Yaris I XP10 1.0 обслужване питания

Заключено
ТТодоров
Мнения: 194
Регистриран на: 09 Авг 2016 22:18
Местоположение: София
Благодарил/а: 36 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Yaris I XP10 1.0 обслужване питания

Мнение от ТТодоров » 18 Мар 2018 10:01

Здравейте,
не мога да се доверя на майсторите откъм масла. Кажете ми за 233 хил . км кое масло е правилно за този двигател?

Предишният собственик явно накрая е слагал 10W40, аз преди година като я обслужвах и сложиха 5W40 Shell. По спецификации казаха, че излизало 5W30...Дайте идея кое и каква марка да им кажат да слагат, да не е на тяхна глава.

Имам едно 'прихъркване' като паднат температурите под 15С, при ниски обороти като дам газ и се чува нещо между притракване и прихъркване. Не можаха да ми кажат какво е от две места.
Освен, че сменихме маслото от 10W40 се наложи да сменяме семеринги на скоростната кутия и да се долива масло в нея. Карах да мерят нивото - било ок. И не мога да го открия - само в движение и само на скорост се поява. Чудя се дали има връзка с двете...

Също така имат ли специфики за свещи - мисля да ги сменя, не е ясно кога са сменяни.

Накладки предни и задни - там ще гледам бюджетно, понеже се кара по 4 хил км и само градско. Плюс антифриз смяна + спирачна течност.

Приемам препоръки по всички точки. Благодаря предварително!

Ixidor
Мнения: 19
Регистриран на: 14 Фев 2015 18:04
Местоположение: София

Yaris I XP10 1.0 обслужване питания

Мнение от Ixidor » 26 Мар 2018 15:33

Не съм специалист или майстор, просто карам такъв ярис и затова се включвам. Зимата трака, но на минус 15 градуса, като е студен двигателя. Все пак карам с 10w40, като от картера малко покапва, но при оферта за ремонт 700лв от ТМ Ауто, предпочетох да доливам при нужда - досега веднъж.
Свещи е хубаво да се сменят, на око не става да се прецени на колко време са, а и парите не са много. По каталог каквито дават, това слагаш.
Само да вметна, не казвам да слагаш и ти 10w40, много хора от форума карат с такова масло, каквото препоръчва производителят, без значение от пробега и може би не дрънчат в студа като мен. 5w40 мисля е добър избор за нашия климат.
Ако има друго по колата, питай, доста хора ги карат още.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Yaris I XP10 1.0 обслужване питания

Мнение от Akima » 26 Мар 2018 16:19

Налична е тема за МАСЛА!
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 58 госта