vapros za punky

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Публикувай отговор
duco

vapros za punky

Мнение от duco » 08 Окт 2004 19:56

Imam CELICA 3s-ge st182 slojil sum 2 benzinovi pompi no ne znam kolko da digam nalqganeto moga li da precakam duzite.Gledah tuningov mahovik koito teji napolovina na originalnia moga li da odqlkam moq .Poznavam nqkolko sustezateli te si kupuvat benzin s po visok oktan znae6 li kakvi dobavki sa slagat.Po princip moga li da sloja turbo na moq motor bez da smenqm injekciata.

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 10 Окт 2004 19:58

znachi, purvo reshi akvo iskash da napravish ot tvoyata kola:
1.turbo
2. atmosferna
posle reshi kakvi konskisili iskash, ako iskash nad 250, shte se nalozi da slagash turbo sistema, zashto pri atmosferen dvigatel, shte stane tvurde neudachen za shofirane na ulicata, na nisi oboroti.
ako reshish da slagash turbo, imash 2 variant:
1. namirash si edin gotov dvigatel 3s-GTE zaedno sus debitomera mu i ECU-to, slagash go za 1 den v tvoyata celica, posle oshte 1-2 dena mali promeni po zii i kabeli i trugvash. tova e nai-dobriyat variant.
drugiyat e da si namerish otdelni chasti ot takuv turbo dvigatel: kolketora sus turbinata, naprimer. pri teb kompresiyata e po-visoka, taka che edin normalen diapazon ot uvelichavane na moshtnostta shte e 30%, po-nagora stava opasno, bez da namalish kompresiyata (chrez postavyane na po-debela garnitura na glavata, ili smyana na butala s takiva ot 3sgte.
sega, tvoyat atmosferen dvigatel raboti sus vakum sensor (MAP), dokato turbo versiyata e sus debitomer. ako turbinirash tvoyat dvigatel, tryabva da postavish pone oshte 2 injektora (duzi) koito da budat kontrolirani ot otdelne blok. ima variant da imah blokazh (fule cut) vgraden v tvoyat originalen kompiutur koito da se vkliuchva v nad 0.2bar nalagane na vhodyashtiyat vuzduh, koeot shte tryabva da se luze po nyakakvu nachin, kato naprimer sus VSV klapa, no ne e sigurno che shte stane dobre.
togava si poruchvash chastite za edin megasquirt programirashta se sistema, i ya kachvash na tvoyata kola, i si gotov!...:)
znachi na kratko:
ako shte slagash turbo na tvoyat dvigatel si limitiran v postiganeto na poveche moshtnost do 30%, nalaga se da slozish megasquirt (ili druga podobna sistema) za programirane na gorivoto, nalaga se da dobavish 2 duzi, ili da smenish tvoite 4 sus takiva s po-visoki parametri, kato te tryabva sushto da sa sus visoko ohmovi (tost n ot 3sgte, ili 7mgte, ili 4agze).
no zapomni: ako shte e turbo, vzemi si din dvigatel (gotov) i go kachvai, barabar sus ECU-to i sus debitomra mu, i negovite si injektori i pr. ima dostatuchno info za sistemita za da gi svusrsesh tochno, i da zaraboti kato originalna kolata.
uspehi,
punky

duco

Мнение от duco » 14 Окт 2004 13:10

Kolko struva megasquirt kato za moq dvigatel i moje li posle da se sloji na 3s-gte kato si namerq

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 14 Окт 2004 13:26

duco написа:Kolko struva megasquirt kato za moq dvigatel i moje li posle da se sloji na 3s-gte kato si namerq
Цените в Щатите за сглобен МегаСкуирт са около 300 долара, може да се слага и на двете.

duco

Мнение от duco » 15 Окт 2004 17:28

a kak moga da si poru4am kato nqmam kreditna karta

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 15 Окт 2004 21:46

duco написа:a kak moga da si poru4am kato nqmam kreditna karta
Изчакай до Нова Година. Може да се окаже и по-евтино, и лесно за доставка. ОК ?

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 17 Окт 2004 22:56

duco написа:a kak moga da si poru4am kato nqmam kreditna karta
prati parite po Western Union Money transfer, 100 na 100 vuv vseki po golyam grad v BG ima pone edna agneciya (bilo tya banka, ili change buro!)
az veche ot godina polzvam samo western union, mnogo po-evtino mi izliza, dazi i kogato se sravni sus @surcharge-a@ na creditnata karta v USA i Canada!!! :thumbsup:

DUCO

Мнение от DUCO » 19 Окт 2004 17:21

jamie kakvo ima6 predvid kak sled nova godina 6te e po evtino

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 19 Окт 2004 17:24

DUCO написа:jamie kakvo ima6 predvid kak sled nova godina 6te e po evtino
В момента съм поръчал изработка на платки за МегаСкуирт АВР 3.2 - т.е. последния. След сглобяване на първия и тест ще мога да кажа цената - дай Боже всичко да е наред - ще е доста под оферираната от Щатско (пък и версията там е 2.2).
Вече мога да изработвам и къстъм назъбени колелца за ЕДИС система - така че присадката и се улеснява неимоверно.

duco

Мнение от duco » 19 Окт 2004 17:27

punky bqh te pital za izpuskatelnite kolektori kolko trqva da sa debeli i dulgi .Az mislq da si napravq 4-1 ,i su6to me interesuva kakvi razpredelitelni valove trqva da si poru4am

duco

Мнение от duco » 19 Окт 2004 17:43

jamie znae6 li kakvo to4no e ostanalo ot celicata v asenovgrad.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 19 Окт 2004 17:52

duco написа:jamie znae6 li kakvo to4no e ostanalo ot celicata v asenovgrad.
Не. Знам че не е много - а и си мисля че едва ли вече може да се ползва за донор на двигател :-(
Навремето трябвашееее !
ПП: Ако ще слагаш турбо - не си пилей парите по валове. Буталата са ти основната грижа ! И Мегаскуирта.

duco

Мнение от duco » 20 Окт 2004 18:32

Tuka znam edin 3sgte samo 4e e bez kolqnov val moq su6tiq li e 6toto mi kazaha 4e e s 5mm po tunuk.I po princip na men mi trqva kutiq i hodovata 4ast na taq v asenovgrad,6toto e dosta po razduta ot moita i sigurno poluoskite sa po dulgi,su6to ot zad e po razli4na wink.gif 4OA

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 20 Окт 2004 20:20

duco написа:Tuka znam edin 3sgte samo 4e e bez kolqnov val moq su6tiq li e 6toto mi kazaha 4e e s 5mm po tunuk.I po princip na men mi trqva kutiq i hodovata 4ast na taq v asenovgrad,6toto e dosta po razduta ot moita i sigurno poluoskite sa po dulgi,su6to ot zad e po razli4na wink.gif 4OA
turbo celicite sa vsichkite 4x4, toest i kutiyata im e za 4x4. taka che ako shte slagash i cyalata hodva chast, togava naistina ti tryabva cyala kola!
ako shte slagash turbo, za kakuv dyavol shte pravish 4-1 kolektor i shte smenyash valove? tova se pravi za naturalniite dvigateli... atmosferie. purvo reshi kakvo shte pravish i togava poruchvai!
smile.gif

DUCO

Мнение от DUCO » 21 Окт 2004 18:14

Tova go znam oba4e ne moga da namerq 4itav motor puk ne mi sa davat pari za nov,tui 4e mi kaji dali kolqnovia val e su6tiq kato moq

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта