Икономичен автомобил ли е Prius?

Публикувай отговор

Какво мислите по въпроса?

Да
107
51%
Не
25
12%
Зависи от шофьора
79
37%
 
Общо гласове: 211

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 25 Май 2012 19:27

prius 3 написа:Идеята е кое колко нисък разход може да постигне. Нещо, като игра кой ще го свали повече. wink.gif
Ако нямаш кола то разхода ти е 0л/100км biggrin.gif

Жцхера си карах нормално и пак 10+ разход wink.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Мнение от Not_active_user_1 » 25 Май 2012 19:54

Vesko написа:
prius 3 написа:Идеята е кое колко нисък разход може да постигне. Нещо, като игра кой ще го свали повече. wink.gif
Ако нямаш кола то разхода ти е 0л/100км biggrin.gif

Жцхера си карах нормално и пак 10+ разход wink.gif
И да имаш кола при определени условия, от т.А до т.Б и вид на автомобила разхода пак може да ти е 0л/100км.
Иначе твоето „нормално“ каране и твоя „нормален“ разход си го знаем. Крачето, крачетооо... biggrin.gif

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 25 Май 2012 20:04

prius 3 написа:
Vesko написа:
prius 3 написа:Идеята е кое колко нисък разход може да постигне. Нещо, като игра кой ще го свали повече. wink.gif
Ако нямаш кола то разхода ти е 0л/100км biggrin.gif

Жцхера си карах нормално и пак 10+ разход wink.gif
И да имаш кола при определени условия, от т.А до т.Б и вид на автомобила разхода пак може да ти е 0л/100км.
Иначе твоето „нормално“ каране и твоя „нормален“ разход си го знаем. Крачето, крачетооо... biggrin.gif
Нямаше краче... повечето си беше на КК tongue.gif За да избегна влянието на крачето smile.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
BIS
Мнения: 438
Регистриран на: 20 Яну 2011 15:57
Местоположение: Варна

Мнение от BIS » 25 Май 2012 23:24

КК на 180 км/ч. biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif
TOYOTA Avensis D4D-2002g.

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 25 Май 2012 23:42

BIS написа:КК на 180 км/ч. biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif
само на 145 tongue.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Мнение от SFINKS » 28 Май 2012 11:21

prius 3 написа:
SFINKS написа:Приусе , как точно си "нагласил" борд компа да ти покаже за снимката такъв разход само ти си знаеш :whistle:

Ела ти, или някой друг с хибридче ,да покараме малко в София или магистрала да видим какъв е истинският разход .

И аз мога да се кача на някоя планина да нулирам борд домпа, да се пусна до долу и да покажа още по "феноменален" разход...
Не се ли усещаш, че ставаш генератор на големи глупости. Оплиташ се в лъжи мъчейки се да докажеш нещо, което най-вероятно не знаеш и ти какво.
Това с гласенето на борд компа просто няма да го коментирам. Простотия на квадрат. Очаквах някой по-скоро да каже, че съм си играл с фотошоп, ама чак толкова зле не съм вярвал, че може да си.
Я е кажи тази планина от която мога да се пусна толкова км. Дай маршрута! Ако е само спускане разхода дали ще е толкова много. Ами то близко до акъла на тези, които го имат, че Приус при спускахе харчи 0,00/100.
Що пък трябва да идвам аз или някой друг до София? Ти се мъчиш да убедиш другите в нещо. Значи не ние, а ти трябва да дойдеш при нас. Когато си готов да пропътуваш 1600 км от София дай знак и можеш да се опиташ да докажеш тезата си. biggrin.gif
П.С. Така и нищо не каза за великата си лъжа за разхода от 3.8/100 на нов автомобил. laugh.gif
Също така ще ми е интересно да ми покажеш как ще направиш 2,5/100 с автомобила си при 50 км/ч. :laughing6:
От тук виждам как ти трепери гласчето .
Купи си валериан и го давай по-кротко .
Ще живееш по дълго че и разхода още ще свалиш biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Не ми се коментират повече снимки и али бали .
Някой хибрид като събере смелост и увереност е добре дошъл на тест с/у един старомоден дизел .

До тогава и снимки с 1/100 разход да изгенерирате няма кой да се върже :thumbsup:
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от scorpion » 28 Май 2012 12:40

Аз по-скоро бих задал въпроса ЕКОЛОГИЧЕН АВТОМОБИЛ ЛИ Е ПРИУС !

Според мен въпросът на който се търси отговор, а именно екология-икономия е 50/50 при хибридите !

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Мнение от Not_active_user_1 » 28 Май 2012 13:43

SFINKS написа:
prius 3 написа:
SFINKS написа:Приусе , как точно си "нагласил" борд компа да ти покаже за снимката такъв разход само ти си знаеш :whistle:

Ела ти, или някой друг с хибридче ,да покараме малко в София или магистрала да видим какъв е истинският разход .

И аз мога да се кача на някоя планина да нулирам борд домпа, да се пусна до долу и да покажа още по "феноменален" разход...
Не се ли усещаш, че ставаш генератор на големи глупости. Оплиташ се в лъжи мъчейки се да докажеш нещо, което най-вероятно не знаеш и ти какво.
Това с гласенето на борд компа просто няма да го коментирам. Простотия на квадрат. Очаквах някой по-скоро да каже, че съм си играл с фотошоп, ама чак толкова зле не съм вярвал, че може да си.
Я е кажи тази планина от която мога да се пусна толкова км. Дай маршрута! Ако е само спускане разхода дали ще е толкова много. Ами то близко до акъла на тези, които го имат, че Приус при спускахе харчи 0,00/100.
Що пък трябва да идвам аз или някой друг до София? Ти се мъчиш да убедиш другите в нещо. Значи не ние, а ти трябва да дойдеш при нас. Когато си готов да пропътуваш 1600 км от София дай знак и можеш да се опиташ да докажеш тезата си. biggrin.gif
П.С. Така и нищо не каза за великата си лъжа за разхода от 3.8/100 на нов автомобил. laugh.gif
Също така ще ми е интересно да ми покажеш как ще направиш 2,5/100 с автомобила си при 50 км/ч. :laughing6:
От тук виждам как ти трепери гласчето .
...........
Ти виждаш гласове?! laugh.gif
Хахаха, след подобно генерирана глупост всякакво четене на твоите излияния са чисто и просто загуба на време. wink.gif

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Мнение от Not_active_user_1 » 28 Май 2012 13:47

scorpion написа:Аз по-скоро бих задал въпроса ЕКОЛОГИЧЕН АВТОМОБИЛ ЛИ Е ПРИУС !

Според мен въпросът на който се търси отговор, а именно екология-икономия е 50/50 при хибридите !
За лакърдиите с батериите ли ще започнеш колко били неекологични, какви редки метали имали, какво неекологично производство е производството на Приус и т.н. Давай старата песен на нов глас! Може пък някой нов бисер да е излязъл по темата и да се посмеем.
А същностат на темата е дали е икономичен. Ако е така от това е съвсем близко до акъла, че е и екологичен. wink.gif

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от scorpion » 28 Май 2012 14:04

prius 3 написа:
scorpion написа:Аз по-скоро бих задал въпроса ЕКОЛОГИЧЕН АВТОМОБИЛ ЛИ Е ПРИУС !

Според мен въпросът на който се търси отговор, а именно екология-икономия е 50/50 при хибридите !
За лакърдиите с батериите ли ще започнеш колко били неекологични, какви редки метали имали, какво неекологично производство е производството на Приус и т.н. Давай старата песен на нов глас! Може пък някой нов бисер да е излязъл по темата и да се посмеем.
А същностат на темата е дали е икономичен. Ако е така от това е съвсем близко до акъла, че е и екологичен. wink.gif
Нещо не си ме разбрал, колега ! Аз съм ЗА новите технологии, вкл. хибриди, пълни ел.автомобили, такива на водороно гориво и т.н. и просто поставям въпроса именно и в светлината на последното ти изречение, а именно че екология и икономия вървят ръка за ръка. Или поне трябва да е така.

:thumbsup:

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Мнение от slowtraveler » 28 Май 2012 14:44

Според някои изследвания Приуса е по-екологичен от обикновения автомобил с ДВГ....
На мен тези изследвания ми се сториха що годе достоверни, защото бяха много подробни и обхващаха повечето от замърсяванията през целия период на експлоатация на автомобила.
От батериите, гумите, масла, газове, та до рециклирането...
Имаше и таблица кое какъв процент от замърсяването 'произвежда' (например батерия, гуми, трансмисия и т.н.)...
Та повишеното замърсяване при производството на химически агресивните батерии се прекомпенсираше от доста намалелия в сравнение с чист ДВГ среден разход на гориво..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Мнение от Not_active_user_1 » 29 Май 2012 13:53

Приус не само е по-екологичен в жизнения си цикъл, но и производството му се използва само енергия от възобновяеми източници, а водата, която се ползва се пречиства и може да се ползва пак. Колко производители го имат това? Николко. След като излезе от завода и стъпи на пътя пак превъзхожда повечето по вредни емисии, сажди, твърди частици, СО2, шум и т.н. След свършване на жизнения цикъл автомобила се рециклира и до 95 % от материалите вложени могат да се ползват повторно. Колко подобни автомобили има? Нито един.
Така, че ако се говори за екологичност, Приус наистина е един екологичен автомобил във всеки един момент от своето съществуване. wink.gif

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 29 Май 2012 14:29

prius 3 написа:Приус не само е по-екологичен в жизнения си цикъл, но и производството му се използва само енергия от възобновяеми източници, а водата, която се ползва се пречиства и може да се ползва пак. Колко производители го имат това? Николко.
Само какво общо има хибридната технология с това? Всеки един автомобил може да му се организира подобно производство. biggrin.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Мнение от Not_active_user_1 » 29 Май 2012 15:53

Vesko написа:
prius 3 написа:Приус не само е по-екологичен в жизнения си цикъл, но и производството му се използва само енергия от възобновяеми източници, а водата, която се ползва се пречиства и може да се ползва пак. Колко производители го имат това? Николко.
Само какво общо има хибридната технология с това? Всеки един автомобил може да му се организира подобно производство. biggrin.gif
По-уместно би, било, ако следиш развитието на темата въпроса да го зададеш към колегата
scorpion написа:Аз по-скоро бих задал въпроса ЕКОЛОГИЧЕН АВТОМОБИЛ ЛИ Е ПРИУС !

Според мен въпросът на който се търси отговор, а именно екология-икономия е 50/50 при хибридите !
на когото всъщност отговарям дали е екологичен или не Приус.
Освен всичко тук не говорим само за производство, а за цял жизнен цикъл. От първата гайка, до експлоатацията и накрая стигаме до рециклирането. Във всеки един етап колата е екологична и не всеки това го може. А хибридната технология естествено, че има много общо с екологичността на автомобила. Отговора е в предните постове, но дори и да не го откриеш е близко до акъла. wink.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Мнение от slowtraveler » 29 Май 2012 19:39

prius 3 написа:Приус не само е по-екологичен в жизнения си цикъл, но и производството му се използва само енергия от възобновяеми източници....
Уфффф. Вервайте ми...
И аз така - ползвам електричество само от възобновяемите източници тук около Калиакра... Като видя друг ток да идва по жицата - изключвам компа...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 67 госта