Avensis T25 компресор климатик + странно бучeне

kebappa
Мнения: 41
Регистриран на: 14 Сеп 2017 17:57
Местоположение: Plovdiv

Avensis T25 компресор климатик + странно бучeне

Мнение от kebappa » 14 Сеп 2017 18:15

Здравеите колеги
Колата е Авенсис комби 2005г. 2.0 д4д 116 конски сили .Имам главоболия с тази кола откакто я обслужиха в ЕМ Комплект 33 . По колата се смени : ангренажен ремък . пистови ремъци , всички обтяжни ролки и ролката на генератора . И от там се почнаха мъките .
1. след обслужването се появи леко металическо чукане на студена кола . като позагрее спира . решиха че е хидравлична помпа и я рециклираха . това чукане изчезна . до тук добре .
2.компресора на климатика се разтрака . при спрян климатик всичко е ок . но пусна ли го започва да тракалясва яко .
3. Третия проблем, който има от известно време е едно бучене на студен двихател на празен ход . Бучеше и преди обслужването . като позагрее силата на това бучене намалява . ако съвсем леко се подаде газ - 100 оборота и моментално изчезва . по подобен начин бучехе и като и откраднаха катализатора . сега е с права тръба там . бученето се появи дълго след подмяната на на откраднатия катализатор с тръба . абе бъчи все едно е от изпускателната система .
Господата от ЕМ комплект немогат да се справят с проблема . Днес след дълго чакане колата влезе в тойота сервиз в софия . заклучиха че компресора е повреден - 2800 лева и това бучене било от хидравличната помпа - 1800 лева .
За kомпресора съм донякъде съгласен ...... но не съм убеден че е той . За худравличната помпа съм напълно несъгласен с официалният сервиз .
Та молаба ми е ако може да дадете акъл или да споделите мнение и опит относно компресора и тракането му и по проблема с бученето . Климатика си охлажда добре , колата си върви добре и няма повишен разход на гориво . Колата се намира в софия ....там идея за свястен сервиз за климатици нямам ..а и пари вече ....

mitkoss
Мнения: 6
Регистриран на: 26 Авг 2017 21:23
Местоположение: Стара Загора

Avensis T25 компресор климатик + странно бучeне

Мнение от mitkoss » 18 Сеп 2017 21:02

Здравей колега
Видя ли тази тема http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?t=22932&start=15 може и при теб да е такъв проблема

kebappa
Мнения: 41
Регистриран на: 14 Сеп 2017 17:57
Местоположение: Plovdiv

Avensis T25 компресор климатик + странно бучeне

Мнение от kebappa » 18 Сеп 2017 21:21

Видях . Неприятният момент е че колата е при мен веднъж месечно по за 2 часа . Аз съм в пловдив а колата е в софия .В сряда ще влезе е пит стоп софия да я погледне някой който знае какво прави . Много е възможно да е лагера на ролката. Идиотите при смяна на ремъците бяха монтирали обтяжната шаиба на криво . Ремъка се мъчише да се изхлузи от тази ролка. За 300 км ролката приключи . Смениха я гаранционно , но съм сигурен че прецакаха лагера на ролката на климатика .

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 58 госта