Некоректен автосервиз - Интер Ауто - Бургас 8000, СПЗ

Jimmy Freiburg
Мнения: 35
Регистриран на: 16 Сеп 2008 16:58
Местоположение: burgas

Некоректен автосервиз - Интер Ауто - Бургас 8000, СПЗ

Мнение от Jimmy Freiburg » 20 Ное 2008 19:11

Здравейте приятели.Аз съм един сревнително нов член на клуба.Имам въпрос.Някои познава ли сервиз INTER AUTO в Бургас и има ли някакви впечатления?Фирмата е варненска,има сервиз и във Варна.Много ми е спешно и ви моля за съвет...Утре сутрин имам час и си вкарвам колата просто за диагностика.Да не ми я повредят нещо?
Последно промяна от Akima на 18 Юни 2015 06:54, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.
Givei za miga!

moni74
Мнения: 30
Регистриран на: 15 Мар 2006 01:26
Местоположение: Созопол и Бургас

Мнение от moni74 » 20 Ное 2008 20:14

Кой беше този сервиз? Да не е тоя, дето го преместиха след порт ойл?
'02 Citroen C8 2.2 HDI-FAP 16V 130HP;
'00 Toyota Yaris 1.0 VVT-i 16V 68HP
'06 Ford Mondeo 2.0 TDCI 16V 130HP

Изображение

Jimmy Freiburg
Мнения: 35
Регистриран на: 16 Сеп 2008 16:58
Местоположение: burgas

Мнение от Jimmy Freiburg » 21 Ное 2008 14:15

Да,за него става въпрос.Препоръча ми го един приятел.Струва ми се,че са o.k момчетата,но все пак да попитам.Имаш ли някакви впечатления?
Givei za miga!

moni74
Мнения: 30
Регистриран на: 15 Мар 2006 01:26
Местоположение: Созопол и Бургас

Мнение от moni74 » 21 Ное 2008 19:03

Правил съм преди при тях кола - струва ми се че работеха скъпо. Иначе си свършиха работата. Аз от тях си купувам части за старата тойота, а сега и за яриса.
'02 Citroen C8 2.2 HDI-FAP 16V 130HP;
'00 Toyota Yaris 1.0 VVT-i 16V 68HP
'06 Ford Mondeo 2.0 TDCI 16V 130HP

Изображение

Jimmy Freiburg
Мнения: 35
Регистриран на: 16 Сеп 2008 16:58
Местоположение: burgas

Мнение от Jimmy Freiburg » 22 Ное 2008 17:51

Мерси за отговора.Аз съм само за диагностика.Надявам се да не ми открият нещо нередно.
Givei za miga!

moni74
Мнения: 30
Регистриран на: 15 Мар 2006 01:26
Местоположение: Созопол и Бургас

Мнение от moni74 » 22 Ное 2008 19:13

Аз за диагностика ще ходя в Айтос. При един познат. Доста работи знае, а и ми излиза доста по-евтино от АМК и Тойота. Дори въввторник съм при него, за да резетне компа на Яриса. Да видим след това дали ще хване новия датчик или проблема е някъде другаде - кабели и т.н.
'02 Citroen C8 2.2 HDI-FAP 16V 130HP;
'00 Toyota Yaris 1.0 VVT-i 16V 68HP
'06 Ford Mondeo 2.0 TDCI 16V 130HP

Изображение

Jimmy Freiburg
Мнения: 35
Регистриран на: 16 Сеп 2008 16:58
Местоположение: burgas

Мнение от Jimmy Freiburg » 23 Ное 2008 12:09

Стискам ти палци всичко да е наред.Имах едно ауди преди тойотата и голяма мъка беше.Понякога не искаше да пали.Правеше го рядко,само като е топла колата.Къде ли не ходих,все не можеха да разберат от какво е.Накрая смених температурен датчик за 30лв. и се оправи.Похарчих 10 пъти по толкова за диагностики.Аудито беше бензин,125 к.с.Беше и с газово,което си е голяма нашивка.Пиши какво е станало след прегледа :thumbsup:
Givei za miga!

Bonfire13
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Апр 2015 17:34

Re: Моля за съвет,сервиз в Бургас

Мнение от Bonfire13 » 30 Май 2015 23:02

Некоректен автосервиз Интер Ауто в Бургас 8000, СПЗ/до Трансвагон/ inter auto
На 26.09.2014 по време на движение светва лампата на таблото за акумулатора. Спирам на най – близкия сервиз за акумулатори и се установява, че динамото не зарежда. Тук трябва да кажа, че колата е Smart fortow 2002. Проверявам няколко сервиза дали могат да поправят колата и всички казват, да но си свали сам динамото ние не можем да го свалим. Стигам до гореспоменатия сервиз Интер Ауто в Бургас и момчетата казват, че ще го оправят и че те са правили много пъти SMART и ще ми свършат работа. След две седмици ме викат да видим какво става и казват, че са ремонтирали динамото с ново но колата спряла да включва скоростите (полуавтоматик). Следователно ме молят за още време за да разберат какво става. Има няма през седмица звъня за резултат и ми казват, че работят по въпроса и ще ми се обадят и така до средата на Януари месец 2015 има няма месеца 5 месеца. При което те не могат да разберат какво става и ми предлагат да го закарат до Варна в лицензиран сервиз. Ок там след още 30 дена ми казват, че са сменили датчик на скоростната кутия но не било от него а от компютъра на колата липсвала информация и имало механичен проблем който те можели да решат срещу 2300 + 500 лв. за датчика, „КЕФ“ при което аз си взимам колата и си я прибирам от варна с установен проблем. Интер Ауто казват ние напрахме каквото можем дължиш ни 460 лв. + 2х130 лв. за това че са ми закарали колата до Варна. А колата НЕ работи. За мое щастие в същият ден ми се ражда дете  и аз им давам 1130 лв. за да си взема счупената кола ремонтирана 6 месеца в Интер Ауто. След месец вече горд баща решавам да пробвам едно сервиз че точно до моят гараж, където правили Мерцедес.
Две седмици по късно момчето ми звъни и казва ела да си тестваш колата, „Ааааа“ как така готова е!
Отивам и той ми разказва какъв е бил проблема. След дълги тестове и няколко гръмнати компютъра ми дължиш 650 лв. за труд за еквалайзер и за ДИНАМО.
Динамо!
Да динамо от него е целият проблем понеже не подава равномерно заряд а усилва и намаля рязко напрежението и оттам трие важна информация от компа на колата и изгаря сума ти датчици, че даже и акумулатора се е скапал от това.
Хайде 150 лв. за акумулатор.
Плащам взимам си колата и отивам при Интер Ауто Бургас да им кажа, че са ми прецакали колата и им обяснявам всичко при което ми се казва от Интер Ауто.
Ние сме си свършили работата и сме помогнали а ти сега се опитваш да ни изкараш виновни, че ти помогнахме.
АХАХААХХ бурен смях, помогнаха ми да загубя 1100 лв. и да платя още 650 лв. някой да им оправи бакиите на Интер Ауто страхотно ви благодаря. Вместо да си помогна за детето аз ги дадох на Интер Ауто в Бургас inter auto да си напълнят гушите гадовете мръсни.
Всичко се връща!
Към всичко това имам документи със суми и дати за извършените ремонти.
“От благодарен и доволен клиент.”
Категории: Сервизи
Тагове: авто сервиз, автосервиз, автосервиз бургас, бургас, измама, интер ауто, некадърни майстори, некоректен автосервиз

Bonfire13
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Апр 2015 17:34

Re: Моля за съвет,сервиз в Бургас

Мнение от Bonfire13 » 30 Май 2015 23:24

В продължение на историята ми с поръженията в/у колата ми от автосервиз Интер Ауто Бургас. Искам да благодаря на авто монтьора Ивайло който професионално и коректно поправи всичко причинено от inter auto burgas и автомобилат ми е в отлично здраве. След проверка на повредените и подменени авточасти от Интер Ауто Бургас. Установихме, че причината 100 % е от неизпраното динамо което са отремонтирали и което е причинило щетите по компютъра. И още датчика който смениха във Мерцедес Варна също е в отлично здраве но аз платих близо 600 лв за подмяната на нещо здраво. Благодаря ви и на вас от Балкан Стар. Следователно след консултация с компетентен адвокат ще задвизим институции и ще използвам праватаси за да бъдат наказани всички невежи и некъдърни лъжци, причинили ми всичко това. Всичко най!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта