Икономичен автомобил ли е Prius?

Публикувай отговор

Какво мислите по въпроса?

Да
107
51%
Не
25
12%
Зависи от шофьора
79
37%
 
Общо гласове: 211

Аватар
Мишен
Мнения: 65
Регистриран на: 01 Апр 2015 18:42
Местоположение: София

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от Мишен » 20 Авг 2015 09:01

За нещо, което не съм карал ще кажа: не знам, не мога да споря.
В нета има инфо срещу всички митове за Приус.
Не е кой знае какво, но върши работа.

п.с. Този епизод на South Park гледали ли сте го? biggrin.gif
Изображение
Прикрепяте заснетият материал, описвате ситуацията и заставате зад твърденията си с имена и координати за връзка. „Пътна полиция” преглежда кадрите, създава АУАН и Ви кани да се разпишете като свидетел.
https://www.facebook.com/sdvr.stolichnapolicia

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от mirott » 20 Авг 2015 09:21

BOz написа: И както разбрахме - Сивик, който също харчи колкото дизелите. tooth.gif
Нещо не си наясно със себе си. Каталожните данни на тая кола са 6.1 извънградско. Средния разход за 38000км ми е 7.6. Тефтера ли искаш да ти сканирам?! Има данни в нета ти казах-попрочети и пак чати! Ама това е 2000 кубиков мотор със 118KW мощност! Бензинов! Градско харчи до 10-11, да! Но навън съм го свалял и до 5, ей така за спорта, да видя може ли! А иначе за можене може-http://automedia.investor.bg/a/0-nachal ... omichnost/! Ама са карали както обичате да карате Приусите, за икономия! Пък не съм видял такава информация за Приус! Сигурно щото никой няма интерес да доказва, че извънземния хибрид е дал разход 2.86! А не е невъзможно но при положение, че на тоя Сивик му е 3.8 каталожния разход лееекинко се обесмисля цялата тая измислица Приус!
Престанете вече с тоя Приус-не е икономичен! 4.5 ми е градското в София с Айгото с мнооого газ-така както никой Приус не се кара от собственика си. Изключае зелените таксита-за това и техните показания са над 5.5-6! Са ше кажеш, че Айгото е друг клас кола-то и Сивика е бая друг, па харчи колкото Приус на извънградско...
Айде спрете се вече!
п.п. Има много бензинови автомобили, които харчат и под 7, да знаеш! Не са само "някакви" дизели:)!

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от Airfan » 20 Авг 2015 09:53

Вижте сега, аз ще хостна в хубав ресторант обяда в Пловдив на състезаващите се за нисък разход. Бирата ще я платя аз, хапването вие. ОК? drunk.gif
Изображение Изображение

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 103 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от BOz » 20 Авг 2015 10:16

mirott написа:Средния разход за 38000км ми е 7.6.
Не, не искам да ми сканираш тефтера. Това ми беше достатъчно.
Значи имаме 5.5 срещу 7.6 на Сивика. Това беше достатъчно. Няма смисъл да с напъваш натам. Яко като сам се оборваш. А най-яко, че ако имаш Айго, то на дали караш толкова тоя Сивик градско, че с 10-11, в сравнение с Айгото 1-2/100 си е разлика. worthy.gif

п.с. Точно същия разход от 7.6 (7,67 за да съм по-точни) имах на 330хд, при положение, че за 4 години е излизал от София точно 7 пъти. А да го сравняваш с кашона Сивик е някак си смешно.Виж с Айгото вече може да излезеш на дуел. Защото ти свършват козовете. tooth.gif
Kiki написа: Да не говорим за предимствата на Авенсис комби на дълъг път пред Приуса.
Сега искам да чуя само с две буквички ДА или НЕ, прав ли съм, ама не само, че е по удобен, ама и, че е по-икономичен дизеловият Авенсис на дълго.
Знам, че няма да отговорите по този начин, защото не Ви изнася. wink.gif
Много ясно, че ще дам отговор, защото не съм човек, който ще подмине всеки въпрос, както правят другите.
За дълъг път естествено, че комбито си има преимущества. Най-малкото не може да събереш толкова багаж ако ти се наложи в Приуса. Ако това е важно за някой човек, то няма да има избор и ще му трябва комби.
Удобен? Автомат ли ти е Авенсиса, за който цитираш разхода? Ако не ти е автомат нали разбираш, че сравняваш краставици с домати. Иначе аз съм убеден, че хибрида не отстъпва по разход на дизелов автомобил. Да, в последните поколения дизелови (а и не само) автомобили очевидния прогрес се вижда. ДА, не мога да го отрека, както и сам казах, че някой ако ми даде новото Пежо с 1.6ХДИ сигурно ще направя чудо и ще слеза в 2-ката, който хибрид не може да го направи.

Пак да те попитам, защото ти си от хората, които очевидно подминават въпросите. Дай да се видим, да се запознаем, да обядваме един ден в Пловдив и да видим разликата в харченето на конкретн Авенсис с конкретен Приус. Ей така, за шоуто, за запознанството, за лафа. Не за друго. Аз не съм убеден, че Приуса ще даде кой знае колко по-висок разход от Авенсиса. Поради простата причина, че съм засичал многократно, че на извънградско ако си караш със 120км/ч на магистралата, а на извънградското ако си спазваш правилата, то разхода е един и същ с масовите дизелови автомобили, които съм имал и имам. И на които съм засичал всяко едно зареждане, без пропуск за последните 15 години.
Извънградско си карам със 120км/ч почти винаги. За там мога да ти кажа, че Приуса харчи точно 5/100. Ако поддържаме 130 да кажем, то не мога да ти кажа колко ще харчи, защото просто нямам статистика. За това ми е и предложението. Чисто приятелски, наистина. Даже ще посетим някой друг колега от Пловдив, още хора да се запознаем. Не мисля, че предлагам нещо кой знае какво.
Airfan написа:Вижте сега, аз ще хостна в хубав ресторант обяда в Пловдив на състезаващите се за нисък разход. Бирата ще я платя аз, хапването вие. ОК? drunk.gif
Аз съм ОК.
Само, че условието за бирата нещо не ми допада. Най-малкото, че сме шофьори и ще трябва да се връщаме. drunk.gif
Последно промяна от BOz на 20 Авг 2015 11:03, променено общо 1 път.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от mirott » 20 Авг 2015 10:50

BOz написа:
mirott написа:Средния разход за 38000км ми е 7.6.
Не, не искам да ми сканираш тефтера. Това ми беше достатъчно.
Значи имаме 5.5 срещу 7.6 на Сивика. Няма смисъл да с напъваш натам.
Не се напъвам хич. Сивика се кара 50/50 градско София/навън. А навън се кара доооста добре, понякога поддържа скорост дето Приус не може и да я вдигне:)! А Приуса го караш 99/1! Почни навън и тогава ще напишеш 6.98/100... tooth.gif ! Което е гоооляма икономия в сравнение с "кашона"...който всъщност е класи над Приус:)! Ама няма как да знаеш, като не си се качвал...
Айго почти не го карам аз! Карам Авенсис комби 7A-FE на газ-в пари е доста под разход на Айго градско бензин... tooth.gif
7.67 на 330ХД ще постигнат пилотите дето са карали за световен рекорд по икономичност и ти! Пиши го това в БМВ форума, ще те издигнат в култ и ще си за пример!
А за предимствата на Авенсис комби на дълъг път пред Приуса и цитата-не е мой:)! Не, че не съм съгласен с Кирил...но пак ти казвам-ЧЕТИ преди да чатиш!
Да, навит съм да се запознаем! Най-малкото може да пообменим опит... :thumbsup:
Последно промяна от mirott на 20 Авг 2015 10:57, променено общо 1 път.

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от Airfan » 20 Авг 2015 10:54

BOz написа:
Airfan написа:Вижте сега, аз ще хостна в хубав ресторант обяда в Пловдив на състезаващите се за нисък разход. Бирата ще я платя аз, хапването вие. ОК? drunk.gif
Аз съм ОК.
Само, че условието за бирата нещо не ми допада. Най-малкото, че сме шофьори и ще трябва да се връщаме. drunk.gif
Хубу де, може и кока кола w00t.gif
Изображение Изображение

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от SFINKS » 20 Авг 2015 11:09

Отдавна е ясно че Приуса ако се кара нормално си има разхода на всеки друг автомобил в този клас.
Ако имаш дебели нерви и меки колене, в града ще направиш по-малък разход от дизел(от Тойота дизел , от някой по-хубав дизел със старт/стоп система не е много ясно какъв ще е резултата) ,ако се кара нормално в града няма да има икономия защото Приуса иска специален начин на шофиране.. на магистралата колкото по-бързо се кара толкова Приуса ще е по неикономичен в сравнение с дизела.Долу горе това е , кола за бакшиши и спестители на милилитри. Или по друг начин казано за по-малък разход само Приус не стига , трябват и меки колене и душа на бакшиш евреин tongue.gif
Когато хибридната система се сложи в същото купе в което има и дизел вариант ( Аурис примерно ) резултата според Тойота а не някакви форумни клипчета , снимки и тн е 0,6/100 по-добър среден разход за хибрида което си е смешно малка разлика ...
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 103 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от BOz » 20 Авг 2015 11:30

mirott написа:понякога поддържа скорост дето Приус не може и да я вдигне:)
В това съм убеден. Между другото само на 2 коли, които съм притежавал, съм пробвал колко могат да вдигнат. Просто не съм привърженик на такъв вид изпълнения. Тук може да говориш с другия състезател във форума - Сфинкс-а. Той винаги кара с по 400 и харчи по 50/100. Друга му е представата за живота.
mirott написа:А Приуса го караш 99/1! Почни навън и тогава ще напишеш 6.98/100...
Да те поправя, че към днешна дата цифрите изглеждат 69/31. Питай, а не предполагай грешни данни. И горе долу разхода на извънградско с Приуса е малко под градския. Така, че няма как да стане това. Поради простата причина, изразена в предишния ми цитат.
Но по принцип почти позна, че най-големя му разход до сега е точно 6.97/100, ама градско. Сбърка с половин текила. tooth.gif
mirott написа:7.67 на 330ХД ще постигнат пилотите дето са карали за световен рекорд по икономичност и ти! Пиши го това в БМВ форума, ще те издигнат в култ и ще си за пример!
Направил съм го вече. И често получавам ЛС-та с въпроси отново разхода и съвети за каране.
Аз съм привърженик на икономичното каране. Така си карам и всички коли. Просто за мен е разхищение да дадеш 20лв, като за същото нещо може да дадеш 15лв.
Точно за това карам разумно, спрямо моите лични представи.
За какво да карам по магистралата с 200км/ч и да дам едно 40% повече пари за гориво, да стоя по-напрегнат, шанса за катастрофа да ми е по-голям, вместо да си карам със 120км/ч с движението? Не виждам смисъл в тая работа, пак спрямо моя мироглед.
Точно за това разхода на БМВ-то му е такова, защото си го карах абсолютно нормално, а не като типичния БМВ келеш. Е, като имаш 160кВ на колелата от време на време не издържах да не го плъзна, ама като знам, че само за гумите съм дал да кажем 1200 лв., просто сърце не ми дава да ги оставям излишно на асфалта. Въпрос на лични представи просто. drunk.gif

И за това всеки трябва да си прави сметката какво търси. Ето аз имам един икономичен и различен автомобил и друго комби, по-комфортно. Ако искам да карам икономично то излизам с Приуса, ако ми се иска комфорт, то излизам с другата кола. Но пак да си дойдем на думата, че от всичките ми автомобили, като съм фен на дизела по принцип, при един и същ стил каране, моя такъв, Приуса определено ми излиза доста по-евтино в крайна сметка.
Да, не знам колко ще харчи ако му вържа каравана (което пак не може, защото е забранено), но аз нямам каравана, за да се съобразя с това. Ако ти имаш тези съображения, купуваш си един Хилукс и се подиграваш на тия с Приусите. Елементарно е. И ще се подиграваш само ако ти липсва нещо в главата и не уважаваш чуждата личност и личния избор на всеки един индивид, спрямо личните му представи.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от mirott » 20 Авг 2015 11:58

BOz написа:Просто за мен е разхищение да дадеш 20лв, като за същото нещо може да дадеш 15лв.
.
Аз за тва не карам Приус дето струва двойно повече от нормална кола, па макар и втора ръка. Просто слагам газ, пак се возя по-евтино от Приус и карам нормално, не стискайки крачетата... tooth.gif ! Ама нормално, не със 100-120 по магистралите и с 60 по второкласни и 3-токласни пътища.
Е направи го 50/50 и пак кажи за разхода колко над 6 е! Което не е икономичен автомобил от този клас!
Въпрос на виждане. Както хората като мен уважават твоето, така и ти го прави! Но не е начина да казваш, че това е правилно-Приус, нема по-високо от Витоша и по-длибоко от Искъро!
Как кажи ми от 8 зелени дето карат само в София и съм се возил на ни 1 не видях на борда по-малко от 5.8?! Неграмотни ли са? Специален курс ли трябва за тая кола да се изкара?! 5.8 бензин в момента са близо 15 LPG, да не говорим за метан! Къде ти е икономията? Стига вече! Всичко друго да, ама икономичен...!

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 103 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от BOz » 20 Авг 2015 12:12

mirott написа:да не говорим за метан! Къде ти е икономията? Стига вече! Всичко друго да, ама икономичен...!
Предишната кола, която реално я продадох и я замених с Приуса беше на заводски метан.
Към днешна дата сметките за едно и също каране изглеждат така:
Метан: 12,90 лв. /100 км
Хибрид: 12,33 лв. / 100 км
drunk.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 139 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от slowtraveler » 20 Авг 2015 12:16

BOz написа:
mirott написа:да не говорим за метан! Къде ти е икономията? Стига вече! Всичко друго да, ама икономичен...!
Предишната кола, която реално я продадох и я замених с Приуса беше на заводски метан.
Към днешна дата:
Метан: 12,90 лв. /100 км
Хибрид: 12,33 лв. / 100 км
drunk.gif
Навярно е бил с голям двигател....
Личната ми статистика от еднократно извънградско шофиране на 'газиран' (метан) 1.7 автомобил ми показва разход около 7лв/100км...
Баща ми го прави под 7лв/100км по същия маршрут (около 370км в едната посока).. Да, без излишно напъване - 90-110км/ч..

Иначе за БМВ-то съм съгласен, че разхода е поносим... Минималния, който съм докарвал с джипа е 6.8-6.9л/100км при шофиране по ограниченията в балтийските републики...


П.С. абе не се ли повтаряме в тази дъъълга тема :whistle: ppp.gif tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от mirott » 20 Авг 2015 12:19

И каква е била тая кола на метан?!

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 103 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от BOz » 20 Авг 2015 12:23

slowtraveler написа:
BOz написа:
mirott написа:да не говорим за метан! Къде ти е икономията? Стига вече! Всичко друго да, ама икономичен...!
Предишната кола, която реално я продадох и я замених с Приуса беше на заводски метан.
Към днешна дата:
Метан: 12,90 лв. /100 км
Хибрид: 12,33 лв. / 100 км
drunk.gif
Навярно е бил с голям двигател....
Личната ми статистика от еднократно извънградско шофиране на 'газиран' (метан) 1.7 автомобил ми показва разход около 7лв/100км...
Баща ми го прави под 7лв/100км по същия маршрут (около 370км в едната посока).. Да, без излишно напъване - 90-110км/ч..

Иначе за БМВ-то съм съгласен, че разхода е поносим... Минималния, който съм докарвал с джипа е 6.8-6.9л/100км при шофиране по ограниченията в балтийските републики...


П.С. абе не се ли повтаряме в тази дъъълга тема :whistle: ppp.gif tooth.gif
Да, огромен направо. 1.6 tooth.gif
И вървеше с 50% по-зле от Приуса.
Да, извънградско си имаше далавера. Но предвид, че се кара главно градско, където в големите задръствания щеш не щеш си работи и си харчи, в крайна сметка средната статистика е тази, която показах.
На извънградско най-нисък разход, който съм постигал на метан е бил 4,34кг/100. Което в пари към днешна дата се равнява на около 6.90лв/100км., който разход, съизмерим с Приуса би се изразявал в 8,06лв/100км.
Ама накрая като теглиш чертата, статистиката си показва кой автомобил при мен би бил по-изгоден. drunk.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от mirott » 20 Авг 2015 12:34

BOz написа: Ама накрая като теглиш чертата, статистиката си показва кой автомобил при мен би бил по-изгоден. drunk.gif
А да си дойдем на думата-ПРИ МЕН! Ама при мен-не!
И ми е много интересно какъв е тоя 1.6-марка, модел?!

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от Kiki » 20 Авг 2015 14:09

BOz, виж сега, предлагаш нещо, което няма как да стане, защото не съм човек, който може да се разбере с някой, който заобикаля очевидното и не пада по гръб сякаш е борец и не иска да го тушират.
Аз с такива хора бира не пия и бизнес не правя. Просто принцип на който 60 години не съм изневерил.
Бъди жив и здрав. :thumbsup:
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта