Сервиз за Toyota в Пловдив ?

Най-добрите сервизи, магазини и предлагани услуги за вашата Toyota
Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Добър сервиз в Пловдив?

Мнение от gimara » 28 Ное 2016 09:13

сервиз "Авел" на бул. Кукленско шосе №17, предпродажбена проверка - 30 лв. беше когато съм ги ползвал.

martinessko
Мнения: 5
Регистриран на: 19 Дек 2016 09:39
Местоположение: Plovdiv

Сервиз за Toyota в Пловдив ?

Мнение от martinessko » 19 Дек 2016 09:58

Здравейте, колеги.

От няколко дни съм собственик на Авенсис 2,2 Д-кат 177 к. Предстои ми обслужване, но преди това ми трябва, някой сервиз, които са наистина запознати с Тойота. От разширителното казанче - от маркучето ми изхвъря антифриз. След прочетеното в нашите форуми- съм готов и за гарнитура на глава, но нека да си го види специалист. Минати са 900 км - не загрява, парно има, антифриза е бистър, маслото е както трябва - просто си изхвърля от маркуча и трябва да се види.
Може ли да предложите къде да се насоча в Пловдив.

Поздрави

martinessko
Мнения: 5
Регистриран на: 19 Дек 2016 09:39
Местоположение: Plovdiv

Сервиз за Toyota в Пловдив ?

Мнение от martinessko » 19 Дек 2016 18:56

Ако може мехаННика да ми пише, че май нямам достатъчно мнения за да му пусна Л.С.
Така като гледам е вещ в проблема, а София не е далеч.

Благодаря предварително.

radimaistora
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Сеп 2016 17:06
Местоположение: Пловдив

Сервиз за Toyota в Пловдив ?

Мнение от radimaistora » 29 Дек 2016 09:59

Здравейте.Аз също търся сервиз за д4д мотори.Проблема е следния:Корола Версо2.2 136 к.с дизел 2006г. изхвърля антифриз от маркуча на капачката на разширителя.От Тойота Пловдив ми казаха че колата е прегрявана и е за смяна гарнитурата на главата.Прочетох в форума че този мотор страда от този дефект и се слагала специална гарнитура ,затова искам ремонта да се направи от хора които са работели с този мотор.Ще очаквам препоръки .Благодаря предварително.

Cholakov
Мнения: 16
Регистриран на: 02 Яну 2017 22:00
Местоположение: Plovdiv

Сервиз за Toyota в Пловдив ?

Мнение от Cholakov » 13 Яну 2017 20:30

Явно тези Тойоти много прегравят.
От около месец имам рав4 Д-кат 177кс и още с купуването е имала този проблем . Още на първия ден изхвърли антифриз , долях след 2 дена пак ходих в Тойота Пловдив и казаха че е прегрята ( ремонт 2000лв при тях ) . Един приятел ме изпрати при майстор в Пазарджик и за сега вече 15 дена нямам проблем :)

e 10
Мнения: 673
Регистриран на: 10 Мар 2015 10:44
Местоположение: Ловеч
Получена  благодарност: 2 пъти

Сервиз за Toyota в Пловдив ?

Мнение от e 10 » 14 Яну 2017 09:24

Какво все пак свърши пазарджишкият майстор?
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Corolla E10 2.0D 1996 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г. (вече бивш sad.gif )

Cholakov
Мнения: 16
Регистриран на: 02 Яну 2017 22:00
Местоположение: Plovdiv

Сервиз за Toyota в Пловдив ?

Мнение от Cholakov » 14 Яну 2017 22:03

За сега е добре вече около 15 дена проблеми няма .. не изхвърля антифриз, не надува, парното си духа топличко няма ядове за сега .. :thumbsup:

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Сервиз за Toyota в Пловдив ?

Мнение от Akima » 15 Яну 2017 13:06

Мисля, че бъркате "какво" с "как е"...
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Cholakov
Мнения: 16
Регистриран на: 02 Яну 2017 22:00
Местоположение: Plovdiv

Сервиз за Toyota в Пловдив ?

Мнение от Cholakov » 17 Яну 2017 01:10

Akima написа: Мисля, че бъркате "какво" с "как е"...
Може и да бъркам колега , но не разбирам аз , а какво е правил той си знае , аз му казах каквото е необходимо да се прави и взел съм я да я карам не да я продавам :)

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Сервиз за Toyota в Пловдив ?

Мнение от Akima » 17 Яну 2017 01:20

Можеше да го кажете от самото начало... :whistle:
Радвам се, че проблемът ви е надеждно и трайно разрешен. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Сервиз за Toyota в Пловдив ?

Мнение от martod » 17 Яну 2017 08:55

Akima написа:Радвам се, че проблемът ви е надеждно и трайно разрешен. :thumbsup:
А той се решава трайно с нова гарнитура, шлайф на главата след успешно преминат тест на "водна проба" или "цветна снимка" и ако е необходимо и блока се челосва .
После се сглобява всичко както пише в дебелите книги, със затягане на болтовете с необходимото усилие и ако нищо не е артисало след ремонта, всичко е ОК . :D
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Сервиз за Toyota в Пловдив ?

Мнение от Akima » 17 Яну 2017 16:43

martod написа: ...нова гарнитура, шлайф на главата...
Подобен разказ очаквах и от колегата, но той явно е от художниците/артистите. :whistle: wink.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Сервиз за Toyota в Пловдив ?

Мнение от martod » 18 Яну 2017 09:20

Е аз точно за това го разказах от негово име, да е ясно за какво иде реч .
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Cholakov
Мнения: 16
Регистриран на: 02 Яну 2017 22:00
Местоположение: Plovdiv

Сервиз за Toyota в Пловдив ?

Мнение от Cholakov » 18 Яну 2017 12:04

Шлайфане на блок и глава, нова гарнитура , и там друго каквото трябвало , проверил и водната помпа за да няма пак проблеми , била ОК и г/д това знам , но то това е ясно , мислех че друго питаш...

Аватар
dekata
Мнения: 71
Регистриран на: 12 Ное 2015 22:43
Местоположение: Карлово

Сервиз за Toyota в Пловдив ?

Мнение от dekata » 02 Мар 2017 20:38

Здравейте.
Моля да ми препоръчате добър сервиз за бензинова Тойота Корола версо,2005г,1,6vvti.
Колата е на мой близък от Пловдив.Купена е с газова уредба монтирана в Германия от където е внос и колата.Уредбата не се води инжекцион,а е от тези които работят с помпа,с газова фаза или както там се казва,не разбирам.Доста по-скъпа от инжекцион.Светнал му е чека,VSC и още една лампа.Имал е проблеми със запалването,но като цяло колата върви.Не е в авариен режим.В сервиза на Тойота са му казали при диагностиката,че има проблем в четвърти цилиндър.Но какъв точно могат да разберат като я отворят.800лв само да я отворят и видят какво е.После каквото излезе.
Ходил е при друг майстор който му е казал,че проблема не е в цилиндъра,а в това ,че няма никакви хлабини в клапаните unsure.gif wacko.gif
И колата не трябва да се кара докато не се оправи.И,че е абсурд да се кара на газ.Тези мотори не били за газ./Тук мога да отворя скоба и да му закарам Равката на баджо която е с VVTI мотор 2002 година и 6 години се кара на газ без да е влизала в сервиз,освен за смяна на консумативи./
Молбата ми е да го насочим към читав сервиз който да му каже какво точно и има на колата и да му я оправи без да се налага да си продава бъбреците. smile.gif
Благодаря предварително.

П.П.До колкото разбрах/не съм много сигурен/въпросната газова помпа се е прецакала,а нова струвала колкото хубав инжекцион.Та обмисля вариант да сложи газов инжекцион.
RAV 4- D4D 2004г.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта