Lexus IS250 AWD за? против?

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 03 Дек 2006 21:44

TheOrcrist написа:Ето след голямо чудене и маене и 3 месеца време ей това ми роди акъла
http://www.gogomutafa.com/matador/
малко снежен пейзажа, но като се оправи времето ще и направя по-добри снимки, сега бързах да се прибирам вътре на топло smile.gif
Честитка ,гледам има Navigation ,ala bala - dzidzi bidzi - dai povece info de:)

I zasto tocno Matador?
Изображение

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas

Мнение от Japanese_fever » 04 Дек 2006 03:10

Perfecto!
Sus zdrave da si q kara6 i da natriva6 nosa v snega na vsi4ki RWD! tongue.gif
V4era edna 7-ca ni napred, ni nazad ... sleep.gif

E sega mu e vremeto za druftove! biggrin.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
TheOrcrist
Мнения: 129
Регистриран на: 19 Сеп 2006 05:53

Мнение от TheOrcrist » 04 Дек 2006 15:41

LordDigital написа:
I zasto tocno Matador?
Така се води цвета по документация Matador Red. Иначе защо червена я взех? Ми гледах ги 3 една до друга, черна, червена и бяла и червената някак ми смигна laugh.gif Някак повече "отваря" колата този цвят. Черното е много елегантно, ама някак "по-свита" ми се стори иначе аз отидах с намерение за черна.

Пакета който взех включва:
Lexus voice-activated DVD Navigation System includes:
- Lexus voice-activated DVD Navigation System with backup camera and Bluetooth® technology, AM/FM radio and CD-changer with 13 speakers

Additional Options:
- Bi-xenon High-Intensity Discharge (HID) headlamps and Adaptive Front Lighting System (AFS)
- Wood interior trim
- Preferred Accessory Package (includes Cargo net, Trunk mat and Wheel locks)
- Rear spoiler
- Floor mats, all-weather

На снега доколкото аз разбирам (а то не е много) се държи добре. Закарах я на парка, там уж почистено, но се събрало 2 пръста отъпкан сняг/лед и я пробвах да я поднеса в движение с рязки завъртания на волана на ляво и дясно, но се справи добре. Сега ми е интересно как ще гази в дълбок прясно навалял сняг.

П.С. Благодарности на ALTEZZA
за това, че ме прати на Taste of Lexus евента което ми донесе $750 отстъпка от първоначалната цена на колата!!!
The End is at hand!

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 04 Дек 2006 16:06

Pozdravi Giny! Kolata e super! Sus ZDRAVE da si ia karash, che i da ni vozish ot vreme na vreme...! AWD OWNS!!!! :thumbsup:
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 04 Дек 2006 20:12

kolata rita guz!

iskam i az lexus!!! otivam da prodavam civica sled rabota :P
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
blueSKYLINE
Мнения: 141
Регистриран на: 21 Юни 2006 16:47
Местоположение: Mt Prospect, IL
Обратна връзка:

Мнение от blueSKYLINE » 05 Дек 2006 00:21

pyrvo da kazha che do predi 5 min si nqmah na predstava koj e tozi TheOrcrist deto se mota iz foruma ot izvesno vreme. unsure.gif

vtoro ... GINYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY da ti e chestita novata kolichka. SUPER E. Mnogo mi haresva, kato se pribera v chicago zadylzhitelno trqbva da me povozish.

Haide sys zdrave i da se grizhish za neia poveche, a carwash wouldnt hurt every once in a while, ne slushai sando che "uno ti ne trebe" ;)
2003 Infiniti G35 Couple 6MT
2008 Subaru Legacy

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas

Мнение от Japanese_fever » 05 Дек 2006 00:24

^ laugh.gif :thumbsup: tooth.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 05 Дек 2006 01:22

blueSKYLINE написа:
Haide sys zdrave i da se grizhish za neia poveche, a carwash wouldnt hurt every once in a while, ne slushai sando che "uno ti ne trebe" ;)
Chai da si spomna Logina za Admin da istrq tezi ^^^ nenuzno ,zabluzdavasto-neverni redove...
Изображение

del_sol_fen
Мнения: 533
Регистриран на: 23 Яну 2005 01:08
Местоположение: Chicago, US of A

Мнение от del_sol_fen » 05 Дек 2006 02:19

pozdravi Giny :)

az se chudia shto nemoga da te nameria rano sutrin (Tue, Thur) po I-90 a to shtoto sum gledal za mitsubishito be, !!!! da ti e chestita novata kola i sus zdrave da si ia karash :)

haide umnata sega, i da ne zabraviash "break-in" perioda, tam kolko go davat lexus neznam ama pone 1,200 mili predi da i vzemesh da ia iurkash.
-------------------------------------------------
"...coming up on the Clock Channel ..... Six O'Clock..."

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 05 Дек 2006 08:23

del_sol_fen написа:i da ne zabraviash "break-in" perioda, tam kolko go davat lexus neznam
mnogo me samniava da davat takova neshto. uno mu ne trebe wink.gif
->

krum_ktk
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Окт 2008 14:59

Мнение от krum_ktk » 10 Мар 2010 12:44

какво представлява AWD на IS 250?
сори, че изравям темата от прахта, но четох, питах къделине и така и не получих конкретен отговор.
историята:
имах Is 200 SPORT, много му се кефих /на IS 300, IS 350 и Toyota ALTEZZA повече се кефя, ама тогава пусти акциз, па и тойотата е само с десен геврек/, пробвах IS 250 автоматик - в БГ дилъра, нямаше в момента с ръчни и много ме впечатли как върви, и как работи ръчното с планките. размечтах се за IS 250, после блъснах моят IS 200 на тотал, и си купих Impreza 2001 WRX biggrin.gif
понеже в БГ няма IS AWD - та там неможаха да ми кажат аджеба какъв вид е AWD? как разпределя преден заден мост, какъв тип муе централният ДИФ. и така.
А МЕНЕ ТОВА МНОГО МЕ ИНТЕРЕСУВА.
Щото и аз мисля, че за ежедневна кола, заигравки само леки на дрифт, това онова, безпроблемно предвижване в тежки пътни условия, IS 250 AWD е перфектен, САМО ДЕТО НЯМАМ НИКАКВА ПРЕДСТАВА AWD КАК МУ Е.
а в момента от германия щатски IS 250 AWD на 2 години, идва на 45 хил лева до БГ - щото акциза си отиде biggrin.gif
МОЛЯ СПОДЕЛИ TheOrcrist, НАДЯВАМ се си го покарал бая вече за това време.
а за техническата част питам ALTEZZA wink.gif

и да знам, че WRX, IS 300, IS 350 и Toyota ALTEZZA, всяка сама по себеси и различта и ПО МАНЯШКА от IS 250, ама 4х4 е само субарото - ма то е друга песен wink.gif

аз мисля, че за ежедневна кола, IS 250 AWD е перфектен.
IS 250 - съвсем нее толкова беззъб - колкото разправят.
те и за IS 200 така разправяха, па то друго излезе - но се тая.

в този форум досаждам, щото все пак жената има YARIS biggrin.gif

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 10 Мар 2010 16:43

krum_ktk написа:какво представлява AWD на IS 250?
сори, че изравям темата от прахта, но четох, питах къделине и така и не получих конкретен отговор.
историята:
имах Is 200 SPORT, много му се кефих /на IS 300, IS 350 и Toyota ALTEZZA повече се кефя, ама тогава пусти акциз, па и тойотата е само с десен геврек/, пробвах IS 250 автоматик - в БГ дилъра, нямаше в момента с ръчни и много ме впечатли как върви, и как работи ръчното с планките. размечтах се за IS 250, после блъснах моят IS 200 на тотал, и си купих Impreza 2001 WRX biggrin.gif
понеже в БГ няма IS AWD - та там неможаха да ми кажат аджеба какъв вид е AWD? как разпределя преден заден мост, какъв тип муе централният ДИФ. и така.
А МЕНЕ ТОВА МНОГО МЕ ИНТЕРЕСУВА.
Щото и аз мисля, че за ежедневна кола, заигравки само леки на дрифт, това онова, безпроблемно предвижване в тежки пътни условия, IS 250 AWD е перфектен, САМО ДЕТО НЯМАМ НИКАКВА ПРЕДСТАВА AWD КАК МУ Е.
а в момента от германия щатски IS 250 AWD на 2 години, идва на 45 хил лева до БГ - щото акциза си отиде biggrin.gif
МОЛЯ СПОДЕЛИ TheOrcrist, НАДЯВАМ се си го покарал бая вече за това време.
а за техническата част питам ALTEZZA wink.gif

и да знам, че WRX, IS 300, IS 350 и Toyota ALTEZZA, всяка сама по себеси и различта и ПО МАНЯШКА от IS 250, ама 4х4 е само субарото - ма то е друга песен wink.gif

аз мисля, че за ежедневна кола, IS 250 AWD е перфектен.
IS 250 - съвсем нее толкова беззъб - колкото разправят.
те и за IS 200 така разправяха, па то друго излезе - но се тая.

в този форум досаждам, щото все пак жената има YARIS biggrin.gif
Доколкото си спомням ,сложна е системата му. Общо взето комбинация между механичен планетарен дифф + електронно контролируем многодисков амбриаж. На теория би трябвало да може да се програмира през ЕКУ-то така ,че когато реши човек да е само задно.
Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта