Lexus IS250 AWD за? против?

Аватар
TheOrcrist
Мнения: 129
Регистриран на: 19 Сеп 2006 05:53

Lexus IS250 AWD за? против?

Мнение от TheOrcrist » 20 Сеп 2006 01:36

Тъй като немога да се реша дали това е добър избор LordDigital (познат повече като LordAway tongue.gif) посъветва да пусна тук за обсъждане возилото. И така дайте си pls компетентното мнение дали този lexus го бивa
The End is at hand!

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 20 Сеп 2006 02:04

hubava kola -
malko tejichka i "underpowered" za tova si teglo ama to poveche ne ti triabva! :thumbsup:
2006 Lexus IS

Base price: $35,000 (est.)
Engine: IS250: all-aluminum 2.5-liter, direct-injection V-6, 204 hp/185 lb-ft; IS350: 3.5-liter direct-injection V-6, 306 hp/277 lb-ft

Transmission: Six-speed manual or six-speed automatic with manual mode and paddle shifters, optional all-wheel drive; six-speed automatic with manual mode and paddle shifters (IS350)

Wheelbase: 107.5 in
Length x width x height: 180.1 in x 70.9 in x 56.1 inches

Curb weight: 3455 lb (IS 250 with manual transmission) - 3651 lb (IS 250 with auto transmission and AWD)
Fuel economy (EPA city/hwy): N/A
Safety features: Anti-lock brakes, traction control and stability control; dual front, knee, side front and rear, and side curtain airbags

Major standard features: Dual-zone automatic climate control; tilt steering wheel; cruise control; power windows/mirrors/locks; keyless entry and keyless starter with immobilizer system and push-start; AM/FM/satellite/CD audio; seat heaters.
Warranty: Four-year/50,000-mile basic warranty
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 20 Сеп 2006 05:05

spored men mnogo iako izglejdashta otvun i otvutre. sigurno i vozi hubavo i shte e zdrava, OBACHE teji 1000lb sigurno poveche ot moia tercel i e sushtite kone i sushtia torque gore dolu. spored men shte e dosta mudna kola. puk ako e avtomatik ... maliii....

IS350-to po biva.

no i dvete - pretupkani s elektronika. ne znam za hubavo ili losho, ne sam karal takava kola no ne mi se nravi.
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

del_sol_fen
Мнения: 533
Регистриран на: 23 Яну 2005 01:08
Местоположение: Chicago, US of A

Мнение от del_sol_fen » 20 Сеп 2006 06:27

abe ne sa zle, dobri sa no e 250 vse pak

altezzata beshe vzel edna takava dokato mu smeniaha neshto po lexus-a i i se izredihme biggrin.gif biggrin.gif skusahme i guza

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas

Мнение от Japanese_fever » 20 Сеп 2006 06:30

del_sol_fen написа:abe ne sa zle, dobri sa no e 250 vse pak

altezzata beshe vzel edna takava dokato mu smeniaha neshto po lexus-a i i se izredihme biggrin.gif biggrin.gif skusahme i guza
E kak e v sravnenie s IS300?
Ne 4e sum karal edna ot dvete ...

Az bih si vzel kato na Fifi IS, vmesto 250.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 20 Сеп 2006 06:30

Japanese_fever написа:
del_sol_fen написа:abe ne sa zle, dobri sa no e 250 vse pak

altezzata beshe vzel edna takava dokato mu smeniaha neshto po lexus-a i i se izredihme biggrin.gif biggrin.gif skusahme i guza
E kak e v sravnenie s IS300?
Ne 4e sum karal edna ot dvete ...

Az bih si vzel kato na Fifi IS, vmesto 250.
i az
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
TheOrcrist
Мнения: 129
Регистриран на: 19 Сеп 2006 05:53

Мнение от TheOrcrist » 20 Сеп 2006 06:32

Ми Стайко 350то е само задно предаване и зимата щи го давам ти да го караш :P 200та коня на мен ми са достатъчно ми се струва
The End is at hand!

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 20 Сеп 2006 06:39

TheOrcrist написа:Ми Стайко 350то е само задно предаване и зимата щи го давам ти да го караш :P 200та коня на мен ми са достатъчно ми се струва
И според мен 200 коня ша ти стигат ,все пак тоз мотор си има и доволен въртящ момент (което ти предимно ша ползаш) ,нема да ти харчи като змея на Фифи.

Мене ме интересува Алтезов да даде лични впечатления за вътрешното пространство ,и поведението на колата спрямо неговата той всъшност маи беше взел само със задно...

Иначе Пехата си е взел такъв и е доста доволен.
Изображение

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas

Мнение от Japanese_fever » 20 Сеп 2006 06:55

LordDigital написа:Мене ме интересува Алтезов да даде лични впечатления за вътрешното пространство ,и поведението на колата спрямо неговата той всъшност маи беше взел само със задно.
A ohmy.gif, az ne znaeh, 4e ima IS250(RWD) ... blush.gif . Do sega samo AWD sum vijdal. wacko.gif

Ami 6tom 4oveka go e strah zimata da vzima AWD, no az ne vijdam s tiq novite sistemi ESP i etc. da ima problemi zimata s RWD.
Vse edno Fifi samo na drift kara zimata, ajde be ... :whistle:
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 20 Сеп 2006 07:05

Japanese_fever написа:
LordDigital написа:Мене ме интересува Алтезов да даде лични впечатления за вътрешното пространство ,и поведението на колата спрямо неговата той всъшност маи беше взел само със задно.
A ohmy.gif, az ne znaeh, 4e ima IS250(RWD) ... blush.gif . Do sega samo AWD sum vijdal. wacko.gif

Ami 6tom 4oveka go e strah zimata da vzima AWD, no az ne vijdam s tiq novite sistemi ESP i etc. da ima problemi zimata s RWD.
Vse edno Fifi samo na drift kara zimata, ajde be ... :whistle:
Разликата между Задно и 4х4 е гигантска ,нема значение колко електроника имаш по колата.
Изображение

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas

Мнение от Japanese_fever » 20 Сеп 2006 07:17

LordDigital написа:
Разликата между Задно и 4х4 е гигантска ,нема значение колко електроника имаш по колата.
Iasno Lorde, no misulta mi be6e, 4e ne vijdam da go zatrudni upravlenieto na RWD prez zimata, osobeno puk v USA deto rusqt sol i rinat den i no6t. dry.gif
Vse edno vsi4ki babki deto karat Mercedes i BMW da se bluskat zimata. smile.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

del_sol_fen
Мнения: 533
Регистриран на: 23 Яну 2005 01:08
Местоположение: Chicago, US of A

Мнение от del_sol_fen » 20 Сеп 2006 08:30

niama problem, davai go :) az sha ti dam moia del sol za prez zimata :) :thumbsup: inache fifi beshe vzel 250AWD i beshe ok. az i na rabota sum karal IS350 abe durpa ama kvo da ti kaja.....avtomatik....ne ti triabva.

vzemai IS250AWD ako triaa da e AWD ako puk ne IS300.

ne mislia che shte sburkash :)

p.s. tva za del sola seriozno.....davai IS350-to tongue.gif biggrin.gif

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 20 Сеп 2006 08:44

ta gledam sme podhvanali Lexus IS, kat spomenavame
IS250 AWD
IS350
IS300
ako triabva az da izbiram iz mejdu trite, bih vzel IS300. IS350 bi me sablaznil s barzinata si, no ima prekaleno mnogo elektronika nablaskana koiato me otblaskva. IS250 men s nishto ne me vpechatliava(btw, tochno takava mi biaha dali da karam kogato si biah ostavil moita za remont, imah ia za 2 dena ili neshto takova). obache tuk ima edin mnogo vajen moment, tova sam az i az iskam ot kolata mnogo po razlichni neshta ot tova koeto predpolagam TheOrcrist bi iskal. IS300 i IS350 idva samo s RWD, a toi gledam ne iska da se zanimava sas zatavane v snejni prespi. ne znam IS350 kak e na sniag, no IS300 e mnogo zle. Mercedesa det predi imah beshe dobre, toi imashe ESP i s nego minavashe ot siakade, obache IS300 det go imam se e truden za karane v sniag. predpolagam iska i kolata da e nova, ta tova izkluchva IS300. predpolagam i ne mu se plashtat $40K, ta tova izkluchva IS350. predpolagam i che barzinata ne e ot super znachenie, koeto izkachva IS250 na gore v izbora mu.
IS250 AWD det go karah vozeshe dosta dobre(kat za malak sedan). interiora vatre opredeleno e dosta izpipan(koeto men mnogo ne me valnuva, ne si padam tolkoz po luks, kolkot po oprostenoto, koeto i e razlikata mejdu IS250 i IS300). shofiorskoto miasno opredeleno e dosta udobno, no za zadnite sedalki ne garantiram, mislia che si e tiasnichko(kat na IS300). na patia kolata opredeleno se darjeshe dosta stabilno, v edin parking(det sa na po niakolko etaja) narochno se opitvah da vlizam v zavoite s po visoka skorost da vidia dali shte izhvarcha, ami ne zanasia pushtinata, ne mojesh da se ebavash s tazi kola.
ta na kratko, poznavaiki TheOrcrist, mislia che IS250 AWD e nai dobria izbor iz mejdu trite varianta, spored men toi shte predpochete luksa i spokoinoto karane pred nervnoto i barzo karane. stiga da mu e po djoba de.
bazovia IS250 AWD e $35K, no Invoice-a mu e $31K. mnogo ot neshtata si idvat standartno, ne sa koi znae kolko optional neshtata. az predi da otida v Lexus dealer-a, bih hvanal telefona i da im zvana edin po edin i da gi pitam dali sa sklonni da prodadat IS250 AWD za Invoice(osobeno sega kakto vseki moment shte se poiavi 2007 modela, moje daje i za pod Invoice da gi pitam), ako niakoi kaje che e sklonen, zapisvam mu imeto i otivam v tozi dealer. sticker price ne bih platil predi vseki edin dealer v Chicago area da mi e otkazal da obsajdame po niska cena.

mislil li si za drugi varianti? kat naprimer
Acura TL
Infiniti G35x
Subaru Legacy

az bih otishal i proveril vsichkite, che da imam dobra baza za sravnenie. no ne kupuvai nishto predi da si probval vsichkite i da vidish koi kakav pazarlak e sklonen da pravi, inache kazano ne pribarzvai, dai im da vidiat che iskash da vidish i konkurenciata, neka te te karat da kupuvash stokata im, pak ti da se darpash wink.gif
->

Аватар
K-A-N-U
Мнения: 1232
Регистриран на: 12 Авг 2005 01:17
Местоположение: Wheeling, IL

Мнение от K-A-N-U » 20 Сеп 2006 17:25

Zna4i edin priqtel ima 06 IS 250, kupi si go 4isto nov sys vsqka edna extra koqto dilara predlaga. Pory4a go minalata godina zimata, i 4aka6e kolata da mu q dokarat ot qponiq poneje tuk predlagaha extrite no nqma avtomobili sys vsi4ko instalirano po tqh, doide si mu kolata na prolet i trqbva da ti kaja 4e kolata e prosto neveroqtna! Na Fifi IS 300 mi se struva 2 generacii nazad. Ima strahotna stoika na pytq( ako ne se lyja be6e go vzel s 18" djanti), krasiva, ispipana, udobna, 6to gode biva za byrzina, TIHA....az q izgasih nqkolko pyti poneje ne q 4uvam nali raboti. napravih i nqkolko kryg4eta....tq btw be6e sys skorosti...sys zatvoreni prozorci kato si q karam normalno i 4ove6ki ne se 4uva, trygvam da parkiram i q izgasih na zadna, iskah da q ka4a leko na drive way-a. Abe s dve dumi kolata prili4a vse edno Germanec q e pravil. Ostanah mnogo vpe4atlen.... Az poneje si padam po glezotiite tongue.gif i v tazi kola opredeleno ne bqha malko. Vkarva6 na zadna i na dvd konzolata ti izliza kartina ot kamerata montirana na bagajnika, priblijava6 se kam kolata pri vkliu4ena alarma i ot dolnata strana na ogledalata se vkliu4vat svetlini osvetqva6ti kolata ot dvete i strani, razbira se ventilirani i otoplqemi sedalki, specialni sun vizors koito obirali 4ast ot 6umovete pri otvoren sunroof, dvd sistemata ima mnogo gotino menu, abe mnogo elektronika, no mnogo mi dopadna napravo si e kukla kolata....ot druga strana ako ne se lyja negovata mu izleze kam $45k za6toto e sys vsi4ki vazmojni opcii. Edinstvenoto ne6to koeto me DRAZNI SUPER MNOGO e 4e na tabloto malko v dqsno i po nagore ot butona za palene ima 4asovnik....dobro mqsto za nego, no kak moje cqlata kola da e super gotina i ispipana i da i slojat takyv otvratitelen 4asovnik. sega 6te si kajete kvo mu ima tolkova...ami v kraq na 80-te i na4aloto na 90-te kogato bqh v 1-vite godini na osnovnoto si obrazovanie, smenqh 4asovnici po4ti vseki 3 meseca....ta ako si spomnqte tezi super stari i obiknovenni elektronni 4asovnici, sys miga6ti dve to4ki po sredata koito nqmaha drugi opcii osven da pokazvat data secundi i vreme, e ta to4no takyv e stila na cifrite i izgleda na samiq 4asovnik. Golqma grozotiq seriozno!
Ta TheOrcrist, kakto filip posyvetva, proveri drugite koli v klasa kak ti haresvat i ako IS250 AWD e tova koeto iska6 siguren sam 4e nqma da sbyrka6 :thumbsup:

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 20 Сеп 2006 18:27

to se e vidialo, shte hodia da karam IS-kite v niakoi dilar
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта