Допълнително монтиране на Cruise control?

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Допълнително монтиране на Cruise control?

Мнение от Rudy » 08 Юли 2009 22:51

Някой знае ли дали може да се монтира темпомат на мойта колица? (от подписа).

Почетох малко във форума от UK, и според тях става дори било доста лесно. Дали това е всичко необходимо?
Изображение
Та ако някой има опит - нека сподели.
Изображение

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 08 Юли 2009 23:57

Дори и тук имаше подобна тема :)

Аватар
polsun
Мнения: 242
Регистриран на: 06 Фев 2009 07:45
Местоположение: Габрово/В. Търново
Обратна връзка:

Мнение от polsun » 09 Юли 2009 07:35

Преди няколко седмици едни приятелче си взема Авенсис 2.0 Д4Д 2008 год. и на волана нямаше лост за Круиз Контрол, но волана беше в окаяно състояние изтъркан с някакви лекета както и да е и затова реши да го смени, немери 2 употреба със аербега на който го имаше това лостче. Когато дойде да ги разменяме като махах стария забелязъх че има една свободна букса, и като закачах новия буксата от лоста за Круиз Контрола пасна идеално даже в последствие се оказа че и работи демек без никаква друга промяна в колата просто смяна на волана с друг на който има лост за темпомат.
Та ако искаш пробвай просто си махни аербега на волана и виж дали под него свободан букса ако има просо закачи лоста и като запалиш колата виж дали светва Cruisе на таблото ако светне имаш.
Toyota Celica '01 1.8 VVT-I
Изображение http://venci.bg http://lexus-bg.eu

Изображение

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 09 Юли 2009 09:07

Vesko написа:Дори и тук имаше подобна тема :)
Можеш ли да дадеш линк, щото търсачката не намери теми с Cruise, темпомат, автопилот - написани във всички варианти (кирилица и латиница)?
Изображение

Аватар
WingZero
Мнения: 90
Регистриран на: 22 Яну 2008 21:42
Местоположение: София

Мнение от WingZero » 09 Юли 2009 12:32


Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 09 Юли 2009 15:21

Разгледах темата за Аурис-а (не знам защо търсачката не я открива?).

Там лостчето е с номер 84632 - 34011
Изображение
а на мен май ми трябва: 84632 - 34010

Ето тук намерих описание, как се слага точно за моя модел и двигател, ама е на испански. :help:

И пак да питам някой има ли опит поне със свалянето на волана за да проверим дали имам буксата или това няма да помогне?
Изображение

b_d

Мнение от b_d » 09 Юли 2009 15:55

По принцип има схема за деактивиране на air bag-а, която трябва да се провери в сервизната документация. По-спомени беше 30 или 60 секунди след откачане на акумулатора, но може да греша. Това е много важно, защото от една страна възглавницата е скъпа, а от друга може да предизвика сериозни нарянавания.

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 09 Юли 2009 16:38

Според Аутодата трябва да се изчака 2 минути.

Междувременно звъннах в ТМ ауто - и изненада - не предлагат опция да се монтира допълнително автопилот.

Дадоха ми обаче цените на частите: Около 290 лв. за лоста и кабелчето.
Но не знаят дали могат да го монтират mad.gif
Прикачени файлове
CC.jpg
CC.jpg (31.23 KiB) Преглеждано 10352 пъти
Изображение

jsp
Мнения: 131
Регистриран на: 23 Юли 2006 21:44

Мнение от jsp » 09 Юли 2009 18:12

Rudy написа:Според Аутодата трябва да се изчака 2 минути.

Междувременно звъннах в ТМ ауто - и изненада - не предлагат опция да се монтира допълнително автопилот.

Дадоха ми обаче цените на частите: Около 290 лв. за лоста и кабелчето.
Но не знаят дали могат да го монтират mad.gif
Мда ... аз четох дота по темата за Корола 1.4 D4D - и май мен няма да ме огрее заради отсъствие на софтуер в компютъра на този двигател - или поне така аз разбрах.
Това е неприятно че не извършват такъв монтаж в оторизиран сервиз в София ....

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 09 Юли 2009 20:01

jsp написа:Това е неприятно че не извършват такъв монтаж в оторизиран сервиз в София ....
Всъщност не казаха, че не могат - може би политиката им е да не го правят, за да могат да продават по-висок клас оборудване.
Имам приятел в Белгия, който ми каза, че за там е нормално афтермаркет обслужване. Неприятно ще е ако наистина се окаже че не могат (или по-скоро не искат.)
Изображение

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 09 Юли 2009 22:33

Само със слагане на лостче едва ли ще стане. unsure.gif Под капака на колите с круиз контрол има специални системи на жилата за газ и електроника, която управлява цялата магия...

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 10 Юли 2009 07:36

Xeku написа:Само със слагане на лостче едва ли ще стане. unsure.gif Под капака на колите с круиз контрол има специални системи на жилата за газ и електроника, която управлява цялата магия...
Така е ако двигателя не е с електронна газ (или както е да се казва в случаите когато на педала на газта няма жило, а само потенциометър) smile.gif

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 10 Юли 2009 08:52

Xeku написа:Само със слагане на лостче едва ли ще стане. unsure.gif Под капака на колите с круиз контрол има специални системи на жилата за газ и електроника, която управлява цялата магия...
Доколкото разбрах зависи от нивото на оборудване. Испанското ръководство е за ниво SOL, моята тук се води Executive (няма само кожа, навигация, подгряване на седалките, ксенона с пръскалките и чейнджър, а и въпросния Круз контрол), а в UK е Т4 (там TSpirit е най-високото ниво).

От това което гледах в нет-а излиза, че серийно се произвеждат две-три модофикации и вече нивото на оборудване за всеки пазар е различно - напр. за северните страни има стандартно печка и подгряване на седалките, които въобще не се предлагат в южна Европа.
Изображение

Аватар
bachvarov
Мнения: 120
Регистриран на: 29 Сеп 2008 10:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от bachvarov » 10 Юли 2009 08:55

polsun написа:Преди няколко седмици едни приятелче си взема Авенсис 2.0 Д4Д 2008 год. и на волана нямаше лост за Круиз Контрол, но волана беше в окаяно състояние изтъркан с някакви лекета както и да е и затова реши да го смени, немери 2 употреба със аербега на който го имаше това лостче. Когато дойде да ги разменяме като махах стария забелязъх че има една свободна букса, и като закачах новия буксата от лоста за Круиз Контрола пасна идеално даже в последствие се оказа че и работи демек без никаква друга промяна в колата просто смяна на волана с друг на който има лост за темпомат.
Та ако искаш пробвай просто си махни аербега на волана и виж дали под него свободан букса ако има просо закачи лоста и като запалиш колата виж дали светва Cruisе на таблото ако светне имаш.
a imash li predstawa kak stoqt ne6tata s1s celicata ? dali i na neq moje da i se dobawi ... 6toto s1m gledam edna w Sofiq gorublqne 2000g. s r1chna kotiq i avtopilot ... moita nqma prazno kapa4e na wolana dali moje dasi dobawq ?
<=== CELICA GT-S POWER ===>

Lamdon
Мнения: 19
Регистриран на: 10 Юли 2009 17:50

Мнение от Lamdon » 10 Юли 2009 17:55

Колега, можеш ли да ми кажеш от къде си намери волана втора употреба?

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта