Toyota Auris - проблем с турбото и електрониката

iliana
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Юли 2017 11:49
Местоположение: София

Toyota Auris - проблем с турбото и електрониката

Мнение от iliana » 29 Авг 2017 22:03

Здравейте,
Преди месец и половина се сдобих с Toyota Auris D-CAT 2,2 177 к.с. 2008г., като преди да я взема я водих на майстор да я погледне - откри и единствено леко нацепен пистов ремък и луфт на рейката, които оправих почти веднага след като я взех (имаше и други мераклии да я купуват и, по думите на продавача, те я били водили в официалния сервиз на Toyota, от където също потвърдили, че колата е в много добро техническо състояние). Всеки ден й навъртах по 40-50 км и никога не е давала дори минимални признаци, че нещо не й е наред. НО този уикенд на Toyot-ката ми й беше първият по-дълъг път (до Гърция и обратно) ииии... тя тотално сдаде багажа. sad.gif Тъй като не бях аз шофьор, не мога да кажа със сигурност дали е имало някакви индикации по таблото, преди да се стигне до положението, в което е в момента, а именно - турбото изобщо не се включва, едвам вдига оборотите над 2000 (прави го единствено на 1ва и 2ра предавка като се засили под наклон), автопилотът не работи, лимитът за скорост - също, Shift-a вече не подсказва кога да се превключи скоростта. Дори ми се случи с две завъртания на лостта за фаровете да се включат дългите, а не късите (след изключване и отново палене това се оправи). На таблото НЕ излизат никакви предупредителни знаци, при палене си изписва "VSC OK", въобще колата по никакъв начин не индикира, че нещо не й е наред. Оставих я на майстора да я погледне, но той така и още не е стигнал до нея, а аз изключително много се тормозя и искам да разбера какво би могло да й е. sad.gif
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и как изобщо е възможно така изведнъж да се прецака тотално? Възможно ли е да е влязла в някакъв сервизен режим, без да има индикации за това по таблото? И какво би могло да го е предизвикало? Кофти нафта, някакви грешки на компютъра...?
Преди да тръгна проверихме маслото, спирачната и хидравличната течност и всичко беше наред. Единствено течност за чистачки нямах и другото кофти нещо е, че сипахме дизел на някаква съмнителна бензиностанция малко преди границата, тъй като не бяхме сигурни дали ще намерим друга (иначе досега съм й наливала само Авио дизел).

iliana
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Юли 2017 11:49
Местоположение: София

Toyota Auris - проблем с турбото и електрониката

Мнение от iliana » 31 Авг 2017 21:23

За архива, ако и друг се сблъска с подобен проблем - колата е влизала в авариен режим заради неизправност в EGR клапана. smile.gif

metro_d4d
Мнения: 182
Регистриран на: 10 Мар 2016 09:11
Местоположение: София

Toyota Auris - проблем с турбото и електрониката

Мнение от metro_d4d » 01 Сеп 2017 10:23

Нов ли сложихте, или се оправи само с почистване?

iliana
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Юли 2017 11:49
Местоположение: София

Toyota Auris - проблем с турбото и електрониката

Мнение от iliana » 02 Сеп 2017 00:54

Само почистване. Засега всичко е ОК. smile.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 49 госта