Как да си монтираме автопилот на Ауриса

jsp
Мнения: 131
Регистриран на: 23 Юли 2006 21:44

Мнение от jsp » 03 Ное 2008 10:51

Да разбирам ли че това решение не се предлага стандартно от съответния дилър на Тойота Балканс?

Частите не са ли оригинални на toyota ? Според снимките са - за какви проблеми с електрониката се говори тогава
kristian написа:Peugeot!При официалния дилър във Варна.За аудито ,също е проверена при внослителите на Ауди във Варна.
ohmy.gif
Изображение
Изображение

Аватар
kristian
Мнения: 931
Регистриран на: 27 Авг 2006 17:09
Местоположение: Варна

Мнение от kristian » 03 Ное 2008 21:25

Нямам идея.Пиша какво аз съм купил и поставил.Но едва ли ще има някакви дратични разлики.Е ако искате да сложите нещо допълниелно на някоя S-класа или Бентли ,много вероятно е да ви качат на въртележката.Амам ако Пежо могат да го направят за 120лв,то японците не би трябвало да отстъпват.А и дилърите/сервизите на пежо за мен са местата за които съм чувал най-много отрицателни мнения(след ТУДА или както сега е казва НАП laugh.gif laugh.gif laugh.gif -те са безпорни първенци :censored: :censored: laugh.gif )
http://www.vbox7.com/play:124bedab
TOYOTA PICNIC 3S-FE
"TOYOTA" 807

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 03 Ное 2008 21:33

Vesko написа:Аз лично много бих се замислил дали да си сложа подобно решение в колата... Ако нещо не работи както триябва или си обърка може и при изключен круиз контрол да не може да се кара колата. Като знам каква електроника правим biggrin.gif
Веско , в първия ми посто показвам как става автопилота с 2 елемента които не са ти монтирани защото не си си ги поръчал като екстра. Иначе те са си заложени в еку-то и имаш окабеляване навсякъде където е нужно. Просто ти липсва лостчето за пускане и спиране на автопилота. Хората са го тествали и работи при 95% от тях. Не смятам че трябва да си толкова скептично настроен към тези шмекерий :)
Изображение1G-FE

Gandalf
Мнения: 86
Регистриран на: 16 Юни 2006 14:17

Мнение от Gandalf » 03 Ное 2008 21:37

Днес минах през Тойота на Цариградско.
Питах на гишето за аксесоари и човека ми
каза, че не е въпрос само на лостче, а на
ниво на оборудване - тоест ако си по-ниско
ниво компа не е програмиран да изпълнява тази
дейност.

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 03 Ное 2008 21:45

Ael написа:
Vesko написа:Аз лично много бих се замислил дали да си сложа подобно решение в колата... Ако нещо не работи както триябва или си обърка може и при изключен круиз контрол да не може да се кара колата. Като знам каква електроника правим biggrin.gif
Веско , в първия ми посто показвам как става автопилота с 2 елемента които не са ти монтирани защото не си си ги поръчал като екстра. Иначе те са си заложени в еку-то и имаш окабеляване навсякъде където е нужно. Просто ти липсва лостчето за пускане и спиране на автопилота. Хората са го тествали и работи при 95% от тях. Не смятам че трябва да си толкова скептично настроен към тези шмекерий :)
Ако е само монтаж на лостче въобще не съм. За другите до някъде, там където са системите за сигурност и управление леко съм скептичен. На ако става въпрос за глезотиики невлияещо на ускорението и спирането също няма проблем :)

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 04 Ное 2008 12:33

Gandalf написа:Днес минах през Тойота на Цариградско.
Питах на гишето за аксесоари и човека ми
каза, че не е въпрос само на лостче, а на
ниво на оборудване - тоест ако си по-ниско
ниво компа не е програмиран да изпълнява тази
дейност.
Гандалф ,братята руснаци точно за това изрично предупреждават че на 4ZZ-FE и другия 1,4 D4D това не върви точно зарари компа, че нямал иструкций. Аз пуснах този пост тука за да може притежателите на по големи двигатели с по ниско оборудване ако желаят автопилот за 200-250лв могат лесно и бързо да си набавят :)
Изображение1G-FE

Gandalf
Мнения: 86
Регистриран на: 16 Юни 2006 14:17

Мнение от Gandalf » 04 Ное 2008 19:55

Това не съм го разбрал.
Жалко, че не съм от късметлиите.
Дет се вика - на печелившите - честито!

jingo

Мнение от jingo » 04 Ное 2008 21:05

Явно тр да се пита в Тойота ! На моя двигател пише 4ZZU...а в тех талона 4zze150н мотора....като имам време ще ги питам,не си спомням,но май и не са ми упоменавали,че е възможно да го има !

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 05 Ное 2008 10:13

Джинго ,мотора ти е 4ZZ-FE, същия като моя :)
Изображение1G-FE

jingo

Мнение от jingo » 05 Ное 2008 21:53

Ael написа:Джинго ,мотора ти е 4ZZ-FE, същия като моя :)
Е значи не ставам и тук ! :censored: biggrin.gif :thumbsup:

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 14 Ное 2008 17:47

Днес от Тиксим Пловдив ми казаха че е невъзможно да се радвам на автопилот след като карам Аурис.... wacko.gif
Изображение1G-FE

akula
Мнения: 30
Регистриран на: 23 Окт 2007 13:52
Местоположение: burgas

Мнение от akula » 10 Юли 2009 11:48

Ael написа:
Gandalf написа:Днес минах през Тойота на Цариградско.
Питах на гишето за аксесоари и човека ми
каза, че не е въпрос само на лостче, а на
ниво на оборудване - тоест ако си по-ниско
ниво компа не е програмиран да изпълнява тази
дейност.
Гандалф ,братята руснаци точно за това изрично предупреждават че на 4ZZ-FE и другия 1,4 D4D това не върви точно зарари компа, че нямал иструкций. Аз пуснах този пост тука за да може притежателите на по големи двигатели с по ниско оборудване ако желаят автопилот за 200-250лв могат лесно и бързо да си набавят :)

Здравейте колеги ,
И аз искам да сложа круиз контрол и като чета не съм сигурен дали моят Авенсис 2005г. с обурудване SOL и двигател дизел 2000 ще стане.В сервиз Тойота казват че няма да стане,но защо ли аз не им вярвам.Сигурно идруг път са ме лъгали щот така им отърва.Гледах испанския сайт и моят волан е съшия.Но там е много сложно обяснено с махане на възд. възгл. което аз не смея да направя
Какво да правя в крайна сметка.
Помогнете с съвет ако е възможно

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 10 Юли 2009 19:18

akula написа:Здравейте колеги ,
И аз искам да сложа круиз контрол и като чета не съм сигурен дали моят Авенсис 2005г. с обурудване SOL и двигател дизел 2000 ще стане.В сервиз Тойота казват че няма да стане,но защо ли аз не им вярвам.Сигурно идруг път са ме лъгали щот така им отърва.Гледах испанския сайт и моят волан е съшия.Но там е много сложно обяснено с махане на възд. възгл. което аз не смея да направя
Какво да правя в крайна сметка.
Помогнете с съвет ако е възможно
Ставаме двама - виж тук:
Изображение

akula
Мнения: 30
Регистриран на: 23 Окт 2007 13:52
Местоположение: burgas

Мнение от akula » 11 Юли 2009 21:41

Rudy написа:
akula написа:Здравейте колеги ,
И аз искам да сложа круиз контрол и като чета не съм сигурен дали моят Авенсис 2005г. с обурудване SOL и двигател дизел 2000 ще стане.В сервиз Тойота казват че няма да стане,но защо ли аз не им вярвам.Сигурно идруг път са ме лъгали щот така им отърва.Гледах испанския сайт и моят волан е съшия.Но там е много сложно обяснено с махане на възд. възгл. което аз не смея да направя
Какво да правя в крайна сметка.
Помогнете с съвет ако е възможно
Ставаме двама - виж тук:

Руди
И аз го гледах това ама не знам какво да правя.Питах някой слагал ли е Круиз контрол и ако има такъв да сподели опита си с нас .

Аватар
TATI
Мнения: 2750
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 46 пъти
Обратна връзка:

Мнение от TATI » 12 Юли 2009 18:53

Работа за 5 мин е да си развиете двата болта, които държат еър бега и да видите дали има изведено място за буксата. Ако я има вероятността да стане е голяма и трябва да се пробва. Ако няма букса, най-вероятно няма да стане. Друг е въпроса дали в еку-то е заложено да има круиз контрол или не. Ако няма, нама никакъв шанс да стане. Но за целта някой трябва да прежали 300 лв и да купи лоста и кабела. Мое мнение е, че круиз контрол за нашите пътища не върши работа.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 173 госта