Инверторна помпа на приус 2

здравко
Мнения: 41
Регистриран на: 28 Май 2010 10:03
Местоположение: burgas

Инверторна помпа на приус 2

Мнение от здравко » 22 Юни 2017 09:15

Boz хахахаа.
Slow не знам какво да кажа. Аз му имам доверие ама и ти си прав. Има резон в думите ти
Корола е12. Приус 2

pet77
Мнения: 67
Регистриран на: 20 Апр 2017 21:43
Местоположение: Ст.Загора

Инверторна помпа на приус 2

Мнение от pet77 » 22 Юни 2017 11:13

Да ги отварят в Украина,аз съм минавал тази държава не един път тъкава бъркотия и мизерия няма и ако го отворят там този инвентор няма да тръне повече вероятно :D .
Auris Touring Sports HSD

здравко
Мнения: 41
Регистриран на: 28 Май 2010 10:03
Местоположение: burgas

Инверторна помпа на приус 2

Мнение от здравко » 22 Юни 2017 11:23

Еми на работи си
Корола е12. Приус 2

здравко
Мнения: 41
Регистриран на: 28 Май 2010 10:03
Местоположение: burgas

Инверторна помпа на приус 2

Мнение от здравко » 22 Юни 2017 17:06

Отворих капачета на помпата и вътре антифриз се мърда. Това което ми казаха от Тойота е 25.11.2011 159378км смяна водна помпа, 15.03.2013 195966км сервизна акция. Не могат да ми кажат обаче какво е сменяно по тази акция. Всичко е правено в Германия. Не знам дали по техните форуми мога да разбера какво е имало тогава
Корола е12. Приус 2

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Инверторна помпа на приус 2

Мнение от мехаННика » 23 Юни 2017 08:32

На цена от 290лв не пречи да си поръчаш помпа, имаше наскоро една поредица от три в рамките на месец и половина за които чух, не съм ги сменял аз и не знам пробега. Цената е приемлива, майстора няма много да намаже както се опасяват по горе, освен това ще си готов ако нещо стане. Доставката е 7-10 дни и ще трябва да спреш колата иначе. Ако човекът си разбира от работата сигурно е видял нещо което ти не си чул или запомнил. Опа, не бях видял последния пост. Ако помпата е сменена преди сто хиляди км не бързай с поръчката, този ти майстор няма как да знае че е била сменена и се води само по показанията на километража.

здравко
Мнения: 41
Регистриран на: 28 Май 2010 10:03
Местоположение: burgas

Инверторна помпа на приус 2

Мнение от здравко » 23 Юни 2017 10:49

Сменена е водна помпа. Не знам дали е сменяна инверторната помпа. Нещо е правено по сервизна акция ама не могат да видят какво. Много се чудя дали да е сменям. Имам му доверие на майстора ми и най вероятно ще е сменя. Механик Благодаря за съвета
Корола е12. Приус 2

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Инверторна помпа на приус 2

Мнение от tora » 23 Юни 2017 12:33

здравко написа: по техните форуми мога да разбера какво е имало тогава
здравко написа: Нещо е правено по сервизна акция ама не могат да видят какво.
https://www.toyota-tech.eu/euro5search/Campaigns
след регистрация, поне можеш да видиш какви има отворени в момента.

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Инверторна помпа на приус 2

Мнение от WoLF » 26 Юни 2017 01:02

Както вече се каза - помпите бях проблемни и гаранционно се сменяха, новите ги дават с живота на колата :thumbsup: На таблото ако пише READY помпата работи постоянно и няма да спре до изключването на колата(аз така му казвам, че гасене въобще не е точен термин), а като развъртиш капачката на казанчето лесно се забелязва самото завихряне от работата на помпата... Провери си рамата за сервизни акции и му дай една студена бира на майстора да се успокои cool.gif
Относно водната помпа - и моята е за смяна(личи си розова утайка по лагера), но тя си консуматив за моя сметка и някой ден с ремъка ще си ходят...
ИзображениеИзображениеИзображение

здравко
Мнения: 41
Регистриран на: 28 Май 2010 10:03
Местоположение: burgas

Инверторна помпа на приус 2

Мнение от здравко » 26 Юни 2017 09:59

Има нещо сменено по акция ама от Тойота не могат да видят какво точно. Може да е сменена не знам. Иначе да пише си Ready. А да ви попитам ако замине тази инверторна помпа по време на път какво ще стане? Ще мога ли да се предвижа или не. Мисля за сега да не е пипам но все пак искам да съм запознат
Корола е12. Приус 2

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Инверторна помпа на приус 2

Мнение от WoLF » 26 Юни 2017 10:56

На никой не е заминавала, че да ти каже, но предполагам инвертора ще си намали мощността многократно, за да не прегрее и няма да зареждаш голямата батерия, както и да ползваш електромоторите, но ще прави достатъчно напрежение за свещите и другите системи на колата...
Имах предвид, че след като напише READY помпата работи. По всяко време можеш да отвориш капака и да видиш как охладителната течност циркулира, поради работата на помпата :thumbsup:
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Инверторна помпа на приус 2

Мнение от BOz » 26 Юни 2017 12:56

здравко написа: Има нещо сменено по акция ама от Тойота не могат да видят какво точно. Може да е сменена не знам. Иначе да пише си Ready. А да ви попитам ако замине тази инверторна помпа по време на път какво ще стане? Ще мога ли да се предвижа или не. Мисля за сега да не е пипам но все пак искам да съм запознат
В информационната система на Тойота си пише много точно какво е сменено. И ако е сменена инверторната помпа, то като видиш точния запис (текст) на сервизната поръчка, то недвусмислено се разбира точно какво е сменено.
Иначе може да се придвижваш и ако не работи. Но в днешните дни като температури ще ти светне грешка за прегряване на инвертора и колата влиза в авариен режим, и ограничава тока към ел. двигателите. Но все пак ще може да се дотътриш до където ти трябва. Но ако е по-студено, да кажем късна есен, то най-вероятно няма да разбереш, че не работи. Така, че дори и да спре, то няма да счупиш колата (инвертора), споко.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

здравко
Мнения: 41
Регистриран на: 28 Май 2010 10:03
Местоположение: burgas

Инверторна помпа на приус 2

Мнение от здравко » 26 Юни 2017 15:48

Wolf бях е отворил предната седмица капачката и вътре си циркулираше антифриза хубаво. Работи си супер.
Boz имам приятел в тойота и тои ми е казвал какво е правено. И то и ми каза че не може да види какво е правено по време на тази сервизна акция когато е сменяно нещо по моята. Това ми каза той това ви пиша и аз :D .
Иначе много ви Благодаря на всички за бързите и компетентни отговори които ми дадохте. Бяхте ми много полезни. За сега няма да бързам да е сменям. Пък да се надявам че няма да стане нещо скоро.
Корола е12. Приус 2

shterev7878
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Мар 2017 13:18
Местоположение: Бургас

Инверторна помпа на приус 2

Мнение от shterev7878 » 14 Юли 2017 11:32

здравко написа:Майстора наистина разбира от хибриди.Познавам го човека и е много компитентен а и разбира. Сигурно е ремонтирал 20 30 Приуса може и повече.Често да ви кажа забравих защо искаше да го сменяме. Може би защото колата си е стара 2005 е а и не е на малко км. 260к. Сега говорих с него и ми каза че тази помпа се сменя на всеки 100К км. Както агренажния ремък. Идва и лято и тази помпа ще работи почти постоянно. За това тои ми каза че препоръчва на всеки с такава кола да е смени един път за да не се стигне до заминаване на самия инвертор. Става въпрос за смяна на инверторната помпа.
Как се казва майстора, адрес и телефон, ако може. Моя Приус му светна удивителната лампа, закачих го и пише проблем с охлаждането на инвертора.
Като се охлади изгася. Благодаря предварително.
Toyota Corolla Verso 2005 1.8 VVT-i +LPG
Toyota Prius 2005 1.5 VVT-i HSD

здравко
Мнения: 41
Регистриран на: 28 Май 2010 10:03
Местоположение: burgas

Инверторна помпа на приус 2

Мнение от здравко » 14 Юли 2017 13:36

Shterev имаш лично
Корола е12. Приус 2

shterev7878
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Мар 2017 13:18
Местоположение: Бургас

Инверторна помпа на приус 2

Мнение от shterev7878 » 14 Юли 2017 18:30

здравко написа: Shterev имаш лично
Нищо не получих, както и не ми дава да ти пратя лично съобщение(нещо от сорта, че съм нов потребител, което не е вярно, просто не съм от активните).
Ще ти пиша мейла ми, ако можеш да ми пратиш координатите на човека. Мерси :)
shterev7878@gmail.com
Toyota Corolla Verso 2005 1.8 VVT-i +LPG
Toyota Prius 2005 1.5 VVT-i HSD

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: shevadog и 25 госта