Приус 3- няколко въпросаZ

toyro
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Фев 2018 19:28
Местоположение: София

Приус 3- няколко въпросаZ

Мнение от toyro » 16 Фев 2018 19:54

Здравейте. Влезе ми една муха в главата, и от две седмици немога да го измисля. В момента карам дизелов автомобил от ВАГ групата. Закупен е нов 2012. Карам предимно изв. гр/гр. 80/20 %. Карах на един приятел Приуса(2010) и много ми хареса. Залитнал съм да продам моята кола, и да взема Приус, но се чудя защото ми се вижда малко екзотичен автомобил, и при някакви евентуални повреди, незнам финансовото изражение как ще е. А мисля да го карам поне 4-5 години. Ясно е, че няма дюзи, ДПФ, маховик и турбина, и от друга страна двигателя на Приус е с верига. Но Приус 2010-2013 си е 6-8 годишен автомобил, а тази батерия има някакъв живот. Моля споделете вашия опит с Приус 3, за да си направя някаква оценка... Предварително благодаря на всички!

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Приус 3- няколко въпросаZ

Мнение от BOz » 16 Фев 2018 22:50

Не бих заменил автомобил 2012-та за друг модел от същата година.
Трябва мнооого да го искаш, за да го направиш. Щом питаш, аз ще те посъветвам да не го правиш.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

toyro
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Фев 2018 19:28
Местоположение: София

Приус 3- няколко въпросаZ

Мнение от toyro » 17 Фев 2018 19:22

Благодаря за мнението!

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Приус 3- няколко въпросаZ

Мнение от WoLF » 18 Фев 2018 00:22

Губи се смисъла и ще е загуба на средства и минимална възвръщаемост на инвестицията особено за такъв кратък период...
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Приус 3- няколко въпросаZ

Мнение от Not_active_user_1 » 02 Мар 2018 15:23

toyro написа:
А каква кола от ВАГ групата караш?
Ако е по-нисък клас от Приус си заслужава, а ако са една категория или по-висока са на кантар. Има обаче много условности. Какви цели гониш? Казваш, че ти е харесал. Щом е така не виждам проблем да не си вземеш Приус. Разочарован няма да останеш. За ремонти едва ли ще ти се наложат, ако колата е гледана както трябва. Проблем с батерията едва ли. Доказано здрава е. А иначе обслужването си е като на стандартен автомобил. По ел. системата всичко си бачка добре и не съм чувал за някакви проблеми. Но дори и да има нещо цените не са големи, както при евентуален ремонт на дизела. Има и нещо друго, че на запад почват масово да се отърват от дизелите и в един момент, а той е съвсем скоро ще поевтинеят тотално и ще са по 2 за левче, дето се казва. Ако наистина си решил да продаваш ми се струва, че трябва да побързаш, а ако искаш колата да си остане твоя - лошо нЕма.

Аватар
plamsav
Мнения: 111
Регистриран на: 04 Апр 2017 18:38
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Приус 3- няколко въпросаZ

Мнение от plamsav » 08 Мар 2018 17:34

Само бих добавил, че разходите на Приуса ще са наполовина спрямо разходите на един дизел от 8 -та до 13 тата година. освен това на дизела след две години цената ще е както каза колегата по горе два за левче. Статистическите прогнози за 2020г варират от 1000 до 3000 евро за 10 годишен дизелов автомобил от този клас. А за Приуса е около 5000 евро. Аз лично никога няма да заменя Приуса ... освен с Тесла след няколко години.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта