Показване на среден/моментен разход/км - Yaris Verso 1.4 D4D

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблем с показване на ср. и моментен разход на Yaris Ve

Мнение от TATI » 02 Фев 2015 19:51

Ами тук има цяла тема с всякакви упътвания (Цък). Не е проблем човек да погледне. В нета е пълно. Отделно ако отидеш до някое представителство на Тойота, никой няма да ти откаже да ти даде. Дори по едно време ги подаряваха.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблем с показване на ср. и моментен разход на Yaris Ve

Мнение от jim_beam » 15 Фев 2015 19:07

dts000 написа:А на RAV 4, може ли да се изкара моментен разход. На мен винаги ми показва среден разход. При натискане на бутона, излиза колко км мога да измина с горивото, километраж 1, километраж 2 и основен километраж. Мисля че друго не изкарваше.
колега моментния разход през цялото време ти е пред очите-това е дебелата линия в долния край,която има скала от 0-20 май беше.като настъпиш газта просто гледаш до къде стига по скалата,това е.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

dts000
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Авг 2014 18:10
Местоположение: Благоевград

Re: Проблем с показване на ср. и моментен разход на Yaris Ve

Мнение от dts000 » 22 Фев 2015 10:16

jim_beam написа:
dts000 написа:А на RAV 4, може ли да се изкара моментен разход. На мен винаги ми показва среден разход. При натискане на бутона, излиза колко км мога да измина с горивото, километраж 1, километраж 2 и основен километраж. Мисля че друго не изкарваше.
колега моментния разход през цялото време ти е пред очите-това е дебелата линия в долния край,която има скала от 0-20 май беше.като настъпиш газта просто гледаш до къде стига по скалата,това е.
Благодаря, от 0 до 30 е. Вече е ясно.
RAV 4 бензин 2,0 - ръчни скорости 2008г, 152 кс

ssando
Мнения: 42
Регистриран на: 02 Май 2007 22:13
Местоположение: Севлиево

Re: Проблем с показване на ср. и моментен разход на Yaris Ve

Мнение от ssando » 29 Апр 2015 12:42

Здравейте някой можели да каже защо не ми излиза моментния разхот на дисплея става въпрос за тойота ярис 1,4D 2002г само изминатите километри и ги занолява моля да помогнете дали изобщо има тези функции благодаря предварително

Планинар
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Сеп 2015 02:51

брояч на изминатите километри за момента

Мнение от Планинар » 21 Сеп 2015 03:17

Здравейте, Един приятел има Toyota Yaris Verso и често ходим с него (понякога и с други познати) на екскурзии като си поделяме парите за бензина. Само че той не знае къде е бутонът, да го наречем, с който се привежда в действие и се управлява моментният брояч на километри, така да се каже, т.е. този, който показва изминатите километри за даденото пътуване: който може да се нулира в началото и накрая да се види колко километри са изминати. Аз също гледах таблото, но не можах да го открия.
Някой може ли да ми даде пояснения по този въпрос? Предполагам, че всяка кола трябва да има такъв брояч (освен другия, който показва изминатите километри изобщо от тази кола): дори Ладата има такъв брояч, макар и не електронен. Благодаря ви предварително. sad.gif
Последно промяна от Akima на 21 Сеп 2015 13:41, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Добре дошъл.Моля прочети правилата и ползвай търсачката.

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: брояч на изминатите километри за момента

Мнение от Scott » 21 Сеп 2015 17:44

Планинар написа:Здравейте, Един приятел има Toyota Yaris Verso и често ходим с него (понякога и с други познати) на екскурзии като си поделяме парите за бензина. Само че той не знае къде е бутонът, да го наречем, с който се привежда в действие и се управлява моментният брояч на километри, така да се каже, т.е. този, който показва изминатите километри за даденото пътуване: който може да се нулира в началото и накрая да се види колко километри са изминати. Аз също гледах таблото, но не можах да го открия.
Някой може ли да ми даде пояснения по този въпрос? Предполагам, че всяка кола трябва да има такъв брояч (освен другия, който показва изминатите километри изобщо от тази кола): дори Ладата има такъв брояч, макар и не електронен. Благодаря ви предварително. sad.gif
Виж на стр. 9 в началото. Бутон 6 Trip meter reset.http://s3-eu-west-1.amazonaws.com/cdnli ... _VERSO.pdf

Планинар
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Сеп 2015 02:51

Re: брояч на изминатите километри за момента

Мнение от Планинар » 28 Сеп 2015 13:23

Scott написа:Виж на стр. 9 в началото. Бутон 6 Trip meter reset.http://s3-eu-west-1.amazonaws.com/cdnli ... _VERSO.pdf
Благодаря много за информацията. Намерих бутона, ориентирах се и сега вече всичко е точно! smile.gif

Калин Лазаров
Мнения: 98
Регистриран на: 04 Сеп 2017 21:59
Местоположение: България София

Надявам се да ме приемете

Мнение от Калин Лазаров » 06 Сеп 2017 09:22

Здравейте Колеги.да се представя казвам се Калин Лазаров на 38 години от град София семеен с три деца.От вчера притежавам Тойота Ярис Версо произведена през 2004 година с двигател 1.4D4D.Закупих колата от автокъща в Горубляне,преди нея семейството имаше Нисан Примера п11-144 2.0TD,но Санчо остаря и се наложи да се разделя с него.Ходих да я гледам с Приятел за което му Благодаря закачихме я на диагностика за проверка и всичко изглежда да е наред.По принцип не търсех дизел а бензин,но след няколко огледа останах разочарован.Вчера регистрирах колата днес ще я обслужа.Много хора ме убеждаваха,че колата не е подходяща за голямо семейство,но като я видяхме с децата и съпругата се влюбихме в нея.Бих желал да ви помоля за помощ относно работа с показанията на бордовият компютър.Не мога да разбера скоростта която се показва на дисплея на радиото дали е моментна,също так не съм наясно моментният разход как мога да го видя на дисплея и разни други дребни въпроси.Искам да ви питам дали тази неделя ще има среща на ЕКО-то и дали ще е удобно да дойда за да ми направите разяснения по колата.Предварително ви Благодаря за отделеното време.Поздрави.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Показване на среден/моментен разход/км - Yaris Verso 1.4 D4D

Мнение от slowtraveler » 06 Сеп 2017 09:50

Добре дошли колега...
Поздравявам Ви за обширното първо мнение :thumbsup:
Аз също предполагам, че ярисчето, макар и Версо ще ви е мъничко, ама човек знае и 2 и 200 :)
Важното е да ви харесва...
Мисля имаше качени инструкции във форума - предполагам, че ще Ви е по-удобно да ги прочетете. Така можете да откриете други интересни неща...
За ЕКО-то (и по принцип сбирките) - обикновено проблемът е друг - трудно се навиват хората :) Така, че ако има сбирка - всеки новодошъл е добре дошъл :)

Надявам се някой с Ярисче все пак да подскаже детайлите с бордовия компютър...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Показване на среден/моментен разход/км - Yaris Verso 1.4 D4D

Мнение от Оги » 06 Сеп 2017 17:04

Моментната скорост е с големите числа и като си на място показва нула. Под нея има един мърдащ "термометър", който показва оборотите на мотора, а вдясно,в края на таблото се показва средна скорост, управлява се с дясното копче. Там съм си настроил да си виждам външна температура- средната скорост и моментния разход не са ми особено интересни числа.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Калин Лазаров
Мнения: 98
Регистриран на: 04 Сеп 2017 21:59
Местоположение: България София

Показване на среден/моментен разход/км - Yaris Verso 1.4 D4D

Мнение от Калин Лазаров » 07 Сеп 2017 16:30

Благодаря за информацията,но Колега Оги при мен отдолу на дисплея на радиото е средната скорост а горе в дясно външната температурата .До моментен разход изобщо не мога да стигна от бутоните на радиото или има друг начин неясен за мен.

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Показване на среден/моментен разход/км - Yaris Verso 1.4 D4D

Мнение от Оги » 08 Сеп 2017 10:28

terziev написа:...За автомобилите с дизелови двигатели: Информационния дисплей за пътуването може да показва само средната скорост.
Според мен моментния разход е напълно ненужна информация и наличието му на таблото може само да разсейва шофьора.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Показване на среден/моментен разход/км - Yaris Verso 1.4 D4D

Мнение от slowtraveler » 08 Сеп 2017 11:12

► Виж съдържание
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot] и 54 госта