Икономичен автомобил ли е Prius?

Публикувай отговор

Какво мислите по въпроса?

Да
107
51%
Не
25
12%
Зависи от шофьора
79
37%
 
Общо гласове: 211

stoyanov.bs
Мнения: 59
Регистриран на: 26 Апр 2014 19:55
Местоположение: Бургас

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от stoyanov.bs » 20 Авг 2015 14:50

Още малко статистика и от мен. Последното зареждане 37,8л, 886км - разход 4,27л/100км(по борд 4,2). Карането беше 90% извънградско(скорост 80-90км/час) и 10% градско, не съм привърженик на климатика, но се „наложи“да го ползвам - да кажем за 200км.
За над 10 000км разход 5,05л/100км.
Ще си позволя една съпоставка с предната ми кола - хонда ХРВ 1.6 105к.с.(служи ми вярно близо 6 години). Мога да кажа, че стила ми на каране и използваните маршрути и при двете коли е сходен, а разликата в средния разход e 3 л/100км.

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от Not_active_user_1 » 20 Авг 2015 15:53

Хората, които са виждали Приус само на картинка, знаят по-добре от собствениците на тази кола, колко всъщност харчи тя. tooth.gif

Аватар
iovkito
Мнения: 2839
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от iovkito » 20 Авг 2015 16:07

Идвал ли си досега с приуса до България?
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Akima
Мнения: 7128
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от Akima » 20 Авг 2015 16:09

111 страници... :occasion2: :occasion2: :occasion2:

... и специално за новодошлите - темата нагледно:

Изображение
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от Not_active_user_1 » 20 Авг 2015 16:25

offtopic.gif Айдееее, Акима се изсра, т.е. изпика. С бирата ли прекали с какво ли? Е не вярвах, чак такова нещо...
Уж туй-онуй да спазваме добрия тон, да се вместваме в темата, а то накрая падаря ги прави магариите. Знам, че не ти харесва темата, както и Приус, но не го прави толкова фрапиращо, че много ти личи! ;)
iovkito написа:Идвал ли си досега с приуса до България?
Точно в по-предния пост съм го написал! Чети!
П.С. Предполагам следват въпросите с колко съм карал, разход и т.н. Писал съм вече и няма да се повтарям. А да, може да споменеш и за идването си до Мюнхен и колко ти е изгорила твоята. Не се обади обаче. Знам, нямаше време нали. :whistle: Малко, като на Свинкса работата. То не бяха лични, то не беше изхвърляне във форума как щял да дойде с вехтата Королка да ми покаже какво се казва разход и в един момент се скри, като мишка и никакъв не се появи. Виждам, че същото се повтаря. Тези, които най-много лаят във форума, недоволстват, че темата била станала незнам си колко страници, а не се замислят, че точно те са причината да са толкова. Все им се обяснява и доказва нещо, но има категория хора на които можеш да им вземеш, но да им дадеш не става. Същите тези хора, нямат никакъв опит с този автомобил, но си мелят ей така за спорта, че издуханите им дизели били по-икономични. Е как една снимка, видео или нещо друго не показахте! Все приказки и приказки. И накрая, като не ви харесва Приус или хибридите на Тойота, какво правите в тази тема?
П.С.1 Айде Акима, знам, че много те сърбят ръчичките за удряш катинара. Отдавна прозира желанието ти. Удряй го, за да отворя нова, че както си дал на снимката, ще вземе найлона да се спука... biggrin.gif

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от SFINKS » 20 Авг 2015 16:38

Ние с дизелите просто си караме , нямаме време за снимки клипчета и т.н. смешки :)
Е и от време на време влизаме във форума да се позабавляваме с хибридните душички дето милилитъра на две цепят happy.gif Трябва от време на време да ви се изпуска налягането че инак балона така ще го надуете че ще излезе че хибридите връщат в резервоара поне по литър два на 100 км , ще ви се препълнят резервоарите biggrin.gif
Модераторите и админите не знам какво им пречи най-активната и определено най-забавната тема в целият форум...

PS Мисля че отдавна ти обясних че тогава идвахме до Германия с Q7 ,какво да му мерим на Аудито с Приуса worthy.gif
Също вземи си купи някой нов автомобил че с тоя дърт хибрид някакси не върви да викаш да другите автомобили вехти laugh.gif
Последно промяна от SFINKS на 20 Авг 2015 16:59, променено общо 2 пъти.
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
iovkito
Мнения: 2839
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от iovkito » 20 Авг 2015 16:40

prius 3 написа: Точно в по-предния пост съм го написал! Чети!
Признавам си , че го написах от чисто любопитство и също , че не съм видял по-предния ти пост , иначе въобще нямаше да питам. За разхода си до Германия съм писал вече , достатъчно грамотни сме , за да помним написаното преди няколко месеца във форума.
prius 3 написа:А да, може да споменеш и за идването си до Мюнхен и колко ти е изгорила твоята. Не се обади обаче. Знам, нямаше време нали. :whistle: Малко, като на Свинкса работата.
Това са си ваши работи. С когото от форума съм се уговарял да се срещам , съм се срещнал. С теб не си спомням да сме се разбирали нещо , не съм можал , не съм се обадил , да не оставяме и настрана факта , че бях с повредена кола.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от LEXUS » 20 Авг 2015 16:59

Kiki написа:На Вас двамата не ви стигнаха 110 страници да ни продънвате ушите колко е икономичен Приуса, ама никак не искате да признаете, че не е по-икономичен от дизела на дълъг път и то от двигател 2.0 . През всичките тези 110 страници имам чуството, че се спори с радио вместо с разумни хора.
Да, по-горе писах и пак ще го повторя - не съм карал и няма да карям Приус, защото обичам да пътувам и пътувам много на дълги разстояния и не искам да давам повече пари за гориво, ако си купя Приус. Да не говорим за предимствата на Авенсис комби на дълъг път пред Приуса.
Сега искам да чуя само с две буквички ДА или НЕ, прав ли съм, ама не само, че е по удобен, ама и, че е по-икономичен дизеловият Авенсис на дълго.
Знам, че няма да отговорите по този начин, защото не Ви изнася. wink.gif
kiki, аз не мисля,че някой иска да те разубеждава за авенсиса. Струва ми се,че ти искаш да убедиш другите,че Приус е неподходящ за твоите цели. Това, мисля, се разбра и вероятно си прав. Не знам защо мислиш,че "не им изнася" да ти отговорят,селд като тях напълно ги устройва Приус за типа експлоатация на колата. При ограничение на магистралната скорост на 140 км./ч. колко ще ти е по-икономичен Авениса - ще ти харчи 5/100км.ма Приус 5.5/100км. Ок. Но твоят Авенсис автоматик ли е- Не,а 116 коня лие- Да, Приус автомат ли е -Да, 136 коня ли е Приус 3 - Да. Има ли разлика, според мен има. И в улеснението за шофиране, и в мощността. След това - При Приус липсват вибрации и типичното тракане от дизеловия мотор, тоест имаме надграждане в технологично отношение, по-съвършена технологично кола, както казах автоматик, не се грижиш изобщо за предавки, не разбирам откъде тази предубеденост.Ти сам заявяваш ,че не си карал Приус и не искаш да караш Приус, но въпреки липсата на впечатления твърдиш ,че той харчи повече на магистралата.Откъде си толкова убеден? На коя магистрала - отново казвам, в България скоростта е ограничена на 140км./ч. при тази скорост и Авенсис, и Приус харчат почти идентично около 5-5.5/100км., извънградско - ограничение на скоростта 90км./ч/. Приуса харчи 4/100км. Авенсиса и той около тези стойности.

Но предполагам живееш в град и немалко пътуваш градско. Там Авенсис ти харчи между 7и 8/100км. А Приус за същата работа харчи 4/100км. Хайде дори 5/100км. Тоест почти два пъти по-малко. И няма такова нещо пълна - празна батерия.Приус никога не е с празна батерия,системата менажира енергийните потоци по много интелигентен начин, и там където ти грееш дисковете на авенсиса при всяко натискане на спирачката, Приуса зарежда ток,който после задвижва колата напълно безплатно.

Да продължа ли - При Приус нямаш стартер,нямаш един ремък за смяна, накладките издържат около 100 000км., няма турбина, Приус има далеч по-евтина поддръжка.

С това не искам да изкарам избора ти неправилен,както казах, за твоите критерии Авенсис комби е най-подходящ явно, но нека оставим възможността за оправдан избор и на останалите. Затова се предлагат различни концепции и купета. Например има толкова консервативни хора,на които не можеш да продадеш никаква нова технология различна от това,към което са свикнали като задвижване,въпрос на навици и вътрешно /пред/убеждение,което понякога няма отношение дори към техническите обяснения.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от LEXUS » 20 Авг 2015 17:03

SFINKS написа:
PS Мисля че отдавна ти обясних че тогава идвахме до Германия с Q7 ,какво да му мерим на Аудито с Приуса worthy.gif
Също вземи си купи някой нов автомобил че с тоя дърт хибрид някакси не върви да викаш да другите автомобили вехти laugh.gif
То май вие сте били със старо Ауди,защото има ново Q7,верно прилича на комби вече,но той какъв по-нов автомобил да си вземе като кара най-новия модел Приус.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от nowyaris » 20 Авг 2015 17:04

Kiki написа:BOz, виж сега, предлагаш нещо, което няма как да стане, защото не съм човек, който може да се разбере с някой, който заобикаля очевидното и не пада по гръб сякаш е борец и не иска да го тушират.
Аз с такива хора бира не пия и бизнес не правя. Просто принцип на който 60 години не съм изневерил.
Бъди жив и здрав. :thumbsup:
60 години............ :angel13:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от Not_active_user_1 » 20 Авг 2015 17:16

offtopic.gif
SFINKS написа:...

PS Мисля че отдавна ти обясних че тогава идвахме до Германия с Q7 ,какво да му мерим на Аудито с Приуса worthy.gif
Също вземи си купи някой нов автомобил че с тоя дърт хибрид някакси не върви да викаш да другите автомобили вехти laugh.gif
Кога, как и на кого го обясни? Във форума се праскаш на голЕма раутЪ, а всъщност се оказа, като на Акима найлона на снимката. Изчаках те няколко месеца да напишеш нещо по въпроси и не те закачах, че ИЗЛЪГА. Излъга не само мен, но и всички в този форум. Отшумяха нещата и пак почна старите простотии. ОК, дошъл си с някаква друга бричка. Няма проблем! Що не дойде, що не се обади? Щях да го приема тогава, като оправдание. Или предварително да напишеш „ей, няма да мога да дойда, така и така...“. Ще го разбера, на всеки се случва да се променят нещата. Да бях само аз разбирам, но и от форума колко предложения имаше и пак по същия начин процедираше и лъжеше ли лъжеше... Колко колеги ТИ ги канеше даси мерите разходите и не отиде, а? Помниш или вече забрави! А, да ти си караш нафтовата печка и нямаш време за това...... :whistle:

Аватар
Akima
Мнения: 7128
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от Akima » 20 Авг 2015 17:28

offtopic.gif
  • [*]BOz
    Най-активна тема:Икономичен автомобил ли е Prius?
    (214 Мнения / 27.79% от всички потребителски мнения)


    [*]prius 3
    Най-активна тема:Икономичен автомобил ли е Prius?
    (208 Мнения / 15.04% от всички потребителски мнения)


    [*]SFINKS
    Най-активна тема:Икономичен автомобил ли е Prius?
    (130 Мнения / 10.15% от всички потребителски мнения)


    [*]mirott
    Най-активна тема:Икономичен автомобил ли е Prius?
    (81 Мнения / 6.22% от всички потребителски мнения)
Моля да се преброят от друг съфорумец моите мнения в тази тема.

По повод личните квалификации и наблюдения:
1.Не употребявам алкохол през работни дни - не знам как е в други държави.
2.Не се "облекчавам" във форума - все още живеем в демокрация и имам право на лично мнение - било то и нелицеприятно за други хора.
3.Нямам желание да заключвам темата - тъжното е,че даже аз ви я отключих отново,но не оценихте жеста.
4.Не мразя Prius - напротив уважавам хората жертвали финансов ресурс/било той малък или голям за тях/,за да може аз и околните да дишаме по-чист въздух и да спим на тишина.
5.Не мразя и дизелите - просто не ги обичам и не смятам,че мястото им е в градовете.
6.В автопарка имаме/имахме разнородни автомобили - бензинови/атмосферни и с принудително пълнене/,дизелови/принудително пълнене/,LPG,CNG и изненада - Peugeot iOn.
7.Бих закупил хибрид от марката Lexus - комбиниран естествено с голям атмосферен бензинов агрегат - времето обаче минава и май половия ми орган е приключил с растежа си и дори Lexus-а няма да помогне.
8.Чета темата само,защото съм принуден от задълженията ми тук.

Моля ви да си купите по една линия и да премерите каквото трябва - после си разменяте ЛС и всички ще пребиваваме тук по-спокойно.

Чест и уважение към всички,които допринасят с реални факти и данни.

На останалите - Logitech и Razer правят много приятни клавиатури за бързо писане.

:thumbsup:

Живей и не пречи на другите да живеят.


offtopic.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от mirott » 20 Авг 2015 17:38

Прав си...
Аз няма да водя спор повече. По-добре с някое радио... tooth.gif

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от SFINKS » 20 Авг 2015 17:40

prius 3 написа:offtopic.gif
SFINKS написа:...

PS Мисля че отдавна ти обясних че тогава идвахме до Германия с Q7 ,какво да му мерим на Аудито с Приуса worthy.gif
Също вземи си купи някой нов автомобил че с тоя дърт хибрид някакси не върви да викаш да другите автомобили вехти laugh.gif
Кога, как и на кого го обясни? Във форума се праскаш на голЕма раутЪ, а всъщност се оказа, като на Акима найлона на снимката. Изчаках те няколко месеца да напишеш нещо по въпроси и не те закачах, че ИЗЛЪГА. Излъга не само мен, но и всички в този форум. Отшумяха нещата и пак почна старите простотии. ОК, дошъл си с някаква друга бричка. Няма проблем! Що не дойде, що не се обади? Щях да го приема тогава, като оправдание. Или предварително да напишеш „ей, няма да мога да дойда, така и така...“. Ще го разбера, на всеки се случва да се променят нещата. Да бях само аз разбирам, но и от форума колко предложения имаше и пак по същия начин процедираше и лъжеше ли лъжеше... Колко колеги ТИ ги канеше даси мерите разходите и не отиде, а? Помниш или вече забрави! А, да ти си караш нафтовата печка и нямаш време за това...... :whistle:
Гледай по-позитивно на нещата, усмихвай се повече и се помъчи колкото и да е трудно да използваш по-малко жаргон , повече Български и по-малко препинателни знаци :) .За останалото , не си нито малкият принц , нито караш звездолет че да дойда специално някъде си заради теб и кошницата ти на другият край на Европа .Слез малко на земята :) И да си купиш нещо ново че Приуса ти е вече дърт по всички писани и неписани норми laugh.gif
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от SFINKS » 20 Авг 2015 17:44

LEXUS написа:
SFINKS написа:
PS Мисля че отдавна ти обясних че тогава идвахме до Германия с Q7 ,какво да му мерим на Аудито с Приуса worthy.gif
Също вземи си купи някой нов автомобил че с тоя дърт хибрид някакси не върви да викаш да другите автомобили вехти laugh.gif
То май вие сте били със старо Ауди,защото има ново Q7,верно прилича на комби вече,но той какъв по-нов автомобил да си вземе като кара най-новия модел Приус.
Най-нов , колко да е нов....до 10 тата година ли ще го броим за нов ?
Нов е първата една година , после е стар ..
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта