173 коня официялно АЕ82

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Аватар
stepa
Мнения: 113
Регистриран на: 10 Мар 2006 21:23
Местоположение: България

Мнение от stepa » 03 Апр 2010 10:14

Troshko написа:
stepa написа:
bad_dog написа:
Какво се опита да кажеш?

Че бялото е черно, но също така е и зелено?

Преди да цитираш формула атлантик е хубаво да се образоваш за какво става дума и колко е ресурса на тези машини. Подсказка - там само блока има общо с оригиналното 4АГЕ.

След това да се образоваш малко на тема 4АГЕ, за да осъзнаеш какво глупости пише младежа.

И последно - като не разбираш от нещо е по-добре да си замълчиш!


Ок, батка

прочети парво какво сам написам пак тога коментирай.

Просто сам написал възможностите на този двигател.



Так че наистина понякога е по добре да си замъчиш. :thumbsup:

Май ти трябва да замълчиш !!!! Не знам каде литна с тази формула атлантик :whistle:
Добре бе хора става ли на въпрос дали този двигател може да има такава мощност?

Май

И какво излиза да може ?

Аватар
levin86
Мнения: 218
Регистриран на: 04 Авг 2009 17:15

Мнение от levin86 » 03 Апр 2010 10:48

не ве тва е било блектоп мотора, със спортен филтар и е писало "чип тунинг" на него за тва 173 коня с нитромитана laugh.gif laugh.gif laugh.gif

пп. нема смисал се ядете за тия работи ...
>just do it...sideways<

Аватар
doggyboy
Мнения: 68
Регистриран на: 02 Яну 2008 17:33
Местоположение: Варна
Автомобил: Is300

Мнение от doggyboy » 03 Апр 2010 10:51

Бе то може ама те хората си написаха,колко живот ще му остане при тези сопи в гърба?

пп. laugh.gif ама искам колегата по горе дето обяснява за 173-коньовия двигател,да ми каже как тази кола аджеба е вървяла на нитрометан???
Ех тези fast and furious и Аутобилдове biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Колегата както е съчинил всичко ако го беше написал преди 15 години,когато карахме лади и москвичи,щеше да звучи доста добре
Последно промяна от doggyboy на 03 Апр 2010 10:54, променено общо 1 път.

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 03 Апр 2010 10:52

stepa написа:..
ми аз си мисля че бад дог,много оптимистично каза че само блока бил същия в атлантик,имайки в предвид че 82ката е с 1вия блок...

Аватар
doggyboy
Мнения: 68
Регистриран на: 02 Яну 2008 17:33
Местоположение: Варна
Автомобил: Is300

Мнение от doggyboy » 03 Апр 2010 10:57

ъъъъъъ-какво означава "тарелка на клапаните"???Тва нещо за кебапчета ли е? :laughing3:

Аватар
lz2lps
Мнения: 654
Регистриран на: 12 Дек 2007 10:59
Местоположение: гр. Разград
Обратна връзка:

Мнение от lz2lps » 03 Апр 2010 13:39

http://www.ben9166.com/2010/03/4age-for ... ation.html

$11-12000 ако си го правиш сам.... и ако въобще могат да се намерят подобни чарколяци. Цената на коляновият вал е интересна :whistle: На митницата в БГ сигурно много ще се зарадват.

http://www.hasselgren.com/ - от тук за около $30000 можеш и да си го купиш.

Само че... на това нЯщо му се прави пълен rebuild доста често. Така че не се свършва само с горните $$$.

Списък с частите и спецификации:
http://www.billzilla.org/formulaatlantic.zip

Впечатления:
We happend to do a car with the Atlantic engine. It was a AWD corolla with the Atlantic engine. We used it for rallying. Very peaky engine, the car would idle at 4000 rpms. But the power would kick in like a turbo engine. We had to change the cams for rallying, because the powerband was soooooo narrow. With the original cams, (I think they were 320 and 304, not sure) the car would barely move until 8500 rpms, and would pull to about 11000. The engine sound was so sweet. The engine cost around 12 grand, with the carb setup, not the fuel injected one. Thats the good part. The bad part is the maintenance. Every so few hours you have to completely rebuilt the engine. It goes through bearings like you cant believe. And they are have some special coating you just can get anywhere. We had to change the oil every race, and the reservoir was a 12 litre, and you need high performance synthetic at $5 a pop, $60 just for an oil change. Thats for a 200 mile race. To make stories short, one day we had low oil pressure, and we fried the crankshaft. The replacement was $4500, so we just gave up.
Доколкото си спомням от 2006 година се използва Мазда двигател във Formula Atlantic. Тази година, по финансови причини сериите не съществуват. Мисля обаче че е временно.

Ей го едно АЕ86 със Hasselgren Formula Atlantic 4A-GE:
AE86 Hasselgren HotVersion 86

В статията за колата се споменава сума от $45000 само за двигателя...
"Одни трусят, бросают вёсла, ложатся на дно баркаса, и их разбивает о скалы! А другие крепче берутся за весла, и гребут, гребут, навстречу ветру, наперекор буре гребут, и они побеждают стихию!" (с) "Повесть о настоящем человеке"

Аватар
lz2lps
Мнения: 654
Регистриран на: 12 Дек 2007 10:59
Местоположение: гр. Разград
Обратна връзка:

Мнение от lz2lps » 03 Апр 2010 14:23

Бих предположил даже, че на горното клипче оборотите не превишават 9900-10000 RPM.

Примерно тук са 9800 +- 100 RPM:

http://www.youtube.com/watch?v=z09AdRmc7MI#t=1m48s

А тук 9900 +-100 RPM
http://www.youtube.com/watch?v=z09AdRmc7MI#t=2m15s
"Одни трусят, бросают вёсла, ложатся на дно баркаса, и их разбивает о скалы! А другие крепче берутся за весла, и гребут, гребут, навстречу ветру, наперекор буре гребут, и они побеждают стихию!" (с) "Повесть о настоящем человеке"

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 03 Апр 2010 15:22

Най-скъпото нещо във мотор-Спорта - ОБОРОТИТЕ !
Изображение

Аватар
levin86
Мнения: 218
Регистриран на: 04 Авг 2009 17:15

Мнение от levin86 » 03 Апр 2010 16:01

скъпо ама арно biggrin.gif ....до 9~10000 от там нагоре става страшно :whistle:
>just do it...sideways<

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 03 Апр 2010 16:05

stepa написа: Добре бе хора става ли на въпрос дали този двигател може да има такава мощност?

Май

И какво излиза да може ?
Става, но не по начина описан от колегата.
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 03 Апр 2010 16:08

levin86 написа:скъпо ама арно biggrin.gif ....до 9~10000 от там нагоре става страшно :whistle:
Колко да е страшно, валове, леки биели, бутала с дебелината на капачка от компот и те ти булке спасов ден..... laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Инак става и с метода на колегата, сини пръскалки, реснички, клатещо се мече и пернишки номер гарантират 172 коня....
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
lz2lps
Мнения: 654
Регистриран на: 12 Дек 2007 10:59
Местоположение: гр. Разград
Обратна връзка:

Мнение от lz2lps » 03 Апр 2010 17:06

LordDigital написа:Най-скъпото нещо във мотор-Спорта - ОБОРОТИТЕ !
Michael Schumacher написа:To perfect things, speed is a unifying force. To imperfect things, speed is a destructive force.
RPM == engine speed;
нищо не е перфектно => RPM is destructive force => RPM == $$$ biggrin.gif
"Одни трусят, бросают вёсла, ложатся на дно баркаса, и их разбивает о скалы! А другие крепче берутся за весла, и гребут, гребут, навстречу ветру, наперекор буре гребут, и они побеждают стихию!" (с) "Повесть о настоящем человеке"

Аватар
4A-GE
Мнения: 13
Регистриран на: 01 Апр 2010 10:01
Местоположение: София,Люлин10

Мнение от 4A-GE » 03 Апр 2010 22:05

Мотора беше достатъчно як за да изгърми 2 пъти в годината скорости първо нямаше 2ра после изчезнаха 5 и 4та след което се спря от движение колата нямаше гарнитура на главата (слагаха се от селика - не ставаше) почти сичко по колата беше модифицирано за да има тия коне,но от недостиг на пари колата ръждяса и я продадохме на щастлив собственик, за което ме е яд сега,че не мога да ви убеда на някоя среща на форума да ви покажа че наистина е била толкова,със сигорност има нещо за което незнам за тази кола но тя беше много коварна и в нея бяха загинали 4те и собственика от началото на производството и wacko.gif.Поздрави,Петьо mellow.gif
In my dreams God is talking to me, In my dreams I am down on my knees,In my dreams I am begging you please....Let my soul rest in peace!

Аватар
doggyboy
Мнения: 68
Регистриран на: 02 Яну 2008 17:33
Местоположение: Варна
Автомобил: Is300

Мнение от doggyboy » 03 Апр 2010 22:10

Ми дай да видим щастливия и собственик,да я покаже на живо тази чума laugh.gif

Аватар
4A-GE
Мнения: 13
Регистриран на: 01 Апр 2010 10:01
Местоположение: София,Люлин10

Мнение от 4A-GE » 03 Апр 2010 22:19

doggyboy написа:Ми дай да видим щастливия и собственик,да я покаже на живо тази чума laugh.gif
Ем пич ако мислиш че не съм го търсил аз като разбрах че я е продал баща ми тогава беше супер смешна количка е така, и мисля че е мярнах веднъж сега е черна и е много зле подържана да го е*а в тъпанара и него не се грижи за нея познах я по джантите бяха същите само че е пребоядисана,обещавам да го издиря и да дам данни за сегашното състояние на колата - снимки,клипчета,може да се видиме на някоя тойота среща и т.н happy.gif
In my dreams God is talking to me, In my dreams I am down on my knees,In my dreams I am begging you please....Let my soul rest in peace!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта