Марки алтернативни (неоригинални) части за тойота.

Двигателист
Мнения: 424
Регистриран на: 13 Окт 2008 23:32
Местоположение: София
Автомобил: Avensis 3S-FE,RAV4 XA30 1AZ-FE
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 19 пъти

Марки алтернативни (неоригинални) части за тойота.

Мнение от Двигателист » 31 Мар 2018 00:11

Здравейте!
При европейските автомобили е горе-долу ясно как стои въпроса с афтърмаркет частите. Обаче при японските ми е малко трудно да се ориентирам в степените на качество при непознати за мен марки. Blue Print, Yamato, Ashika, 555, Kashiyama… Какво ви е мнението?

П.П.: Понеже на 200000 км и на 230000 км трябваше да сменя съответно ляв е десен шарнири (сега съм на 244000 км) и заложих по инерция на TRW, и се замислих какви са всъщност японско звучащите алтернативи. Между другото свалих шарнири Лемфьордер. Не знам дали това е оригиналното вграждане в Авенсис Т22 преди 2000 г.

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Марки алтернативни (неоригинални) части за тойота.

Мнение от dokkito » 31 Мар 2018 01:36

Старият автомобил го купих с външни кормилни накрайници 555 и с тях продадох автомобила. Изминах грубо 80 хил. км.
Монтирах шарнири CTR корейски и единият се предаде на първата зима , а аз на инат монтирах пак от тях и така продадох автомобила с тях. Предполагам съм попаднал на кофти бройка. Монтирах биалетки CTR , които излязоха железни. Така продадох автомобила. С монтираните биалетки и шарнири съм изминал над 50 хил. км.
Монтирах задни амортисьори KYB и излязоха също железни.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Марки алтернативни (неоригинални) части за тойота.

Мнение от mfandakov » 31 Мар 2018 07:23

А да Ви попитам тези Короли и те ли имат такива работи tooth.gif като по горе писаните,шарнири,накрайници,биалетки....... :D :D
Питам понеже не съм разбрал,защото за около вече 70К нищо не се е обадило,а колите са на по 10/12 г вече.

Иначе по въпроса на колегата,аз винаги и единствено съм купувал Лемфьордер ,и винаги съм оставал доволен.
Знам за една печатница дето "чука"опаковки и може да ви опаковат накрайник с който искате бранд. guns.gif
worthy.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: elbi, Majestic-12 [Bot] и 48 госта