Toyota Starlet-Tercel-Paseo Hybrid

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Публикувай отговор
ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 05 Юни 2006 20:11

hehe, sled rabota shte tune-vam za boost :)
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

oshte grafiki i intersni novi razkritia

Мнение от ugabuga » 06 Юни 2006 06:14

sajaliavam che e na angliiski ama go pisah za drugia forum i ne mi se preveijda. ako niakoi ne razbira neshto shte obiasnia, puk moje i posle da go preveda:

=========================

ok I did a little more tuning for under boost conditions and I noticed a few things and also have some questions. (i appologize about the giant pic but i'm on a pc that only has paint and i wanted to capture a lot of data)

Изображение

Изображение

basically I noticed that at about 6.5 psi my afr drops by about 2.0 after wondering why that is I remembered a graph about the GM 3-bar map sensor vs a 2-bar map sensor like the stock one:

Изображение

It seems like when you hit boost, the ECU dumps fuel. on a 2 map sensor, that's at 2.5V.... HOWEVER on the 3 bar map, 2.5v = about 7psi roughly.

ok I figured that out and changed my fuel map to actually add less fuel after 6-7psi. Now I just need to even it out with the 0-7psi part of the curve.

I was wondering if that's how it's supposed to be done? Is there a way to teach the ECU that 0psi is not at 2.5V any more?

In any case - no big deal.

Oh and also I assume from what I've read that afr = 12.0 shouldbe pretty safe, and also I'm not running crazy boost, just stock 7-7.5psi (td04l stock)

Another thing I was wondering about is why does my AFR go very lean when I let go the gas (i know that's how it should be) but then at some point, it gets really rich? Is that how it is supposed ot be or is it my fuel map settings?
Here's a graph:

Изображение

I guess I should post my fuel map so people can see and we cna discuss if the pattern is correct.
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 06 Юни 2006 09:15

Amm tvoeto ECU iavno mnoo gleda naliaganeto ,na moito MAP-a e samo za strelkata vytre obsto vzeto:)

Ti sto si smenqm MAP-a ,da ne smetas da minavas 2 barra?

A inak tva tam e FuelCut ,sled kato si pusnal gazta nema smisal da se naliva benzin u cilindrite - po toz nacin hem Zelenite sa happy hem ti spestqvas nekoq kitnta za benz (pri karburatorite tva se imlementira sys ElektroMagniten Ziglior primerno).
Изображение

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 17 Юни 2006 21:07

eto oshte, pak neprevedeno shtoto sam marzeliv, sorry.
Neshtat obache varviat na dobre :)

postoianna EGT temperatura ot 725C pri 14psi bez znachenie kolko dulgo boostvam :) spored men ne e zle. Pri 7-10 psi egt beshe stabilno 705C

=================================================

okaaay, I've made some changes :)

1. installed greddy map sensor in place of my GM 3 bar, cause aparently it has different voltage characteristics (0.5-3.5v or so)

2. tapped the greddy map voltage and fed it to my logger, so now that's what I use for tuning. Cant get more precise than that. My gm map sensor only gives me approx boost values when I log which is ok cause I dont really need an exact number. If my fuel and egt look good i dont care if it's 1psi more or less

3. Got the car to idle at AFR 14.7 even though Harry told me that with bigger injectors it might not be possible but I guess h e's used to 440ccs.

Idling (notice the afr flat line):

Изображение

Cruizing (notice the flat afr line):

Изображение

Изображение

4. got my fuel curve as perfect as I could. The car runs very well now althought it still gets a little rich in the high rpms. I have to trim some fuel.

Boosting:

Изображение

Изображение

Изображение

5. for some reason my greddy wouldnt work right in auto mode so nowusing manual boost settings I'm boosting 13-15 psi and the car is FAST!!! when I was pulling into my complex i jammed it in 1st and 2nd and the thing fucking took off like a rocket! stuff started flying out of my glovebox and stuff!! The boost shot a little bit higher than usual but it's all good. I'll post a graph of that moment in a little bit.

The 1st and 2nd gear pull:

Изображение

[Edited on 17-6-2006 by ugabuga]
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 18 Юни 2006 09:03

Na taz poslednata kriva gledam 12.6 ,predi tova e bilo po-golemo (spoolUp trick?) ,ama po princip 12.6 moze ako imas povece ot edin setting ,smisal ne bih go polzval za nisto povece ot OffRoad izpalnenia (pista ,drag ,etc) stoto spored men e malko prekaleno bedno.

Nema li kyde da q izpyrzes na 3-ta ,i posle 4-ta do kraq da vidim kolko sha se kacat tiq EGT ,za sega mi sa struva che si acki studen (az kacvam do 850 po nekoga!)

Systo po kakvi algoritmi ti se obrazuva timing Curva na tvoito ECU?
Изображение

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 18 Юни 2006 15:48

mda, ami 1-vo niama nikvi trikove, taka si mi e ecu-to, kato signe 6psi i dropva okolo 1.0-1.5 AFR zatva taka. Ne znam kakva e prichinata, no ne uspiah da go izgladia napalno.

ako poglednesh po-nagore obiknoveno pri takav boost sam na 11.5, koeto spored men e mnogo rich i shte lean-vam do 12, zashtoto kakto vijdash EGT-tata mi (1vi cyl) sa mnogo niski

inak po-nagore ima 3-4 gear pull. pogledni po gornite grafiki. Problema e che niama takova miasto kadeto da drupna za poveche ot 5-6 sekundi shtoto sled tova letia sas 120 mph

timing-a moga da go adjustvam. Ne znam kav e algorituma no nad 0psi i nad 3500rpm ne pipam. ot 800-3500 i -20 do 0psi sam interpolatenal ot 13 gradusa plavno do 0 da stiga, koeto kato dopalnitelno na base timing-a koito mi e 10 ili tam niakade +-1, 2

a be kato cialo mi se struva che se iadva sega. samo da ne padashe tolkova rich (11.3-11.5) che pochva malko da mirishe puk i shte mi se ocherni kolata otzad tongue.gif

btw s toiz boost controller sam mnogo dovolen, makar che na automatic ne stana i sega malko boost-a ne e savsem stabilen nai gore ama cha go opraim :)
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

1/4 mile -> 15.54s @ 95.05mph - ujasen rezultat no biva

Мнение от ugabuga » 29 Юни 2006 06:51

znachi hodih na pistata da se pusna niakolko puti. rezultata ne e mnogo vpechatliavasht no da vi kaja hich nee zle kato se ima predvid che ne moga da karam i kolata sam ia tune-val az, na ulicata, a ne na dyno.

eto tuka time slips:

Изображение

istoriata i izvineniata, kakto vinagi na angliiski che me marzi da prevejdam


http://board.tercelonline.com/viewthrea ... #pid276077
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 29 Юни 2006 08:46

baven ti e starta. vij moia nai dobar rezultat ot minalata godina
Изображение
top speeda mi e s 1mph po malko ot tvoia, pak razlikata e pochti 0.8secundi. zabeleji obache vremeto za do 60', tova pokazva kolko barz ti e starta, imame razlika ot 0.5 secundi
->

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 29 Юни 2006 13:31

mda, 60ft vremeto mi e mnogo zle. ako uspeia da napravia dobar start kato tvoia, kato cialo , tva sa 0.5s tai che 1/4 vremeto mi shte triabva da e s okolo 1 sec po dobre :)

znachi 14.5 e vazmojno, ako uspeia da trugno, no s praktika shte stane :) i s malko po dobar tuning i visok buust (16-18) kat nishto shte vleza v 13-kite :)
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 29 Юни 2006 14:56

13.5-14 вече е сериозно време да знаеш - отиваш право при батките laugh.gif
status: за БАН

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 29 Юни 2006 21:17

abe dai parvo da ia vkarame v 14-kite, pak posle shte se misli za 13-ki.
ta pri tragvaneto pilish li mnogo gumi? moje da ti triabvat malko po shiroki i ot po dobra materia. moje daje da si vzemesh 2 gumi det da sa slikove i samo za 1/4mile, jelezni djanti az moga da ti nameria(14-ki), no ne znam kak shte stignat do teb. drugoto koeto si mislia e che sigurno si s open diff, nali?
btw, zabeleji kolonkata koiato e do moia rezultat, tova e ot Honda Civic, shtom toz e uspial na 60' da dade 2.2, znachi i ti shte mojesh
btw, vij i tova filmche:

http://www.supra.stalx.com/Project/Full ... A_14_7.avi
->

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 29 Юни 2006 21:37

mda, open diff, vartiah gumi/guma dosta vreme. triabva mi LSD i antilift plates.

gumite sa ok spored men, prosto triabva da gi zatoplia i po vnimatelno da startiram
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas

Мнение от Japanese_fever » 30 Юни 2006 05:41

ALTEZZA написа: ta pri tragvaneto pilish li mnogo gumi? moje da ti triabvat malko po shiroki i ot po dobra materia. moje daje da si vzemesh 2 gumi det da sa slikove i samo za 1/4mile, jelezni djanti az moga da ti nameria(14-ki), no ]
Za6to puk jelezni djanti??? ohmy.gif
Kakvo im e preimu6testvoto, osven 4e sa po-tejki? :whistle:
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 30 Юни 2006 10:07

po eftni sa batka :)
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 30 Юни 2006 10:27

ili v sluchaia moga da mu gi dam bez pari wink.gif
->

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта