Продавам DRL - модули

Най-добрите сервизи, магазини и предлагани услуги за вашата Toyota
Публикувай отговор
Аватар
a_stankov
Мнения: 105
Регистриран на: 19 Яну 2010 18:59
Местоположение: Пловдив

Мнение от a_stankov » 30 Сеп 2010 13:29

Nixter написа:Изображение

20% на дългите.
Ти си втория престрашил се да му ровят по колата. Имам 8-9 Авенсис 2 които са с модул на късите.

Иначе е станало много добре. cool.gif

gicho
Мнения: 330
Регистриран на: 27 Сеп 2010 08:15

Мнение от gicho » 24 Окт 2010 17:52

Интересува ме за Авензис 1 (Т22) има ли някакви особености по монтажа? Това, което ми трябва е PWM на дългите светлини за дневни (и "follow me home")?
Убаво еФтино нема!
Баси! И тия почнали да правят боклуци !!!(Специален поздрав за Тойота във връзка с "чудния" 1ZZ-FE)
Вече и на газ ...

Аватар
a_stankov
Мнения: 105
Регистриран на: 19 Яну 2010 18:59
Местоположение: Пловдив

Мнение от a_stankov » 25 Окт 2010 14:00

gicho написа:Интересува ме за Авензис 1 (Т22) има ли някакви особености по монтажа? Това, което ми трябва е PWM на дългите светлини за дневни (и "follow me home")?
Особеностите са точно както при Авенсис 2. Двата модела са с еднаква схема на светлините. За да се ползва модула на дългите светлини има нужда от доработка на инсталацията, защото в неутрално положение на ключ към дългите няма нито маса, нито +. Без доработка няма как да се управляват дългите. Схемите за доработка са на предната страница на темата. Мога да помагам със съвети от разстояние за самата доработка и монтаж.

На снимката e Авенсис 2 на колегата Nixter, доработката я направиха в Тойота Бургас.


П.П. Скоро ще излезе новата 5 генерация на модула. Ще има повече функции, независимо двуканално управление за лява и дясна предна светлини и модифицирана функция "Изпрати ме до вкъщи". При управление на светлините в ДРЛ режим (20% - 60%) независимо какво време сме избрали, функцията се активира само ако в текущия период на работа на модула т.е от включване до изключване на двигателя сме ползвали поне един път фабричните си светлини това е цел функцията да е активна само вечерно време, при управление на светлините на 100%, функцията е безусловна - винаги се изпълнява зададеното време.

Аватар
a_stankov
Мнения: 105
Регистриран на: 19 Яну 2010 18:59
Местоположение: Пловдив

Мнение от a_stankov » 28 Окт 2010 08:01

Излезе нова ревизия на модулите за дневни светлини DRL5.

Във варианта на DRL5Basic може да управлява предните светлини като дневни светлини (къси или дълги) по избор + габаритни светлини чрез монтаж на допълнително външно реле. Във варианта DRL5Pro управлението на габаритните светлини става чрез вграден силов ключ директно, без добавяне на допълнителни компоненти

Програмируеми функции при DRL5:

1.Активиране/деактивиране на модула.
2.Избор на сила на светене – 20%,25%,30%,35%,40%,50%,60%,100% със плавен старт,100% без плавен старт
3.Функция „изпрати ме до вкъщи” за – 5,10,20,30,40,50,60 секунди.
4.Избор на тип светлини – тип Н1-Н7 / тип Н4.
5.Включени/изключени габаритни светлини с дневните светлини.
6.Звукови сигнали в работен режим - включени / изключени


Пълно описание на модула може да изтеглите от ТУК

!!! НОВО при DRL5 модулите:

При новата ревизия модули е реализирано независимо двуканално управление на основните светлини. Това улеснява монтажа при нови автомобили с отделна инсталация за лява и дясна предни светлини. Модифицирана е и функцията "Изпрати ме до вкъщи", при режим на управление на светлините като ДРЛ с редуцирана мощност (20%-60%), независимо от зададеното време функцията се активира само ако в текущия период на работа на модула - от стартиране до изключване на двигателя сме ползвали поне един път стандартните светлини на автомобила. Модификацията е с цел да няма излишно светене през деня. При управление на 100% функцията е безусловна, винаги се изпълнява зададеното време.

Модулите са проектирани да бъдат изключително гъвкави от към монтаж. Позволяват при повечето автомобили използване на габаритните светлини заедно с дневните светлини без преработка на фабричната инсталация. Може да се използва както за дневни светлини, така и като пълна автоматика за светлините, управление на къси светлини на 100% + габаритни светлини, напълно автоматично в зависимост от това дали двигателят работи.

Гаранцията на модулите е 12 (дванадесет месеца), независимо от това къде е извършен монтажа.

Цена:

DRL5Basic: 36.00 BGN

DRL5Pro : 46.00 BGN

DRL4Pro : 43.00 BGN - същата функционалност като DRL5Pro, един канал за управление на основните светлини - до изчерпване на количествата


Доставка с Еконт до всяка точка на страната, разходите по доставката са за сметка на купувача.Опция отвори преди да палтиш.

За контакт: в темата, на лични, drlight@mail.bg, drlight@abv.bg, 0896 610 294 / 0878 774 574

Аватар
a_stankov
Мнения: 105
Регистриран на: 19 Яну 2010 18:59
Местоположение: Пловдив

Мнение от a_stankov » 09 Ное 2010 10:05

Актуалната информация за всички ДРЛ модули вече тук: http://drl.viewbg.net/

Аватар
a_stankov
Мнения: 105
Регистриран на: 19 Яну 2010 18:59
Местоположение: Пловдив

Мнение от a_stankov » 02 Дек 2010 20:29

smile.gif

gh0s7r1d3r
Мнения: 399
Регистриран на: 18 Ное 2010 00:28

Мнение от gh0s7r1d3r » 03 Дек 2010 21:24

Колега, това може ли да ми включва късите светлини автоматично и да ги гаси при гасене на двигателя, при положение, че съм със допълнително монтиран ксенон (китайски ресторант естествено)???
Не искам да ми редуцира мощността, само искам да ги включва и изключва, щото все ги забравям и обирам палките...

Или например фаровете за мъгла и габаритите?
SUBARU Outback 3.0 H6 2005
Toyota Yaris Sol 1.3 VVTi 2008

Аватар
diesel_power
Мнения: 469
Регистриран на: 29 Май 2010 17:45
Местоположение: Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от diesel_power » 04 Дек 2010 12:49

gh0s7r1d3r написа:Колега, това може ли да ми включва късите светлини автоматично и да ги гаси при гасене на двигателя, при положение, че съм със допълнително монтиран ксенон (китайски ресторант естествено)???
Не искам да ми редуцира мощността, само искам да ги включва и изключва, щото все ги забравям и обирам палките...

Или например фаровете за мъгла и габаритите?
За каква кола става въпрос?

Аватар
a_stankov
Мнения: 105
Регистриран на: 19 Яну 2010 18:59
Местоположение: Пловдив

Мнение от a_stankov » 06 Дек 2010 09:08

gh0s7r1d3r написа:Колега, това може ли да ми включва късите светлини автоматично и да ги гаси при гасене на двигателя, при положение, че съм със допълнително монтиран ксенон (китайски ресторант естествено)???
Не искам да ми редуцира мощността, само искам да ги включва и изключва, щото все ги забравям и обирам палките...

Или например фаровете за мъгла и габаритите?
Ако става въпрос за Ярис-а не.
За Корола-та става за къси без никакви модификации по инсталацията. За модула няма значение дали си с ксенон или с халогенни лампи. Естествено при ксенона варианта е само 100% без плавен старт на светлините.


За фарове за мъгла + габарити също трябва да стане. Не съм гледал инсталацията на фаровете за мъгла на Корола, но не мисля че ще има някакви особености.

--Това да не обираш палките е едно от основните предназначения на модули от подобен тип.

Аватар
a_stankov
Мнения: 105
Регистриран на: 19 Яну 2010 18:59
Местоположение: Пловдив

Мнение от a_stankov » 10 Яну 2011 09:30

Само до 31 януари 2011г безплатна доставка за DRL модулите до всяка точка на България с куриерите на Еконт

Аватар
a_stankov
Мнения: 105
Регистриран на: 19 Яну 2010 18:59
Местоположение: Пловдив

Мнение от a_stankov » 04 Фев 2011 10:23

!!! Новo модули за дневни светлини: CARDRL®

• Два отделни канала за управление на основните светлини. Така се постига съвместимост с новите марки и модели автомобили с отделна инсталация за лява и дясна светлини.
• Политонални звукови сигнали.
• 7 (седем) програмируеми функции - за оптимизация на режимите на работа.
• Програмиране чрез светлинния клаксон на автомобила без необходимоста добавяне на допълнителни бутони или ключета.
• Един канал за управление на габаритните светлини. В базовия модел чрез допълнително външно реле, в CARDRL®pro варианта чрез вграден силов MOSFET ключ за директно силово управление.
• 8 точки на присъединяване към автомобилната инсталация при пълна функционалност.
• Функция "Изпрати ме до Вкъщи" - с програмно избираемо време.

Особености на функцията "Изпрати ме до вкъщи":

• Управлението на функцията, чрез светлинния клаксон на автомобила, изцяло според желанието на ползвателя, без допълнителни условия.
• Включване на функцията става – при изключен контакт и изключени дневни светлини, чрез задържане на светлинния клаксон за около 3 секунди се активират управляваните светлини за предварително зададени време.
• Избор на време – 20, 40, 60, 80, 100, 120 секунди от програмното меню на модула.
• Работа на функцията независимо от активността на модула за управление на дневните светлини.
Дори при деактивиран модул за управление на дневни светлини , функцията е активна докато изрично не я забраним от програмното меню на модула.
• Избор на линия за управление на функцията – чрез основните светлини, чрез линията на габаритните светлини. Това позволява гъвкавост за реализация на дневни светлини чрез основните светлини на автомобила (къси или дълги по избор), и управление на други светлини (пример: фарове за мъгла) като светлини за функцията „Изпрати ме до Вкъщи”

Подробно описание на модула, галерия с монтажи може да намерите тук: http://drl.viewbg.net/index.htm

Цени:

CARDRL® - 36 лева

CARDRL®pro - 46 лева

Старите варианти модули DRL5 , са на промоционални цени до изчерпване на количествата.

DRL5Basic - 30 лева

DRL5Pro - 40 лева

Гаранция 12 (дванадесет) месеца. Независимо от това къде е извършен монтажа



!!! Ново LED DRL


Изображение


• 2 броя LED осветителни тела
• 5 броя 1W LED във всяко тяло - 5 W
• Цветова температура - 6000К
• Алуминиев корпус за по-добро охлаждане
• Размери:
Дължина: 165 мм (150 мм без монтажните планки)
Широчина: 30 мм
Дълбочина: 43 мм
• Сертификат за ползване в България и ЕС
• Сертификат E4 - 87R - 000066
• Модул за автоматично управление само при запален двигател.

Подробно описание, сертификати и галерия с монтажи може да намерите тук: http://drl.viewbg.net/index.htm

Гаранция - 12 (дванадесет) месеца. Независимо от това къде е извършен монтажа.

Цена : LED DRL комплект - 109 лева


За контакт: В темата , на лични, на мейл : drlight@mail.bg / info@viewbg.net

0896/610-294

0878/774-574 Александър

0883/332-157 Георги

Boris71
Мнения: 23
Регистриран на: 09 Яну 2008 20:27
Местоположение: Варна

Мнение от Boris71 » 09 Фев 2011 17:38

Здравей. Имам TOYOTA AVENSIS 2.0 D4D 2001 г. Интересува ме дали мога да монтирам на въпросния автомобил CARDRL®pro? Какви доработки трябва да се направят по ел. инсталацията за да се управляват дългите светлини (хубаво е всичко да работи)? Колко ще ми излезе доставката до Варна и за колко време може да се достави от момента на поръчката?Как става плащането? Можеш ли да ми препоръчаш майстор бъв Варна при условие че немога да се справя сам?

Предварително благодаря за отделеното внимание. :thumbsup:

Аватар
a_stankov
Мнения: 105
Регистриран на: 19 Яну 2010 18:59
Местоположение: Пловдив

Мнение от a_stankov » 10 Фев 2011 07:58

Boris71 написа:Здравей. Имам TOYOTA AVENSIS 2.0 D4D 2001 г. Интересува ме дали мога да монтирам на въпросния автомобил CARDRL®pro? Какви доработки трябва да се направят по ел. инсталацията за да се управляват дългите светлини (хубаво е всичко да работи)? Колко ще ми излезе доставката до Варна и за колко време може да се достави от момента на поръчката?Как става плащането? Можеш ли да ми препоръчаш майстор бъв Варна при условие че немога да се справя сам?

Предварително благодаря за отделеното внимание. :thumbsup:
Привет,

Особеностите в инсталацията на този Авенсис налагат доработка. Късите и дългите светлини се управляват през общо реле. Трябва да се раздели инсталацията.

Оригинално инсталацията е в този вид:

Изображение

Трябва да се доработи до този вид:

Изображение

Аз съм виждал такава доработка с по едно реле във всеки фар, на колегата Nixter му правиха Авенсис-а в Тойота Бургас и доработката е направена само с едно реле , което е поставено в кутията с релета и предпазители, но човека правил доработката познава в детайли инсталацията на Авенсис и разположението на нейните компоненти.

Доработката принципно не е трудна, дали ще може да се справиш сам, не мога да кажа. Това все пак трябва да се направи от човек имащ понятия от тоци и коли.

Принципно всеки който се занимава с автоаларми , може да ти монтира такъв тип модул без проблеми.

Гледам,че си се насочил към про модул. При Тойота има една особеност, че и двата модула ще свършат работата по един и същи начин. Про модула има вграден силов ключ за директно управление на габаритните светлини. Базовия вариант може да управлява външно реле чрез подаване на маса. Фабричното реле за габаритите на Авенсис, се управлява с маса от ключа за светлините и практически модула може да управлява директно фабричното реле, без добавяне на допълнителни компоненти.

В случая на Тойота и двата модула вършат една и съща работа по един и същи начин и е без значение кой от двата ще купиш, от значение става може би единствено разликата в цената.

Поздрави!

Аватар
a_stankov
Мнения: 105
Регистриран на: 19 Яну 2010 18:59
Местоположение: Пловдив

Мнение от a_stankov » 18 Фев 2011 09:57

Промоционални цени за CARDRL® модулите до 18.03.2011:

Отстъпка от цента - 25%

Цени:

CARDRL® - 27 лева
Два независими канала за управление на основните светлини, управление на габаритни светлини чрез допълнително външно реле.

CARDRL®pro - 34,50 лева
Два независими канала за управление на основните светлини, управление на габаритни светлини чрез вграден силов ключ в модула , без необходимостта от добавяне на допълнителни силови компоненти.

lubosh
Мнения: 82
Регистриран на: 03 Фев 2008 07:05
Местоположение: гр. София
Обратна връзка:

Мнение от lubosh » 26 Фев 2011 18:28

Интересувам се какви трябва да са релетата за монтаж при авенсис 1
Toyota Avensis '99 2.0TD, Avensis II '07 2.0 D-4D 126 к.с. 1AD-FTV, Avensis '13 T27 2.2 D-CAT 2AD-FHV

Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 17 госта