vapros za punky

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Публикувай отговор
Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Re: duco

Мнение от punkara » 08 Ное 2004 16:08

duco написа:Zna4i az ve4e nqmam 3s ge 6toto q smenih za 3s-gte no anmerih edin dvigatel misulta mi e stava li da sloja normalen val i bieli .
Punky nali be6e pisal 4e ima val s bieli kvostava s tqh.
ducoooooooooooo, mnogo shte mi pomognesh ako pishesh vsichkite detaili... :help: , za da moze da ti se pomogne sus suveti nai-burzo :thumbsup: .
znachi ti sega veche imash celica 3s-gte, sus dvigatel, deto ne se znae dali shte trugne, bez da smenish edin kup chasti v ngo!!! sad.gif
imash li DRUG dvigatel ili chasti ot 3S-GE, 3S-GTE, 3S-FE??? ako imash, mi pishi kakvo imash, ama tochno mi pishi!
ako se nalozi shte vzema tozi val i bieli, ama zashto sht se rusish 200 evro, samo za tyah? sled kato bloka za nishto ne stava? a samata glava ne se znae v kakvo sustoyanie e?
ako me pitash men, nameri blok, val bieli, vsichko pulen komplekt, 2-ra ruka, i samo polzvai butalata ot turbo dvigatelyat ti. posle viz kakvo shte pravish i s glavata, shtot tya e adski vazna! tam imashe i glava, ama i iskashe 250evro (inache si beshe sus vsichkite klapani komplekt).

taka che pishi, kakvo imash. do tuk na men lichno mi e yasno samo edno:
ot celiyat turbo dvigatel, eventualno samo butalata mogat da se polzvat!
ne se luzi da hvurlyash pari za rizi, klapani i pr. az ne vyarvam da ima sposoben chovek v BG deto shte ti ya napravi za cena po-niska ot 2-3 hilyadi leva, i sus pulno pravo!
taka che misli dobre! i zapomni, tova ne e LADA! nyama da minesh sus evtini BG nomera, BYAGAI ot tyah, kato dyavol ot tamyan, inache shte si patish, i shte se rusish do bezkrainost, i nai-loshoto: NIKOGA nyama da usetish udovolstvieto da karash edna turbo celica na predela na neinite vuzmoznosti, zashtot vinage shte se chupi i shte zdava bagaza!
pozdravi,
punky mad.gif

duco
Мнения: 138
Регистриран на: 04 Ное 2004 15:35

duco

Мнение от duco » 09 Ное 2004 13:28

Zna4i punky namerih edin dvigatel ot celica st162 o6te ne sum go kupil 6toto se prodava s kutiqta a tq ne mi trqva. Ot nego mislq da polzvam glavata i bloka .Moita glava ne sum q meril no po starata garnitura ne se vijda da e duhal nqkude.Kolqnovia val deto mi go dadoha e nqkuv usilen i mi se iska da si sloja pak nego s bielite zna4i originalno e 48mm a moq e 52mm na bielite osnovnite sa si originalni.
Zabravih da ti kaja 4e taq kola e kupena 4isto nova i e bila podgotvena v italia za rally vsi4ko si e kakto trqva originalen rolbar sperco sedalki kum komputera ima ne6to dopulnitelno ne znam kvo e no kazaha 4e uduljava pruskaneto na duzite, na kutiqta ima edna ru4ka koqto ima 3 polojenia kazaha 4e promenq suotno6enieto preden zaden most.Ima reguliruemo oka4vane.Napravo si4ko e idealno samo deto pi6man maistori sa precakali dvigatelq.Az po princip ne razbiram ni6to ot motori i za si4ko pitam ama te se mi predlagat razni eftini varianti .Imam nogo poznati sustezateli i tehni maistori te mi kazaha 4e toq val imal obemna zakalka/na men ni6to ne mi govori tova/, i ima samo 1 remont lageri kaza 4e v Varna 4rez naslagvane moje da se vuztanovi vala na taq 6iika ,posle da se kargonitrira i da sa slojat 1 remont lageri no .drug mi predlaga v Ruse praveli lageri toi si bil pravil za YMAHATA si puk tq vurvi na dosta oboroti i bili izkarali mnogo vreme. Vsi4ki tiq varianti mi zvu4at mnogo hubavo za da e istina -ti ne smqta6 li taka.Utre 6te izmerq glavata i 6te ti kaja kak e kakvo drugo te interesuva.
HAIDE 4AO duco :thumbsup:

duco
Мнения: 138
Регистриран на: 04 Ное 2004 15:35

duco

Мнение от duco » 09 Ное 2004 13:29

6te gledam tazi sedmica da vi pratq snimki na moita krasavica

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Re: duco

Мнение от punkara » 09 Ное 2004 14:43

duco написа:Zna4i punky namerih edin dvigatel ot celica st162 o6te ne sum go kupil 6toto se prodava s kutiqta a tq ne mi trqva. Ot nego mislq da polzvam glavata i bloka .Moita glava ne sum q meril no po starata garnitura ne se vijda da e duhal nqkude.Kolqnovia val deto mi go dadoha e nqkuv usilen i mi se iska da si sloja pak nego s bielite zna4i originalno e 48mm a moq e 52mm na bielite osnovnite sa si originalni.
Zabravih da ti kaja 4e taq kola e kupena 4isto nova i e bila podgotvena v italia za rally vsi4ko si e kakto trqva originalen rolbar sperco sedalki kum komputera ima ne6to dopulnitelno ne znam kvo e no kazaha 4e uduljava pruskaneto na duzite, na kutiqta ima edna ru4ka koqto ima 3 polojenia kazaha 4e promenq suotno6enieto preden zaden most.Ima reguliruemo oka4vane.Napravo si4ko e idealno samo deto pi6man maistori sa precakali dvigatelq.Az po princip ne razbiram ni6to ot motori i za si4ko pitam ama te se mi predlagat razni eftini varianti .Imam nogo poznati sustezateli i tehni maistori te mi kazaha 4e toq val imal obemna zakalka/na men ni6to ne mi govori tova/, i ima samo 1 remont lageri kaza 4e v Varna 4rez naslagvane moje da se vuztanovi vala na taq 6iika ,posle da se kargonitrira i da sa slojat 1 remont lageri no .drug mi predlaga v Ruse praveli lageri toi si bil pravil za YMAHATA si puk tq vurvi na dosta oboroti i bili izkarali mnogo vreme. Vsi4ki tiq varianti mi zvu4at mnogo hubavo za da e istina -ti ne smqta6 li taka.Utre 6te izmerq glavata i 6te ti kaja kak e kakvo drugo te interesuva.
HAIDE 4AO duco :thumbsup:
shtom celicata e pravena tuk, znam koi ya e pravil. vzemi mi prati celiyat VIN nomer (nomera na ramata, detaili, i pr. snimai kolata, snimai modifikaciite koito si izbroil po gore, dai tochen razmer na diametura na kol.val v momenta, i az shte im pisha i shte gi pitam,imat li komplekt lageri za bielite, te shte si mi kazat vsichko, i eventualno shte otkriyat tochnite lageri. shtom sa usileni do 56mm ot 48mm, znachi naistina shte e hubavo da si polzvash tozi val i bieli!
haide prati mi nuznata informaciya i az shte se vurza s hoarata.
pozdravi,
punky smile.gif cool.gif

duco
Мнения: 138
Регистриран на: 04 Ное 2004 15:35

duco

Мнение от duco » 09 Ное 2004 18:26

Tazi kols e ot pone 5-6 godini v bulgaria da znae6 ,za glavata 6te moga da ti pi6a utre sega za vala zna4i 3 bielni 6iiki sa leko iznoseni i sa na 52mm ednata e iznosena samo ot ednata strana po4ti o.5mm osnovnite lageri sa su6to leko iznoseni 48mm/ tova e originalnia razmer vsi4ki izlizat na 1 remont osven onazi mnogo iznosenata/ osven tova vala e kriv s 0.3mm.Obajdah se v Ruse ima firma koqto se zanimava samo s olekotqvane na valove,mahovici s polirane na glavi/samo tuning/.Zna4i 4oveka za pruv put me popita za razni podrobnosti i v 4etvurtuk 6te doide da vidi celia dvigatel v kakvo sustoqnie e .Toi kaza 4e moje da se 6laifa vala posle moje da go balansira za da nqma vibracii.Kaza 4e 6te mi napravi glavata/6te smeni klapani ,voda4i ,legla kakvoto trqva/6te q polira 6te proveri razpredelitelnite valovei i moje da mi napravi rizi kato dava garancia 4e 6te stane dobre/ to v bulgaria vseki dava garancia ama nikoi ne q izpulnqva/ zan4i vsi4ko osven rizite i lagerite 600lv -lagerite kakvito az re6a no kaza 4e 70-80lv za lageri/TAIHO/ mu se struva dosta malko ,rizite su6to sa otdelno-kum 250lv. Kakvo 6te me posuvetva6 da mu dam li da pravi,ot priqteli znam 4e mnogo mu razbira 6toto na motora si slojil dve turbota ot kola i dori se puskal na gonki s nego
Nqma zna4enie pone 6te izmeri i proveri vsi4ko i 6te znam kakvo trqva da smenqm.
HAIDE 4AO duco :thumbsup:

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 09 Ное 2004 22:37

Kak se kaзва човека от Русе ?

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Re: duco

Мнение от punkara » 10 Ное 2004 10:20

duco написа:Tazi kols e ot pone 5-6 godini v bulgaria da znae6 ,za glavata 6te moga da ti pi6a utre sega za vala zna4i 3 bielni 6iiki sa leko iznoseni i sa na 52mm ednata e iznosena samo ot ednata strana po4ti o.5mm osnovnite lageri sa su6to leko iznoseni 48mm/ tova e originalnia razmer vsi4ki izlizat na 1 remont osven onazi mnogo iznosenata/ osven tova vala e kriv s 0.3mm.Obajdah se v Ruse ima firma koqto se zanimava samo s olekotqvane na valove,mahovici s polirane na glavi/samo tuning/.Zna4i 4oveka za pruv put me popita za razni podrobnosti i v 4etvurtuk 6te doide da vidi celia dvigatel v kakvo sustoqnie e .Toi kaza 4e moje da se 6laifa vala posle moje da go balansira za da nqma vibracii.Kaza 4e 6te mi napravi glavata/6te smeni klapani ,voda4i ,legla kakvoto trqva/6te q polira 6te proveri razpredelitelnite valovei i moje da mi napravi rizi kato dava garancia 4e 6te stane dobre/ to v bulgaria vseki dava garancia ama nikoi ne q izpulnqva/ zan4i vsi4ko osven rizite i lagerite 600lv -lagerite kakvito az re6a no kaza 4e 70-80lv za lageri/TAIHO/ mu se struva dosta malko ,rizite su6to sa otdelno-kum 250lv. Kakvo 6te me posuvetva6 da mu dam li da pravi,ot priqteli znam 4e mnogo mu razbira 6toto na motora si slojil dve turbota ot kola i dori se puskal na gonki s nego
Nqma zna4enie pone 6te izmeri i proveri vsi4ko i 6te znam kakvo trqva da smenqm.
HAIDE 4AO duco :thumbsup:
ami ako naistina e taka, dai mu da ti opravi dvigatelyat, ne mislya che cenite sa normalni, v smisul mnogo malki mi se vizdat, ama znam li, v BG e drugo?!
kol.val tryabva da se balansira!
i vsyaka edna ot motovilkite!
uspehi,
punky smile.gif

duco
Мнения: 138
Регистриран на: 04 Ное 2004 15:35

duco

Мнение от duco » 10 Ное 2004 12:09

Zna4i spored teb da riskuvam i da mu se doverq na toq.To mi e qsno 4e nqma da stane kakto si e originalno no pone za zimata 6te ima kvo da karam puk po malko 6a si subera i drug dvigatel pone 6te imam qko kupe.
Znae6 li dali blokovete na 3s-ge i 3s-gte imat razlika i glavite dali sa su6tite .6toto Toni turboto ot varna /ne znam dali se se6ta6/ mi kaza 4e sigurno klapanite sa razli4ni/pone na negovata vectra e taka/.
Ina4e nali ti piasah 4e namerih 3s-ge motor otvoren e kazaha da hodq da si go zamerq ako iskam.
Ti ne znae6 li slu4aino nqkoi 3s-gte tam .
Haide 4ao za sega :thumbsup:

duco
Мнения: 138
Регистриран на: 04 Ное 2004 15:35

duco

Мнение от duco » 10 Ное 2004 12:12

Zdrasti jamie ami tozi se kazva Krasi ima suzuki gsxr1100 i mu e slojil turbo ot kola znae6 li go?

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Re: duco

Мнение от jamie » 10 Ное 2004 12:26

duco написа:Zdrasti jamie ami tozi se kazva Krasi ima suzuki gsxr1100 i mu e slojil turbo ot kola znae6 li go?
Не, но ще разпитам за него :-)

duco
Мнения: 138
Регистриран на: 04 Ное 2004 15:35

duco

Мнение от duco » 10 Ное 2004 13:17

Jamie ti ne znae6 li dali ima razlika v blokovete

duco
Мнения: 138
Регистриран на: 04 Ное 2004 15:35

duco

Мнение от duco » 10 Ное 2004 13:26

A v bulgaria mogat li da se poru4vat 4asti it TODA ili TRD

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Re: duco

Мнение от jamie » 10 Ное 2004 13:35

duco написа:Jamie ti ne znae6 li dali ima razlika v blokovete
Не мисля че има разлики в блоковете.
Нямаш проблем да се поръчват ТОДА и ТРД извън България - не е проблем това. Проблем е че ТРД традиционно поддържат високи цени.

duco
Мнения: 138
Регистриран на: 04 Ное 2004 15:35

duco

Мнение от duco » 10 Ное 2004 14:42

mi ot kude mogat da se vidqt primerno 4asti TODA 6toto gledah cql kit val s bieli i butala za okolo 2000$ .Kude moje da se vidi vala kakuv e/stava vupros razmerite mu

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Re: duco

Мнение от jamie » 10 Ное 2004 14:53

duco написа:mi ot kude mogat da se vidqt primerno 4asti TODA 6toto gledah cql kit val s bieli i butala za okolo 2000$ .Kude moje da se vidi vala kakuv e/stava vupros razmerite mu
Няма откъде - много рядко дават и размера. Пиши им мейл и питай - ще ти отговорят.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта