Рециклиране на покритие на топка на ск.лост на Avensis T25 - ЛС

Ако искате да продадете или купите вашата ТОЙОТА или да намерите резервни части за нея

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, miLen4o

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 16 окт 2017 20:34

Здравейте,колеги,
след известен размисъл публикувам резултати от усилията ми да доставя качествена услуга на българските фенове на Avensis T25.
Историята започна от обявата ми за топка за Corolla и разочарованието ми от некачествената работа на родните фирми на фона на постоянно покачващите им се цени.
Колегата се свърза с мен и поговорихме за опция за Avensis T25 - оказа се,че и двамата не сме фенове на отвратителните китайски заместители, заляли интернет.
Публикувам снимките от прототипа с позволението на колегата donibrasco - снимките са от неговия автомобил:
TSR Watermark - 0341.jpg
TSR Watermark - 0342.jpg
TSR Watermark - 0343.jpg
TSR Watermark - 0344.jpg
TSR Watermark - 0345.jpg
TSR Watermark - 0346.jpg

Засега няма да влизам в подробности - ще кажа само, че покритието се прави извън РБ - в държава от ЕС.
Цената за покритието е вече ясна и договорена в евро.
Осигурил съм оборотна вложка - така колегата ми изпрати неговата чак след като получи обновената.
Изчиствам опциите за доставка - изпращане и получаване на пратката до РБ.
Ако колеги имат интерес ще вляза в подробности - доста ангажирам съм в последно време.

Ще се радвам, ако колегата donibrasco се включи и сподели.
Искам да изкажа благодарност за това, че ми се довери и взе участие в процеса.
Благодаря Ви за вниманието. worthy.gif
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Потребителски аватар
Xeku
Регистриран: 27 сеп 2004 15:33

Мнениеот Xeku » 17 окт 2017 11:31

Изгледжа много добре. :thumbsup: Как стои въпросът с огледалното покритие при топките на Королите?

ЕДИТ: видях информацията в другата тема. Остава да видим и снимка wink.gif

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 17 окт 2017 12:27

Xeku написа:Източник Изгледжа много добре. :thumbsup: Как стои въпросът с огледалното покритие при топките на Королите?

ЕДИТ: видях информацията в другата тема. Остава да видим и снимка wink.gif

Мога да снимам моята Corolla довечера - тя е минала 15к км след рециклиране.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

donibrasco
Регистриран: 24 юли 2016 12:51

Мнениеот donibrasco » 27 окт 2017 19:57

Здравейте и от мен! Извинявам се за забавянето, но бях зает и чак сега успях да се включа.
На въпроса сега, качеството на рециклирането е наистина много високо и съпоствимо с оем. За издръжливостта, само времето ще покаже до колко е надеждно покритието. След стотина километра изминати (с удоволствие), чувството на допир е много приятно! Адмирации за колегата @Akima, много професионално подходено, цялата организация беше изпипана до последния детайл и резултата е налице - безкомпромисно качество и оем визия! Аз също благодаря на @Akima че ми се довери само на "честна дума" и докарахме този експеримент до край, а именно още един щастлив участник в клуба на Тойота . :thumbsup:
Т25 Комби 2ADFTV non dpf

mapto
Регистриран: 10 май 2008 18:22

Мнениеот mapto » 08 ное 2017 20:54

Много добре изглежда, поздравления. Моля само за разяснение на предимствата на обновяването на покритието на старото капаче на топката пред закупуване на ново такава от Тойота
Corolla E17 (2014) 1.6 Valvematic LUNA MT

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 08 ное 2017 21:32

Частта е спряна от производство - проверено при дилър и при колегата с оригиналните части.
Цената на нова топка пък е космическа.
Рециклирането е от компания подизпълнител на TMC за Европа.
Avensis T25 се произвежда само в UK - доста компании от континента са участвали.
Поздрави.
Изображение

Потребителски аватар
G.Panayotov
Регистриран: 28 сеп 2015 17:05

Мнениеот G.Panayotov » 20 ное 2017 04:02

Да се похваля и аз се възползвах от услугите на колегата. Качеството на рециклираната част е неразличимо от OEM.

Последно избутана от Akima на 20 ное 2017 04:02.
Toyota Avensis T25 D-CAT Executive 2AD-FHV

Lexus IS200 Executive 1G-FE |LSD|12 pot 1NZ-FE Injectors|K&N air filter|Eibach Pro Kit springs|TRD bushings|steering rack+sway bar PU bushings|EBC Ultimax+Green Stuff|HEL Braided lines

Върни се в “Купува / Продава”