Странен проблем със Пруис 3

Аватар
stoyankirov
Мнения: 91
Регистриран на: 31 Яну 2014 10:56
Местоположение: Велико Търново
Автомобил: Toyota Prius Gen.3 - 2009
Благодарил/а: 3 пъти

Странен проблем със Пруис 3

Мнение от stoyankirov » 28 Яну 2018 17:32

strahomen1 написа: Здравейте колеги,
Вече окончателно съм сигурен ,че имам проблем с часовника на колата!Последно за една вечер ми изостана с близо 3 часа.Иначе досега през няколко дена с половин час !Какво по дяволите се случва с тоз часовник?досега не съм срещал такъв проблем с никоя лична или служебна кола,както и с клиентски автомобили докато работих известно време в Тойота!
Моля някой ако се сеща да помага.защото е адски дразнещо да си поглеждам часовника всеки път за сверка когато видя колко полазва и на таблото!
И още един въпрос имам!!
Моля някой от колегите с Приус 3 или други запознати да споделят дали мултимедията може да чете записан диск с MP3?И по какъв начин мога да кача музика на Харда?????
Мерси предварително на всички отзовали се!!
Можеш да качваш само аудио формат на харда а mp3 чете без проблем
Toyota Prius Gen.3 - 31.08.2009г. - 1.8 - 136ph - 195000км

Weimas
Мнения: 20
Регистриран на: 22 Сеп 2017 11:25
Местоположение: Smolyan

Странен проблем със Пруис 3

Мнение от Weimas » 29 Яну 2018 16:45

strahomen1 написа: Колеги,можем да приключим темата!Проблема е оправен благодарение на колегата IVOtuning!Просто ме насочи към човека който реши проблема!Благодарности за което и ако някой се нуждае от контакти по такъв проблем,може да ми пише за връзка!
Лек ден на всички!
Може да споделиш как точно сте го решили че и други го имаме този проблем
Кара : Toyota Auris Touring Sports 1.8 Hybrid Lease +

strahomen1
Мнения: 159
Регистриран на: 13 Яну 2013 19:49
Местоположение: Габрово
Получена  благодарност: 2 пъти

Странен проблем със Пруис 3

Мнение от strahomen1 » 29 Яну 2018 22:35

Свързах се с човека от Русе,който поиска да му сваля таблото с приборите и да му го пратя по куриер!Още същия ден го беше оправил и ми го прати обратно!Оттогава досега нямам грижи!Какво точно му прави,не мога да кажа,но и ако беше решил да ми обясни някое реле или нещо такова,така или иначе нямаше да го разбера.Така,че в този случай ,реших да не питам!А по принцип съм много добър в това!! tongue.gif Колата се оправи,аз съм ок!
Carina 4AFE - 1994
Corolla 4EFE - 1998
Prius 2011
Forester 2.0XT - 2004

Weimas
Мнения: 20
Регистриран на: 22 Сеп 2017 11:25
Местоположение: Smolyan

Странен проблем със Пруис 3

Мнение от Weimas » 30 Яну 2018 06:29

strahomen1 написа: Свързах се с човека от Русе,който поиска да му сваля таблото с приборите и да му го пратя по куриер!Още същия ден го беше оправил и ми го прати обратно!Оттогава досега нямам грижи!Какво точно му прави,не мога да кажа,но и ако беше решил да ми обясни някое реле или нещо такова,така или иначе нямаше да го разбера.Така,че в този случай ,реших да не питам!А по принцип съм много добър в това!! tongue.gif Колата се оправи,аз съм ок!
Даи някой телефон на въпросният човек да му пратя и моито докато не е отказало на цяло.
Кара : Toyota Auris Touring Sports 1.8 Hybrid Lease +

Weimas
Мнения: 20
Регистриран на: 22 Сеп 2017 11:25
Местоположение: Smolyan

Странен проблем със Пруис 3

Мнение от Weimas » 17 Фев 2018 15:55

Проблем с таблото на моя автомобил е решен с малко четене и лутане. От тойота ми дадоха схема та таблото(немога да я кача тук защото не знам как става). След 3 часа проверки и подмяна на два стабилизатора, които струваТ 12лв. с доставка таблото работи прекрасно. Ако някой има желание да му пратя схемата да я качи тук за улеснение на всички с подобен проблем.
Кара : Toyota Auris Touring Sports 1.8 Hybrid Lease +

dekzz
Мнения: 43
Регистриран на: 14 Юни 2017 08:32
Местоположение: София
Автомобил: ZVW_30

Странен проблем със Пруис 3

Мнение от dekzz » 10 Юни 2018 00:04

А с дисплей със слаба яркост при студено време някой може ли да се справи?
ZVW30_2010
Odometer: 700 000+ km

dekzz
Мнения: 43
Регистриран на: 14 Юни 2017 08:32
Местоположение: София
Автомобил: ZVW_30

Странен проблем със Пруис 3

Мнение от dekzz » 11 Яну 2024 20:47

Здравейте отново и за много години!

Събуждам тази тема, защото ми изглежда най-близка до моя проблем. От няколко седмици, когато е студено при включване на автомобила от подписа отнякъде се чуваше бръмчащ/пищящ звук като то дросел на луминисцентна лампа пред умиране. Жужеше около минутка и спираше. Не разбрах откъде идва шума и този лек мирис на изгорял кабел докато не осъзнах, че шума го няма вече, както и лявата част на таблото. Няма километраж, количество гориво, моментен разход и избраната предавка. Колегата го е предвидил преди няколко години wink.gif . От снимки и други подобни случаи намерени в Интернет мисля, че е изгорял дросела на схемата за захранване на този дисплей, който се оказва проектор, чието изображение виждаме в огледало на приборното табло wacko.gif . Дванадесет-волтовата батерия е снменяна скоро и изглежда не идва проблема от нея. Часовника на таблото избързва с около минута на месец, та и това не е драма. Другият проблем, който имам откакто взех колата е, че при студено време и десния дисплей (с картинката на колата, 5-минутния разход и хибридния индикатор) едвам мъждука, докато не се стопли купето. Това не ми е проблем, защото см свикнал отдавна с него. Снимката не е точно от моя автомобил, но ситуацията е същата. Та на въпроса: Някой може ли да каже как се сваля инструменталния клъстер или най-добре къде да отида да ми го ремонтират? Всякаква помощ е добре дошла. Благодаря.
IVOtuning написа: 23 Ное 2017 06:54 За съжаление трябва скоро да очакваш да "угасне" таблото.
Ремонтира се, не се притеснявай.
Еми... Изгасна attachment=0]toyota-prius-display.JPG[/attachment]
Прикачени файлове
toyota-prius-display.JPG
toyota-prius-display.JPG (164.52 KiB) Преглеждано 1076 пъти
ZVW30_2010
Odometer: 700 000+ km

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта