Полиране, пастиране и ваксиране на автомобили!

Най-добрите сервизи, магазини и предлагани услуги за вашата Toyota
Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 30 Ное 2010 23:17

5
Прикачени файлове
PB210377.JPG
PB210377.JPG (68.06 KiB) Преглеждано 4609 пъти
PB210376.JPG
PB210376.JPG (121.29 KiB) Преглеждано 4609 пъти
PB210375.JPG
PB210375.JPG (120.5 KiB) Преглеждано 4609 пъти
PB210374.JPG
PB210374.JPG (118.56 KiB) Преглеждано 4609 пъти
PB210373.JPG
PB210373.JPG (99.98 KiB) Преглеждано 4609 пъти

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 30 Ное 2010 23:21

wink.gif
Прикачени файлове
03082008.jpg
03082008.jpg (115.9 KiB) Преглеждано 4605 пъти

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 30 Ное 2010 23:22

:whistle:
Прикачени файлове
03082008(003).jpg
03082008(003).jpg (114.77 KiB) Преглеждано 4604 пъти

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 30 Ное 2010 23:25

Мисля да спра!Дано сте доволни,но съм сигурен,че пак ще има некви коментари кое е преди, кое е след (това е само след)!
Пак ще кажа работя като пастирам и полирам ,не като фотограф!

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 30 Ное 2010 23:32

Между другото да кажа ,че полирам и защитно фолио(против камъчета ,мухи),което го има на Ферарито ако си увеличите снимката се вгледайте в предна броня и 40 см в началото на предния капак има една леко забележима черта,огледалата също, но фолиото е супер готина екстра и доста скъпа.
При интерес мога да ви свържа с човека, който го поставя.(само за сериозни клиенти услугата е четирицифрена за преден капак,калници и огледала)

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 01 Дек 2010 00:09

фолио сам виждал наживо на един астън мартин...хай-тех технология ли е, като го сложиш после как се маха и колко време издържа mellow.gif

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 01 Дек 2010 10:43

Не е някаква извънземна технология biggrin.gif ,но си е играчка поставянето му ,то е от специален материал леко гумирано ,но много тънко(и прозрачно естествено).Слага се като фолиото на стъклата ,но първо се изрязва по специална програма на плотер, който е конкретен за случая и предоставен от фирмата, която продава фолиото,заедно с компютърни програми с точни размери на облепящите се детайли.Облепянето на една кола(броня.калници,преден капак и огледала) отнема повече от 10 часа и е много пипкава работа,не трябва да остава и мехурче въздух отдолу.
След кратък период от време фолиото стяга супер върху повърхноста и после се полира за да стане като стъкло и да се увеличи ефекта му.Може да се свали по всяко време(но защо ще искаш да правиш това)не се подменя ако не се е скапало нещо(а ако се е захабило се полира и пстира като боята и лака),а това може да стане само ако някъде го задереш,в друг автомобил,примерно.
Тогава то се бръчка и стой гадно,а после се подменя целия детайл,а не парче,затова тази екстра е за внимателни шофьори или на такива дето боядисването на детайл поразен от мухи и камъчета е в пъти по скъп за боядисване в сравнение с цената нафолиото или пък парите за смяна на елемент (фолиото върху него)не са проблем,пример:жулване на броня в някой стълб последваща смяна на фолио броня-600 лв.
Боята на Ферарито в случая струва повече от един нормален автомобил( и е с доста повече пластое от нормалната) и на дали като се нялюпи от камъчета,бате Цецо -бояджията ще я направи като фабричния и вид,затова се влагат пари в това фолио.

Аватар
miLen4o
Мнения: 1033
Регистриран на: 21 Юли 2007 18:42
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Мнение от miLen4o » 01 Дек 2010 12:33

Екстра колега,хубави снимки и добри обяснения.Ваксите с които работиш са добри.Успех!
:thumbsup:
A car without TURBO is like a man without BALLS!

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Няколко съвета за поддръжка на боята!

Мнение от ivanestio » 02 Дек 2010 22:15

Искам да дам съвет ,на тези които са си пастирали ,ваксирали или изобщо правили обработка на автомобила си,а и на тези които не са.
За да запазите визията на боята избягвайте безконтактните автомивки.Колкото и да са навлезли в употреба в България те са бързи найстина ,но с цената на какво?
Химията ,която действа върху боята на автомобила е много силна,а и много от миячите пренебрегват това и остават химикалите да действат повече от необходимото,защото или отиват някъде нещо да си вземат или пушат докато чакат,а има препарати на които им трябват само 2 минути и се отмиват ,а те си ги оставят да горят лака без да се съобразяват.
После след време се чудите и мислите лака на колата е скапан,много се е захабил избелели са ви пластмасовите детаили и гумените на прозорците (първи признаци при които трябва да смените или мивката или начина на миене)и т.н.
Мийте ги само с гъба и подходящ шампоан за автомобили,дори можете и сами на тези автомивки с монети,има ги навсякъде.Ето един препарат ,който използвам за външно измиване(ръчно),http://www.mafra.kz/%20avto/img/daytona.jpg има го в Мосю Бриколаж и не е скъп 12 -15 лв по спомен.В него има и малко подхранваща вакса ,коато е полезна за боята и лака и дава добър блясък след подсушаване ,което също е задължително,защото иначе автомобила остава на петна от варовитата вода.Мийте колата с гъба за автомобили като миете от покрива надолу,и накрая гумите,аз за тях използвам друга гъба ,защото после колкото и да миете тази една с която миете колата,винаги ще оставят песъчинки ,които следващото миене ще драскат колата ви.
Дано съм бил полезен!

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 02 Дек 2010 23:19

:thumbsup: определено полезно 10к
и само да питам ако не се подшушава веднага а сама си остива вреди ли на лака. колата е японска тойота от 97ма и как е по хубаво да се подсушава с гюдерия или микрофибърна кърпа или с силиконовата уред4е което прилича на лайсна

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 03 Дек 2010 00:55

Мисля, че правилата са валидни и тук.

http://toyotabg.eu/viewtopic.php?t=11926

И поради причина, че тук е демократичен форум - само седмица почивка.

После темата ще бъда отключена.

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 10 Дек 2010 11:33

Понеже темата беше заключена,не можех да пиша,но така имах време вечерите да работя въру нещо друго.
Направих сайт, в който ще вкарвам постоянно информация за това как да се грижите за автомобила си, а при нужда да се възползвате от мойте услуги.Мисля че това е по добър вариант!
Тук или на имейла ми може да пишете какво още искате да има в сайта за да го оформя.Естествено ще отговарям и на други ваши въпроси тук!https://sites.google.com/site/exteriorcardetailing/

Поздрави!
https://sites.google.com/site/exteriorcardetailing/
e-mail:exteriorcardetailing@abv.bg
0886 34 93 43 и 0879 34 93 24
Последно промяна от ivanestio на 16 Дек 2010 13:11, променено общо 1 път.

cecabg
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Дек 2010 14:20
Местоположение: София

Мнение от cecabg » 11 Дек 2010 13:43

Регистрирах се във вашия форум, защото приятел на мъжа ми му препоръчал този човек - Иван, че работел хубаво ,а и от скоро имал тема тука. Заинтересовах се. И ето какво!
Мъжа ми няма време да се занимава с компютъра, та затова аз реших да се регистрирам и да видя нещо повече за този човек преди да му поверя колата си за да оправи боята, че е доста зле.
Карам Тойота Ярис 2006 г., но досега не и е правено нищо по боята, затова решихме с мъжа ми, че и е време, а и за предпазване от лугата и др. неща които разхвърлят през зимата.
Да кажа нещо повече за майстора, който вече дойде в къщи, работи по калата и я направи да свети.Той е много готин като човек и си разбира от работата, поне така казва и мъжа ми, на мен колата много ми харесва как стана, даже ми изчисти и двигателя та целия лъщи и ни взе за всичко само 90 лв., за който и мъжа ми каза ,че е нищо за работа която е свършил.Първо и аз бях настроена скиптично към това да доиде в нас и как ще го направи, но човека си има всичко, дойде рано сутринта, разпъна си кабели, лампи някакви, сам изми колата със свои препарати, подсуши я. Гледах известно време какво прави, но после се отказах, имах си работа и го оставих.
Приключи към 19 часа и ни извика да я видим, мъжа ми даже ахна и каза ,че като нова не е била толкова лъскава.
Отделих толкова много време да пиша за Иван, защото ние с мъжа ми сме много доволни от работата му и неговото отношението към колата ни. Този човек вкарва толкова мерак в работата си, че немога да ви опиша.Скоро ще полира и колата на мъжа ми, че сега той ми завижда за моята Тойота, много е лъскавка.
Чета, че все искате и снимки да има, но за съжаление не я снимах, но не ми пречи и това да направя.
Важното е, че аз съм доволна и желая успех на Иван и на хубавите обяснения в темата му . На мен също ми ” чете „ лекция как да си пазя колата, но не мисля че ще мога да изпълня всичките му препоръки.Нямам време за толкова разправий, но ми каза че е добре да я мажа с вакса поне на два месеца за да пази боята и ми показа какво да си купя.
Иване, след като има такива като теб, аз изобщо няма да се занимавам, като се наложи ще те викна пак! Успех и много работа!

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 12 Дек 2010 19:54

Благодаря на г-жа Кръстева за топлите и мили думи,които е написала за мен !
Радвам се, че колата Ви харесва, така както стана!Аз винаги работя така ,все едно колата е моя,за да може клиентите ми да са доволни!
За БМВ-то на Вашия съпруг се обадете, когато решите !
Желая ви здраве и безаварийно шофиране!


Поздрави!
https://sites.google.com/site/exteriorcardetailing/
e-mail:exteriorcardetailing@abv.bg
0886 34 93 43 и 0879 34 93 24

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 28 Дек 2010 03:05

Ето нещо ново, което надявам се ще ви е интересно!
Поради множеството въпроси относно това, какво се получава след като полирам стъклото и какъв е ефекта,
заснех филм, как се полира автомобилно стъкло!
Този тип услуга не е много популярна, защото е доста трудоемка и прецизна, изисква се добра точност и концентрация.Вижте
https://sites.google.com/site/exteriorc ... /galeria-3
Поздрави!
https://sites.google.com/site/exteriorcardetailing/
e-mail:exteriorcardetailing@abv.bg
0886 34 93 43 и 0879 34 93 24 Иван

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта