Икономичен автомобил ли е Prius?

Публикувай отговор

Какво мислите по въпроса?

Да
107
51%
Не
25
12%
Зависи от шофьора
79
37%
 
Общо гласове: 211

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Мнение от Not_active_user_1 » 29 Май 2012 20:39

slowtraveler написа:
prius 3 написа:Приус не само е по-екологичен в жизнения си цикъл, но и производството му се използва само енергия от възобновяеми източници....
Уфффф. Вервайте ми...
И аз така - ползвам електричество само от възобновяемите източници тук около Калиакра... Като видя друг ток да идва по жицата - изключвам компа...
А, като видиш, че идва от ТЕЦ Марица-изток направо гасиш ламБите и ... да му мисли жената ... или комшийката. biggrin.gif
Не така първично де! Недей!
Хората са си направили централка за ел. енергия от възобновяеми източници и си ползват енергията за производството на един от най-екологичните автомобили. Дали е реклама, пи-ар, измама или каквото друго се сетиш не знам, но си признавам, че доста добре са го замислили и го лансират в правилната посока. Фактите са, че наистина производството на Приус е от възобновяема енергия, а използваната вода в производството, толкова добре е пречистват, че става за домакински нужди. Как да не им свалиш шапка за осъществените идеи на практика? :thumbsup:

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнение от slowtraveler » 29 Май 2012 21:16

prius 3 написа:... Дали е реклама, пи-ар, измама или каквото друго се сетиш не знам....
Ами просто няма как да е друго...
Или по-точно - непълно поднасяне на информацията...
Според мен това е все едно боклукчийска фирма да каже, че работи на 100% екологично, защото в офиса и се ползва само рециклирана хартия и нищо не изхвърлят. Ама на тая хартия сключват договорите с други 'мръсни' фирми, които вършат същинската работа по изхвърляне, а не рециклиране на боклука на целия град...
Приус доколкото знам ползва Панасоник батерии. В него район май почти всички суровини са китайски. Т.е. - мръсното производство е изнесено, но фирмата, която сглобява генериращите мръсотия части е 'чиста' - няма как да стане това нещо..
Това - в смисъл, че не са '100%' чисти...
Похвално е това, че навярно полагат грижи да намалят замърсяването - за това спор няма...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 29 Май 2012 22:23

Междувременно, в края на април излязоха резултатите от мащабно проучване на Ройтерс, според което богатите държави се възползват от несъвършенствата на пакта на ООН за борба с климатичните промени и крият изпускани вредни емисии. Големите икономики масово изнасят мръсни производства в развиващите се страни, тъй като според правилата емисиите, изхвърлени в атмосферата от дадено производство, принадлежат на съответната страна. Така въглеродният отпечатък се приписва на развиващите се икономики, но богатите държави не отчитат отпечатъкът от вноса и потреблението на същите тези стоки.
Източник:
http://www.investor.bg/drugi/338/a/top- ... ii,118731/
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от SFINKS » 12 Юли 2012 11:11

Не се ли намери собственик на хибридче да направим един истински тест , да видим кое колко гори в действителност Щото много е лесно пред клавиатурата w00t.gif
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от Rudy » 12 Юли 2012 13:41

SFINKS написа:Не се ли намери собственик на хибридче да направим един истински тест , да видим кое колко гори в действителност Щото много е лесно пред клавиатурата w00t.gif
Има смисъл да се сравняват само автомобили с еднакви двигатели, форма, тегло, маршрут, АС, стил и т.н.
Например - моя RX 400h за последните 5000 км има среден разход 9,9л/100км, а на мой приятел RX 330 (който е по-лек, заради батерииите и двата ел. мотора, пък и собственика е по-лек) - 16.8л.

И дотук със сравението, 'щото друг приятел с бензинов 2.0 автоматик Рав4 е 7,5...
Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re:

Мнение от Not_active_user_1 » 12 Юли 2012 19:39

zi_zi_top написа:
Междувременно, в края на април излязоха резултатите от мащабно проучване на Ройтерс, според което богатите държави се възползват от несъвършенствата на пакта на ООН за борба с климатичните промени и крият изпускани вредни емисии. Големите икономики масово изнасят мръсни производства в развиващите се страни, тъй като според правилата емисиите, изхвърлени в атмосферата от дадено производство, принадлежат на съответната страна. Така въглеродният отпечатък се приписва на развиващите се икономики, но богатите държави не отчитат отпечатъкът от вноса и потреблението на същите тези стоки.
Източник:
http://www.investor.bg/drugi/338/a/top- ... ii,118731/
Нещо не разбрах каква връзка има това с темата. Ако не ти е известно, Приус се произвежда само и единствено в Япония. Друг е въпроса, ако за теб Япония е развиваща се страна. laugh.gif

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от Not_active_user_1 » 12 Юли 2012 19:43

SFINKS написа:Не се ли намери собственик на хибридче да направим един истински тест , да видим кое колко гори в действителност Щото много е лесно пред клавиатурата w00t.gif
Собствениците на „хибридчета“ не им е лесно зад клавиатурата, защото нямат време, понеже не слизат от колите си. Ха, познай защо. :whistle:
Стана ми интересно какво за теб е „истински тест“? Дай пример! smile.gif

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Re:

Мнение от zi_zi_top » 12 Юли 2012 20:37

prius 3 написа:...
Източник:
http://www.investor.bg/drugi/338/a/top- ... ii,118731/
Нещо не разбрах каква връзка има това с темата. Ако не ти е известно, Приус се произвежда само и единствено в Япония. Друг е въпроса, ако за теб Япония е развиваща се страна. laugh.gif
Естествено, че Япония не е развиваща се страна, но редките елементи за акумулаторите се добиват в Китай и развиващи се страни като мръсните етапи на производство се извършват извън Япония. Не е нужно да изопачаваш фактите. smile.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от slowtraveler » 12 Юли 2012 21:26

Rudy написа:...Има смисъл да се сравняват само автомобили с еднакви двигатели, форма, тегло, маршрут, АС, стил и т.н. ....
При условие, че с един и същ автомобил един и същ шофьор и еднакво натоварване може да докара 200% разлика в разхода, за какво спорим въобще :whistle:
Всеки автомобил е икономичен ако се кара икономично.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от Rudy » 12 Юли 2012 23:07

slowtraveler написа:При условие, че с един и същ автомобил един и същ шофьор и еднакво натоварване може да докара 200% разлика в разхода, за какво спорим въобще :whistle:
Всеки автомобил е икономичен ако се кара икономично.
С едното съм съгласен, с другото... Как да убедя човек, дето нормалния му разход 25л/100 км градско в София (4.4 литров бензинов двг), като го свали до възможните 17-18л. е икономично?

И въпреки, че съм против директните сравнения, ако се правят такива нека не е ябълки с круши и дори банани.
Изображение

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от LEXUS » 12 Юли 2012 23:58

пак се почва безсмисления спор. Слоу е интелигентен човек, но за спорта спори. Отваряме сайта ,където всеки си пише разхода на колата sprintmonitor и се вижда,че хибридите са най-икономичните коли в класа си съобразно мощността си. Просто няма спор.

Относно това ,че всяка кола можела да бъде икономична- да ,но колко икономична - докарай икономия с Ланд Крюзер V8?

В смисъл такъв с коя кола с размерите на Приус ще докараш СРЕДЕН РАЗХОД 3/100км.? С коя по-точно? Щото твърдиш ,че всяка могла да е икономична- да, но доколко икономична- за едни икономично е 6/100км., за други 3/100км.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от LEXUS » 13 Юли 2012 01:10

Rudy написа:
И въпреки, че съм против директните сравнения, ако се правят такива нека не е ябълки с круши и дори банани.
Да biggrin.gif , за да не се върнем на едни стари теми... който помни,помни, който не - нищо не е изпуснал biggrin.gif stupid.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от slowtraveler » 13 Юли 2012 08:27

LEXUS написа:пак се почва безсмисления спор. Слоу .. за спорта спори. ...
Не сте ме разбрали.... В случая не споря, че с приус при определени условия могат да се достигнат разкошен разход - това е безспорен факт и никога не съм спорил, че с Приус може да се достигне изключително нисък разход.
Просто гледам под друг ъгъл на въпроса...
Караш си ти 'камиона' на стъпка и ти гори бензинец 40-60л/100км... В следващия момент отпускаш газта и изведнъж слизаш на 20л/100км...
Та човека е твърдо убеден, че изведнъж колата му е станала изключително икономична - все пак отразява икономия от над 50лв/100км, което е абсолютно недостижима икономия от приуса.
Друг колега, който 'слезе' с лекия си автомобил от I4 2.3 турбо 270к.с. на V6 3.7 атмосферка / 320к.с. също е много доволен от реализираната икономия, защото от около 18л/100 градско при турбината слезе с атмосферката на около 13-14л/100 - цели 4л/100км икономия... А и двете машинки вървяха здраво и се караха здраво.
Затова си мисля, че 'икономия' е много относителен параметър... Реализираната икономия също е нещо относително както се вижда по-горе..

P.S. Видяхте ли малките бензиновите двигатели на новия Форд Фокус и електрическия такъв? :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от SFINKS » 23 Юли 2012 11:53

prius 3 написа:
SFINKS написа:Не се ли намери собственик на хибридче да направим един истински тест , да видим кое колко гори в действителност Щото много е лесно пред клавиатурата w00t.gif
Собствениците на „хибридчета“ не им е лесно зад клавиатурата, защото нямат време, понеже не слизат от колите си. Ха, познай защо. :whistle:
Стана ми интересно какво за теб е „истински тест“? Дай пример! smile.gif

Да , знам защо не слизат слизат от колите си и нямат време , щото карат цял ден разстояние което се минава за 3 часа stupid.gif worthy.gif stretcher.gif worthy.gif

Ето ти съсвем пресен и истински тест , Корола дизел
София > Пловдив , 55 минути , 141 км/ч средна скорост , 5.5 разход

Някое хибридче , Приус или Аурис да се пробва и да покаже време , средна скорост и разход да се посмеем малко :bootyshake:

П.С.
Някой по-нагоре компетентно се изказа че трябвало да се сравняват еднакви по мощност и ала бала автомобили , на някой друг го разяснявайте , предната седмица ходих до морето с 5.5 AMG , няма да давам данни punk.gif
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от iovkito » 23 Юли 2012 12:13

Точно заради това в ценовата листа в сайта на тойота си има бензинови , дизелови и хибридни модели. Всеки си взима кола според нуждите и финансите , с които разполага. Естествено е в градски условия хибридът да дава нисък разход , все пак в големите градове разходът не е литри /100 км , а литри/моточас. Никой не може да ме убеди , че един приус ще ми върши по-добра работа от колата , която имам в момента , която карам всеки ден по 100-150 км само извънградско , със скорост каквато ми харесва на мене. Също така и трудно ще бъда убеден , че авенсис като моя или с бензинов двигател , ще дава по-добър разход на гориво при каране само градско , отколкото един хибрид. Ще ни бъде от полза единствено някой от форума , който има хибрид и обикновена дизелова/бензинова кола , сходна с хибрида - конски сили и маса и да напише разликите в разхода градско и извънградско при що-годе еднакъв стил на каране.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 28 госта