Lexus IS250 AWD за? против?

Аватар
TheOrcrist
Мнения: 129
Регистриран на: 19 Сеп 2006 05:53

Мнение от TheOrcrist » 25 Сеп 2006 20:56

Vasko be az tolkoz pari nqmam za naki4eno is350 ne ma zasilvai tolkoz mnogo po baira :) Oshte se kolebaq dali si striva da go vzimam novo is250-to ti me prashtash na po-skupiq variant wink.gif Puk i golemiq motor shte iska pove4e benzin... izobshto ne e dalavera
The End is at hand!

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 25 Сеп 2006 21:14

TheOrcrist написа:Vasko be az tolkoz pari nqmam za naki4eno is350 ne ma zasilvai tolkoz mnogo po baira :) Oshte se kolebaq dali si striva da go vzimam novo is250-to ti me prashtash na po-skupiq variant wink.gif Puk i golemiq motor shte iska pove4e benzin... izobshto ne e dalavera
tuk greshish!

Base MSRP:

$35 000 IS250 AWD
$36 420 IS350

Fuel Economy- City/Highway(mpg)
22/28 IS250 AWD
21/28 IS350

IS350 e izkluchitelno ikonomichen za moshnosta koiato ti predlaga. ne naprazno ima 12 injectora.
Toyota Motor Corp. wins a Ward's 10 Best Engines award with it's sophisticated new 3.5L DOHC V-6 WardsAuto.com, January 4, 2006

Toyota Motor Corp. is under way with a global play to take its Lexus premium nameplate to the industry's top tier.

To achieve parity with the world's best, Toyota knows powertrain technology and performance must be a top priority.

The all-new Lexus 3.5L DOHC V-6, a first-time 10 Best Engines winner, is one of the first of a new generation of Toyota engines to use direct-injection gasoline (DIG) technology, which company engineers say will be a cornerstone of the Lexus brand's initiative to be a powertrain-technology leader. In the coming years, all Lexus gasoline engines are to employ direct injection. Using a novel new system that combines DIG and port fuel injection, the new Toyota V-6 (code name 2GR-FSE) generates a scorching 306 hp, a figure that leads the class of premium V-6s.

The new 3.5L V-6's stout horsepower exceeds that of more than a few well-regarded V-8s.

The direct/indirect fuel-injection system also delivers laudable fuel economy improvements and an Ultra-Low Emissions Vehicle (ULEV-II) rating.

The over-the-top fueling arrangement results in dazzling throttle response and ready acceleration from virtually any engine speed.

Toyota engineers say by adding indirect fueling to the DIG system (there are two fuel injectors for each cylinder), intake-mixture formation is optimized, maximizing the benefits of DIG: improved low- and midrange torque, reduced fuel consumption and better emissions.

At high engine loads, only the DIG fueling is employed, making the most of DIG's ability to cool the intake charge and generate a denser, power-producing air/fuel mix.

In low- and part-load conditions, the 3.5L DOHC V-6 uses both injection systems, cutting fuel consumption and emissions, while simultaneously enhancing torque production by as much as 30%.

The complex top end is an elegant addition to the already excellent new port-injected DOHC V-6 architecture used in many Toyota-brand models.

In addition to the innovative fueling system, the new V-6 uses a host of other high-tech components, such as a unique plastic water-jacket spacer that prioritizes coolant for the upper block to reduce cylinder-head temperatures.

The technology affords a meaningful performance payoff for the all-new IS 350 sport sedan - and Lexus' global brand-hiking intentions.

Apart from the eager acceleration, torque comes in abundance. The new Lexus V-6 rips for the redline with a magnificent 280 lb.-ft. (380 Nm) blast - a torque output that begins to threaten that of V-8s with a liter or more of displacement.

The high compression ratio (11.8:1) enabled by the direct-injection fueling is a tip-off to this engine's heady power and efficiency potential.

The city-cycle 21 mpg (11.2 L/100 km) and 28 mpg (8.4 L/100 km) highway fuel economy leads the entry sport-sedan class that relies on high-output 6-cyl. power (however, BMW's new 3L DOHC I-6 scores a better highway mpg figure).

Toyota's new 3.5L DOHC V-6 is a marvelous technical development by any measure - the new performance, efficiency and refinement standard for 6-cyl. engines.
->

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 25 Сеп 2006 22:30

awd-tata e normalno da goriat poveche zaradi vsichkite diferenciali i dopalnitelno vartiashto se teglo i t.n.
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
TheOrcrist
Мнения: 129
Регистриран на: 19 Сеп 2006 05:53

Мнение от TheOrcrist » 25 Сеп 2006 22:39

Mda za razhoda si prav, no tova sa base modelite taka, 4e cenata shte se razli4ava kato se ponaki4at. Taka kakto go iskam IS250 e 37-38k, a sushtoto polojenie IS350 minava 45k i pak ostava problema, 4e 350 e sus zadno predavane koeto mi e osnoven problem
The End is at hand!

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 25 Сеп 2006 23:00

TheOrcrist написа:Taka kakto go iskam IS250 e 37-38k, a sushtoto polojenie IS350 minava 45k
tova chestno kazano mnogo me samniava. trudno shte me obedish che bazovia model IS250 AWD idva s poveche ekstri ot bazovia model na IS350. a samite ekstri shte sa na edna i sashta cena, nezavisimo ot modela. taka che ako slagash edni i sashti ekstri na dvete koli, razlikata mejdu tiah shte ti e $1400, a ne $7K. moje i da gresha, no shte triabva da me obedish v tova, ili inache kazano da kajesh kakvi sa tez ekstri zaradi koito IS250AWD otiva na $38K i kvi sa tez ekstri det praviat IS350 $45K.
kolkoto do tova che ne iskash da karash RWD, tova opredeleno izkluchva IS350. az naprimer ne bih se i zamislil mejdu dvete, vzimam IS350, pak neka e sas zadno predavane. samo de da idvashe s rachni skorosti sad.gif
->

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 25 Сеп 2006 23:18

ALTEZZA написа:....... samo de da idvashe s rachni skorosti sad.gif
V kraina smetka: Avtomatik... SFW???? wink.gif
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 25 Сеп 2006 23:27

V35GTR написа:SFW
kvo e SFW? wacko.gif
->

Аватар
K-A-N-U
Мнения: 1232
Регистриран на: 12 Авг 2005 01:17
Местоположение: Wheeling, IL

Мнение от K-A-N-U » 25 Сеп 2006 23:57

SFW = So Fuc*ing What


ALTEZZA IS350 moje da ti byde prodaden sys skorosti sre6i pravilnata suma, Lexus gi pravqt pory4kovo v qponiq!

Аватар
TheOrcrist
Мнения: 129
Регистриран на: 19 Сеп 2006 05:53

Мнение от TheOrcrist » 26 Сеп 2006 00:30

Problema beshe, 4e pri 350 paketite s opcii sa malko po-razli4no ustroeni i nemoje d avzemesh to4no sushtiq kakto na 250.
Oba4e mislq, 4e toku shto se otkazah ot navigation systemata sled kato razbrah, 4e tq e DVD, no v neq moje da si pusnesh samo navigation disks and nothing else... No pak ostava momenta, 4e ne mi haresva zadnoto predavane. Ti karash 5 min do rabota, no az karam pone 4as na otivane i oshte tolkova na vrushtane zimata, taka 4e zadnoto napravo si me pritesnqva. Pak kazvam, 4e tazi kola mi trqbva za daily commute, ne za performance
The End is at hand!

Аватар
K-A-N-U
Мнения: 1232
Регистриран на: 12 Авг 2005 01:17
Местоположение: Wheeling, IL

Мнение от K-A-N-U » 26 Сеп 2006 00:37

TheOrcrist написа:toku shto se otkazah ot navigation systemata sled kato razbrah, 4e tq e DVD, no v neq moje da si pusnesh samo navigation disks and nothing else...
tova ne bi trqbvalo da e vqrno, spomnqm si 4e na tozi moi toznat(pehata) kolata ima sy6to dvd navigation, i pri nego playvala dvd-ta normalni no samo kogato ry4nata e opynata! I toi hodi v dilara da mu q buypasvat za da moje da si vyrti dvd-ta po vsqko vrem, daje mi obesnqva6e kak mu odraskali monitora i razni takiva podobni razpravii....ta proveri pak za taq dvd sistema da si siguren. Menuto i be6e super qko, mene mnogo me nakefi sys toq touch screen!

Аватар
TheOrcrist
Мнения: 129
Регистриран на: 19 Сеп 2006 05:53

Мнение от TheOrcrist » 26 Сеп 2006 03:58

Ми ша видим, ма тва е супер тъпо само ръчна като е опъната да върви (ако изобщо върви)
The End is at hand!

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 26 Сеп 2006 08:24

TheOrcrist написа:Ti karash 5 min do rabota, no az karam pone 4as na otivane i oshte tolkova na vrushtane zimata, taka 4e zadnoto napravo si me pritesnqva. Pak kazvam, 4e tazi kola mi trqbva za daily commute, ne za performance
ako triabva da sam tochen, do rabotata mi karam 30 sekundi, no tova niama nishto obshto. men snega nikoga ne me e spiral. spomniam si che minalata zima v nai golemia sniag se pribrah ot rabota i sled tova otidoh do Chicago, vapreki che pochti nikoi ne smeeshe da izleze na ulicata zaradi perspite sniag. verno che i na vlizane i izlizane ot parkinga mi vse zakasvah, no za tova si nosia i lopata v bagajnika prez simata wink.gif . obojavam da karam na sniag.
tova che IS350 e s RWD ne e izobsto za pritesnenie do kolkoto si sklonen da slagash zimni gumi.

kolkoto do DVDta. po zakon niamash pravo da imash DVD player na prednite sedalki(t.e. da raseiva shofiora) do kat karash, ta za tova sa go i napravili da raboti samo kogato si na rachna, shoto taka se predpolaga che ne karash do kat gledash. ne mi kazvai che iskash da karash i da gledash film v sashtoto vreme mad.gif

a za IS350 s rachni skorosti po porachka. to Pehata i men se opitvashe da me obejdava che mojelo dori i GS da si porachash da ti go napraviat s rachni skorosti. Mnogo silno me samniava tazi rabota. koia transmisia shte mu slojat na IS350? ami kakvo ECU? siguren sam che na teoria e vazmojno da stane, vse pak Tacomata det idva s 1GR dvigatelia ima 6 skorostna rachna kutia, ta sigurno ima nachin da se sloji sashtata i na IS350(2GR dvigatelia), no ne mislia che Lexus naistina biha go napravili tova po porachka, koi znae koi go e izlagal Pehata, no znam li de...
->

Аватар
TheOrcrist
Мнения: 129
Регистриран на: 19 Сеп 2006 05:53

Мнение от TheOrcrist » 26 Сеп 2006 20:15

Snoshti gledah na saita na lexus video tutorial za navigacionnata sistema. Tolkova djadji ima po neq, 4e ako si q naglasqsh v dvijenie kato nishto e po-opasna ot gledane na film :) Ina4e ne nqmam namerenie az da gledam filmi, no pasajera do men moje da gleda videos. Kakto i da e vuprosa e, 4e ne mi e neobhodima tazi systema 4ak tolkova. Interesna e opciqta s kamerata za zadno vijdane, no samo tolkova. Dosega sum parkiral bez takava i nesum si nama4kal bumpera, ta i za napred shte se opravq.
Za RWD neznam, az ne obi4am da riskuvam v shofiraneto. Ne tvurdq, 4e sum dobur shofior i zatova po-dobre kolata mi da e po-bavna no po-stabilna
The End is at hand!

Аватар
TheOrcrist
Мнения: 129
Регистриран на: 19 Сеп 2006 05:53

Мнение от TheOrcrist » 03 Дек 2006 20:42

Ето след голямо чудене и маене и 3 месеца време ей това ми роди акъла
http://www.gogomutafa.com/matador/
малко снежен пейзажа, но като се оправи времето ще и направя по-добри снимки, сега бързах да се прибирам вътре на топло smile.gif
The End is at hand!

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 03 Дек 2006 21:09

super e :thumbsup: . kak e na snega?
->

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта