Може ли акумулатор да се прецака насред път?

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Може ли акумулатор да се прецака насред път?

Мнение от zi_zi_top » 07 Фев 2018 20:34

BOz написа: Не, че 100лв са кой знае колко за нов акумулатор, но като има реален шанс да не е в него проблема, лично аз няма да посъветвам с лека ръка веднага той да бъде сменен.

Точно за това сега леко се постарах да разкрия тезата ми, защото реално тази "обичайна" ситуация не е баш "обичайна". Просто би било обичайна грешка да се метнеш веднага за нов акумулатор, без да си потвърдил тезата, че сегашния ти не става.

:) Аз взех стария и в магазина го тестваха. Видя се,че е умрял, след което купих нов. Сложих го на колата и отидох, за да ми премерят зареждането и да ми заверят гаранцията.
Елементарна ситуация, която ми се случва периодично и не му мисля, камо ли да пиша във форума.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Може ли акумулатор да се прецака насред път?

Мнение от nowyaris » 08 Фев 2018 17:54

nov написа: Надявам се. Благодаря на всички дали съвет. Никога не се е случвало акумулатор да се предаде така при мен, обикновено бавно върти стартера, после само "цъка", като дам контакт, а този в движение, както си карах на 5-та, добре, че не бях предприел изпреварване.......................например.
.......Като едното нищо пак може да ти се случи......Новите акумулатори напоследък мрат като цигани - без предварителни симптоми.....
До седмица след гаранционния срок. :thumbsup:
ПП.Всъщност много добре си сторил,че си извършил ревизия на алтернатора. worthy.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Може ли акумулатор да се прецака насред път?

Мнение от TATI » 08 Фев 2018 21:17

Амин!
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 63 госта