Три въпроса за Prius 3

momchil
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Яну 2018 09:50
Местоположение: София

Три въпроса за Prius 3

Мнение от momchil » 29 Яну 2018 19:48

Спрял съм се на Приус 3 и след изчетеното по форума остана да си изясня:

1. При твърде ограничените предложения - има ли смисъл да се търси фейслифт и защо?
2. Доколкото разбирам модела няма характерни слабости, но все пак проблем ли е да се ремонтира извън официалните сервизи на марката?
3. Има ли някого, към когото мога да се обърна за съдействие когато си харесам конкретен автомобил - такъв, който познава модела и може да забележи проблем извън общите?

Благодаря за отделеното време,
Момчил

strahomen1
Мнения: 159
Регистриран на: 13 Яну 2013 19:49
Местоположение: Габрово
Получена  благодарност: 2 пъти

Три въпроса за Prius 3

Мнение от strahomen1 » 29 Яну 2018 22:58

Ако не се лъжа най-основните разлики при фейса са основно стопове и предна броня!Има повече възможности мултимедията,мисля,че можеше да си пуснеш музика през Блутуут!Но като задвижване,окачване,вътрешно пространство и т.н.,няма разлики или поне не фрапиращи.Разликата е и във годината на производство естествено,ако е решаващо за теб.Търси екземпляр по възможност със история или поне преди покупката се свържи със някой във Тойота и да ти проверят по рамата какво има сменяно по колата докато е водена на отчет!Имай впредвид,че батерията кара около 250к км преди да почнат се предават по някоя клетка,но и това е поправимо вече.Мой съвет-по-добре на малко повече км и редовно карана кола,отколкото седяла дълго време по автокъщите или някъде другаде!Батериите не обичат да си седят без да се зареждат-разреждат!
Никакъв проблем да се отремонтирва извън официалните сервизи,стига да попаднеш на механик,който знае какво прави!
А дали някой,ще дойде да огледа колата и да ти каже Купувай или Не,се съмнявам!Прекалено заети са хората които наистина можеш да послушаш спокойно!
Предполагам,че ще се включат и други колеги и като посъбереш мнения се хвърляй в дълбокото!! :thumbsup:
Успех със търсенето!!!

p.s.Има една обява на един сив,мисля,че беше в Пловдивска автокъща!Седи от повече от година!Бягай от такива бройки!
Carina 4AFE - 1994
Corolla 4EFE - 1998
Prius 2011
Forester 2.0XT - 2004

momchil
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Яну 2018 09:50
Местоположение: София

Три въпроса за Prius 3

Мнение от momchil » 30 Яну 2018 07:19

strahomen1 написа: p.s.Има една обява на един сив,мисля,че беше в Пловдивска автокъща!Седи от повече от година!Бягай от такива бройки!
Точно такъв тип помощ ми е от полза - да не се разкарвам из цяла България, за да видя поредния "челосан мореняк", който "заслужава да се види", разбира се, не очаквам никой да носи отговорност за моя избор :)

AlexPP
Мнения: 87
Регистриран на: 24 Ное 2015 17:05
Местоположение: Бургас

Три въпроса за Prius 3

Мнение от AlexPP » 31 Яну 2018 08:12

При фейслифтовите изглежда, че са оправили горенето на масло - масов проблем за колите от 2009-2011-та година според carcomplaints.com и priuschat.com

Бръкни в ауспуха и то ще си проличи дали гори много масло.

IRISH
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Мар 2016 11:42
Местоположение: Бургас

Три въпроса за Prius 3

Мнение от IRISH » 08 Фев 2018 20:55

Аз съм с 3-ка от 2009. Докарах си я от Холандия преди 2 години, защото не вярвам на тукашните търгаши. По добре да си я купиш отвън и да е на 200к , отколкото тук на 90к, защото навън такива бройки трудно се намират. Моята е с мултимедия и блутут и самопаркиране и т.н. разликата на фейслифта е че на мултимедията можеш да си вадиш Енерджи монитора и има дневни светлини оригинално. Може и да има и други , но поне като разглеждах не видях да има други разлики. Успех с купуването, но моят съвет е да разгледаш колите в Германия.

momchil
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Яну 2018 09:50
Местоположение: София

Три въпроса за Prius 3

Мнение от momchil » 06 Апр 2018 16:05

Мнения за тази? Изглежда лъскава, но не съм запознат с екстрите.
https://www.cars.bg/offer/c2432161

Аватар
plamsav
Мнения: 111
Регистриран на: 04 Апр 2017 18:38
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Три въпроса за Prius 3

Мнение от plamsav » 08 Апр 2018 17:34

momchil написа: Мнения за тази? Изглежда лъскава, но не съм запознат с екстрите.
https://www.cars.bg/offer/c2432161
Здравейте, аз съм диагностик в :censored: :censored: :censored: гр. Русе
Услугата, която мога да ви предложа е "Предварително сканиране на Хибридната батерия и останалите системи в автомобила."
Първата ни свободна дата е 14.04.2018 - събота. Ако проявявате интерес моля запишете си час по телефона.

инж. Пламен Пеев :thumbsup:
 ! Съобщение от: slowtraveler
Абсурдността на това предложение (дори и да е направено с добри намерения) ми прилича на чиста търговска реклама bash.gif

Аватар
rufo
Мнения: 33
Регистриран на: 17 Мар 2017 17:03
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Три въпроса за Prius 3

Мнение от rufo » 09 Апр 2018 10:00

Силно препоръчвам инж. Пламен Пеев , колегата има доста опит със хибридите, запознат е технически,
има необходимото оборудване за диагностика на място , и е най- вече "Човек" :thumbsup:
Corola Verso 1.8 :iroc: Prius+

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Три въпроса за Prius 3

Мнение от BOz » 09 Апр 2018 14:51

Това е доста интересен хибриден вариант на оборудвания. Аз лично го намирам много подходящ ако се търси по-високо ниво на оборудване, именно защото му липсват два агрегата, които се развалят и нямат оправяне - ментето "кожа" и диодните фарове. За това мисля, че е доста удачен избор. Моя съвет е да го видиш на живо и ако ти допадне визуално и няма козметични проблеми, които да не ти харесват, договаряш да отиде на диагностика в ТМ Ауто, където искаш да му направят тест на хибридната батерия и да ти дадат 1 година гаранция, съчетано с общ останъл преглед. Ако мине теста и ти издадат сертификата, то няма какво друго да те притеснява.

п.п. А предложението на колегата е интересно - да вадиш транзитни номера или платформа за София -> Русе -> София само за един преглед, малко налудничаво ми се струва. Да не говорим, че на 99.9% и търговеца няма да се навие за такава история.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
rufo
Мнения: 33
Регистриран на: 17 Мар 2017 17:03
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Три въпроса за Prius 3

Мнение от rufo » 11 Апр 2018 10:01

Колега "BOz" пак не си прочел както трябва...диагностиката на инж. Пламен Пеев е НА МЯСТО посочено от клиента-няма нужда от транзитни номера или платформа,
обслужва цяла България и полувината Румъния. Аз съм от Добрич, харесах си автомобил във Варна- човека дойде от Русе, закачи си скенера, кампютъра...и си направи диагностиката , която между другото е около 2ч. Аз лично съм доволен :thumbsup:
Corola Verso 1.8 :iroc: Prius+

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Три въпроса за Prius 3

Мнение от slowtraveler » 11 Апр 2018 12:19

Не знам как четеш колега, но така, както бе описано предложението от 'диагностик в сервиз хххх Русе 'да си запише час', не изглежда като предложение за посещение на място :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

momchil
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Яну 2018 09:50
Местоположение: София

Три въпроса за Prius 3

Мнение от momchil » 20 Апр 2018 10:00

Благодаря за мненията - за мен беше много важно да се ориентирам в нивото на оборудване, благодаря, BOz.
За диагностика ще трябва да се съгласува времето с търговеца, ако изобщо е съгласен wink.gif Благодаря и за информацията по този въпрос.

Аватар
plamsav
Мнения: 111
Регистриран на: 04 Апр 2017 18:38
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Три въпроса за Prius 3

Мнение от plamsav » 25 Апр 2018 10:48

п.п. А предложението на колегата е интересно - да вадиш транзитни номера или платформа за София -> Русе -> София само за един преглед, малко налудничаво ми се струва. Да не говорим, че на 99.9% и търговеца няма да се навие за такава история.[/quote]

Здравейте колега.
Моята цел в живота е да улеснявам и да подобрявам живота на хората. Клиента винаги има право на избор и изборът си е само негов. Никога целта ми не е била самореклама. Самореклама си правя само на моят сайт. -1 ви слагам само за да забележете поста нямам нищо против вас. Против съм само когато някой с делата си затруднява живота на хората. Нашата цел е да помагаме на хората, независимо от техния пол, раса, вероизповедание и народност.
А услугата е валидна за цялата страна България и южна Румъния. Услугата гласи .... на място избрано от клиента и в час удобен на клиента.

Хубав ден :thumbsup:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта