Може ли акумулатор да се прецака насред път?

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 07 фев 2018 20:34

BOz написа:Не, че 100лв са кой знае колко за нов акумулатор, но като има реален шанс да не е в него проблема, лично аз няма да посъветвам с лека ръка веднага той да бъде сменен.

Точно за това сега леко се постарах да разкрия тезата ми, защото реално тази "обичайна" ситуация не е баш "обичайна". Просто би било обичайна грешка да се метнеш веднага за нов акумулатор, без да си потвърдил тезата, че сегашния ти не става.

:) Аз взех стария и в магазина го тестваха. Видя се,че е умрял, след което купих нов. Сложих го на колата и отидох, за да ми премерят зареждането и да ми заверят гаранцията.
Елементарна ситуация, която ми се случва периодично и не му мисля, камо ли да пиша във форума.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 08 фев 2018 17:54

nov написа:Източник Надявам се. Благодаря на всички дали съвет. Никога не се е случвало акумулатор да се предаде така при мен, обикновено бавно върти стартера, после само "цъка", като дам контакт, а този в движение, както си карах на 5-та, добре, че не бях предприел изпреварване.......................например.

.......Като едното нищо пак може да ти се случи......Новите акумулатори напоследък мрат като цигани - без предварителни симптоми.....
До седмица след гаранционния срок. :thumbsup:
ПП.Всъщност много добре си сторил,че си извършил ревизия на алтернатора. worthy.gif
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
TATI
Регистриран: 02 авг 2005 11:54
Контакти:

Мнениеот TATI » 08 фев 2018 21:17

Амин!
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Върни се в “Общи технически въпроси”