Съвети за покупка на Тойота Ярис 2006-2007 година

ivosto
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Апр 2017 17:02
Местоположение: София
Автомобил: Yaris MK2 1.3 vvti-mmt

Съвети за покупка на Тойота Ярис 2006-2007 година

Мнение от ivosto » 23 Апр 2017 17:54

Здравейте, избираме кола за приятелката ми и нормално тя иска да е автоматик и каквото и да харесаме се оказва да е с лоша скоростна кутия. Видях не малко мнения за роботизирания автоматик на яриса MTM и всичките са много негативни. Почти съм се отказал но искам все пак да напиша темата да дадете някакви мнения и съвети кое не трябва и кое трябва. Бях прочел също че и европейско произведените тойоти не били толкова надеждни като японските. Вярно ли е ?

Колата е 2006-та година 1.4 D4D автоматик
Тази която гледах по номера на рамата видях че е Френска и е с тази МТМ кутия тоест 2 гоелми минуса имаме. Има 2 светлинки, едната е check engine като собственика каза че ходил на сервиз казали му че било една буксичка в предната част на двигателя за 100 лв (но защо не си го е оправил той не знам) и свети и светлинката за вода в горивния филтър която светлинка щяла да изчезне като сменим консумативите. Също друго нещо което ми направи впечатление е че на "e" на скоростната кутия и като пусна спирачката, колата не потегля сама. Мярнах някъде че и това е сигурен сигнал че скоростната кутия е започнала да се прецаква. Така ли е ?

Ако правилно съм разбрал всичко една такава тойота около 2006-та ако е произведена в япония и е с ръчни скорости е перфектна така ли? Не видях нито една обява иначе за истински автоматична кутия със позицията за 'P'

Благодаря!
 ! Съобщение от: slowtraveler
Добре дошъл колега...
Моля подбирайте раздела, в който пускате темата - Лексъс едва ли е най-подходящото място :) Също така моля да прочетете правилата на форума - първите няколко мнения трябва да бъдат одобрени от модератор преди да бъдат показани. Затова всяка Ваша промяна на мнение води до същия ефект - мнението се скрива докато не бъде одобрено...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot] и 136 госта