Traction Control (ESP) или ала бала - китайска гад!

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Аватар
F20C
Мнения: 273
Регистриран на: 27 Май 2009 17:39
Местоположение: София

Re: Traction Control (ESP) или ала бала - китайска гад!

Мнение от F20C » 05 Яну 2011 11:41

SLADURA написа: Захванал съм се с проекта ... но за това ще си отворя скоро нова тема :) ... Като за начало до седмица ще ми пристигнат: downpipe, Apexi Power FC и спортен колектор ... още не мога да взема решение къв филтър да и сложа :whistle: - дайте идея ...
е ти пък най-трудното решение си взел на "тагадък"(електрониката), пък на филтър не можеш да се спреш wacko.gif laugh.gif .Също ми е интересно и спортният колектор какво представлява, особено като кажеш за каква кола ще е :thumbsup:
If in doubt....Flat out!!!

Аватар
SLADURA
Мнения: 142
Регистриран на: 26 Яну 2006 20:58
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Re: Traction Control (ESP) или ала бала - китайска гад!

Мнение от SLADURA » 05 Яну 2011 11:54

F20C написа: е ти пък най-трудното решение си взел на "тагадък"(електрониката), пък на филтър не можеш да се спреш wacko.gif laugh.gif .Също ми е интересно и спортният колектор какво представлява, особено като кажеш за каква кола ще е :thumbsup:
Е не е точно така ... от Апексито по хубаво няма (според мен) а за нагласянето му си има специалисти ... Всичко съм го поръчал от Alex72 мисля се пишеше по форумите >> ей го и сайта - барабар с колектора http://tuning-parts.bg/browse/product/i ... URBO+ST205 ..

А за филтъра ми е трудно - защото има хиляди модели и марки ...
Аз принципно не се кефа на тия конуси и гъби .. бих искал да си ми седи в кутията ... та имам въпрос - има ли смисъл от Спортен филтър в кутията или задължително трябва да си взема някакъв конус ?
Мисля филтъра да е Apexi или K&N ... но има хиляди опции ..

П.С. ще си харесам някой тунингована машинка от чужбина и ще направя Копи Пейст на моята ... и така мисля да си избера и филтъра :D
- цъъъъък http://www.6gc.net/celicas/1996-ss-iii-hatchback-3577 - дано и аз да е докарам до тоя вид моята убавица laugh.gif

*Забравих да кажа - колата е Celica GT-four ST205 late JDM spec
Последно промяна от SLADURA на 05 Яну 2011 12:09, променено общо 1 път.
T O Y O T AИзображение

Аватар
EMPEROR
Мнения: 542
Регистриран на: 07 Юли 2008 13:31
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от EMPEROR » 05 Яну 2011 12:06

Апекси е далеч от най-хубаво smile.gif Не казвам, че е лошо, ама такива крайни изказвания са доста весели smile.gif
Иначе като отворих да погледна за колектора... 380лв... 20 коня отгоре... пълна тъпотия... Тоя колектор има съвсем друг смисъл и съвсем различно приложение...
За филтъра - лошо няма, сложи си панелен спортен, няма голям смисъл от конуси при по-малки мощности.
Всъщност няма да е лошо да си кажеш точно целите на проекта, бюджета и сетъпа като цяло на който си се спрял :thumbsup:

Аватар
F20C
Мнения: 273
Регистриран на: 27 Май 2009 17:39
Местоположение: София

Re: Traction Control (ESP) или ала бала - китайска гад!

Мнение от F20C » 05 Яну 2011 12:07

SLADURA написа:....
мерси за пояснението колега.
И аз се бях замислил за такава електроника ама именно един, двама специалисти ме разубедиха wacko.gif като я сложиш твоята пусни едно мнение на човека който я е слагал че ми е интересно.
колкото до филтъра, моят съвет е да си сложиш един панелен К&Н на оригиналната кутия и си пей сърце :thumbsup:
If in doubt....Flat out!!!

Аватар
SLADURA
Мнения: 142
Регистриран на: 26 Яну 2006 20:58
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от SLADURA » 05 Яну 2011 12:27

ми той колегата Slayer е с такова ECU ... и аз мисля да го слагам/нагласям моето при неговите майстори в Пловдив ...

Като гледам в английския форум - почти всички бегачки и резачки с тунинги за по над 10к Паунда са с такова ECU което ме навежда на мисълта че не е лошо :)

OFF Topic..
Иначе бюджета е без лимитен - както в парите - така и във времето обаче :whistle: .. за начало ще почна с 2000лв .. след два три месеца още толкова ... и така - нещо от тоя род ... :)
Ще трябва да се подготвя и за обръщане към ляв волан + изолация + Рекаро салон + Тапицер ...
Пичове - аз съм мераклия и колата ще си е правя бавно и с кеф ... не ми се смейте - но това си ми е детската мечта и не мисля никога да е продавам тая кола - за това съм решил да си е направя - като за мен си :)

Super OFF Topic ....
Ехеее .. спомням си през 94година като е видях за първи път и от тогава се почна :whistle: - после 4-5 години ми седя на плакат в стаята ... и сега след 16години по късно съм горд собственик ... та така - чеша си крастата сега ... но съм много беден в знанията си за тунинг и тн ... иначе за интериор - ще стане като порше някой ден ама ще видим кога :whistle:
T O Y O T AИзображение

Аватар
EMPEROR
Мнения: 542
Регистриран на: 07 Юли 2008 13:31
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от EMPEROR » 05 Яну 2011 12:56

Никой не ти се смее, а с по-горните постове се опитваме да ти спестиме пари и нерви.
Лошото е, че човек като не отбира много много и винаги подхваща от грешното място тунинга. Аз също бях така с първия си проект и набих луди пари в неща, които с последствие смених, защото се оказа че или не ми трябват, или са боклуци, или не са за моя сетъп.

По повод еку-то, недей бърка достъпно и хубаво. Това, че се ползвало най-много, не го прави автоматично най-доброто.

По повод 2к лв... Само обръщането ще ти стъпи на толкоз, рекаро салона още толкоз, тапицера и той още толкоз.

Отделно една кола освен да върти, трябва и да може да спира и да е стабилна в завоите. Може би от там трябва да почнеш, едно хубаво окачване, едни хубави апарати, дискове и накладки. После зависи точно колко искаш да изстискаш двигателя - смени карантията и/или поне основни неща като гарнитури, биелни лагери, такива неща (според зависи точно в какви приключения ще се хвърляш). Нека основите са здрави, за да градиш нагоре спокойно. Ако за сега ще караш на стокова турбина с по-голямо налягане малко, то по-добре инвестирай в хубав интеркулер и малко по-големи инжектори, отколкото в тоя вит колектор, с него коне няма да качиш. Смени назад генерацията и т.н.

Наистина не ти знам нито мераците, нито финансовите възможности, за да мога да коментирам по-обстойно и да ти говоря с конкретни производители. Само ще ти дам съвет, преди да се впуснеш в каквото и да е, много хубаво обмисли какъв искаш да е крайния резултат, прочети повечко, после питай каквото не ти е ясно и чак тогава тръгвай да пазаруваш :thumbsup:

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 05 Яну 2011 23:35

Не знам кой ти ги говори тези неща за Апексито но си доста далече от истината ! Но ти си знаеш парите са си твои . Като ще изкарваш коне помисли много сериозно за съединител !

Аватар
SLADURA
Мнения: 142
Регистриран на: 26 Яну 2006 20:58
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от SLADURA » 06 Яну 2011 09:36

добре де ... всеки казва не за апексито - ами какъв е неговият еквивалент тогава - ЦЕНА/КАЧЕСТВО на друга фирма - обосновете се моля ... ?
Само да добавя - не съм фен на FCD-та и всякви таквиа подобни реголатори и лъжи на заводското ECU - което по дяволите е ограничено на 185km/h ... така че за мен Апексито е РЕШЕНИЕ и ОСНОВА за бъдещ проект ...
:thumbsup:
T O Y O T AИзображение

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 06 Яну 2011 09:40

Ако искаш по един реферат да напишем и да съставим комисия от поне 20 членен състав за да се аргументираме по-добре ?
Парите и колата са си твои така , че прави каквото знаеш !
Интересно ми е как може да знаеш кое е решение за теб при положение , че не си го виждал :whistle: ? Ами ако се окаже , че не е решение за теб ко прайм ?

Аватар
SLADURA
Мнения: 142
Регистриран на: 26 Яну 2006 20:58
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от SLADURA » 06 Яну 2011 09:53

Bass_Man написа:Ако искаш по един реферат да напишем и да съставим комисия от поне 20 членен състав за да се аргументираме по-добре ?
Парите и колата са си твои така , че прави каквото знаеш !
Интересно ми е как може да знаеш кое е решение за теб при положение , че не си го виждал :whistle: ? Ами ако се окаже , че не е решение за теб ко прайм ?
И тук нищо смислено не прочетох ...
Няма да коментирам - защото не ми се спори ... пък като не стане - ще си го бия в главата - нали парите са си мои ...
T O Y O T AИзображение

Аватар
EMPEROR
Мнения: 542
Регистриран на: 07 Юли 2008 13:31
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от EMPEROR » 06 Яну 2011 10:18

SLADURA написа:... РЕШЕНИЕ и ОСНОВА за бъдещ проект ...
:thumbsup:
Там е проблема... решение може и да е, но НЕ Е основа... Тръгваш малко отзад напред с тоя проект, ама ти си знаеш...

Аватар
SLADURA
Мнения: 142
Регистриран на: 26 Яну 2006 20:58
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от SLADURA » 06 Яну 2011 10:57

EMPEROR написа:
SLADURA написа:... РЕШЕНИЕ и ОСНОВА за бъдещ проект ...
:thumbsup:
Там е проблема... решение може и да е, но НЕ Е основа... Тръгваш малко отзад напред с тоя проект, ама ти си знаеш...
Мисля че намерих Апексито на супер цена ... в английския форум тия апексита се продават на по 500/600паунда за нула време (избиват се кой да го купи) ...

И колегата Ицо(Slауер) е с такова ... и едни от най-скъпите и добри тунинги на този автомобил са с такова ECU ...

И ДА - аз няма да си купя само АПЕКСИ-то и да си мисля че имам супер мега хипер тунинг вече на колата си ..

..... приключвам темата - и без това отиде в съвсем друга насока от заглавието и ...

А такива изказвания от сорта НЕ СТАВА .. НЕ Е ХУБАВО .. и подобни на тях без обосновка ----> са напълно безсмислени - САМО НАТОВАРВАТ

Поздрави и усмивки!
D.
T O Y O T AИзображение

Аватар
EMPEROR
Мнения: 542
Регистриран на: 07 Юли 2008 13:31
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от EMPEROR » 06 Яну 2011 11:22

SLADURA написа: А такива изказвания от сорта НЕ СТАВА .. НЕ Е ХУБАВО .. и подобни на тях без обосновка ----> са напълно безсмислени - САМО НАТОВАРВАТ

Поздрави и усмивки!
D.
Както и тазива изказвания без обосновка:
SLADURA написа: ... от Апексито по хубаво няма ...
Хем питаш, хем като ти отговорим се репчиш, явно всички дружно трябваше да ахнем от подбора на "най-добрите" части и всичко щеше да е наред.

Няма значение, квито и да ги вършиш - успех с проекта, аз спирам с участието си по темата, явно не мога да съм ти полезен със скромните си знания :thumbsup:

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта