Некоректен сервиз/клонинг на Брик Индъстри

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Рециклиране на маслени и въздушни амортисьори AIRMATIC.

Мнение от slowtraveler » 18 Апр 2015 23:09

Xeku написа:Ето в тема като тази трябва да се развихри Akima, или друг блюстител на реда. А не да се поставят запетаи и главни букви в обявите на хората. unsure.gif
Хм... Защо очаквате модераторите да знаят кой е мошеник и кой не?!!
Та нали екипа вижда и чете същите мнения като Вас... По-логично бе ако е имал съмнения, Хеки просто да провери на място и да подаде сигнал за нередност, така, както е направил колега по-горе - все пак става въпрос за обект в същия град...
А така в мнението на Хеки виждам единствено опит за заяждане, и то напълно без основание...
Работата на модератора е да контролира спазването на правилата. А съдържанието и коректността на съдържанието се 'самоконтролира' от общественото мнение и обратна връзка...
Горе се виждат различните мнения и информация - всеки да си прави изводите...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Рециклиране на маслени и въздушни амортисьори AIRMATIC.

Мнение от Xeku » 19 Апр 2015 09:06

Момчета, нямах намерение да се заяждам, не ми е в характера. Високо оценявам труда, който полагате, за да поддържате форума в ред. Именно затова беше и предишния ми сигнал. Ако смятате, че вашета намеса не е необходима - така да бъде, мога да живея с това. Поздрави на всички! :thumbsup:

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Рециклиране на маслени и въздушни амортисьори AIRMATIC.

Мнение от slowtraveler » 19 Апр 2015 09:18

В случая не виждам каква би могла да бъде намесата на екипа Xeku (особено превантивна)...
Някой рекламира, а друг (вероятно конкуренция) казва, че този е мошеник...
Да, съдейки по многото отзиви - напълно възможно е да е мошеник, но затова и темата е оставена отворена - колегите са свободни да дадат мнението си за този сервиз (който навярно не съществува вече)...
От друга страна публикуваните мнения поне за мен са доста ценни - вижда се подхода, и съответно може да се избегне повтарянето на едни и същи грешки (или да се избегне подвеждането на колегите от недобросъвестни сервизи)...

Въпреки, че ме съмнява 'майстора' да пише повече в тази тема (последната му визита бе 2013г), ще оставим темата още няколко дни тук за да се даде възможност за отговор/изясняване на ситуацията...
И ако няма основателна причина да остане тук, темата ще бъде преместена в друг раздел, където ще може да се обсъждат недобросъвестни майстори и сервизи...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Рециклиране амортисьори (некоректен сервиз?)

Мнение от BOz » 19 Апр 2015 12:14

Няколко пъти човека от сервиза беше леко "съветван", заради измами. Един от измамените беше и мой приятел.
Аз, под формата на потребител и пряк участник в "схемите" на сервиза, мога смело да заявя, че там се извършват истински измами, а не става въпрос за недоразумения или от този род.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

kiketyo
Мнения: 22
Регистриран на: 04 Ное 2014 13:59
Местоположение: гр. София

Re: Некоректен сервиз/клонинг на Брик Индъстри

Мнение от kiketyo » 16 Юни 2015 14:25

Съвсем случайно, попандах на темата, и мога да кажа, доста пресничък случай от тази година март месец.
Идва един приятен момент в който ми отказва хидравличната помпа на тойотата (Авенсис Т22 3S-FE, 2.0 128 к. с.) и така след консултация с моя майстор решихме вместо да си поиграем с нея, направо да я изпратим за рециклиране. И хоп съвсем случайно попандах във въпросния сервиз Луксор.
Гледам вътре, едни млади млади момченца като мен, ама хал хабер си нямат идея за какво са там, въртят сучат покрай колите ама не пипат много много. Оставям си аз помпата, естествено съм си я маркирал по мой си начин, питам за втори път за цена (първия път беше като се чухме по-рано през деня) - казват ми от 80 лв до 120 лв, и елате след 3-4 работни дни, като преди това ще се чуем по телефона.
На третия работен ден, аз започвам да звъня и се започва едно издирване с помпата ми, питам аз - къде ми е помпата, а по телефона ми се мълчи ама тя май още не е готова не знам си какво.
На четвъртия ден, помпата се намира. Отивам да я взимам аз срещу 130 лв,а бяха казали от 80-120, гледам я нито изчистена, нито нищо, натегнали са я с 1/4 оборот. Питам помпата рециклирана ли е,а отсреща получавам отговор - разбира се. Нося я на майстора, който също забеляза,че не е пипната. Слагаме я - ефект нулев. Звъня им на хубавците и започват те да ми обясняват на какво налягане да я надувам и не знам си какво. Отваряме помпата - не е пипната! Дори не си направиха труда, да я почистят. И така взимам помпата вече отворена и още с влизането им казвам - идвам си за парите. Започна едно смучене на пръсти, ама колега не сме я правили ние,а я дадохме на външна услуга не знам си кво. Казвам им - пичове днес е петък, утре трябва да пътувам. Едноминутно мълчание, след което ми върнаха парите. В крайна сметка с майстора оправихме помпата.
Нещото което забелязах е,че си оставих помпата в понеделник, в петък си я взех, а на стендовете бяха абсолютно същите коли и в същото положение. Явно там нещата се оправят по телепатичен начин worthy.gif
Оставям кординатите на този сервиз и хора, за Бога НЕ ХОДЕТЕ ТАМ, единственото нещо което е ще видите едни малки,нагли гамени, които на приказки оправят и разбират от всичко,а на практика и теория си нямат и на идея за какво говорят. http://www.kolektori.eu/kontakti.html

p_yanev
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Сеп 2015 19:51

Re: Некоректен сервиз/клонинг на Брик Индъстри

Мнение от p_yanev » 10 Сеп 2015 19:56

Здравейте,

Като някои други и аз бях измамен. няма да влизам в подробности. Въпросът е ,че аз сигнализирах КЗП и НАП. Първите нищо не свършиха, но днес получих писмо от НАП ,че проверката е извършена, констатирано е нарушение и започва административно нарушение. Сигурен съм ,че моите 150 лв ще им излязат през носа. Освен това, ако още чете собственика/собственичката - не съм свършил. Както Ви казах преди 4 месеца - объркали сте човека.

Призовавам всички да подават сигнали до контролните органи, освен алтернативните начини за справедливост. Тези измамници трябва да бъдат изтрити.

Поздрави,

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта