Автокъща Светльо Горубляне

Калин Лазаров
Мнения: 98
Регистриран на: 04 Сеп 2017 21:59
Местоположение: България София

Автокъща Светльо Горубляне

Мнение от Калин Лазаров » 16 Мар 2018 22:07

Привет на всички Колеги,предварително ви моля за търпение поста ще е малко дълъг но ще е с цел да предпазя друг да не пострада.Септември месец 2017 година след като продадохме семейният Нисан(доста остаря)за сумата от 1500 лева решихме да търсим друга семейна кола за петчленно семейство.След известно търсене се спряхме на Ярис Версо не исках дизел,но след проверка и диагностика на конкретният екземпляр се спряхме на него.Автокъщата се казва Светльо и се намира на Горубляне първият паркинг след Метро.Разговарях с него и след прегледа на автомобила се установи,че не работи радиото.Търговеца пое ангажимент да го поправи за негова сметка и наистина спази уговорката.Добронамерено го уведомих,че с жената не можем да си позволим колата ще трябва да теглим кредит оставих му 50 лева капаро.След отпускане на кредита си бяхме направили сметка с парите от Нисана да платим еко такса,застраховката,регистрацията и обслужването на колата.На 04 септември му платих колата и си стиснахме ръцете.Обслужих я с качествени консумативи и хубаво масло като реших да сменя и антифриза по мое желание поради блудкав цвят.От там нататък се започна кошмара вярвам повечето от вас са чели темата ми и вече знаят за кампанията за ремонт на автомобила подетта от този прекрасен форум и Хората в него.След установяване на проблема се обадих на Светльо и го попитах съвсем възпитано дали ще си поеме ремонта поради възникналият проблем твърде бързо след закупуването на колата.Същият хубавец започна да ме псува и заплашва.Затворих му телефона,за мен лично е съвсем излишно да паднеш на нивото на подобни хора като им отвърнеш на заплахите или предприемеш действия за отмъщение.Уведомох редакцията на Мобиле Бг и те казаха,че за съжаление нищо не могат да направят и подобни случаи са ежедневие.Колеги пазете се доколкото можете лично аз при следващо закупуване на автомобил ще търся автокъща която дава гаранция не са много тези къщи но ги има.Нисана навремето го купих от Боми Ауто и след като го обслужих в техен сервиз ми бе дадена писмена гаранция.След десет дни имахме сага и с тази кола,но търговеца си пое всички разходи по ремонта.Това е Лека Вечер на всички.

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Автокъща Светльо Горубляне

Мнение от spiridoncho » 16 Мар 2018 23:09

Кофти случка колега. Дано скоро се решат проблемите ти с возилото и занапред да имаш много безаварийни :thumbsup: . Такива скапаняци има навсякъде и е въпрос на късмет в повечето случаи. И аз така се нахендрих с едно пежо т.е. 1000км след покупката ремонтирах двигател.......та ако е рекло ще се окоти.
По въпроса със споменатата Боми Ауто.......обслужването за да дадът гаранция се извършва от БЕТИ АУТО 95, а това не е най-прекрасния сервиз. Собственика-монтьор на сервиза е супер измамник и не се учудвам, че сте имали проблем. Хубавото е, че автокъщата се е отнесла сериозно, и си е поела гаранцията.
А този Светльо рано или късно ще си го отнесе. Невсеки ще подмине такъв проблем без да реагира остро. Хора всякакви и отмъщения всякакви. Мами още, защото не си е намерил майстора, но скоро и това може да стане. Дето се казва "Слънце ще изгрее и на мойта нива", та без ядове. До колкото виждам нещата ще се наредят.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2824
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Автокъща Светльо Горубляне

Мнение от iovkito » 16 Мар 2018 23:17

Колата се купува в чужбина, товари се на автовоз, разтоварва се тук и се продава. Проблемът с антифриза се разбира при натоварване на двигателя. Когато работи на празен ход, би било много трудно да се каже на 100%, че гарнитурата е издухана.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Автокъща Светльо Горубляне

Мнение от slowtraveler » 17 Мар 2018 00:24

Аз не съм чак толкова уверен, че джамбазина е знаел за проблема - възможно е някой някога да е сипвал stop-leak в охладителната система, и при смяната на антифриза проблемът да е възникнал....
Ползвал съм веднъж STOP LEAK за голям пробив в системата (радиатора).. Машинката работи перфектно без загуби на антифриз (да, и не надуваше повече от нормалното) почти година...
Като продавах автомобила на познат му казах, че трябва да смени радиатора и му показах точното проблемно място (спукана пластмасов колектор за антифриз на входа на радиатора).. Колата се ползваше активно като служебна и нямаше шанс да бъде спряна за ремонт до продажбата, а познатия я искаше веднага... Той каза, че ще си я кара така докато може, но ще си поръча радиатор... Ами стана като по филмите - след няма седмица радиатора пак протече :)

Проблемът не е в това, че колата е дала дефект - техника - случва се...
Проблемът е в начина на реакция - щом продаваш, трябва да носиш и отговорност...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
mfandakov
Мнения: 3323
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 40 пъти

Автокъща Светльо Горубляне

Мнение от mfandakov » 17 Мар 2018 01:08

Нов внос автомобил.......склонен съм да вярвам че може и търговеца да е бил издокаран.
Но вече няма значение,нали в момента най добрият механик се занимава с нея. :thumbsup:
Няма смисъл от повече гадаене.
worthy.gif

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Автокъща Светльо Горубляне

Мнение от Kiki » 17 Мар 2018 07:02

mfandakov написа: Но вече няма значение,нали в момента най добрият механик се занимава с нея.
Колегата има голям късмет!
Щом Сашо се е заел да му прави двигателя, ще стане перфектен автомобил. :thumbsup:
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Калин Лазаров
Мнения: 98
Регистриран на: 04 Сеп 2017 21:59
Местоположение: България София

Автокъща Светльо Горубляне

Мнение от Калин Лазаров » 17 Мар 2018 08:42

spiridoncho написа: Кофти случка колега. Дано скоро се решат проблемите ти с возилото и занапред да имаш много безаварийни :thumbsup: . Такива скапаняци има навсякъде и е въпрос на късмет в повечето случаи. И аз така се нахендрих с едно пежо т.е. 1000км след покупката ремонтирах двигател.......та ако е рекло ще се окоти.
По въпроса със споменатата Боми Ауто.......обслужването за да дадът гаранция се извършва от БЕТИ АУТО 95, а това не е най-прекрасния сервиз. Собственика-монтьор на сервиза е супер измамник и не се учудвам, че сте имали проблем. Хубавото е, че автокъщата се е отнесла сериозно, и си е поела гаранцията.
А този Светльо рано или късно ще си го отнесе. Невсеки ще подмине такъв проблем без да реагира остро. Хора всякакви и отмъщения всякакви. Мами още, защото не си е намерил майстора, но скоро и това може да стане. Дето се казва "Слънце ще изгрее и на мойта нива", та без ядове. До колкото виждам нещата ще се наредят.
Здравейте Колега,точно този Красимир от Бети Ауто разигра цирка пред собственика но Боми Ауто.Случаят беше следният една седмица след покупка на Нисана колата загасна и се оказа,че за смяна е датчика на коляновият вал и е необходим ремонт на помпата.Собственика на Боми Ауто постъпи коректно с мен като за времето през което Нисана беше на ремонт около два месеца г-н Михаилов ми даде автомобил за да мога да си возя семейството,а колкото до Светльо си спомням думите на баба Ванга не търсете отмъщение рано или късно възмездие ще има за всеки.

Калин Лазаров
Мнения: 98
Регистриран на: 04 Сеп 2017 21:59
Местоположение: България София

Автокъща Светльо Горубляне

Мнение от Калин Лазаров » 17 Мар 2018 08:56

slowtraveler написа: Аз не съм чак толкова уверен, че джамбазина е знаел за проблема - възможно е някой някога да е сипвал stop-leak в охладителната система, и при смяната на антифриза проблемът да е възникнал....
Ползвал съм веднъж STOP LEAK за голям пробив в системата (радиатора).. Машинката работи перфектно без загуби на антифриз (да, и не надуваше повече от нормалното) почти година...
Като продавах автомобила на познат му казах, че трябва да смени радиатора и му показах точното проблемно място (спукана пластмасов колектор за антифриз на входа на радиатора).. Колата се ползваше активно като служебна и нямаше шанс да бъде спряна за ремонт до продажбата, а познатия я искаше веднага... Той каза, че ще си я кара така докато може, но ще си поръча радиатор... Ами стана като по филмите - след няма седмица радиатора пак протече :)

Проблемът не е в това, че колата е дала дефект - техника - случва се...
Проблемът е в начина на реакция - щом продаваш, трябва да носиш и отговорност...
Да си кажа честно и за мен проблема е в отношението,а колкото до това дали е сипано нещо в колата в Италия или тук в България това вече е недоказуемо за съжаление.Аз лично останах шокиран като разбрах,че в България све предлага продукт добавящ се в антифриза уж за да реши проблема с гарнитурата на главата или самата глава говоря ето за това: http://www.dunevmotorsport-r21.com/doba ... a-blok/,но шока ми беше още по голям като видях от кого се продава.Имам познат близък с г-н Тодор Дунев и го помолих да попита дали има ефект от това нещо отговора беше,че ефект дори и да има тои е при начални симпотими на неприятности за сериозен проблем си трябвало ремонт.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Автокъща Светльо Горубляне

Мнение от slowtraveler » 17 Мар 2018 09:03

Колега, този тип продукт се продава и по бензиностанциите (в повечето случаи му казват STOP-LEAK от анлийски)... И целта му не е ремонт, а аварийно прибиране и ВРЕМЕННО решение на проблема...
Спрея за гуми не оправя гумите нали? Но ти позволява да се прибереш и да пристъпиш към ремонта..
По същият начин по-горе споменах, че използвах полимерен препарат за антифриза, който ми позволи да се прибера от забутан край с пробит радиатор... И да въртя колата няколко седмици/месеца...
Но тъй-като ремонта е временен, не може да разчиташ, че една течност ще ти ремонтира автомобила - ако искаш да си експлоатираш безпроблемно автомобила по-нататък, след такава интервенция трябва да се отвори, да се подменят износените и повредените части, гарнитури, спукани глави и т.н...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Автокъща Светльо Горубляне

Мнение от spiridoncho » 17 Мар 2018 11:01

В 70% от случаите джамбазите знаят какво продават, и в това съм убеден 100%. Няма да изброявам от кои автокъщи чрез работници ми е снесена информацията, но си е така. Колите в повечето автокъщи пристигат във видимо лошо състояние и тук се започва "тунинговането". Нещата далеч е стоят такак както някои си харесали автомобила и го свалили директно от автовоза.
Да, проблем като на колегата не се хваща лесно, а и наистина вероятно джамбазина явно не е знаел, но и да е знаел той разчита на това, че проблема трудно се хваща а колата трябва да се продаде. Та истината е някъде в средата.
Наскоро бях на оглед в автокъща DNG в София и определено не ми хареса видяното. Бяха докарали нови автомобили и "тунинговането" течеше директно пред клиентите. Две ударни групи обикаляха с лаптопи да превъртат километража. Като погледнах на 2-3 автомобила какво имат да тунинговат ми стана жал за клиентите които ще харесат тези автомобили. Но имаха и автомобили във видимо добро състояние. Вече масовата практика е да се вкарват бракувани автомобили т.е. нямат TUV. От такива може да се очаква всичко.
Вече ще очакваме все повече проблеми с двигателите, защото колите се карат вече ужасно много. Ако преди 10-15 години сме купували запазена кола на незнайни километри(но в разумна граница), днес купуваме силно амортизирани автомобили. А и първите им собственици преди ако са пазили колите си, вече не го правят и понякога интериора е ужасно захабен. А и в чужбина вече са почнали ако ще продават колата да закърпват само нещата. Затова много трябва да се избира.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Автокъща Светльо Горубляне

Мнение от dokkito » 17 Мар 2018 12:34

Не е вярно , че джамбаза не знае какво продава. Преди време джамбаза сам си внасяше колата, сега копуват с оглед на снимка и договорка на цена.Джамбаза не знае какво е състоянието на автомобила докато не го получи. Автомобила се измива и се заличават всички проблеми само видимо.
Наливат какви ли не боклуци навсякъде където има проблем.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

extory
Мнения: 161
Регистриран на: 08 Сеп 2015 11:51
Местоположение: Пловдив

Автокъща Светльо Горубляне

Мнение от extory » 22 Апр 2018 18:08

Аз все си мисля, че искаме да купим супер кола за без пари.. от там идва проблема. В момента гледам автомобили от цяла Европа и цените са с почти 10-20 процента над нашите тук по автосалончетата. А пък дизел под 300000 км много трудно и за много пари.
Ex Toyota Avensis Estate 2006 1.8 GI Fobos
Subaru Legacy 2.5 Wagon 2012 .. blue pearl , GI AEB

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Автокъща Светльо Горубляне

Мнение от nowyaris » 22 Апр 2018 18:51

extory написа: Аз все си мисля, че искаме да купим супер кола за без пари.. от там идва проблема. В момента гледам автомобили от цяла Европа и цените са с почти 10-20 процента над нашите тук по автосалончетата. А пък дизел под 300000 км много трудно и за много пари.
Така е.Много си прав.Аз близо 3 месеца си търсих кола в и около Линц и се нагледах на какви ли не.Тук за километри не лъжат,но за всичко останало си е като у нас.Стигнах до няколко извода,Дизел под 200 хиляди километра евтин няма.Черна кола да не е катастрофирала няма.От мюсюлмани кола не се купува.Тойотите са адски скъпи.Употребявана бензинова от клас D почти няма.Аутохендлерите навсякъде по света са мошеници.И доста други изводи......
И ако искате ме оплюйте,но си купих за 2600 евра Рено Лагуна 2003 г.- 1,6,бензин 16 клапана,на 144 хиляди гарантирани в края на Март със съвсем пресен преглед до Март 2019.Предстои ми в края на тази седмица да се прибирам на Русе с колата и ми треперят гащите,но и направих около 400 километра в Линц-не усетих проблеми.Зная че какво беше там -кучка,пичка и елхичка.... ,но това са финансовите ми възможности в момента.Знам че на Горубляне са по 2-3 хиляди лева и пак никой не ги купува.Но поне знам че автомобила е със съвсем пресен и читав технически преглед,по данни на застрахователя не е претърпявал сериозна катастрофа освен няколко дребни щети по паркплацовете и знам че колата не е карана от 2009 до 2014 поради смърт на първия собственик-пенсиониран лекар.Аз я купих от зет му,който е навъртял за последните 3 години 34 хиляди километра с нея.
Затова не се оплаквайте от българските автоджамбази-те са хора и трябва да си хранят семействата.Няма как за малко пари да се купи читав употребяван автомобил.Не е правилно да бързаш с покупката и да не търсиш правилния автомобил поне 3 месеца,дори и повече.
И най-важното-ако искате да разберете истината за вторичния пазар на употребявани автомобили проверявайте AUTOSCOUT at. ,а не MOBILE.bg
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Автокъща Светльо Горубляне

Мнение от Kiki » 22 Апр 2018 19:32

nowyaris написа:....
купих за 2600 евра Рено Лагуна 2003 г
Не мога да повярвам, че си купил Рено. ohmy.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Автокъща Светльо Горубляне

Мнение от nowyaris » 22 Апр 2018 20:22

И аз.Моментно умопомрачение.И перманентна липса на австрийски пари за нещо по-така. :D Между другото колата е много запазена и никак не е лоша.Търсех голямо,тежко и евтино на бензин.Ще я ползвам 4-5 пъти годишно за Линц-Русе и обратно.В града един път седмично за пазаруване.Тук Вие знаете-цените на читави употребявани автомобили с пикерлн и в що-годе поносимо състояние са умопомрачаващи.Лагуна не гният изобщо и всичко заради този мартенски преглед беше сменено-спирачки,съединител,пистов ремък с някакъв обтегач,Ангренажния е сменян 2009 още от стария собственик на 108 хиляди-има още 50 хиляди хляб в него.Подържана е в Рено-Линц само със всички фактури от 2014 до сега.Прегледите само в австрийското СБА/шибано е на немски :) /.Сега,като се прибера /ако се прибера tooth.gif / само 5 литра Тотал и три филтъра.И малко фреон да и заредя.Друго не усещам.За 2600 евра друго такова не намерих.бях си приготвил 5 хилки,но реших че е по-разумно да си оставя 2 хилки за ремонти,ако се наложи.Ако не се наложи,ще ми останат в контото.Лагуната вози перфектно,спира убийствено,много е стегната,всичко и работи,широка е,комфортна,музиката е чудесна на Сони,чисто нови летни гуми,зимни на един сезон.120 бензинови коня,дърпа като локомотив.За подобен Авенсис от същата година,но дизелов на 2 пъти повече километри пак с валиден преглед 5 хилки в евро нямаше да ми стигнат.Това е.Живота е низ от компромиси.
Съвета ми към Колегите е -Тойота е супер автомобил,друг като него няма.Но не винаги можеш да си го позволиш финансово.Затова купувайте и други марки и модели,но не и от България.Но не и от автоджамбази.По-добре малко повече пари и малко повече време в търсене и пътуване,откото повече време и пари по сервизите след това. :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта