Celica T23 1ZZ-FE - Турбо daily driver ?

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Аватар
KrasIs7a
Мнения: 56
Регистриран на: 30 Юни 2013 11:51
Местоположение: София/Ботевград

Re: Celica T23 1ZZ-FE - Турбо daily driver ?

Мнение от KrasIs7a » 21 Авг 2015 00:38

Така, след като ми изпадна една наистина добра оферта, искам да попитам няколко въпроса относно 2zz.
Swap-a е от корола ,дросела си е с жило,не е електронен.След доста четене пак не ми стана ясно,имало разлика в дросела,единият бил без круиз контрол,другият с,и се връзвало нещо допълнително което аз не разбрах.
Някой има ли идея тампоните дали пасват или има преправка?
Компютъра същия ли е като на Селиката или има разлика в пиновете и трябва да се прередят изцяло,също и есп-та и разни други системи могат ли да се елиминират за да не свети чек-а.По тази тема четох в monkeywrench ,че може да си използваш инсталацията от 1зз и да добавиш само жиците за управлението на VVL-a (което те предлагат под вид на кит)
Забравих да спомена - королата е 2004 година :)
Поздрави tongue.gif

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Re: Celica T23 1ZZ-FE - Турбо daily driver ?

Мнение от maldezzar » 28 Авг 2015 15:02

KrasIs7a написа:Така, след като ми изпадна една наистина добра оферта, искам да попитам няколко въпроса относно 2zz.
Swap-a е от корола ,дросела си е с жило,не е електронен.След доста четене пак не ми стана ясно,имало разлика в дросела,единият бил без круиз контрол,другият с,и се връзвало нещо допълнително което аз не разбрах.
Някой има ли идея тампоните дали пасват или има преправка?
Компютъра същия ли е като на Селиката или има разлика в пиновете и трябва да се прередят изцяло,също и есп-та и разни други системи могат ли да се елиминират за да не свети чек-а.По тази тема четох в monkeywrench ,че може да си използваш инсталацията от 1зз и да добавиш само жиците за управлението на VVL-a (което те предлагат под вид на кит)
Забравих да спомена - королата е 2004 година :)
Поздрави tongue.gif
Колега обади се на "НиКо" от форума и ще ти отговори на всички въпроси, защото до колкото знам е правил въпросния слап десетки пъти wink.gif
Toyota Celica 7gen

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Re: Celica T23 1ZZ-FE - Турбо daily driver ?

Мнение от skydiver » 28 Авг 2015 16:08

Разликата в размера на дроселите няма да окаже голяма разлика в производотелността на двигателя.
Тук говорим за турбо апликация .
При хондите слагат по-голям дросел, но от такъв има смисъл само при късоходовите атмосферни проекти.
Eто при японците размери на дросели :
SR20VE - 60mm
SR16VE - 60mm
SR16VE N1 - 70mm
SR20VE 20V - 70mm
B16B - 62mm
B18C5 - 62mm
F20C - 62mm
H22A1/A4 - 62mm
3S-GE 3ген. - 60mm
3S-GE 4ген. - 65mm
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

Аватар
KrasIs7a
Мнения: 56
Регистриран на: 30 Юни 2013 11:51
Местоположение: София/Ботевград

Re: Celica T23 1ZZ-FE - Турбо daily driver ?

Мнение от KrasIs7a » 28 Авг 2015 18:58

Слапа за сега отпадна тъй като беше запазен и човека си го взе (искрено се надявах да не го направи но.... biggrin.gif )
Ще потърся някоя друга по тънка оферта и ако не изпадне направо започвам с тоя мотор пък каквото стане. rolleyes.gif

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Celica T23 1ZZ-FE - Турбо daily driver ?

Мнение от Akima » 28 Авг 2015 19:04

KrasIs7a написа:Ще потърся някоя друга по тънка оферта и ако не изпадне направо започвам с тоя мотор пък каквото стане. rolleyes.gif
http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=4&t=28321#p280638 - E12 TS има.

П.С.Казва се swap - суап.Идва от смяна,а слап e пляскане.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
KrasIs7a
Мнения: 56
Регистриран на: 30 Юни 2013 11:51
Местоположение: София/Ботевград

Re: Celica T23 1ZZ-FE - Турбо daily driver ?

Мнение от KrasIs7a » 29 Авг 2015 01:19

http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=4&t=28321#p280638 - E12 TS има.

П.С.Казва се swap - суап.Идва от смяна,а слап e пляскане.

Едва ли цената му ще е по различна отколкото този на Селиката ,все пак става въпрос за едно и също ,а офертата която бях намерил беше за 1200лв мотор с инсталация и комп,едва ли скоро ще има пак такава ,но не пречи да поизчакам още малко. :)
Колкото до слапа/суапа - пиша го така не защото не знам как се пише ,а от бързина и мързел да сменя езика :D ще извиняваш ако те дразни :) tongue.gif

Аватар
KrasIs7a
Мнения: 56
Регистриран на: 30 Юни 2013 11:51
Местоположение: София/Ботевград

Re: Celica T23 1ZZ-FE - Турбо daily driver ?

Мнение от KrasIs7a » 18 Яну 2016 00:15

Така,след търпеливо чакане най-накрая изпадна оферта и си взех цяла кола с 2зз за донор.Въпросът е инсталацията в купето трябва ли да се подмени с тази от купето с 2зз мотор или всичко става само с смяна на инсталацията в коша ? :)

theblow
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Апр 2016 22:31
Местоположение: Varna

Турбиниране без смяна на биели и бутала ??

Мнение от theblow » 04 Апр 2016 22:50

Здравейте,колеги!
Наскоро си взех Celica T23 1ZZ-FE VVTi.

1.Много ми харесва, много ми е удобна, но ми се ще да върви повече, някой може ли да ми каже какво мога да направя по въпроса ?
Естествено турбинирането е най - доброто решение, но ги нямам тези 5-6-7 бона или колкото там излиза за бутала и биели + кит комплект...
2.Някой може ли да ми каже мит ли е тОва, че нормални бутала и биели издържат на турбина нагнетяваща до 0.4 бара или ще се потроша двигателя?
3.Някой занимава ли се с поставяне на такива самоделки и изобщо идей за вдигане на к.с. и въртящ момент ?
4.А и не на последно място, колко пари ще ми излезе? biggrin.gif

Благодаря ви предварително !
Последно промяна от Akima на 04 Апр 2016 23:22, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Добре дошъл.Моля прочети правилата и ползвай търсачката.

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Celica T23 1ZZ-FE - Турбо daily driver ?

Мнение от Vokil » 04 Апр 2016 23:57

Колега няма абсолютно никакъв смисъл да минеш през целия филм за налягане до 0.4 от личен не еднократен опит го казвам. До 0.4 колата ще върви по-малко от оригинално. Едва след това идва приръст в мощността но осезаемо повече става след 0.7 . А цената в изброените случаи не е много различна. Смислен тунинг за малко повече коне е монтаж на разпределителни валове с по-дълги фази но цените и там си започват от 1400лв.
Човек и добре да живее умира .......

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта