Безавеарийно и успех
Преместването на единица товар на единица разстояние е работа. Работата извършена за единица време е мощност. Всяка система обаче след Големия взрив се стреми към покой.

Тинк
Мнения: 84
Регистриран на: 28 Авг 2016 09:39
Местоположение: България
Благодарил/а: 1 път

първоначално обслужване на 1ADFTV

Мнение от Тинк » 22 Апр 2017 12:08

Имам Авенсис със същия двигател. Двигателя е с верига, така че няма да се сменя нищо, освен ако не е на милион километра. :D
Маслото е към 6 литра и малко, внимавай какво вземаш, защото има DPF филтър, т.е. маслото трябва да е подходящо за двигатели с DPF.
При мен беше размъкната звукоизолацията (вата) до турбото и малко пушеше под капака като се нагрее. Ако и твоята е такава, махай смело, няма особени последствия, колата е тиха така или иначе.

Ами това е, нали е Тойота. :D Карай си я със здраве, пък каквото се обади, тогава ще го ремонтираш. punk.gif
А да, имаме си и клубни майстори и за по-сериозните проблеми се обръщай към тях.
Да помечтае малко е дошъл човек на тоя свят.

1AD
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Апр 2017 21:25
Местоположение: България

първоначално обслужване на 1ADFTV

Мнение от 1AD » 22 Апр 2017 13:23

Благодаря! Ще прочета това, което сте дали. Все пак няма ли шанс да съм без DPF филтър? Има ли сигурен начин да разбера?
Иначе за сега ползвам само форумните части, за майсториje - още явно не съм ги открил :)

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

първоначално обслужване на 1ADFTV

Мнение от iovkito » 22 Апр 2017 16:36

Ако нямаш никаква информация за обслужването на колата - масло 6,2 литра , маслен филтър , горивен филтър , въздушен филтър - ако е много мръсен , филтър на климатика - ако е мръсен. Маслото в скоростната кутия е 2 литра и малко , по принцип е хубаво да се смени някога , но не е крайно наложително. Все пак е добре да се погледне дали въобще е останало някакво . Има 1 пистов ремък , който върти всичко. Може да се свали и да се погледне дали е нацепен, ако е нацепен - 30-35 лв струва нов . За дисковете и накладките изборът е голям , всеки си има предпочитания към марки. Профилактично бих почистил EGR-a и дебитомера .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

1AD
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Апр 2017 21:25
Местоположение: България

първоначално обслужване на 1ADFTV

Мнение от 1AD » 22 Апр 2017 22:04

Дисковете са за смяна - всичките. Дори форумните цени ми се сториха високи - около 700-800лв за четири оригинални диска. Нещо алтернативно бихте ли препоръчали или риска за некачествени части е голям?

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

първоначално обслужване на 1ADFTV

Мнение от Iliyа Damyanov » 22 Апр 2017 22:22

Това цена само за дисковете ли е , или с накладките? Можеш да сложиш алтернативни приримерно на АТЕ , Текстар ... или Цимерман но и те не се продават на килограм.

1AD
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Апр 2017 21:25
Местоположение: България

първоначално обслужване на 1ADFTV

Мнение от 1AD » 22 Апр 2017 23:49

Успях да открия оригинални дискове - 182лв предни +165лв задни т.е. почти 700лв само дискове. За сравнение оригинален преден диск на тойота ланд крузер 120 е 155лв. Май ауриса ще бие всички по цени :) В крайна сметка ще взема АТЕ по 100лв предни и по 65лв задни + накладките (120 предни и 70лв задни), които обаче отново са по скъпи от тези на Ланд крузера ... нямам идея защо
Все пак адски съм любопитен за ДПФ филтъра. В един магазин ми казаха, че няма, но не знам дали е вярно. Има ли начин онлайн по рама да разбера? или трябва да ходя в официален сервиз

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

първоначално обслужване на 1ADFTV

Мнение от spiridoncho » 23 Апр 2017 10:05

На следните сайтове: japancars - руски, или japan-parts - английски, си вкарваш VIN-а и по раздели можеш да си разгледаш цялата кола. А дали реално имаш DPF само в сервиз могат да кажат, че има и вариант джамбазина да го е махнал. И още един вариант има - лягаш под колата и почваш да се чудиш кое какво е rolleyes.gif .
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Тинк
Мнения: 84
Регистриран на: 28 Авг 2016 09:39
Местоположение: България
Благодарил/а: 1 път

първоначално обслужване на 1ADFTV

Мнение от Тинк » 23 Апр 2017 10:39

1AD написа:Успях да открия оригинални дискове - 182лв предни +165лв задни т.е. почти 700лв само дискове. За сравнение оригинален преден диск на тойота ланд крузер 120 е 155лв. Май ауриса ще бие всички по цени В крайна сметка ще взема АТЕ по 100лв предни и по 65лв задни + накладките (120 предни и 70лв задни), к
Колега, 100 лв за АТЕ не никак лошо. Ето тук имаголям избор на марки,за сравнение.
Относно ДПФ-а, ето ти да четеш и да си правиш изводи - http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?p=248674#p248674

:thumbsup:
Да помечтае малко е дошъл човек на тоя свят.

1AD
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Апр 2017 21:25
Местоположение: България

първоначално обслужване на 1ADFTV

Мнение от 1AD » 23 Апр 2017 13:10

Благодаря ви! Последен въпрос като начинаещ надявам се - пожарогасителя на тази кола къде стои? Изобщо не откривам място за него. И някой сеща ли се за евентуални негативни последици ако обърна резервната гума на обратно? Просто съм свикнал да имам някакви инструменти под кората на багажника, а чак като се обърне има някакво място :)

Тинк
Мнения: 84
Регистриран на: 28 Авг 2016 09:39
Местоположение: България
Благодарил/а: 1 път

първоначално обслужване на 1ADFTV

Мнение от Тинк » 25 Апр 2017 20:28

1AD написа: Благодаря ви! Последен въпрос като начинаещ надявам се - пожарогасителя на тази кола къде стои?
Където го сложите , колега. smile.gif Има място за импровизации. :)

При мен имаше един стиропор над резерваната гума, махнал съм го и съм напълнил мястото с полезни вещи - пожарогасител, въже, парцали, кутия с инструменти и др. Колкото повече неща, толкова по-добре, за да уплътняват и да не тропа при ускорение/спиране. :thumbsup:
Да помечтае малко е дошъл човек на тоя свят.

1AD
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Апр 2017 21:25
Местоположение: България

първоначално обслужване на 1ADFTV

Мнение от 1AD » 25 Апр 2017 20:51

Понеже при БМВ например си имат някакви специални техни пожарогасители, които стоят например под предната пасажерска седалка. Но тук явно няма. Значи при теб резервната гума не е обърната така че да не може да се сложи нищо вътре? При мен е сложена по възможно най-глупавият начин, но за да я обърна, ще трябва да импровизирам малко със закрепването

Тинк
Мнения: 84
Регистриран на: 28 Авг 2016 09:39
Местоположение: България
Благодарил/а: 1 път

първоначално обслужване на 1ADFTV

Мнение от Тинк » 25 Апр 2017 21:04

Е, вече не си спомням дали я обръщах или не. По-скоро да. rolleyes.gif Ако става защо да не се обърне? Важното е да се използва рационално пространството в багажника, другото са условни работи. blush.gif
Да помечтае малко е дошъл човек на тоя свят.

1AD
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Апр 2017 21:25
Местоположение: България

първоначално обслужване на 1ADFTV

Мнение от 1AD » 25 Апр 2017 21:09

Болта за захващането е прекалено дълъг, трябва да намеря друг. Освен това, резервната гума е някак с ръб във централната област и може би няма да много стабилна, ако не я стегна прекалено много или пък не подложа нещо отстрани. Не съм пробвал, наистина, утре ще го тествам

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 101 госта