Варна сервиз M-Power, след камерите за виница - НЕ ХОДЕТЕ!

tupekc
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Ное 2009 19:24
Местоположение: Варна

Варна сервиз M-Power, след камерите за виница - НЕ ХОДЕТЕ!

Мнение от tupekc » 17 Сеп 2015 01:29

Ситуацията е следната, оставям там кола за смяна на задни пружини и накрайници на рейка.. Единия заден амортисьор шестограма му беше превъртял. Това беше и причината може би да оставя колата понеже нямам пистолет с въздух и ударен винтоверт, но както и да е..
Резултата от некадърната им работа е следния - надран стержен на единия амортисьор този с разваления шестограм, скъсан болт на амортисиора долу за носача и заменен с някакъв произволно избран. И загубен един секретен болт - твърдяха, че при демонтажа на пружините не са махали гумата на колата - worthy.gif bash.gif
След 1 ден каране амортисьора ми беше изтекъл и след като видях каква е работата отидох да се разберем какво правим щото явно, че проблема е на лице.
След караници един час.. заключението им беше, че аз сам съм си надрал стержена или че било от преди но сега изтекъл, да съм си взел нов за моя сметка.. за секретния болт не били сваляли джанта.. магьосници ок.. Решението беше да си купя амортисьор нов и да ми го сменили безплатно а другия да си платя.. смяната е - 35лв хаха!? Другия вариант бил да ми намерили втора употреба и нарочно да прецакат шестограма горе и така да ми го дадат щото да било честно..
Резултата е 390лв за нови амортисьори и 27лв за нов комплект секретни болтове. Този път монтажа си беше от мене пред блока..
Та така.. тея пари барим да ги бях дал на някой да си купи нови дрехи и храна..

Изводите оставям на вас.. ако имате излишни пари за харчене там е мястото.. все ще намерят нещо да развалят по колата ви!
Да не говорим, че реглажа е пълна трагедия, първо гумите ми бяха криви.. сложих други дето не са криви пак колата.. ходи си в ляво и това е.. drunk.gif

Голям сервиз, голямата работа, бегачки правели.. и да.. видяхме един амортисьор не могат да сменят.. дано със същия ентусиазъм да си стягат бегачките за състезания..
skype: tupekc

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Варна сервиз M-Power, след камерите за виница - НЕ ХОДЕТ

Мнение от iovkito » 17 Сеп 2015 11:54

Значи си прецакал амортисьора и след това си отишъл някой друг да ти свърши мръсната работа. Как точно си очаквал да развият гайката? Ако бях аз още в началото щях да ти кажа да дойдеш с нови амортисьори или да си сваляш старите както намериш за добре.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Варна сервиз M-Power, след камерите за виница - НЕ ХОДЕТ

Мнение от slowtraveler » 17 Сеп 2015 12:24

То че амортисьора е бил прецакан не означава, че сервиза е бил коректен...
Както сам казваш - липсата на коректна обратна информация също е изключително некоректен ход... Най-малкото навярно биха могли да хванат щока на неработна повърхност (не знам дали е възможно/достъпно това в конкретния случай, но от друга страна е съвсем явно, че нараняване на щока е недопустимо и резултата е винаги еднакъв)....
Биха могли при огледа да обяснят какво смятат да правят, и ако не могат да го направят както трябва - да си го кажат....
Защото и аз съм се нагледал от специалисти, които при разговора казват 'ама то е повредено' и предлагат технически неграмотно решение...
При което веднага си вземам шапката и отивам на място, където същия проблем го решават грамотно и ефективно...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 27 госта