Секакви идеи са добре Дошли

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Секакви идеи са добре Дошли

Мнение от LordDigital » 19 Май 2005 08:32

Значи ето една загатка.

Инсталирах APEXi AVC-R ,дето са води уж Бентлито на контролерите за налягане. Играх си маса време дока му направя всички жици ,мици - стана както требе. Гадината обаче не ще да си върши работата.

Първо от къде го купих - некакъв ентусиаст дето ги бил взел за Супра МК4 и казва ,че го продава щото отивал на StandAlolne. Вика ,че уж никога не го бил монтирал което съдейки от факта че сенсора за налягането не беше разпечатван - требе да е истина.

Та сложих го ,Инизализирах го и го сложих за ориантир 0.65barr boost + 25% Duty (т.с. да лъже WasteGate-to със 25% или със други думи 75% от времето налягането да достига WasteGate ,а 25% да не го достига) - та гледам аз никаква разлика във Надува.

Сложих го на 40-50-60-70 и чак при 75% вчера т.с. днеска към 2ч заранта видех малко да се качи пустия надув. Заводския е 6psi ,ето и графиката:

Изображение

Днеска си мисля ,че тва не е възможно - щото излиза ,че вместо да се вдигне надува поне 2 пъти - той се е качил само със 20%... и на всичкото от горе това е Peak стойност ,а после пада. Нещо не е у ред.

Реших все пак да издуя DUTY-то до 85% ,като максимума на джаджата е 90%....

Да ама днеска още по зле - секаш гадинката или не работи или променя налягането невероятно малко...:

Изображение

Сега не знам вече кво може да е ,дали нещо не съм вързал неправилно ,проверих всичко 3 пъти...
другия вариант е да е прецакан Соленодида ,ма изглежда ,че работи нещо щом като качи 1-2 пъти над нормалния надув.
и третото да имам некъде теч по системата ,то хубаво ша изкорубя всичко да направя тест със налягане ,ма с е бая играчка - пак и не виждам ако тече от некъде как ша ми държи съвсем точно заводския надув?
Изображение

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 19 Май 2005 11:12

Tech support @A'PEXi ?

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 19 Май 2005 16:58

hm ... manual boost controller? :-P

det vika jamito obadi se na tech support ili idi niakade deto sa slagali mnogo takiva da ti go proveriat. e shte platish $100 sigurno amam shte si spestish vreme i beli kosi

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Aa

Мнение от LordDigital » 20 Май 2005 03:14

Pari ne davam.

TechSupport moze verno da zvynna ,ma pyrvo cha svalq valvata da q ogledam dali raboti.
Изображение

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Оправих го

Мнение от LordDigital » 21 Май 2005 04:42

Не знам точно какво му беше ,ма със сигурност маркуча дето отива към сенсора за налягането се беше прегънал (силиконов боклук) ,смених всички силиконови Сополи със тези дето са дали от APEXi ,сглобих ,на 4-тия път уреда влезне във самоОбучение (***) та вече се бори да стабилизира надува на желаните 0.55бара:

Изображение


Пробвах го и на 0.7 ,само че немах никво сцеплене на 1-ва ,като вкарах 2-ра със идея да зацепя пътя - Пак тръгна на страни ,напрао са изпотих що вече скороста си беше сериозна wacko.gif wacko.gif
Изображение

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 21 Май 2005 05:57

:thumbsup:

bravo sashe! btw ne znam kak zabravih da ti kaja da gi proverish tia markuchi no neshto me karashe da mislia che ti znaesh po dobre i niama da se nabutash sas silikonovi laina.

az imah podobni problemi. nali gi vidia markuchite na moita. e okaza se che kato se stopli engine compartment-a i te omekvat i se zasmukvat. i kolata podskachashe kato zaklano pile kato pusna gazta i kvi li ne drugi problemi. smenih gi vsichkite i gi natirih v bokluka tia deto mi biaha ostanali neizpolzvani. ot gumata po dobar material ne sam nameril do sega.

btw nali shte si slagam FMIC i si tarseh gumeni svruzki za trabite no navsiakade samo silikonovi govna prodavat. kazaha mi da proveria razni marine shops ili sushto moje da izpolzvam markcuhi za radiator ot niakoi goliam traktor. v kraen sluchai v home depot shte ima neshto no poveche az silikon ne iskam da vidia, osven ako ne e pod formata na cici, makar che pak predpochitam estestvenite materiali ;)

btw ti kak gi splice-va jicite kato go instalira AVC-R-a , nameri li ot tia hubavite djadji ili izpolzva tia ot radioshack? kaji che niakoi den i az shte slagam boost controller.

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Ами

Мнение от LordDigital » 21 Май 2005 10:36

Obsto vzeto do sega drugi problemi sys silokina ne sym imal ,nadiavam se da ima povece ot edin vid i moq da e ot toq deto ne se ebe kato se nagree...

Vyv konkretniq sluchai prosto se beshe porekyrshil markucha ,a kato smenqh smenih i drugite.

Za splice ,az polzvam prehoden harness kato toz:

Изображение

Udobno e ,vsicko sym zapoil na nego stabilarka - ne znam obache dali cha ima za tvoita. Az moq go vzeh kato HKS bil e nqkoga tocno za FCON mislq - trebese da go poprerabotq za da moze da se ipolzva ma sega si e super za sekakvi byzikni po ECU-to.
Изображение

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 22 Май 2005 03:59

mda super. ako niama vinagi moga da izkormia edno ECU ot tercel + kabelite i da si napravia harness :)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта