Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Мнение от maldezzar » 14 Дек 2014 19:40

Здравейте колеги , интересува ме има ли ефект от чип тунинг на Селика 7 генерация 1.8 ввти 143 коня . Иска ми се да кача малко конете , автомобила е пълен сток освен един К&Н филтър . Дали ще се усети изобщо разлика на атмосферката ? Дайте някакви идеи как да кача малко кончета ?
Toyota Celica 7gen

Аватар
Win_XP
Мнения: 146
Регистриран на: 16 Яну 2009 15:22
Обратна връзка:

Re: Въпрос за конски сили Тойота Селика

Мнение от Win_XP » 15 Дек 2014 00:14

Здравей, няма чип за Celica, т.е. заводското ECU неможе да се пипа (който ти го е казал просто ще ти вземе парите за нищо), като цяло евтини варианти за осезаемо вдигане на конете няма. Може да си смениш мотора с 2ZZ (192 hp) или да турбинираш твоя, като и двата варианта струват пари, може да пробваш и с друга електроника, но пак не се оправдават парите в атмосферен вариант :)

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Re: Въпрос за конски сили Тойота Селика

Мнение от maldezzar » 15 Дек 2014 23:11

Вчера късно го писах , имах в предвид ремап. Иначе просто срещнах в 1-2 други форума един пич , дето твърдеше че със някакви 500-600 лв колата ставала 160-170 коня, което ми се струваше леко странно, та реших да попитам . За смяна на двигател не искам и дума да става, защото от моя в момента съм страшно доволен, имам вече изминати 7000 км с новото 5в30 масло като хич не е мръднало противно на очакванията . За смяна на двигателя (2зз) май не е достатъчно само него , гледах някъде че скоростната кутия била с други предавалтелни числа , както и електрониката разбира се. Мой познат от друга страна спомена, че със сменени дюзи от 192 и слагане на турбо колата почвала да върви доста добре , но не съм сигурен какъв може да е крайния резултат и дали няма да се скапе нещо по бързата процедура :whistle:
Toyota Celica 7gen

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Въпрос за конски сили Тойота Селика

Мнение от Akima » 15 Дек 2014 23:17

Големия мотор е VVTL-i - прочети за него. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Win_XP
Мнения: 146
Регистриран на: 16 Яну 2009 15:22
Обратна връзка:

Re: Въпрос за конски сили Тойота Селика

Мнение от Win_XP » 15 Дек 2014 23:28

Заводския комп не може да се ремапва :)

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Въпрос за конски сили Тойота Селика

Мнение от Vokil » 16 Дек 2014 00:32

Почти съм сигурен че дори с афтърмаркет електроника без други доработки няма как да се постигне повече от 5% или при луд късмет 8 до 10%. Ако целиш атмосферен тунинг на твоя мотор огледай се за валове с по-големи фази примерно (catcams). Успех!
Човек и добре да живее умира .......

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Re: Въпрос за конски сили Тойота Селика

Мнение от andrian999999 » 17 Дек 2014 00:37

Колега карай си колата и не се занимавай с глупости. 143к.с е достатъчно за удоволствие. ако искаш повече мощност продай селиката и си купи по мощна примерно хонда сивик тип-Р 200к.с. резултата от тунинга ще е почти НУЛЕВ и похарчени доста пари
професионален мапер

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Re: Въпрос за конски сили Тойота Селика

Мнение от maldezzar » 25 Дек 2014 18:28

Мерси за отговорите колеги , ще си я карам за сега така . Реша ли нещо сериозно ще се продава , и направо по-мощна и проблема е решен :thumbsup:
Toyota Celica 7gen

Аватар
stefo91
Мнения: 354
Регистриран на: 06 Фев 2012 00:39
Местоположение: Вършец
Обратна връзка:

Re: Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Мнение от stefo91 » 11 Фев 2015 19:16

maldezzar написа:Здравейте колеги , интересува ме има ли ефект от чип тунинг на Селика 7 генерация 1.8 ввти 143 коня . Иска ми се да кача малко конете , автомобила е пълен сток освен един К&Н филтър . Дали ще се усети изобщо разлика на атмосферката ? Дайте някакви идеи как да кача малко кончета ?
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Мнение от Japanese_fever » 12 Фев 2015 23:20

Можеш да качиш 10-20 коня с подмяна на вход. колектор, изход. колектор и ауспуха като цяло. И разбира се най-много коне на атмосферка се качват с нови разп валове, но там сумите са сериозни и после трябват серизони пари за тюнване от разбирач, а тъй като казаха, че заводския комп. не може да се пипа, нямам идея как стават настройките с нови валове.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Мнение от Akima » 13 Фев 2015 00:00

Japanese_fever написа:.... а тъй като казаха, че заводския комп. не може да се пипа, нямам идея как стават настройките с нови валове.
http://www.msextra.com/forums/viewtopic ... 01&t=25262 offtopic.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Re: Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Мнение от maldezzar » 02 Мар 2015 18:10

Japanese_fever написа:Можеш да качиш 10-20 коня с подмяна на вход. колектор, изход. колектор и ауспуха като цяло. И разбира се най-много коне на атмосферка се качват с нови разп валове, но там сумите са сериозни и после трябват серизони пари за тюнване от разбирач, а тъй като казаха, че заводския комп. не може да се пипа, нямам идея как стават настройките с нови валове.
Не съм влизал скоро нямах време , в момента от работа нямам време иначе като пусна отпуска мисля да ходя до София до Крафт да видиме колко пари ще искат за една генерация , а вход. и изход. колектор от И-бей най - вероятно ще трябва да гледам?? Иначе за момента имам само един панелен КиН Филтър , това което целя е ако мога да ударя около 8-те секунди от 0-100 . Не съм състезател , а пък и слапване не ми се занимава , за момента съм доволен от колата доста просто така за глезотия ги правя нещата , взел съм и анти крило (да качи малко коне и то tooth.gif )А и още един въпрос , волана на колата започва да тресе от 140 нагоре от какво може да е , едва ли е от гумите , защото и с летните и зимните от 130-140 нагоре почва да тресе .
П.С иначе един приятел с един Мерцедес ЦЛК 2.7 цди направихме 1-2 старта и беше доста изумен , че като тръгна по-добре от него ми стой до задната броня и хич не може да ме настигне до към 180 км/ч давах и после пускам гаста . Та го ядосах, че 1.8 143 не може да бие , веднага отиде и направи Ремап biggrin.gif biggrin.gif
Toyota Celica 7gen

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Мнение от Akima » 04 Мар 2015 13:29

За генерация потърси Дидо - Uncle Dido. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Re: Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Мнение от maldezzar » 04 Мар 2015 18:27

Akima написа:За генерация потърси Дидо - Uncle Dido. :thumbsup:
Малко повече информация има ли някъде за колегата , когото споменаваш ?
Toyota Celica 7gen

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Въпрос за тунинг на Toyota Celica 7-th Gen

Мнение от Japanese_fever » 04 Мар 2015 21:36

Да, ето я и темата:

http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?t=16421
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта