Mystique's Mr2 SW20 3S-GE Rev.2

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Аватар
Mystique
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Юли 2015 10:42

Re: Mystique's Mr2 SW20 3S-GE Rev.2

Мнение от Mystique » 25 Фев 2016 13:49

Благодаря за позитивните мнения. :)

Относно волана - нямам никакво намерение да го обръщам. Първо е достатъчно скъпо, че да няма смисъл. Второ, по-удобно ми е да сменям скоростите с лявата ръка и да си държа волана с дясната. Трето, кефи ме като спра да слизам направо на тротара :) . Четвърто, според мен на една истинска JDM класика и отива да е с десен волан. Единствения (прочут) проблем при десния волан е изпреварването. Да обаче на планински път със завои този проблем се свежда почти до нула, тъй като бъдейки от дясно мога лесно да виждам напред от дясната страна при десен завой, а при ляв е достатъчно да си дам малко дистанция и вече имам достатъчно видимост. На магистрала няма никакво значение, тъй като като изпреварвам гледам най-вече назад в огледалото. Единствено е кофти като искам да изпреваря на прав двулентов път (което погледнато в общ план е нищожен процент от карането като цяло). Тогава наистина няма видимост, но досега винаги съм имал човек до мен, на който мога да разчитам. Все пак за случай в които съм сам(пък и не само) имам идея да инсталирам камера в лявото огледало и с натискането на един бутон на дисплея да виждам какво се случва напред от възможно най-лявата точка на колата(слагайки камерата в огледалото гледната точка ще е по-вляво, от колкото бих могъл да погледна дори ако съм с ляв волан) така че това според мен до голяма степен ще елиминира дори и този за мен единствен минус на десния волан..

Относно лепенките - като цяло не ми допадаше като беше с всичките лепенки/надписи по нея затова повечето ги махнах. Най-вече ме е яд за сенника, който беше с имената на двамата пича, които ми подариха колата. Дори обмислям да го направя наново в тяхна чест. Също така колата вече е регистрирана като жълта с допълнителен цвят черен, така че няма да е много адекватно да я върна към изцяло жълто. Но като цяло визията на колата ме кефи. Според мен е стилна и отива на такава кола. Освен това не са само лепенки. Черното на предната броня, на част от задната, както и на цялата лява страна под лайсната са боя, така че далеч няма да стане само с махане на фолито. Отделно дори и да махна фолито ще има супер много следи от всички видове лепенки, които трудно биха се заличили. Като цяло мисля да възстановя изгнилите/ръждясали места, но да запазя основните черти на външния вид на колата. Живот и здраве мисля да я оборудвам с едни по-интересни джанти, някакъв вариант на прагове(може би само някви лайсни отдолу), едни въздухозаборници на страничните отвори, може би някой по-агресивен Лип на предната броня. Общо взето мисля да сложа разни добавки, които да подчертаят спортно-агресивната стойка на колата. Преди това обаче ще трябва да намеря майстор тенекеджия, мераклия който да се навие да ми ремонтира изгнилите и правени в час по ръчен труд прагове. За това обаче мисля да изчакам да мине зимата. Все пак ако знаете някой добър майстор на ламарини, пишете ;)

Общо взето нещо подобно е идеала ми за визия на mr2. Като изключим рязаните калници и "липсата" на прагове..
https://www.youtube.com/watch?v=qiZie2y3Gtk

kris991
Мнения: 7
Регистриран на: 26 Яну 2021 08:46
Местоположение: Варвара

Mystique's Mr2 SW20 3S-GE Rev.2

Мнение от kris991 » 26 Яну 2021 09:18

Уаааау ohmy.gif , страхотни истории за страхотна кола. От доста време търсих информация за sw20, като се надявам да бъда посъветван от някого, който е по-наясно с пазара в наши дни. Как вървят цените за атмосферните в различните revisions (NA 2.0), трудно ли се намират части в наши дни?
Намерих си една атмосферна втора ревизия (rev2) mr2 с доста лоша боя и салон за 5000лв, та струва ли си!? Четох много за проблемните места на колите и ме интересува просто цената добра ли е, и трудно ли се намират части и скъпи ли са.
:) tongue.gif
Последно промяна от kris991 на 26 Яну 2021 11:01, променено общо 1 път.

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Mystique's Mr2 SW20 3S-GE Rev.2

Мнение от ufer » 26 Яну 2021 10:05

Макар и трудно, все още се намират части за тази култова кола, които като всички части на Тойота са скъпи. Иначе цената от 5 бона е прилична. Ако двигателят работи, аз бих премерил компресията и ако тя е под 9 бара, бих свалил цената по възможност. На тези години най-малкото е гарнитурата вече да е на път, пък като се отвори моторът, по принцип се прави ревизия на главата и се проверяват лагери, бутала, сегменти и цилиндри, както и помпите и ангренажа. Всичко това може да дойде до 1-2 бона разходи с оригинални части, макар че има и по-евтини варианти... :thumbsup:

kris991
Мнения: 7
Регистриран на: 26 Яну 2021 08:46
Местоположение: Варвара

Mystique's Mr2 SW20 3S-GE Rev.2

Мнение от kris991 » 26 Яну 2021 11:00

ужс stretcher.gif
благодаря за съвета, ще внимавам при огледа.

Lwerewolf
Мнения: 530
Регистриран на: 09 Юли 2018 04:07
Местоположение: София
Автомобил: gws191l 08, zze121 03, aw11 86
Получена  благодарност: 4 пъти

Mystique's Mr2 SW20 3S-GE Rev.2

Мнение от Lwerewolf » 26 Яну 2021 11:54

За AW11 все още има части, за SW20 има МНОООООООООООООООООГО части - по-нов модел и доста по-развит aftermarket. Цените едва ли ще ти харесат, но тези коли... цената на придобиване е смешна.
gs450h 07/2008 ML/radar cruise w/o APSSS, corolla e12 11/2003 3dr sol 3zz-fe

kris991
Мнения: 7
Регистриран на: 26 Яну 2021 08:46
Местоположение: Варвара

Mystique's Mr2 SW20 3S-GE Rev.2

Мнение от kris991 » 26 Яну 2021 13:09

Lwerewolf написа: 26 Яну 2021 11:54 За AW11 все още има части, за SW20 има МНОООООООООООООООООГО части - по-нов модел и доста по-развит aftermarket. Цените едва ли ще ти харесат, но тези коли... цената на придобиване е смешна.


По груби сметки без обслужването го смятам 2000лв за джанти, 1000лв за гуми и после още 1000лв за боя, и ще придобие вид горе-долу. Гледах и anti-roll bar-ове, но като му дойде време... пък и, да я купя първо. :D

vfr800
Мнения: 456
Регистриран на: 19 Сеп 2019 17:24
Местоположение: София
Автомобил: Тойота,Митсубиши,Нисан,Лексус
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 63 пъти

Mystique's Mr2 SW20 3S-GE Rev.2

Мнение от vfr800 » 26 Яну 2021 13:45

Lwerewolf написа: 26 Яну 2021 11:54 За AW11 все още има части, за SW20 има МНОООООООООООООООООГО части - по-нов модел и доста по-развит aftermarket. Цените едва ли ще ти харесат, но тези коли... цената на придобиване е смешна.
За SW20 няма никакви едрогабаритни части, така и не можах да си купя дясна врата и ми се наложи да кърпя моята. До преди 5 години имаше много коли втора ръка в Англия, но започват да изчезват. Там все още се намират, но цените започват да пълзят нагоре и то с бясни темпове. Преди се намираха позагнили турбо екземпляри за по 2000 паунда сега само двигател не можеш да купиш за толкова. Читав екземпляр в Европа за под 5000eur не можеш да намериш и те са атмосферни и под читав разбирай купето да не е тотално изгнило. Тези коли са на 30 години, AW11 дори на повече. Не го казвам като заяждане казвам го като собственик на SW20. Просто не се подвеждайте , че ще купите такава кола за 5000лв и за още 2000лв ще стане слънце еле пък AW11 там положението е по-криво отвсякъде.

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Mystique's Mr2 SW20 3S-GE Rev.2

Мнение от ufer » 26 Яну 2021 14:11

За AW11 само оригиналните бутала и сегменти струват 1000 лв., а аз имах предвид само дреболиите :D , като напр. гарнитурите и други подобни. А за SW20 може и да са по-скъпи. Преди 2 години успях да си внеса някои неща от Англия, но дотук беше... Сега идват мита и други глезотии. Иначе SW20 е хрътка и ако случайно всичко е наред 5 бона са нищо, но ако иска ремонт, като нищо могат да станат още 5. Е, и ако ремонтът е успешен, тогава щастието ще е пълно, но и рискът е голям... :thumbsup:

Lwerewolf
Мнения: 530
Регистриран на: 09 Юли 2018 04:07
Местоположение: София
Автомобил: gws191l 08, zze121 03, aw11 86
Получена  благодарност: 4 пъти

Mystique's Mr2 SW20 3S-GE Rev.2

Мнение от Lwerewolf » 26 Яну 2021 16:58

Ок, пояснение - имах впредвид, че цените на придобиване са смешни всравнено със това, което ще струват после :)

Преди месец се сдобих със aw11 FRG-spec t-bar, няма да коментирам колко неща има да се правят (включително ръжда на преден wheel well, доста добре документирано в resto-rides).

Габаритни части поне за aw11 неоригинални има доста вече.

Буталата за AW11... ако се стигне дотам... блокът ми е 7-rib, което отваря доста възможности :D
gs450h 07/2008 ML/radar cruise w/o APSSS, corolla e12 11/2003 3dr sol 3zz-fe

kris991
Мнения: 7
Регистриран на: 26 Яну 2021 08:46
Местоположение: Варвара

Mystique's Mr2 SW20 3S-GE Rev.2

Мнение от kris991 » 26 Яну 2021 19:10

[/quote]
Просто не се подвеждайте , че ще купите такава кола за 5000лв и за още 2000лв ще стане слънце еле пък AW11 там положението е по-криво отвсякъде.
[/quote]
Че няма да е слънце, няма да е, ама... ако една кола е като швейцарско сирене, разбира се че ще е много трудно.
Гледйки части за обслужване в интернет намерих дори в български сайтове... та самият ремонт ли е the pain in the butt?
Btw, не съм ходил на оглед на колата, но ме посаветвайте, моля. Въпреки че още събирам, дали да отида по-рано на оглед, или да се моля, че като дойде денят, да не я е продал човекът? :help: unsure.gif

Lwerewolf
Мнения: 530
Регистриран на: 09 Юли 2018 04:07
Местоположение: София
Автомобил: gws191l 08, zze121 03, aw11 86
Получена  благодарност: 4 пъти

Mystique's Mr2 SW20 3S-GE Rev.2

Мнение от Lwerewolf » 26 Яну 2021 20:47

Във общи линии разчети се за моделът от край докрай, всичко се гледа. Колата се съмнявам да се продаде толкова бързо.
gs450h 07/2008 ML/radar cruise w/o APSSS, corolla e12 11/2003 3dr sol 3zz-fe

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Mystique's Mr2 SW20 3S-GE Rev.2

Мнение от ufer » 27 Яну 2021 09:10

Интересно, моята предница не е мръднала откъм ръжда, само задните калници са слабото място и есента ги понаправих. А моят блок макар и 3-rib (Blue top) не е мръднал и само му сложих едни нови буталца и сегменти. Тъкмо есента приключих с ремонта и сега от време на време навъртам някой километър... А при 7-rib можеш да сложиш и нещо ковано, макар че имам малко противоречива информация, доколко е удачно. При този мотор и буталните болтове са по-големи (20 мм), и биелните лагери също (42 мм), пък и оребряването би трябвало да даде по-голяма здравина...

Lwerewolf
Мнения: 530
Регистриран на: 09 Юли 2018 04:07
Местоположение: София
Автомобил: gws191l 08, zze121 03, aw11 86
Получена  благодарност: 4 пъти

Mystique's Mr2 SW20 3S-GE Rev.2

Мнение от Lwerewolf » 27 Яну 2021 14:50

Абе... преди да се премери всичко не бих взимал каквото и да е, начел съм се на from-the-factory frankenstein 4age случки. Ковано евентуално ако се минава към supercharger, честно казано stock колата върви тамън достатъчно приятно. Иначе 3rib vs 7rib по-скоро се коментира при силно надуване (>200whp), изобщо не бих му се притеснявал за атмосферни цели :)

За ръждата отпред - картинка номер 5 тук:
https://forum.retro-rides.org/thread/21 ... r2-project
За момента не съм видял нищо друго фрапиращо при мен, но това стига... структурна част.

Иначе темата за "мерак":
https://forum.retro-rides.org/thread/21 ... ty-remains
На външен вид е мнооого по-добре от това, но доста добре се вижда какви неща се появяват като се свалят покритията.

Май трябва да отидем във някоя aw11 тема...
gs450h 07/2008 ML/radar cruise w/o APSSS, corolla e12 11/2003 3dr sol 3zz-fe

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Mystique's Mr2 SW20 3S-GE Rev.2

Мнение от ufer » 27 Яну 2021 15:19

Тези AW11 теми са рядкост, но ако искаш направи нова тема, а аз ще се включвам, защото още съм пресен от ремонта. Ако тези снимки са от твоята кола (и моята е бяла), ръждата е доста, но ще се оправи. При мен за радост няма такива сериозни проблеми, но моята винаги е била в гараж - 35 години вече... :thumbsup:

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Mystique's Mr2 SW20 3S-GE Rev.2

Мнение от Akima » 27 Яну 2021 15:58

Правете една нова тема - за прегледност е по-добре.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта