сервиз нон стоп - младост 4

Най-добрите сервизи, магазини и предлагани услуги за вашата Toyota
tetradka
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Окт 2012 10:56

сервиз нон стоп - младост 4

Мнение от tetradka » 09 Окт 2012 11:13

Колеги, карам Тойота Корола 1999 - бензин 1.6 110 коня.Отидох по препоръка на мой колега за смяна на адренажен ремък и ролка във въпросния сервиз , а именно "Пит Стоп" намиращ се по пътя за камбаните Младост 4 - околовръстен път.Въпросните механици ми казаха че частите ще ми струват около 110лв.а за работа 150лв. та цялата сума по смяната се равнявала на 250лв.След като си оставих колта за ремонт ми се обадиха сле 45мин и ми казха че имам теч от водна помпа, от гарнититура на глава та вече ако сам искал да си оправя колата то щяло да мки струва 1000 -1200лв.Веднага им казах да ми затварят колата без да сменят нищо по нея.за отварянето на капаците на ремъка и капака на двигателя ми поискаха 100лв.
Винаги иси поддържам колата при дръг механик, но за зла участ в момента той беше в отпуск и нямах възможност да отида при него.След 2 дни отидох при него и се оказа че няма нищо такова а просто водната помпа на колата е протекла и сега ще сменя водната помпа, ролката и адренажния ремък с частите и работата за 270лв.
Незнам какво да кажа ,но по никакъв начин не ходете във въпросния сервиз оказан по горе - пълна некомпетентност , извиване на ръце и увереност граничеща с безрасъдство.

Аватар
kickata
Мнения: 346
Регистриран на: 11 Юни 2009 10:50
Местоположение: София

Re: сервиз нон стоп - младост 4

Мнение от kickata » 09 Окт 2012 17:06

tetradka написа:Колеги, карам Тойота Корола 1999 - бензин 1.6 110 коня.Отидох по препоръка на мой колега за смяна на адренажен ремък и ролка във въпросния сервиз , а именно "Пит Стоп" намиращ се по пътя за камбаните Младост 4 - околовръстен път.Въпросните механици ми казаха че частите ще ми струват около 110лв.а за работа 150лв. та цялата сума по смяната се равнявала на 250лв.След като си оставих колта за ремонт ми се обадиха сле 45мин и ми казха че имам теч от водна помпа, от гарнититура на глава та вече ако сам искал да си оправя колата то щяло да мки струва 1000 -1200лв.Веднага им казах да ми затварят колата без да сменят нищо по нея.за отварянето на капаците на ремъка и капака на двигателя ми поискаха 100лв.
Винаги иси поддържам колата при дръг механик, но за зла участ в момента той беше в отпуск и нямах възможност да отида при него.След 2 дни отидох при него и се оказа че няма нищо такова а просто водната помпа на колата е протекла и сега ще сменя водната помпа, ролката и адренажния ремък с частите и работата за 270лв.
Незнам какво да кажа ,но по никакъв начин не ходете във въпросния сервиз оказан по горе - пълна некомпетентност , извиване на ръце и увереност граничеща с безрасъдство.
Ами всеки може да се издъни. Дано твоя майстор да е прав, а не след 1 седмица да четем тема "изтекоха ми водите..."
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: сервиз нон стоп - младост 4

Мнение от Bass_Man » 12 Окт 2012 12:56

И да не е прав неговия майстор кое точно ще му струва 800-1000лв за гарнитура на тая Корола? Или може би са искали да се сменяват и лагери, сегменти и тн ?
И не разбрах защо темата е за сервиз нон стоп при положение, че става въпрос за пит стоп ?

tetradka
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Окт 2012 10:56

Re: сервиз нон стоп - младост 4

Мнение от tetradka » 12 Окт 2012 13:21

Извинявайте колеги, но аз от яд съм сбъркал темата.Става въпрос за сервиз "Пит Стоп" в Младост 4 по пътя за камбаните.И никакви лагери и семеринги не искаха да сменят във въпросния сервиз.Ставаше въпрос за шлайфане на главата и за болчета и гарнитурки и т.н.
Аз днес си взимам колата от моя майстор със сменени ролка, ремък и водна помпа за сумата от 260лв и пълен напред!

ivomar
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Дек 2010 15:49
Местоположение: София

Re: сервиз нон стоп - младост 4

Мнение от ivomar » 02 Юли 2013 13:23

Преди 2 год. си закарах и аз тойотата ( авенсис) във въпросния сервиз и ми препоръчаха да направя ремонт на какво ли не, за около и над 2000 лв :) . Естествено не изпълних препоръките и вече 2 години карам, като стъпка по стъпка започнах да си стягам колата, но не и за тази цена и със сигурност голяма част от нещата , които ми казха че са за смяна не бяха спешни. Та мисълта ми е ,че там се изхвърлят доста с цените и препоръките.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: borisfx и 42 госта