Моторче и захранване на пръскачки предно стъкло

Аватар
KiLLeR
Мнения: 1189
Регистриран на: 01 Дек 2010 02:48
Местоположение: Пловдив/София

Моторче и захранване на пръскачки предно стъкло

Мнение от KiLLeR » 26 Мар 2018 13:12

Здравейте колеги,

Не съм писал доста време, поради простата причина, че не съм имал проблеми с автомобила :) :) :)

На скоро успях да си счупя предната броня(леко) от страната на казанчето за чистачки и след лепенето й вече не пръска течност от там blushing.gif . Дори не се чува моторчето да сработва. Тъй като автомобила ми трябваше спешно(изключителни благодарности на майстора, че се нави да го прави експресно) е възможно да са пропуснали да огледат дали нещо не е скъсано или разкачено от окабеляването.

Въпроса ми е следният може ли някой да съдейства със схема/чертеж или да обясни ако се е сблъсквал къде точно минават захранващите кабели за моторчето и къде се намира самото то(моторчето)(предполагам е на дъното на съда за течност за чистачки, но все пак...) tooth.gif
А и също дали някъде в София може да се намери удобно място да си вдигна колата и евентуално сам да отсраня проблема :)

Благодаря предварително и успешна седмица!
Toyota Avensis D4D 2001

Изображение

kally
Мнения: 38
Регистриран на: 15 Юни 2008 22:12
Местоположение: София

Моторче и захранване на пръскачки предно стъкло

Мнение от kally » 26 Мар 2018 14:32

Принципно няма нужда от специално място или по особен поглед отдолу на колата...
Достатъчно е само да я вдигнеш на крик и да свалиш гумата (предна дясна). Развиват се няколоко винта , които държат пласмасовата кора (подкалника) пред гумата по посока на движението и казанчето е непосредствено пред гумата.
На комбито са две машинки (за предното и задното стъкло са отделни), които са много лесно достъпни след повдигането на кората. По спомени кабелите вървят в снопа с кабела за халогена, спускат се отгоре и се разклоняват точно над казанчето. Дано имаш късмет и да се окаже, че са забравили да включат буксите към моторчетата ! Ето така изглежда казанчето + машинките на Авенсис 2002 Комби :
Прикачени файлове
Clipboard01.png
Clipboard01.png (426.45 KiB) Преглеждано 931 пъти
Toyota Avensis 2.0 D4D / 2002 г.
Toyota Yaris 1.4 D4D / 2003 г.

Аватар
KiLLeR
Мнения: 1189
Регистриран на: 01 Дек 2010 02:48
Местоположение: Пловдив/София

Моторче и захранване на пръскачки предно стъкло

Мнение от KiLLeR » 26 Мар 2018 15:34

Изключително много ти благодаря!! :thumbsup:
Toyota Avensis D4D 2001

Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 43 госта