Изключване на алармата на коланите на Avensis

Аватар
kiv
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Мар 2005 11:04

Изключване на алармата на коланите на Avensis

Мнение от kiv » 07 Мар 2005 11:23

Здравейте,

Имам Toyota Avensis и се интересувам някой има ли идея как да изключа звукувата аларма при незакопчан колан?

Мерси предварително,
KIV

b_d

Мнение от b_d » 07 Мар 2005 12:19

Елементарно, Уотсън laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Закопчай го :whistle: :whistle: :whistle:

Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Мнение от PAKETA_1 » 07 Мар 2005 19:04

ako naistina ama naistina iskash da karash bez kolan pod shofiorskata sedalka ima edni kabeli - otkachash gi ot shtiftcheto i davash na kaso dolnata chast deto otiva pod moketa (ako imash nagriavashti se sedalki triabva da vnimavash da vidish koe tochno e za kolana

Аватар
kiv
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Мар 2005 11:04

Мнение от kiv » 07 Мар 2005 19:30

PAKETA_1 написа:ako naistina ama naistina iskash da karash bez kolan pod shofiorskata sedalka ima edni kabeli - otkachash gi ot shtiftcheto i davash na kaso dolnata chast deto otiva pod moketa (ako imash nagriavashti se sedalki triabva da vnimavash da vidish koe tochno e za kolana
Не ми е и хрумвало да карам без колан - трябва ми за пътническата седалка за да замаскирам убийство като нещастен случай :)

А сега сериозно - не искам да откачам кабелите, защото там е вързан и airbag датчика май (така четох по един друг форум кадето бяха пореложили точно това). Аз се чудех няма ли software начин само да се спре гадното писукане, иначе да си мигат червено лампите.

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 07 Мар 2005 20:12

imash air bag datchik v sedalkat ili air bag? za datchik po skoro moje da imash v mehanizma na kolana, ne v sedalkata(no znam li, moje pak i tam da ima). ako imash air bag v sedalkata, togava ste si go pishe na samata sedalka. za datchika na kolana(koito kazva na ECU-to dali si zakopchan) obache variantite sa dva, edinia e toi da se namira v sedalkata(tam det si zakpchavash kolana) i ako e taka moje da napravish kakto PAKETA_1 ti kazva, zakasi konektora, dori i da imash air bag v sedalkata, tia e na otdelen(jalt) kabel, nego ne go pipai! ili prosto zavri edna otverka v zastrakalkata taka che ECU-to da si misli che si s kolan. drugia variant toz sensor da e v samia mehanizam na kolana, t.e. kogato drapnesh malko kolana i lampata na tabloto izgasva, togava prosto draj po niakakav nachin kolana leko drapnat. inache za tova koeto ti iskash da napravish, nai lesno bi bilo niakoi da ti nameri elektricheska shema za tvoita kola, da se nameri pisukastia govoritel, i da srejesh jicata da ne te tormozi poveche, no az lichno ne bih go napravil, tai kat tova pisukane te podsesta i za drugi zabraveni nesta.
->

Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Мнение от PAKETA_1 » 07 Мар 2005 20:37

ako niama nikoi v patnicheskata sedalka ne bi triabvalo nishto da pisuka ili da sveti...nali v sedalkata ima weight sensor - moje toi da e precakan ???? wacko.gif unsure.gif

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 07 Мар 2005 20:57

Хрумва ми идеята да си потърсиш резервен накрайник от колан (или да си изработиш копие по твоя), който да щракваш вместо истинския колан, хем постигаш същото като при окъсяването, хем винаги можеш да се върнеш към оригиналното състояние!

cj
Мнения: 485
Регистриран на: 17 Сеп 2004 11:23
Местоположение: Варна, България
Обратна връзка:

Мнение от cj » 08 Мар 2005 11:54

Xeku написа:Хрумва ми идеята да си потърсиш резервен накрайник от колан (или да си изработиш копие по твоя), който да щракваш вместо истинския колан, хем постигаш същото като при окъсяването, хем винаги можеш да се върнеш към оригиналното състояние!
:thumbsup: И аз това щях да предложа, тъй като е един от най-простите варианти! :)
1984 Тойота Корола 4AGE 20v
2007 Субару Импреза STi
Изображение

Аватар
Lubo_car
Мнения: 86
Регистриран на: 22 Яну 2005 22:40
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от Lubo_car » 08 Мар 2005 20:36

:-)) prekarai kolana otzad i go zakop4ai, xem 6te e "esteti4eski" izdyrjano, xem 6te si re6i6 problema :P. po prost i evtrin variant ot tova nqma :P!
VRC-VarnaRacingClub 2001
Mazda RX-7 FC TII
0899-87-86-88

Аватар
kiv
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Мар 2005 11:04

Мнение от kiv » 09 Мар 2005 11:08

Мерси за многото предложения, но нито 1 не върши работа. Аз питах как да изключа само звука, не да излъжа датчика че съм си закопчал колана. Искам да си мига червената лампа и колата да знае че не е закопчан колана, само да не пищи като истерична на 5-тата секунда.

cj
Мнения: 485
Регистриран на: 17 Сеп 2004 11:23
Местоположение: Варна, България
Обратна връзка:

Антифони?

Мнение от cj » 09 Мар 2005 16:23

kiv написа: Искам да си мига червената лампа и колата да знае че не е закопчан колана, само да не пищи като истерична на 5-тата секунда.
biggrin.gif tongue.gif biggrin.gif Като си такъв каприз, ето ти решение...

Изображение
1984 Тойота Корола 4AGE 20v
2007 Субару Импреза STi
Изображение

Vesko

Мнение от Vesko » 04 Юни 2005 19:12

A shto ne otidesh do serviza da ti go izkluchat. Ima vazmojnost, no spira alarmata i za dvata kolana

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Изключване на алармата на коланите на Avensis

Мнение от Japanese_fever » 05 Юни 2005 07:45

kiv написа:Здравейте,

Имам Toyota Avensis и се интересувам някой има ли идея как да изключа звукувата аларма при незакопчан колан?

Мерси предварително,
KIV
Slagaj si kolana be!!! K'vo se prai6 na 2 i 1/2!!! wacko.gif
Tarikat!?! mad.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
otvorkoto
Мнения: 25
Регистриран на: 16 Мар 2005 21:37
Местоположение: Sofia

Мнение от otvorkoto » 05 Юни 2005 20:26

Start->Settings->Control Panel->Safety->Safety Belts tab: un-check "Sound alarm if not buckled-up" wink.gif

Seriozno kazano, zvuchi mi kato dosta netrivialna zadachka izkliuchvaneto samo na zvuka, taka che "good luck + serviz"

dakata
Мнения: 28
Регистриран на: 06 Ное 2004 20:27
Местоположение: Благоевград
Обратна връзка:

Мнение от dakata » 21 Юни 2005 10:42

gledai da ne pre4uka6 i dat4ika za alkohola :whistle:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 154 госта